Skocz do zawartości
stranded

Steam

Rekomendowane odpowiedzi

a co, wy kupujecie gry, zeby tylko miec ? to jakis sposob nowego kolekcjonowania gier ?

 

taka nowa religia steamologia :D jeśli trafiają się okazje na jakieś naprawdę fajne gry (Mass, Mirror's czy GTA4) to czemu miałbym nie skorzystać ? zwłaszcza, że nie muszę się martwić o ewentualne uszkodzenie płyty i walające się pudełka; chociaż kolekcjonerki też zbieram :D...popieram to co napisał yooguruto...

 

PS. Spolszczenie (kinowe) do Mass Effect'a via Steam działa idealnie...

Edytowane przez Wreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Costi ma racje, promocja kiedy gre kupie w pl za 80zł a na steam jest przeceniona z 200 do 100zł to smiech na sali :).

 

A pamietacie co mowili wprowadzajac cyfrowa dystrybucje? Ceny gier beda nizsze, bo odpadaja koszty tloczenia i dystrybucji/sprzedazy gier w sklepach... i co wyszlo z tych zapowiedzi? Nie tylko ceny sa 2x wieksze niz w sklepie to i jeszcze gry 'wypozyczamy' - wprawdzie dozywotnio, ale w kazdej chwili moga nam zblokowac gre/konto... Edytowane przez ernik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie, czy ceny są tak wysokie w USA czy tylko w Polsce?

Co do cen to odpadaja w/w koszty, ale dochodzą koszty aktualizacji platformy, utrzymania serwerów, polepszania łącz, zabezpieczenia, pomoc techniczna etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ale ceny powinny być dostosowane do regionu. W USA retailowe gry są po 50$, na Steamie cena przeważnie taka sama.

 

U nas gry PC nie są po ponad 150 zł, tylko często nawet poniżej 100 zł, nie mówiąc już o paru miesiącach po premierze czy używkach. Na Steamie ceny sa niskie praktycznie tylko w promocjach. Ultra stare gry sa w kosmicznych cenach, choćby taki Quake II za 10 euro plus 5 euro każdy mission pack. Większośc starszych gier kosztuje krocie, a w sklepie można kupić taniej, nawet import z UK przeważnie wychodzi dużo taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ceny powinny być dostosowane do regionu. W USA retailowe gry są po 50$, na Steamie cena przeważnie taka sama.

A to już decyzja wydawców, nie Steama - ci co chcą zapewniają dobrą cenę w naszym regionie. Spójrz choćby na trzeciego STALKERa - na premierze (w połowie lutego) kosztował 20 Euro, czyli taniej niż ówczesna cena pudełkowej wersji Cenegi, mało tego: od dnia premiery można kupić wersję "loyalty" za 10 Euro (odpowiednik nie wydanej nawet przez Cenegę, choć w innych krajach dostępnej pudełkowej wersji "dodatek", wymagającej zainstalowanej jednej z wcześniejszych części gry). Nawet w "taniej serii" trzeba w Polsce za tę grę dziś zapłacić 50-70 procent więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Od każdej reguły jest wyjątek, co nie zmienia faktu że 99% gier nie opłaca się kupować na Steamie w momencie premiery, i zapewne się to nie zmieni.

 

 

Nawet polubiłem Steama jako "soft udostępniający gry", ma niezłą funkcjonalność, nie trzeba reinstalować gier po formacie, ale kupuję tam tylko na promocjach, lub aktywuję klucze z allegro. W przypadku najbardziej wartościowych gier z retaila nie zrezygnuję, chyba że różnica w cenie wyniesie przynajmniej 50% (na korzyść Steama), a na to się nie zanosi.

 

EDIT.

 

Ciekawostka - poznikały aukcje z kluczami do Orange Boksa.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, niezle posypali. Az Store ledwo zipie :D

 

Z ciekawostek - nasz rodzimy Chrome jest dostepny, za cale 1.49EUR z dodatkiem (albo sequelem, nawet nie wiem) :)

 

Ja zanabylem Overlord Complete Pack za 4.50EUR, jakos nigdy nie bylo okazji zagrac. Swoja droga, jakby ktos chcial kupowac Overlord II, to complete pack kosztuje tyle samo, a zawiera tez jedynke z dodatkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do tego zasiade jutro rano, jak USA pojdzie spac, dzis nie da sie normalnie Store przegladac.

 

Jakby ktos znalazl jakas ciekawostke, to niech da znac.

 

A, jeszcze jedno: czy Wiedzmin dostepny na Steamie ma polska wersje jezykowa? Niby juz mam, nawet kolekcjonerke, ale jednak Steam jest wygodniejszy niz instalowanie i potem dogrywanie Update na piechote.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm pewnie mi się wydaje, ale ceny skaczą - przykład GRID na stronie głównej był za 3.39 ojro, po chwili 3.05... tak samo call of duty pack (fajna cena swoją drogą) raz 27 z groszami a za chwilę 29 z groszami...

 

Wiedźmin... Languages: English, French, German, Spanish, Italian, Czech, Russian, Hungarian, Polish, Traditional Chinese (text only)

Edytowane przez Wreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Też sobie strzeliłem Overlorda Complete chociaż nie wiem czy kiedyś w to zagram. ;)

Zastanawia mnie czy te promocje dzienne obejmą już przecenione tytuły. Kupiłbym sobie załóżmy Tales of Liberty City z -25% a np. jutro będzie -85%...

 

DiRT 2 jest dziś w specjalnej cenie, a jest osobna promocja na wszytkie gry Codemasters, więc i Epizody moga się trafić w niższej, ale na więcej niż -50 bym nie liczył, za świeża gra. IV pewnie będzie za -75 czy coś w ten deseń.

 

 

A o co chodzi ze sprzedażą GTA i GTA 2 po 22 euro sztuka? Pomijam że te gry można za darmo ściągnąć od Rockstar.

 

 

Inna rzecz - był kiedykolwiek Orange Box na przecenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie najlepiej wstrzymać się z zakupami innymi niż te dzienne na głównej i przeczekać do ostatniego dnia promocji. Czasem się tak zdarzało, że nawet i te przecenione gry były potem jeszcze tańsze :)

 

EDIT: Orange Box był na przecenie, w weekend dealu gdzieś na początku 2009 roku ;) (66% upustu z tego co kojarze)

Edytowane przez Ignus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie najlepiej wstrzymać się z zakupami innymi niż te dzienne na głównej i przeczekać do ostatniego dnia promocji. Czasem się tak zdarzało, że nawet i te przecenione gry były potem jeszcze tańsze :)

True. Z drugiej strony zdarzało się, że brakowało im kluczy i gra znikała z promocji - choćby Prey, który już potem nigdy do sprzedaży nie powrócił a w końcu całkiem zniknął ze sklepu...

A o co chodzi ze sprzedażą GTA i GTA 2 po 22 euro sztuka? Pomijam że te gry można za darmo ściągnąć od Rockstar

To proste, Watsonie. Jak w przypadku innych gier niedostępnych poza pakietami (np. Half-Life 2: Lost Coast "za 47 Euro") jest to cena pakietu - w tym wypadku GTA Classics. Edytowane przez knrdz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A byl, byl, potwierdzam. Sam wtedy kupilem. Kosztowal 10 Euro. Moja historia transakcji twierdzi, ze bylo to pod koniec kwietnia 2009.

 

moja historia transakcji twierdzi, ze pod koniec 2008 roku byl na allegro w okolicach 20 zl ;)

 

wzialem kings bounty za 2,5, trine za 4, commandosa 3 i jericho po 1,5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja historia transakcji twierdzi, ze pod koniec 2008 roku byl na allegro w okolicach 20 zl ;)

 

A co to ma do rzeczy? ;) Pytanie bylo o obecnosc HL2 na promocji na Steamie. A kwiecien 2009 to zdaje sie radosny okres Euro po 3zl, wiec az tak drogo nie bylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to ma do rzeczy? ;) Pytanie bylo o obecnosc HL2 na promocji na Steamie. A kwiecien 2009 to zdaje sie radosny okres Euro po 3zl, wiec az tak drogo nie bylo.

 

nie no to tak odchodzac od tematu :P polowa forum sie wtedy zaopatrzyla w orange boxy z tego co pamietam, a czekanie na tego typu promocje troche mija sie z celem... nawet jak dadza -66% to i tak bedzie w cenie sklepowej

 

@down chodzilo mi o sklepy, a nie allegro ;)

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony tak, a z drugiej to obecnie na Allegro nizej niz 45zl nie ma, poza tym z klucze Allegro pochodzace nie wiadomo skad potrafia skutkowac koniecznoscia dyskutowania z supportem Steam nt. usunietych gier czy zbanowanego konta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...