Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD3850/3870

Rekomendowane odpowiedzi

Ze niby to nie sprawdzona marka ? bierz i nie placz chlopie , gwarancje masz nie ma co plakac , firma ok

No to ją zamawiam, oby jeszcze mieli na magazynie.

Karciocha ma chłodzenie dwuslotowe, takie chciałem, bo u mnie w budzie ciepło jest i boję się, że taka z normalnym chłodzeniem będzie się przegrzewać. Atak ona wygląda:

GeCube HD3850 512MB i 3870

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam okazje kupić 3850 512MB GeCube. Miał ktoś z Was do czynienia z tą firmą, czy lepiej poczekać na modele bardziej sprawdzonych marek?

GeCube zawsze robiło wydajne radeony ale przy okazji 1950pro mielil strasznie głośne chłodzenia które popsuły im opinię, jeśli to jest cicha karta jak reszta radeonów to można polecić ta firmę za jakość i OC.

Wyglą jak każda inna :D wszystkie to konstrukcje referencyjne i różnią naklejkami ;)

A nie zauważyłeś 4 miedzianych rurek (heat pipe) wyłażących z pod czerieni plastikowych kanałów wentylacyjnych? Błyszczą zachęcająco i wróżą kilka MHz więcej. Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę tu już macie w podpisach HD3870/50, więc się pytam jak wygląda gra przy rozdziałce 1440x900 w TDU albo w Crysisa czy inne COD4 ;]

 

Ceny się ciekawe robią, więc może przy odrobinie kombinacji by coś wyszło ;] [; ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie POMOCY!!

Nie mam juz sil do tego jeb.... gowna "CCC" dzialalo i sie zesralo.

Odinstalowalem wszystko od zera zainstalowalem znowu tak jak w czesniej kiedy dzialalo i [gluteus maximus] nie dziala jest zainstalowane CCC ale uruchamiam i nic sie nie dzieje. Bardzo mi zalezy na tym CCC bo byl tam wskaznik temp. obciazenia gpu jak i o/c.

Mial ktos takie cuda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gecube HD3850 512MB zamówiony w Action za 688zł. :) Jeszcze niby są. Chłodzonko wygląda ciekawie i powinno być ciche. Na Frazie testowali 3870 z tym samym chłodzeniem i napisali:

Pod względem wytwarzanego hałasu karta GeCube prezentuje się nieźle - w trybie 2D pozostaje ona praktycznie bezgłośna i dopiero w trybie 3D odgłos pracującego wentylatora staje się słyszalny. Daleko mu jednak do 'suszarek' znanych choćby z kart X1950XTX czy HD 2900XT - jest to delikatny szum, który przy zamkniętej obudowie nie jest uciążliwy.

Mam nadzieję, że się nie zawiodę, bo to moje pierwsze ATI nie licząc laptopa. Miałem już po prostu dość czekania na 8800GT/HD3870 w rozsądnych cenach.

Edytowane przez Zebius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę tu już macie w podpisach HD3870/50, więc się pytam jak wygląda gra przy rozdziałce 1440x900 w TDU albo w Crysisa czy inne COD4 ;]

 

Ceny się ciekawe robią, więc może przy odrobinie kombinacji by coś wyszło ;] [; ;]

Crysis 1680/1050 high działa przyjemnie bez szaleństwa ale da sie spokojnie grać... Bez AA i AF oczywiście...

 

Panowie POMOCY!!

Nie mam juz sil do tego jeb.... gowna "CCC" dzialalo i sie zesralo.

Odinstalowalem wszystko od zera zainstalowalem znowu tak jak w czesniej kiedy dzialalo i [gluteus maximus] nie dziala jest zainstalowane CCC ale uruchamiam i nic sie nie dzieje. Bardzo mi zalezy na tym CCC bo byl tam wskaznik temp. obciazenia gpu jak i o/c.

Mial ktos takie cuda?

Ja miałem walczyłem dzielnie... Drivercleaner dopiero pomógł z tym że u mnie albo CCC albo shadery...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crysis 1680/1050 high działa przyjemnie bez szaleństwa ale da sie spokojnie grać... Bez AA i AF oczywiście...

Z C2D i 2GB ramu ;]

No ale przy większej roździałce.

 

Dzięki za odpowiedź. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najprawdopodobniej na początku przyszłego tygodnia stanę sie posiadaczem (w końcu) 3870 Hisa ...

i tu rodzi sie pytanie czy Thermalright HR-03 Rev. A będzie pasowało na w/w kartę ??

Czy czeka mnie zakup nowego chłodzenia ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziomki ziomki TU źródło. 1200mhz/2500 na HD3870 od Foxona. Zdjęte zabezpieczenie przeciw overvoltage, vmod do 1.75V na GPU, dolutowane tranzystory aby poprawić wydajność układu TYLKO 2-fazowego!! Do chłodzenia posłuzył suchy lud. Fajnie :lol2: zastanawia mnie tylko czym i po co ten ziomek posmarował swoją karte :huh: :rolleyes:

 

NA QX9650@4.2Ghz ponad 16k w 3DMark 06. Dla porównania najnowszy 8800GTS 512MB przy tym samym procku i 800/2200 ma porównywalny wynik. źródło

 

Pozdro B-)

Edytowane przez Razan_r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziomki ziomki TU źródło. 1200mhz/2500 na HD3870 od Foxona. Zdjęte zabezpieczenie przeciw overvoltage, vmod do 1.75V na GPU, dolutowane tranzystory aby poprawić wydajność układu TYLKO 2-fazowego!! Do chłodzenia posłuzył suchy lud. Fajnie :lol2: zastanawia mnie tylko czym i po co ten ziomek posmarował swoją karte :huh: :rolleyes:

 

NA QX9650@4.2Ghz ponad 16k w 3DMark 06. Dla porównania najnowszy 8800GTS 512MB przy tym samym procku i 800/2200 ma porównywalny wynik. źródło

 

Pozdro B-)

Jak na moje oko to dolutowane KONDENSATORY i wymienione CEWKI no i zabezpieczenie czyli wymiana lub usunięcie REZYSTORÓW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posilcie sie nowymi linkami z testami i to wszystko wyłożone ładnie na tacy, pewnie część z nich była już ale spora część napewno nie - bo sam widze je po raz pierwszy - WARTO poczytac choćby z czystej ciekwości.

Wystarczy zaklikać :

 

http://hardwarekenner.4oc.de/2007/11/20/hd...ew-special.html

Edytowane przez Speedstar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koncu jakas karta przyszla (3850). Byl to na poczatku HIS 256MB, potem drozszy GeCube 512 OC, a w koncu przyszledl po ponad 3 tygodniach Club3D 256MB. Normalnie porazka - mozna ponarzekac tez na niemieckie sklepy ;)

Ladne, schludne czarne pudelko, natomiast zawartosc standardowa. Pozniej zapodam fotki i moze jeszcze dzisiaj wieczorem po pracy potestuje co nieco :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro lub pojutrze odbieram Powercolor HD3850 512mb zegary 720/1800

 

http://www.powercolor.com/pol/products_fea...?ProductID=1680

 

Nie chciało mi się już dłużej czekac na 3870 w dobrej cenie...jak karta poleci 770/2000 to spokojnie dorówna 3870 bo tamten ma duzo wyższe timingi na pamięciach... :D

 

tu jest test tej karty:

 

http://www.techpowerup.com/reviews/Powerco...0_Xtreme/1.html

 

różnica między hd3870 bardzo mała....

Edytowane przez Michael86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro lub pojutrze odbieram Powercolor HD3850 512mb zegary 720/1800

 

http://www.powercolor.com/pol/products_fea...?ProductID=1680

 

Nie chciało mi się już dłużej czekac na 3870 w dobrej cenie...jak karta poleci 770/2000 to spokojnie dorówna 3870 bo tamten ma duzo wyższe timingi na pamięciach... :D

Jesli mozna wiedziec gdzie mozna takie dostac? i w jakiej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Siema zamawiał ktoś z forum te 10sztuk kart od Pchackina bo nie odzywa się i niewiem co z nimi;p Daj ktos znac gg 4901447;)" zamawiał... podobno wyszły w piątek do niego... w poniedziałek jeszcze nie dotarły... dziś jak na razie cisza... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w niemczech - http://www.alternate.de/html/productDetail...ml?artno=JBXUM2

dzisiaj rano bylo pelno

Taaa, juz nie ma. Ja zamawialem najpierw HIS'a 256 (byl na stanie) - nie dojechal. Za 2 tygodnie tel. - nie ma nic, wiec zmienilem na GeCube 512 OC (ponoc bylo full na stanie). Od zeszlego tygodnia brak info ze sklepu - tel wczoraj i NIE MA. Fuck! Wiec zmienilem na co bylo - Club3D 256 i juz dzisiaj w koncu jest. A zamawiane wszystko jako klient biznesowy, bralem gratow za jakies 3-4k € :?

 

ps. Juz od kilku lat tam kupuje sprzet, ale mam ich powoli dosc. Jedyne co jeszcze mnie tam trzyma to fakt, ze daja wszystko na rachunek i nie trzeba sie bawic w przedplate/ pobranie (gotowka) i ksiegowa jest happy. ;)

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...