Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD3850/3870

Rekomendowane odpowiedzi

właśnie przyszła moja karta... postawiłem nowy sys (xp pro+sp2), stery te z optymalizacją do crysisa, wynik 3dmark 03 na moim sprzęcie 28003, all stock. Wynik jest w normie?, bo myślałem ,że będzie powyzej 30000pkt tak jak czytałem w testach internetowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz powiedziec ze jest 30 fps w gpu benchmark crysis na tym podkreconym radku przy ustawieniach 1280x1024 all high?

Nie jestem funboyem nvidii ,przesiadlem sie po kilku latach z radków na 8800gt (ostatni radek to x1950pro) ...

 

Myśle ,że ok 20-25 fps może ewentualnie ... nie dośc ze niegrywalne to jakby nie liczyc to nie 10% tylko 30-45% ale co ja tam sie znam...

Czytanie ze zrozumieniem to cenna umiejętność, można sporo się dowiedzieć, poćwicz proszę.

Średnio 10% a nie 10% w każdym teście.

Ale nawet w crysis są rozdzielczości w których 3850 512 po OC będzie wydajniejsze nawet o 25% od 8800 gt bez OC.

Powercolor 3850 512 Xtreme

karta o 300-400 zł tańsza!

Nie każdy gra przy tak niskim FPS ale dla obejrzenia jak wygląda gra można spróbować.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mad.gif a dlaczego niby nie w Vico? Jeśli o czymś mówisz to dokończ zdanie. Może członkowie dyskusji są ciekawi co masz przeciwko temu lub innemu sklepowi. Może to być bardzo pomocne przy ewentualnych zakupach.

Nie będę się tu rozpisywał, zapraszam do tego tematu, strony 3 i 4. Oczywiście to jest moje zdanie, możesz iść do tego sklepu i sam się przekonać, tylko żeby nie było że nie ostrzegałem :) .

 

Coś ceny 38x0 stanęły w miejscu, ale mam nadzieję, że do stycznia jeszcze spadną, bo już dłużej na 7300GT nie wytrzymam :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytanie ze zrozumieniem to cenna umiejętność, można sporo się dowiedzieć, poćwicz proszę.

Średnio 10% a nie 10% w każdym teście.

Ale nawet w crysis są rozdzielczości w których 3850 512 po OC będzie wydajniejsze nawet o 25% od 8800 gt bez OC.

Powercolor 3850 512 Xtreme

karta o 300-400 zł tańsza!

Nie każdy gra przy tak niskim FPS ale dla obejrzenia jak wygląda gra można spróbować.

 

Taa ...

Średnio 10% chyba wtedy gdy weźmiesz 2 gry biegające lepiej na radosławie ,żeby być uczciwym i wziąć kilka ,kilkanaście (nawet z tego artykułu z twojego linka)średnia osiągnęłaby pewnie ponad 50% na korzyść Gf non OC .Rozdzielczości o których mówisz w crysis są czysto abstrakcyjne a nie użytkowe.

Nie ma co się oburzać i kruszyć kopii bo nie ma o co , hurraoptymizm wygaśnie , mit o 10% po OC różnicy wydajności do 8800GT prz cenie niższej o 400pln z czasem przejdzie w niepamięć. Takie rzeczy panie to tylko w erze.

Z resztą to chyba nie etyczne wprowadzać w błąd na forum publicznym prawda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz dawno tak sie nie posmialem-ty masz chyba jakies swoje wlasne testy 8800gt i 3850/512 :lol2: - i ten tekst "srednio ok 10% straty :lol2:

 

lubie jak ktos jest fanem czegos,ma prawo,ale jest roznica pomiedzy fanostwem a fanatyzmem ;)

 

ps."cichrza" rzadzi :lol2:

 

jak sie podkreci GT to ile bedzie wtedy roznicy?? - z 10% srednio na 13% ??:lol2:

 

naprawde bardzo zabawny poscik :)

 

ps.karta jest jak najbardziej fajna i zasluguje na uwage ale robienie z niej "monstra" na sile to przesada

Typowo niekompetentna opinia bez żadnych dowodów i konkretów. Masz do takiej prawo, ale nie musisz przy okazji obrażać innych użytkowników mających inne zdanie oparte na konkretach i testach, tak sie składa.

Z testów, które przejrzałem średnia przewaga 8800 gt nad niekręconym 3870 była 10% a dobrze wykręcony 3850 512 zbliża się wydajnością do 3870, w przypadkach, które widziałem na tym forum a nie są to rekordy do 3870 brakowało mu niewiele, na tyle mało, że można to pominąć, w okolicach 1%.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, ten mój Gecube jest jakiś trefny :mur: Nie dość, że nie przechodzi w tryb idle, tylko cały czas ma taktowania 725/900MHz, to resety kompa miałem w co drugiej grze/demie jakie odpalałem. Całe ostatnie dni zmarnowałem na kombinowanie ze sterami, programami, przekładaniem kart, pamięci, kabli itp. Całe szczęście znalazłem rozwiązanie, które na razie działa - zjechałem z taktowaniem pamięci na grafie do 850MHz i od tej pory ani razu się nie zawiesił, czyli te pamięci nie wyrabiają, albo się przegrzewają. :damage_wall:

 

Jak myślicie, chyba jest to wystarczający powód do zwrotu do sklepu? Gdyby to było na miejscu to już bym leciał wyjaśniać sprawę, ale kupowałem poprzez kuzyna w hurtowni w innym mieście.

Edytowane przez Zebius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, ten mój Gecube jest jakiś trefny :mur: Nie dość, że nie przechodzi w tryb idle, tylko cały czas ma taktowania 725/900MHz, to resety kompa miałem w co drugiej grze/demie jakie odpalałem. Całe ostatnie dni zmarnowałem na kombinowanie ze sterami, programami, przekładaniem kart, pamięci, kabli itp. Całe szczęście znalazłem rozwiązanie, które na razie działa - zjechałem z taktowaniem pamięci na grafie do 850MHz i od tej pory ani razu się nie zawiesił, czyli te pamięci nie wyrabiają, albo się przegrzewają. :damage_wall:

 

Jak myślicie, chyba jest to wystarczający powód do zwrotu do sklepu? Gdyby to było na miejscu to już bym leciał wyjaśniać sprawę, ale kupowałem poprzez kuzyna w hurtowni w innym mieście.

Jak nie osiąga Ci stabilnie domyślnych wartości to zwracaj, sprawdź tylko na jakim konkretnym teście pada i niech go sobie sprawdzają na tym samym, bo znając sklepy, to po miesiącu oddadzą ci ten sam i powiedzą, że nie znaleźli usterki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, ten mój Gecube jest jakiś trefny :mur: Nie dość, że nie przechodzi w tryb idle, tylko cały czas ma taktowania 725/900MHz, to resety kompa miałem w co drugiej grze/demie jakie odpalałem. Całe ostatnie dni zmarnowałem na kombinowanie ze sterami, programami, przekładaniem kart, pamięci, kabli itp. Całe szczęście znalazłem rozwiązanie, które na razie działa - zjechałem z taktowaniem pamięci na grafie do 850MHz i od tej pory ani razu się nie zawiesił, czyli te pamięci nie wyrabiają, albo się przegrzewają. :damage_wall:

 

Jak myślicie, chyba jest to wystarczający powód do zwrotu do sklepu? Gdyby to było na miejscu to już bym leciał wyjaśniać sprawę, ale kupowałem poprzez kuzyna w hurtowni w innym mieście.

Cos mi sie wydaje ze twoja zasilka moze nie wyrabiac przy tym configu. Sprawdz u kogos innego jesli mozesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typowo niekompetentna opinia bez żadnych dowodów i konkretów. Masz do takiej prawo, ale nie musisz przy okazji obrażać innych użytkowników mających inne zdanie oparte na konkretach i testach, tak sie składa.

Z testów, które przejrzałem średnia przewaga 8800 gt nad niekręconym 3870 była 10% a dobrze wykręcony 3850 512 zbliża się wydajnością do 3870, w przypadkach, które widziałem na tym forum a nie są to rekordy do 3870 brakowało mu niewiele, na tyle mało, że można to pominąć, w okolicach 1%.

W niektórych dochodzi do 30% ale to juz szczegół .

Jezeli podkręci się 8800GT i 3850 512 to róznica średnio będzie około 20%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos mi sie wydaje ze twoja zasilka moze nie wyrabiac przy tym configu. Sprawdz u kogos innego jesli mozesz.

Taki też mam zamiar, bo w pierwszej kolejności podejrzewałem zasiłkę, nawet tu na forum napisałem wątek. Ale czy to możliwe żeby podniesienie taktowania pamięci ledwie o 50MHz tak bardzo zwiększało obciążenie, że zasiłka nie wyrabia? Ten model Chiefa rewelacyjny nie jest, a jak się przejrzy stare tematy, to sporo osób miało z nim problemy. Trzeba to będzie sprawdzić, w weekend kumpel ma mi pożyczyć Modecoma 400W, podobno jest całkiem niezły i ma mocne linie 12V.

 

A jak to nic nie zmieni to odsyłam kartę do hurtowni.

A mogłem jeszcze trochę poczekać... Tyle że na 6600GT już prawie nie dało się grać w nic nowego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podkręciłem porca jeszcze bardziej zeby zobaczyc ile moze ten radek hd3850 512, oto wyniki testów:

 

 

3Dmark 2005 -->18867

3Dmark 2006 -->11050

 

 

E4300 @ 3,2ghz

2gb 890mhz 4,4,4,15

Powercolor HD3850 512 775/2000

post-142792-1198110234_thumb.jpg

post-142792-1198111859_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niektórych dochodzi do 30% ale to juz szczegół .

Jezeli podkręci się 8800GT i 3850 512 to róznica średnio będzie około 20%

Zgadza się, ale to 10% to podkręcony 3850 i niepodkręcona 8800gt. Tak pisałem a są i gry, w których 8800gt ma 50% i widziałem też takie, gdzie 3870 miał przewagę 50% choć mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podkręciłem porca jeszcze bardziej zeby zobaczyc ile moze ten radek hd3850 512, oto wyniki testów:

3Dmark 2005 -->18867

3Dmark 2006 -->11050

E4300 @ 3,2ghz

2gb 890mhz 4,4,4,15

Powercolor HD3850 512 775/2000

Tez dzisiaj zrobiłem testy i przedstawiają sie następująco:

3Dmark 2005 -->16675

3Dmark 2006 -->11116

przy czym karta 860/2500

wynik w 06 wydaje sie ok, bo procek słabszy, natomiast 05 :blink:

Edytowane przez torque

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez dzisiaj zrobiłem testy i przedstawiają sie następująco:

3Dmark 2005 -->16675

3Dmark 2006 -->11116

przy czym karta 8600/2500

wynik w 06 wydaje sie ok, bo procek słabszy, natomiast 05 :blink:

Marek 2005 jest bardziej zależny od procka dlatego wynik słabszy - choć chyba troche za dużo słabszy :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Typowo niekompetentna opinia bez żadnych dowodów i konkretów. Masz do takiej prawo, ale nie musisz przy okazji obrażać innych użytkowników mających inne zdanie oparte na konkretach i testach, tak sie składa.

Z testów, które przejrzałem średnia przewaga 8800 gt nad niekręconym 3870 była 10% a dobrze wykręcony 3850 512 zbliża się wydajnością do 3870, w przypadkach, które widziałem na tym forum a nie są to rekordy do 3870 brakowało mu niewiele, na tyle mało, że można to pominąć, w okolicach 1%.

kto i gdzie Cie obraza?? :blink: ze "zabawny poscik"??,bo taki jest i tyle,naciaganie i manipulacja faktami to chyba jak juz ktos tutaj pisal niezbyt etyczne,nawracanie kogos na sile metna argumentacja tym bardziej.

 

Zgadza się, ale to 10% to podkręcony 3850 i niepodkręcona 8800gt. Tak pisałem a są i gry, w których 8800gt ma 50% i widziałem też takie, gdzie 3870 miał przewagę 50% choć mniej.

i nastepna sciema z twojej strony,piszemy o 3850 a ty podajesz na koncu 3870 echh szkoda slow.Abstraciach!ac od tego,to wszystkie servisy w podsumowaniu pisza ze GT rzadzi i juz, a karty ATI jak zwykle w tyle.

 

Jednak dla kogos kto nie ma np.850-9... zl na GT tylko 600- 7.. na karty ATI i gra w niskich rozdzialkach ,to bedzie zadowolony,bo wrescie ATI poszlo po rozum do glowy wypuszczajac fajne karty choc troche slabsze to bardziej dostepne.

 

ps.ati powinno ci placic za kampanie reklamowa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z obietnica :> testy radków 3870 w CF na p35. Na razie 3dsmark06, robiony na szybko wczoraj. Procek jak w podpisie.

 

1280x1024

Single:

Default: ~11100

x8AA, x16AF: ~6800

CF:

Default: ~15500

8xAA, x16AF: ~10500

 

Dokładniejsze testy będę robić dzisiaj :) Crysis niestety sypie mi sie w CF :/

Edytowane przez Uzurpator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Abstraciach!ac od tego,to wszystkie servisy w podsumowaniu pisza ze GT rzadzi i juz, a karty ATI jak zwykle w tyle."

Rządzi? Tylko w czym? OK na obecnych sterownikach jest troszeczkę bardziej wydajny i co z tego ? W to co sobie nie pograsz komfortowo na 3870 to też sobie nie pograsz komfortowo na 8800GT, za mała różnica (żeby nie było że z palca wysysam, to od 3 dni mam GeCube hd3870, a kumpel od tygodnia 8800GT), teraz dalej wyjście TV, skopane w całej serii 8xxx, następnie pobór prądu... może narazie Cię to jeszcze nie interesuje ale chyba od nowego roku będą podwyżki i pewnie w ciągu całego roku też jeszcze wzrosną ceny... Nie jestem fanem Ati, ostatnio miałem Nvidię i na drugim kompie z [brzydkie określenie na linuksa]em nadal mam, na Ati tam na razie nie zamienię ze względu na sterowniki. Także więc raczej Nvidia nie rządzi a co najwyżej jest konkurencyjna z delikatną przewagą wydajności ale ustępując wyjściem TV i prądożernością :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto i gdzie Cie obraza?? :blink: ze "zabawny poscik"??,bo taki jest i tyle,naciaganie i manipulacja faktami to chyba jak juz ktos tutaj pisal niezbyt etyczne,nawracanie kogos na sile metna argumentacja tym bardziej.

:mur:

i nastepna sciema z twojej strony,piszemy o 3850 a ty podajesz na koncu 3870 echh szkoda slow.Abstraciach!ac od tego,to wszystkie servisy w podsumowaniu pisza ze GT rzadzi i juz, a karty ATI jak zwykle w tyle.

 

Jednak dla kogos kto nie ma np.850-9... zl na GT tylko 600- 7.. na karty ATI i gra w niskich rozdzialkach ,to bedzie zadowolony,bo wrescie ATI poszlo po rozum do glowy wypuszczajac fajne karty choc troche slabsze to bardziej dostepne.

 

ps.ati powinno ci placic za kampanie reklamowa ;)

3850 512mb po OC ustępuje 3870 bez OC mało czasem wcale. Dlatego podaję testy 3870 jako porównywalne ale żeby Ci nie było ciężko sobie to wyobrazić dodałem testy z portalu, który uważam za całkowicie wiarygodny tomshardware.com gdzie jest 8800gt po OC 3870 po OC i 3850 512mb po OC a także 3850 256mb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh... pomóżcie mi :) , gry chodzą tak samo jak na 7600gs od galaxy, i nie wiem dlaczego mój wynik w 3dmark 03 to 28003, napięcie mierzone miernikiem 12,13v sprawdzane podczas gry w fife08, screan ze speedfana

Dołączona grafika ,

dodam że ostatnio połamał mi się jeden zaczep na koszyku od procesora, byc może źle go przykleiłem? paste oczywiście dałem nową. Aha jeszce jedno pytanie dlaczego na tym radeonie nie mogę wpisac litery małem litery Ć :) cos hotkeys wyłączone :PP

 

Edit:system nowy , stery najnowsze ze strony ati

edit2: w fifie mam 60 fps mierzone przez fraps w 1680x1050 ale tnie jakby bylo z 20, w nfsie vsync włączone, na wyłączonym wogle sie nie da grac co chwile zwalnia i przyspiesza do 200fps... i też tnie

Edytowane przez gumis144

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...i będziesz miał dwurdzeniowy procesor działający na jednym rdzeniu.Tak działa nie dający się odinstalować(!) Dual Core Optimizer.Brawo AMD :mur: .Jak już to lepiej w menadżera urządzeń wejść i ustawić w danym ,kłopotliwym tytule koligację ręcznie(wyłączyć `jedno "core").Potem poszukać w sieci jak zrobić plik wsadowy(?) ,by działo się to automatycznie czyli ze startem gry, a nie ręcznie za każdym razem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Problem z "ć" to opisywane już wielokrotnie skróty klawiszowe w CCC. Albo je całkowicie wyłącz albo zmień zbindowany klawisz." nie działa z betami pod Crisisa... ani wyłączenie "Ati Hotkey Poller" w usługach... pomaga tylko zabicie procesu CCC.exe albo ten świetny programik:

http://www.kt.agh.edu.pl/~grzesik/

pierwszy od góry jak sama nazwa wskazuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj se pacza pod winxp do Athlona 64 X2 (wnioskuje po tym, ze gra przyspiesza i zwalnia).

Wcześniej ( na 7600gs) nie miałem tego zainstalwoanego, a po za tym wyczytałem w internecie, że jest to do starych gier nie obsługujących 2rdzenie, a przeciez nfs ps to nowa gra... i niby dobrze wykorzystuje dwa rdzenie? można tu pisac czy założyc temat w dziale podstawowe zagadnienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez dzisiaj zrobiłem testy i przedstawiają sie następująco:

3Dmark 2005 -->16675

3Dmark 2006 -->11116

przy czym karta 860/2500

wynik w 06 wydaje sie ok, bo procek słabszy, natomiast 05 :blink:

ja przy taktach takich jak ty czyli

E4300 @ 333x9

2gb 835 mhz cl 4,4,4,15

POWERCOLOR HD3850 512mb 775/2000

 

robię

3Dmark 2005->17813

3Dmark 2005->10829

 

czyli w 2005 to chyba przez to twój proc ma 1mb cache a mój 2mb... w 2006 moze byc podobnie.... tyle ze mój radek ma nizsze taktowania od twojego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...