Skocz do zawartości
stranded

Steam

Rekomendowane odpowiedzi

Informacja była, zaznaczałem, że grę wysyłam w postaci linku aktywacyjnego. Nie było mowy o kluczu, tylko o linku, a to jest równoznaczne z giftem. A o możliwości usunięcia gry wcześniej nie wiedziałem. To po prostu kwestia pecha. Steam czasami sądzi, że gift wysłany do osoby, która nie jest dodana do znajomych na koncie wysyłającego, został sprzedany. A to jest niezgodne z regulaminem. Na szczęście mam jeszcze konto z grą Battlefield, nieużywane, z możliwością zmiany wszelkich parametrów jak hasło, mail itp. Na tym koncie gra została aktywowana przez klucz, nie przez gifta.

i niżej dane(login, pass) do jakiegoś obcego konta.

 

Czy z tym kasowaniem gifta poprzez podejrzenia załogi steam'u, że został on sprzedany za pieniądze to wymyślona bajka sprzedającego kamuflująca usuwanie giftów kupionych kradzioną kartą kredytową?

 

Wczytałem się trochę na ich stronie i znalazłem:

"This message indicates that a gift sent to your account has been revoked. The most common reasons this will occur are:

 

* There has been a purchase error with the game you were gifted

* The purchaser has filed a dispute over the purchase

* The gift purchase was made using a fraudulent payment method

 

 

 

If you believe there has been an error, please contact the person who sent this gift."

 

Z tego co zrozumiałem najczęstsze usuwanie giftu nie jest spowodowane tym co wciska ma sprzedawca, tylko tym co pogrubiłem.

Edytowane przez carek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że nie dodaliśmy się do znajomych na Steamie przed aktywacją gry na Twoim koncie. Niedawno dowiedziałem się, że sprzedaż gier w postaci linku do gifta jest zabroniona przez regulamin serwisu Steam.

Nie musisz być kogoś znajomym, aby wysłać mu gift (sprawdziłem to wiele razy, sam wysyłałem gifty ludziom, których w znajomych na Steam nie miałem a znałem ich osobiście i ich nazwy kont).

 

Na początku (nielegalna..) sprzedaż giftów była czymś normalnym. Potem zaczęli tacy kolesie wycofywać płatność i wówczas ty tracisz grę a oni konto (mogli sobie założyć nowe konto, nic nie znaczące dla nich).

 

jako, że była to moja pierwsza gra kupiona w steam'a, myślałem, że po prostu otrzymam kod i wprowadzę go do "Aktywacja produktu w Steam" i będę mógł się cieszyć grą

Jest tak w przypadku gier z pudełka. Same klucze ... no cóż, powiedzmy że są prawie legalne..

 

Mówisz, że kupiłeś grę w Steam ale nie myl proszę aktywacji klucza z rzeczywistym kupowaniem w Steam Store (www.steampowered.com)

 

Na twoim miejscu brałbym kasę i kupował boxa. Już przed premierą gry były aukcje "Steam gift" ale ludzie, którzy mają konta na Steam wiedzą, że to czymś śmierdzi.

 

Tłumaczenie tego gościa co wkleiłeś wyżej jest raczej żałosne ale oczywiście może być prawdziwe.

Edytowane przez stranded

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do kilku osób biorących udział w tej aukcji, jak na razie otrzymałem jedną odpowiedź, stwierdzająca, że gift został nabyty nielegalną metodą, ale jakimś cudem tej osobie po kontakcie ze steam'em udało się odzyskać grę.

 

EDIT: Jak się jednak okazało udało mu się tylko odzyskać gry, które miał już wcześniej kupione w steamie.

Edytowane przez carek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no u mnie pojawia sie error post-156286-127080640755_thumb.jpg : (

 

 

nie wiem co dokladnie sie dzialo bo po sciagniecie odpalilem gre i odszedlem od kompa, po powrocie zastalem wlasnie ten blad.

Edytowane przez fuey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no u mnie pojawia sie error : (

nie wiem co dokladnie sie dzialo bo po sciagniecie odpalilem gre i odszedlem od kompa, po powrocie zastalem wlasnie ten blad.

 

Hmmm, mi się właśnie ściągnęło i mam dokładnie to samo... jakieś rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, mi się właśnie ściągnęło i mam dokładnie to samo... jakieś rady?

 

z tego co znalazlem w necie. wlasciwosci/pliki lokalne/sprawdz integralnosc cache gry... po czym zaczela sie aktualizacja ktora raczej b.dlugo potrwa z tego co widze po pierwszych 10 minutach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co znalazlem w necie. wlasciwosci/pliki lokalne/sprawdz integralnosc cache gry... po czym zaczela sie aktualizacja ktora raczej b.dlugo potrwa z tego co widze po pierwszych 10 minutach.

 

Zaczęło mi się ściągać po zmianie języka... ale nie wiem, czy do poniedziałku zdąży, bo zwolniło do 40KB/s... i pewnie tyle będzie z free-weekendu.

 

BTW. Steamowa cena MW2 poraża, nawet po promocji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie plakac dziewczyny tylko wracac do bad company 2 ;) imho mw2 nie jest dla niego konkurencja... jak dodadza go do cd-action to mooooze sie skusze   :lol: tanie efekciarstwo dla dzieciakow wylewa sie z ekranu hektolitrami 

 

@down: obie gry sa dla dzieci, ale mw2 dla tych mniejszych xD

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczęło mi się ściągać po zmianie języka... ale nie wiem, czy do poniedziałku zdąży, bo zwolniło do 40KB/s... i pewnie tyle będzie z free-weekendu.

 

BTW. Steamowa cena MW2 poraża, nawet po promocji...

 

Ja zmienilem serwer i sciaga 1.5MB/sec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

COD MW2 mi się ściągnął i odpalił bez problemu, jednak nie da się grać mam ścinki i freezy jakbym grał na pingu 1000 albo miał 5fps :/ Obojętnie jakie ustawienia graficzne, na pewno nie jest, to wina pingu bo na postawionym przez siebie serverze miałem to samo. Tyle ściągania i jedna wielka lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...