Skocz do zawartości
stranded

Steam

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatni update pierwszej strony: 7 Luty 2009

 

Hej!

 

Pomyślałem, że fajnie by było zrobić jakąś grupę PurePC w Steam Community czy coś. Niech każdy kto ma Steam dołączy się tu:

 

http://steamcommunity.com/groups/PurePC

 

Dołącz do grupy! http://steamcommunity.com/groups/PurePC?action=join

 

Grupa prezentuje się tak:

Dołączona grafika

 

 

A teraz trochę o samej aplikacji.

 

Zalety:

- brak nośników danych do kupowanych gier

- szybkie transfery danych

- zniżki na wybrane gry przed premierą, bonusy, co tygodniowe "weekend deal'e" (w każdy piątek jakiś tytuł ma weekendową obniżkę ceny poczynając od 10% zniżki kończąc na 75%, nie raz można kupić coś za bardzo małą kwotę)

- wszelkie udogodnienia Steam'a takie jak sieć Steam Friends (coś ala gadu-gadu dla graczy), społeczność, forum

- graj w swoje gry na każdym PC, wystarczy je ściągnąć (bez instalacji)

- dostęp do haseł gości i "free weekend", podaruj 3 dniowe hasła dostępu znajomym, czasami są promocje na dany tytuł, że przez cały weekend ściągasz i grasz za darmo, po minionym czasie zazwyczaj dostajesz zniżkę na zakup danego tytułu (o ile ci się spodobał)

- brak wgrywania patchy, uaktualnień i martwienia się o to wszystko, Steam zrobi to za Was

- gdy jakaś gra ma błędy krytyczne zazwyczaj zostają one łatane w przeciągu kilku dni

- wszystkie gry Valve posiadają zabezpiecznie Valve Anti-Cheat, chyba najlepszy anti czitowy soft jaki kiedykolwiek wynaleziono

- sama aplikacja zużywa bardzo niewielkie ilości zasobów, działa zazwyczaj ;) stabilnie

 

Zalety oficjalnie wylistowane na steampowered.com ;):

 

Błyskawiczny dostęp do ulubionych gier

Masz zawsze pod ręką całą bibliotekę tytułów Steam i wszystkie przyszłe premiery. Po zakupieniu gry możesz ją pobrać i natychmiast zacząć w nią grać.

Dołącz do społeczności Steam

Dzięki niej można łatwo znaleźć towarzysza gry, spotkać znajomych, nawiązać kontakt z grupami graczy o podobnych zainteresowaniach, tworzyć czaty i do nich dołączać, a także organizować mecze i turnieje. A co najlepsze — wszystko to jest całkowicie darmowe.

Rozmawiaj ze znajomymi podczas gry

Funkcja znajomych w serwisie Steam umożliwia prowadzenie rozmów ze znajomymi w trakcie rozgrywki. Możesz zobaczyć też, w co właśnie grają i dołączyć do tego samego serwera, co oni.

Proste przeglądanie serwerów gier wieloosobowych

Zintegrowana przeglądarka serwerów Steam ułatwia nawigację wśród tysięcy internetowych serwerów gier.

Automatyczne dostarczanie aktualizacji gier

Polowanie na poprawki i pobieranie ich z najróżniejszych stron internetowych to relikt dwudziestego wieku. W sieci Steam Twoje gry same się aktualizują. Bezproblemowo.

Graj w swoje gry na dowolnym komputerze

Konto Steam daje Ci dostęp do posiadanych gier z dowolnego komputera. Twoje gry są przypisane do Twojego konta, a nie do Twojego komputera.

Korzystaj z promocji tylko dla użytkowników Steam

Od zniżek w przedsprzedaży po weekendy grania za darmo, Steam daje graczom to, co cenią sobie najbardziej.

Wady:

- czasami ceny gier są po prostu szokujące (cena Call of Duty 4 na obecny kurs dolara wynosi ponad 200zł!)

- brak możliwości (legalnego) odsprzedania konta z naszymi grami

- brak możliwości sprzedaży pojedynczych gier

- jedna słuszna platforma - Windows

- czasami (bardzo, bardzo rzadko ale jednak) pada cała sieć Steam i wtedy nie mamy możliwości zalgoowania się i co najważniejsze uruchomienia żadnej z naszych gier w jakikolwiek sposób - raz stało się tak np. gdy była awaria prądu w serwerowni Valve (po prau godzinach wszystko było OK)

- tryb offline czasami zawodzi a Steam prosi o zalogowanie do konta w celu sprawdzenia czy aby jest ono na pewno nasze (co jeśli nie mamy dostępu do neta?)

 

 

Modyfikacje Steam'a

 

1) Jak pozbyć się efektów przejścia?

Otwieramy folder ze skinem, który nas interesuje (X:...\Steam\skins). Następnie wchodzimy do ...\Resource

 

Otwieramy plik steamscheme.res w notatniku.

 

Wyszukujemy podaną linijkę:

 

Frame.TransitionEffectTime "0.25"

i zmieniamy na

 

Frame.TransitionEffectTime "0.0"

2) Czy są skiny do Steam'a?

 

Tak, ale w związku z tym, że Valve często uaktualnia swój program ciężko jest być na bieżąco i większość skinów z sieci po prostu nie działa.

 

Kupowanie przez Steam

 

1) Jak mam kupować przez Steam?

 

Jak jesteś w tym nowy i nie wiesz co i jak to powiem, że potrzebujesz 2 rzeczy:

 

a) konto w obojętnie jakim banku (najlepiej takie, które pozwala na operacje przez internet, chociażby mBank)

*B) kartę debetową lub kredytową

 

*Rozwinięcie punktu B)

 

AKtualizacja:

- karta z eKonta umożliwia nam płatności na Steamie. Wystarczy ustawić taką możliwość za pośrednictwem mlinii. Najlepsze z tego wszystkiego jest to, że jest to operacja darmowa - info dzięki Blantmen

 

- karta debetowa z mBanku NIE DZIAŁA ze Steamem, tak samo jak karta z eKONTA, potrzebna jest eKARTA, która tak jakby udaje kredytową a w rzeczywistości podczas kupna zabierane są pieniądze bezpośrednio z konta (wydanie eKarty to 20zł - potem raz na rok 20zł, w mBanku można założyć izzyKONTO > NIE PŁACIMY ZA NIE NIC, za prowadzenie, za założenie 0zł - konto od 13 lat)

- działają karty PKO Inteligo

- działa każda karta, która umożliwa rejestrację w systemie płatności PayPal

 

**c) jeśli posiadasz konto PayPal możesz zakupić grę przez Steam bez karty

 

2) Czy ktoś może kupić za mnie, czy mogę użyć czyjejś karty płatniczej?

 

Mówiąc krótko TAK. Musisz po prostu kupić daną grę będąc jednocześnie zalogowanym na swoim koncie. Nie ma znaczenia czyja to karta/konto PayPal.

 

Inne

 

1) Czy mogę sprzedać/pożyczyć gry z mojego konta Steam?

 

Nie.

 

2) Czy mogę zmienić login konta Steam?

 

Nie. Raz wybrany login pozostaje już do końca. Natomiast podczas gry można wybrać dowolny nickname niezależny od loginu Steam.

 

Gry Valve na forum PPC

 

Jeśli masz jakieś problemy z grami dostępnymi na Steam poproś o pomoc w jednym z poniższych tematów naszego forum:

 

Half-Life

Half-Life: Source

Half-Life 2

Half-Life 2: Lost Coast

Half-Life 2: Episode One

Half-Life 2: Episode Two

Half-Life 2: Episode Three

 

Counter Strike 1.5,1.6

Counter Strike: Condition Zero

Counter Strike: Source

 

Day of Defeat

Day of Defeat: Source

 

Portal

Team Fortress 2

 

Garry's Mod

 

Pozostałe...

 

 

Aktualizacja:

Niektóre nowe gry Valve/firm trzecich znajdujące się na Steam:

 

Left 4 Dead

Demo dostępne już dziś (6 listopad) dla osób, które zamówiły gre w pre-orderze. Dla wszystkich za tydzień.

 

Tomb Raider: Underworld

Demo na Steam http://store.steampowered.com/app/8150/

 

NBA 2k9

Demo na Steam http://store.steampowered.com/app/7790/

 

Unreal Tournament 3 - UWAGA! można rejestrować swoje klucze do Unreal Tournament 3 na Steam, za darmo - wówczas gra pokaże się na liście twoich gier i będziesz mógł ją pobrać zawsze i wszędzie

 

Katalog Steam liczy ponad 400 tytułów, nie sposób dodać ich wszystkich w tym temacie ;)

 

NEWS:

Niedługo ukażą się 3 ciekawe tytuły:

 

Dawn of War 2

Empire: Total War

F.E.A.R. 2

 

Będą to gry w pełni wykorzystujące Steam jako swój DRM, a więc chyba wiadomo co to oznacza:

 

- każdy kto zakupi jeden bądź wszystkie te tytuły będzie musiał aktywować swoją gre na Steam (oczywiście na swoim koncie, lub na nowym jeśli takiego nie posiada)

- integracja ze SteamWorks (osiągnięcia ala xbox, statystyki, SteamCloud - zapisane gry i ustawienia wysyłane na serwer i inne)

- brak innych zabezpieczeń

 

Minusem może być to, że ktoś nie lubi Steam wtedy będzie miał nie lada problem. Dodam, że co do gry Dawn of War 2 nie jestem w 100% pewien czy będzie w pełni zintegrowana ze Steam.

 

Ale na 99% te 3 tytuły będą w pełni rejestrowalne (przez wpisanie CDKEY) na dane konto Steam.

 

Co zyskujemy? A to, że te gry u nas chodza po 99zł (pre-order) a na Steam...po 50 euro.

 

Policzyć możecie sami

 

Pozdrawiam

Edytowane przez stranded

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej przekształcić wątek w kącik poezji ulicznej wychwalającej valve za genialne pomysły?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orgiusz

Moim jedynym problemem jest kreatywnosc userow na forum i valve z calym steam'em...

ale o co chodzi?

 

leborg

Może lepiej przekształcić wątek w kącik poezji ulicznej wychwalającej valve za genialne pomysły?

też nie rozumiem :| mam rozumieć przez to, że nie lubisz Valve? :P

 

Neo_x

co bede mial z tego ze sie dopisze?

a to, że będziesz mógł pograć z ludźmi z PurePC, jak się pomysł nie przyjmie to trudno :P

 

chciałem dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bez przesady przecież ja nie sprzedaje nic ze znakami PPC :P

 

EDIT:

żeby nie było, że temat ten jest tylko o Steam Community dodałem parę punktów do pierwszego posta o samym Steamie

Edytowane przez stranded

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro już taki temacik istnieje to może teraz każdy pochwali się linkiem do swojego profilu w steam community?

Bo zazwyczaj xywki z forum nie pokrywają sie z tymi na steamie (i nawet nie wiem z kim gram i dlaczego :P ).

 

Tu link do mojego profilu...;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym o pomoc w odzyskaniu Hasła (nie CD-Keya ten mam ). Zgubiłem hasło do konta i teraz chciałbym je odzyskać. Wiem że mam zrobić skan ,albo zdjęcie kartki z CD-Key'em. To też zrobiłem. Login znam. Teraz jak to napisać i gdzie dokładnie. Wiem że na stronie Steampowered. Ktoś może mi pomóc. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym o pomoc w odzyskaniu Hasła (nie CD-Keya ten mam ). Zgubiłem hasło do konta i teraz chciałbym je odzyskać. Wiem że mam zrobić skan ,albo zdjęcie kartki z CD-Key'em. To też zrobiłem. Login znam. Teraz jak to napisać i gdzie dokładnie. Wiem że na stronie Steampowered. Ktoś może mi pomóc. ?

Tutaj masz w supporcie juz taki temat :).

http://support.steampowered.com/cgi-bin/st...amp;p_topview=1

Mam nadzieje ze pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również dołączyłem do was szanowni towarzysze już jakiś czas temu. Myślę, że wspólne pykanie dobrze nam zrobi.

 

A to mój profil: http://steamcommunity.com/profiles/76561197980225598

 

W zasadzie mało gram, bo praca, praca i jeszcze raz praca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią zagram mam DoD, CS:S i TF2 (z tych nowszych).

 

Mój profil: http://steamcommunity.com/id/sumowski

 

to samo pisałem w temacie HL2EP2:

 

Devil, koledze pomagałem odzyskać hasło bo jego brat (12 lat) podał hasło komuś w sieci i zabrali mu konto.

 

Panowie ze Steam odpisali po 3 dniach i zresetowali pass na 12345 wystarczyło wpisać nowy potem i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie - pobierając cokolwiek przez Steama (demo, full wersja czegokolwiek) pobiera on dane przez ok. 10 - 15 minut po czym przestaje. Status pobieranie dalej pozostaje, jednak nic się nie ściąga. Googlowałem trochę, ale nie znalazłem żadnego sensownego rozwiązania ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XD wciskaj prawy i przerwij uaktualnianie potem wznów i tak w kółko aż załapie - mi kiedyś pomogło

 

 

 

 

EDIT:

 

od dziś jest dostępna BETA Steam, wchodzimy w Ustawienia i dołączamy do bety, co zmienia?:

 

http://forums.steampowered.com/forums/show...ad.php?t=651329

 

- Fixed downloads becoming paused

- Improved download speeds

- Decreased application launch time

- Fixed URL links in chats to not include trailing punctuation as part of the link

- Changed group event notifications to open at most 8 dialogs

a więc naprawią twój problem ;)

Edytowane przez stranded

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy pomysł odpada :P Pauzując pobieranie i rozpoczynając je od nowa wisi dalej. Jedyne co pomaga to restart steam'a :P Zobaczymy jak będzie z tą betą :)

 

EDIT:

 

stranded - masz u mnie browara za to info ;P

Edytowane przez BLANTMEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mając karte GeForce i Steama można dostac za darmo demo Portala i pełną wersję HalfLife 2: Deathmatch

No i co w tym atrakcyjnego ? Demo powinno być darmowe a HL2 DT jako dodatek do HL2. Także jak dla mnie żadna to rewelacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...