Skocz do zawartości
stranded

Steam

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem nowym użytkownikiem Steama i mam kilka pytań:

- czy gry pobrane przez Steam można sobie zgrać np. na płytkę DVD, żeby po formacie nie trzeba było znowu pobierać gry (np MW2 11 GB przy łączu 1 Mbit :) trochę to trwa )

- czy po reinstalacji Steama po formacie dysku, wszystkie osiągnięcia lvl itp. będą nadal na moim koncie czy są one zapisywane tylko i wyłącznie na dysku?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

 

Tak, jest odpowiednia opcja do zrobienia kopi zapasowej plików gry.

Są zapisywane na koncie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 - czy po reinstalacji Steama po formacie dysku, wszystkie osiągnięcia lvl itp. będą nadal na moim koncie czy są one zapisywane tylko i wyłącznie na dysku?

 

steam nie ma instalki, to tylko katalog, ktory mozesz kopiowac gdzie chcesz ;) takze majac steama na dysku d mozesz robic co chcesz z pozostalymi, pozniej wystarczy zrobic skrot na pulpicie i wszystko bedzie smigalo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ale ona nie robi nic nadzwyczajnego. Można wywalić wszystko z katalogu Steam, odpalić Steama i wszystko się samo ściągnie, a po formacie zainstaluje się service itd. Jedyne co potrzeba to Steam.exe z folderu programu, no i steamapps żeby zachować gry.

 

A żeby skopiować można wybrać opcje backup games w kliencie, albo po prostu skopiować/wypalić cały katalog steamapps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciezko to co robi steam nazwac "instalacja", bo polega ona na sciagnieciu kilku pliczkow z netu i utworzeniu skrotu na pulpicie ;) typowe instalki oprocz katalogu samej gry/programu zmieniaja cos tez na dysku systemowym...  

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie i za odpowiedzi :)

 

Mam jeszcze jedno pytanie: właśnie jestem w trakcie pobierania MW2, a idzie to jak krew z nosa, :) czy gra podobnie jak Steam nie wymaga instalacji? Wszystkie pliki są po prostu pobierane do steamapps i gra działa, a co za tym idzie powiedzmy po formacie całą zawartość tego folderu kopiuję z powrotem z płytki na której to wypaliłem i czy Steam nie zacznie mi na nowo pobierać gry, czy dobrze rozumuję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobrana gra jest juz gotowa do uruchomienia. Po wypaleniu na plytce i pozniejszym zgraniu z powrotem dociagnie tylko nowe elementy (jezeli wyjda jakies updejty, mappacki itp)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to jest z tym G4W live? kupilem Codemaster Racing Pack - w tej paczce gierek sa 2 korzystajace z G4W i tu jest problem z FUEL - niby na koncie LIVE jest przypisana gra, ale w czasie uruchomienia gry wyskakuje ang., wersja G4W, signing in (offline) - i nie mozna sie polaczyc z LIVE, zastanawiam sie jak wyglada sytuacja z DIRT 2 - ktos juz rejestrowal sie w G4W? bo troche lipa jak nie bede mogl w multi sobie popykac a chce prawidlowo zarejestrowac zeby cyrkow nie bylo...

 

aha. na tym koncie mam tez zarejestrowana GTA4, konto zrobione z poradnikiem z gtasite - bo przeciez normalnie w kraju 3 swiata sie nie da..., ale przy uruchomieniu wyskakuje Live w wersji PL, i wszystko ladnie sie laczy... - czy kazda gra ma 'swoja' wersje LIVE?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nigdy nie było z tym problemów. Założyłem konto z okazji kupna GTA4 na US i gmail.com. Od tamtej pory wszystkie kolejne gry (m.in. DIRT2), które wymagają tej usługi bez problemu się rejestrują. Z tym, że gdy gra pierwszy raz uruchamiana, G4W jest offline i trzeba podać serial, żeby się zalogować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nigdy nie było z tym problemów. Założyłem konto z okazji kupna GTA4 na US i gmail.com. Od tamtej pory wszystkie kolejne gry (m.in. DIRT2), które wymagają tej usługi bez problemu się rejestrują. Z tym, że gdy gra pierwszy raz uruchamiana, G4W jest offline i trzeba podać serial, żeby się zalogować. 

 

WIELKIE DZIEKI... wylaczylem autologowanie, i na dzien dobry zapytal mnie o klucz do G4W dla FUEL, po wpisaniu, zalogowal sie do G4W bez problemu i smiga...;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zresztą to się raz, dwa przechodzi.

A właśnie, że nie. Gra dodana do konta w czasie promocji pozostanie na nim na stałe. Jedyna różnica względem płatnej wersji jest taka, że za darmo dostaje się samego Portala, bez Source SDK (dokładnie tak samo jak w przypadku darmowych wersji HL2: Lost Coast i HL2: Deathmatch). Edytowane przez knrdz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, nie dostaje się SDK, żeby nie można było grać w mody ;]. Ciekawa i skuteczna zarazem zagrywka ze strony valve. Gierka zostaje przypisana na stałe do konta steam i warto się w nią zaopatrzyć bo jest to interesujący tytuł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A właśnie, że nie. Gra dodana do konta w czasie promocji pozostanie na nim na stałe. Jedyna różnica względem płatnej wersji jest taka, że za darmo dostaje się samego Portala, bez Source SDK (dokładnie tak samo jak w przypadku darmowych wersji HL2: Lost Coast i HL2: Deathmatch).

 

Faktycznie, niektóre serwisy podają nieprecyzyjne informacje i tym się zasugerowałem. :smile2:

Jeśli tak to bardzo fajnie, na pewno zagram za jakiś czas, najgorzej to przechodzić gry pod presją czasu. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Torchlight za 8 Euro. Czy ktos mial ostatnio problem z zakonczeniem transakcji z kart platniczych VISA mbanku? Wlasnie mialem 2x declined.

 

ja mialem 2xdeclined na VISA w Inteligo... w koncu poszlo przez Paypala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Torchlight za 8 Euro. Czy ktos mial ostatnio problem z zakonczeniem transakcji z kart platniczych VISA mbanku? Wlasnie mialem 2x declined.

 

A platnosci internetowe aktywowane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...