Skocz do zawartości
stranded

Steam

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, napisałem człowiekowi priva wyżej ale najwyraźniej się rozmyślił ;)

 

Jego strata, a ja ide zrobić ostatni zakup chyba xD i starczy mi na rok

Nie rozmyślił tylko zamulił przez TF2 im się nagle kilka minut po 18 przypomniało :sad:

THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba ich poJiabao

http://store.steampowered.com/app/901222/ £49.99 - 230 zl

 

Ewidentnie pchaja ceny gier PC do poziomu konsol. Nadal nie moge ścierpieć klamstw ktorymi nas karmiono, ze steam jest dobry i bedzie tanszy, bo odejda koszty plyty i dystrybucji bla bla bla. Grrr.

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie, z cenami to ich po...

niedlugo pozostanie kupowanie gierek 2-3 leatnich, bo nikogo nie bedzie stac na nowki za 200-300zl... - toz to tyle ile za system w oemie... :blink:

coz, dobrze ze sie obkupilem w swieta i na rok mi starczy... oby do nastepnych 'promocji'...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja może tak z innej beczki. Po świątecznych zakupach na steamie przyszły w końcu księgowania operacji. I co się okazało? Naliczyło mi dodatkowo 15 zł :| Ktoś wie od czego to może być? Jedyne co mi przychodzi do głowy to prowizja za przeliczanie z dolara na euro, w sumie nie pamiętam w jakiej walucie karta operuje. Mam konto w mBanku i eKartę. W historii operacji raczej nic ciekawego nie ma, nie wiadomo która operacja za co odpowiada, a mam tego mnóstwo bo jeszcze gifty do tego doszły. Gdyby nie debet na koncie to raczej bym nie zauważył nawet :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ignus - a ile gier kupiles? - ja 5 - dodatkowo zassalo mi w sumie ok ~4zl... niz to co bank naliczyl mi na dzien dobry...

 

BTW. rozumiem ze bedac w 'strefie euro' nie moge kupowac w Steam za $? - a za funty?

Edytowane przez ernik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Karty mBanku mają ustaloną walutę rozliczeniową, raczej obecnie jest to tylko Euro (jak kiedyś miałem eKartę to było USD). Od transakcji w innych walutach niż rozliczeniowej lub złotówkach pobierana jest prowizja "do 2% wartości transakcji". Przeliczałem nie raz zakupy z UK/US i tak właśnie wychodzi uwzględniają kurs z danego dnia (nie dnia zakupu, tylko dnia rozliczenia, co może być bardzo chamskie).

 

Przykładowo kupiłem coś na Steamie w wigilię, a data rozliczenia to 5 stycznia. Akurat ja na tym "zyskałem" bo kurs spadł z 4.26 do 4.18, ale może być w drugą stronę.

 

Jakby ktoś nie wiedział to mBank przy przeliczaniu uwzględnia kurs sprzedaży.

 

A żeby doliczyli 15 zł to nie wiem co by trzeba zrobić. Spróbuj poprzeliczać różne warianty, może coś się dopasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda kupowanie gier przez Steama z konta iPKO? Kupował już ktoś? Bo jeśli trzeba przypisać karte kredytową czy coś takiego to może mi ktoś gifta zrobi ;p Przelew robię od ręki.

Pozdro :)

Interesowałby mnie CS:S :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda kupowanie gier przez Steama z konta iPKO? Kupował już ktoś? Bo jeśli trzeba przypisać karte kredytową czy coś takiego to może mi ktoś gifta zrobi ;p Przelew robię od ręki.

Pozdro :)

Interesowałby mnie CS:S :)

Daj spokój, nie opłaca się. 15euro za samego countera, gdzie na allegro zapłacisz 52zł i masz jeszcze DoD source:

http://allegro.pl/item869006323_cs_counter..._key_4_gry.html

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie głupie pytanie, czy jak mam hl2 z css już zarejestrowanego (kupiony w dniu premiery) a teraz kupiłem sobie orange box to mogę zarejestrować/aktywować na tym samym koncie steam bez żadnych złych konsekwencji ?

 

OK już nie ważne, sprawdziłem empirycznie i można, pojawia się info że posiada się 2 kopie.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pamiętajcie, że tylko nieliczne gry można zdublować na koncie a potem wysłać jako gift.

 

A tak z innej beczki, mało im przecen było? :D

 

http://store.steampowered.com/app/41000/

 

Serious Sam HD

US: $6.79

UK: £6.11 (43% higher)

EU: 6,79€ (43% higher)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty mBanku mają ustaloną walutę rozliczeniową, raczej obecnie jest to tylko Euro (jak kiedyś miałem eKartę to było USD). Od transakcji w innych walutach niż rozliczeniowej lub złotówkach pobierana jest prowizja "do 2% wartości transakcji". Przeliczałem nie raz zakupy z UK/US i tak właśnie wychodzi uwzględniają kurs z danego dnia (nie dnia zakupu, tylko dnia rozliczenia, co może być bardzo chamskie).

No tak, ale to już jest wliczone w transakcję, a nie liczone oddzielnie. Ja zrozumiałem, że Ignusowi policzyło te 15zł jako dodatkowe obciążenie konta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.amazon.co.uk/Mass-Effect-2-PC-D...7441&sr=8-2

(Ł26)

 

http://store.steampowered.com/app/24980/

(Ł29.99)

 

Chyba ich popier ło nieźle.

 

Za trzecią część z pewnością sobie zarzyczą o dychę więcej.

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra, nie dość że euro dużo droższe to jeszcze cena wyższa. Za 20$ bym wział bez wahania.

za 20$ tez bym wzial bez ale... a tak, trzeba poczekac na swiateczne deale... (alez my w tej EU jestesmy bogaci)...

BTW. ciekawe jakie byly wyniki sprzedazy GTA4 w swieta (7,49ojro), nie zdziwilbym sie jakby jednego dnia sprzedali wiecej niz przez caly rok, i czy pojda po rozum do glowy i obniza znaczaco ceny gier, szczegolnie wersji elektronicznych... bo zeby kosztowaly wiecej niz BOXY to juz jest przesada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 20$ tez bym wzial bez ale... a tak, trzeba poczekac na swiateczne deale... (alez my w tej EU jestesmy bogaci)...

BTW. ciekawe jakie byly wyniki sprzedazy GTA4 w swieta (7,49ojro), nie zdziwilbym sie jakby jednego dnia sprzedali wiecej niz przez caly rok, i czy pojda po rozum do glowy i obniza znaczaco ceny gier, szczegolnie wersji elektronicznych... bo zeby kosztowaly wiecej niz BOXY to juz jest przesada...

A w stanach retail pewnie $60-$80.

 

Jak ktos chce z UK to PMka i paypal w ruch.

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...