Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD3850/3870

Rekomendowane odpowiedzi

Gecube hd3850 512Mb (karta z tym niezlym chlodzeniem) posiada memki z hynixa 1,1ns :(

Powercooler hd3850 512Mb posiada samsungi 1,0ns

 

Kto wie jakie sa w kartach asusa i sapphire'a(fanless)??

 

zrodlo:

http://www.techpowerup.com/reviews/GeCube/...urbo-III/4.html

http://www.techpowerup.com/reviews/Powerco...0_Xtreme/4.html

 

P.S. wersja sapphire 3850 512mb ma w zestawie HL2-black box ? dotyczy to wersji zwyklej czy fanless?

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=283735809

Edytowane przez Lizardus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie oddaj do serwisu, skoro nie ma nowego biosu i nie radzisz sobie mimo chęci z naprawą karty, pewnie potrzymają ją długo, więc to nie jest najlepsze wyjście ale może być po prostu walnięta.

Przecież udowodniłem, że karta jest sprawna, bo jednak bez przeciwników w np. takim sega rally się nie wiesza - nie podlega to gwarancji.

 

Test mało przydatny, nie ma 3850 512mb, najciekawszej pozycji na RV670 jak na razie (póki nie ma highendowej 3890), i testy są w rozdziałce 1920*1440 zamiast 1920*1200, a przecież nie ma LCD 24" w układzie 4:3 tyko panoramiczne z rozdzielczościami 1920*1200 i 1920*1080 Full HD.

Na co komu takie testy?

A co za róznica czy jest 1920 x 1440 czy 1920 x 1200? Co to zmieni oprócz tego, że będzie jakieś 5% więcej FPS w trybie 1920 x 1200?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież udowodniłem, że karta jest sprawna, bo jednak bez przeciwników w np. takim sega rally się nie wiesza - nie podlega to gwarancji.

Nic nie udowodniłeś, karta ma być sprawna pod obciążeniem, nie tylko bez obciążenia. Wystarczy, że rozkręcisz chłodzenie i nie złożysz dobrze, na przykład nie będzie dociśnięta gąbka termoprzewodząca do jednej pamięci i już karta będzie pod obciążeniem siadać, jeżeli nie potrafisz tego naprawić, to daj to specjalistom z serwisu, niech się bawią w naprawy.

A co za róznica czy jest 1920 x 1440 czy 1920 x 1200? Co to zmieni oprócz tego, że będzie jakieś 5% więcej FPS w trybie 1920 x 1200?

1920*1200 jest natywną rozdzielczością 24" LCD dla mnie ważne bo taki mam zamiar kupić. Równie dobrze możesz powiedzieć, że skoro są testy 800*600 to już innych nie trzeba bo tylko będzie mniej FPS i tyle, ale nie zawsze tak jest, na przykład w demo crysis w Full HD bez AA lepszy jest 8800GT a z 4*AA już lepszy jest 3870, oba niegrywalne, ale wyniki testów się zmieniają wraz z rozdzielczościami i parametrami detali i wygładzania.

@Fokus: mam wrażenie jakbyś mnie winił, że Ci karta siada :D może tak więcej qultury?

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy opłaca się brać PCI-E GECUBE RADEON HD 3850 512MB 256BIT DDR3 OC EDITION X-TURBO III za 659 zł? Czy ta karta jest wydajniejsza ods zwykłego GECUBE RADEON HD 3850 512MB?

 

 

Dobra post nieaktualny okazało się iż nie ma już na sklepie ich.

Edytowane przez mr_andre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Crysis w Full HD żadna się nie nadaje, najlepsza 8800GT 19FPS w singlu ale może jak wyjdzie x2 czyli 3890 to wystarczy?

Nie sądze jak dwie 3870 osiągają ok 15fps. Architektura tych kart zupełnie nie radzi sobie w tej gierce i nic już tego nie zmieni!

Ale widać po postach że chcesz w to wierzyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie udowodniłeś, karta ma być sprawna pod obciążeniem, nie tylko bez obciążenia.

a jezeli w jednym tytule dziala z pelnym obciazeniem, a w innym sie sypie? odesla go z takim czyms z serwisu twierdzac, ze jest to wina software nie hardware.

 

focus_ - skrobnij cos bezposrednio do asusa, co nie zmienia faktu, ze w takiej sytuacji karta w ogole nie powinna trafic na rynek. podobnie swego czasu bylo z x1300.

btw: zmien jednak bios w plycie gl, na jakis starszy/ nowszy, tak dla pewnosci ;)

 

1920*1200 jest natywną rozdzielczością 24" LCD dla mnie ważne

no swietnie, ze dla ciebie wazne, ale nadal nie ma to znaczenia - testowali w takiej rozdz bo mieli taki monitor, roznica pomiedzy kartami w twojej rodzielczosi bedzie podobna. Twoje porownanie do 800x600 swiadczy tylko o kompletnym braku pojecia w kwestii rozdz i wymagan jakie one stawiaja wzg kart. Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądze jak dwie 3870 osiągają ok 15fps. Architektura tych kart zupełnie nie radzi sobie w tej gierce i nic już tego nie zmieni!

Ale widać po postach że chcesz w to wierzyć...

Dołączona grafika

To testy pełnej wersji gry.

Uważasz, że na dwóch crosfireX będzie miał 1FPS mniej niż na jednej? Chyba nie.

Do grania w Full HD potrzeba SLI albo Crossfire, a może starczy x2 3870 (3890). Mam nadzieję, że będzie tańsza od dwóch 3870. Na pewno sporo da się oszczędzić na płycie kupując zwykłą 1*PCIe 16 2.0 770 (w Polsce od 08-01-2008 za 280 zł) zamiast 2*PCIe 16 2.0 790X już dostępna po 500zł.

Twoje porownanie do 800x600 swiadczy tylko o kompletnym braku pojecia w kwestii rozdz i wymagan jakie one stawiaja wzg kart.

Sul takie rzeczy to chyba się na prv pisze:? :D :D masz 8800 a każda myszka swój ogonek chwali ;)

Interesują mnie testy w 1920*1200 pełnych wersji gier dokładnie dlatego, że 24" monitory LCD mają taką rozdzielczość. Inne rozdzielczości mniej.

Dołączona grafika

Wersja gry 2.101

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie udowodniłeś, karta ma być sprawna pod obciążeniem, nie tylko bez obciążenia. Wystarczy, że rozkręcisz chłodzenie i nie złożysz dobrze, na przykład nie będzie dociśnięta gąbka termoprzewodząca do jednej pamięci i już karta będzie pod obciążeniem siadać, jeżeli nie potrafisz tego naprawić, to daj to specjalistom z serwisu, niech się bawią w naprawy.

Sorry zapomniałem tutaj napisać (chyba), ale karta przy defaultowym ustawieniu CPU i pamięci działa poprawnie, więc jest sprawna i na serwis słać jej nie mogę. Jednocześnie moja platforma jest stabilna na ustawieniach 3,5 GHz, pamięci 450 MHz ze wszystkimi innymi grafikami jakie miałem. Więc problem leży po stronie karty, ale nie jest to jednocześnie powód by oddać na gwarancje.

 

1920*1200 jest natywną rozdzielczością 24" LCD dla mnie ważne bo taki mam zamiar kupić. Równie dobrze możesz powiedzieć, że skoro są testy 800*600 to już innych nie trzeba bo tylko będzie mniej FPS i tyle, ale nie zawsze tak jest, na przykład w demo crysis w Full HD bez AA lepszy jest 8800GT a z 4*AA już lepszy jest 3870, oba niegrywalne, ale wyniki testów się zmieniają wraz z rozdzielczościami i parametrami detali i wygładzania.

@Fokus: mam wrażenie jakbyś mnie winił, że Ci karta siada :D może tak więcej qultury?

Złe masz wrażenie - również porównanie jakie podałeś jest złe. Sprawdzałem, zresztą jeszcze 2 miesiące temu robiłem w niemal wszystkich grach i wszystkich kartach testy w rozdzielczościach 1920 x 1440 oraz 1920 x 1200 jak i 1600 x 1200 vs. 1680 x 1050 (gdzie się oczywiście dało) i ZAWSZE w rozdzielczości HD karta uzyskiwała niezależnie czy to ati czy nvidia około 5% wyższy wynik - mówię około bo czasem to bylo 2% a czasem i 10% zależnie od tego co to była za gra i jakie demo. Dlatego własnie zrezygnowałem z tych testów. I Twoja argumentacja jest przynajmniej śmieszna, żeby nei powiedzieć nie na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jezeli w jednym tytule dziala z pelnym obciazeniem, a w innym sie sypie? odesla go z takim czyms z serwisu twierdzac, ze jest to wina software nie hardware.

To nie jest istotne ,że w jednym tytule ci działa(a skąd wiesz ,że Sega Rally w pełni obciąża kartę?To nie jest prawda, bo jej silnik aż tylu bajerów to nie ma).Każda gra(no niemal) w inny sposób korzysta z możliwości współczesnej grafiki oraz potencjału sprzętu i dziesięć ci będzie chodzić ,a jedenasta nie.Od czego są testy zresztą rozliczne?Coś pewnie zadziała i obciążysz kartę na różne sposoby.Może Santuary Unigine 0.4(link w pierwszym poście wątku o kartach 8600)?Marki jakieś, wbudowane testy w gry?Nie wmawiaj sobie ,że skoro Sega Rally chodzi to nie ma problemu.Pożycz inne gry, potestuj i jak się wywala to działaj. Dobry opis usterki i do serwisu.

No cóż -512megowe karty zaczynają sie już od 601-610 PLN, a 3870 widziałem po 710(W tym Power Color).Dalszy spadek nie będzie już chyba taki dramatyczny...Chyba ,że konkurencja wejdzie w ten przedział cenowy(bo nie weszła!8800GT jest droższa o całą nie najgorszą kartę np.7900 czy Palita 8600GT).

A tak na marginesie ciekawi mnie sensowność rozważań o cX i Sli.To przecież nawet nie margines posiadania w Polsce.To autentyczna egzotyka :rolleyes: .Na ten moment to pojedyncze karty 38xx pełno kłopotów sprawiają.Nie sądzę ,by znikały one przy "klejeniu" kart w zestawy po 2 czy 3.Raczej będą narastać...

@focus_ -sprawa jest w miarę jasna więc jak doczytałem o OC u ciebie.Coś nie wyrabia(szyna?zasilacz?RAM?CPU?).Jakie "inne grafiki" na płycie sadzałeś?

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do grania w Full HD potrzeba SLI albo Crossfire, a może starczy x2 3870 (3890).

a moze znowu bujasz w oblokach? ;)

podane wyniki spokojnie mozesz podzielic przez dwa, aby otrzymac min fps - czyli jakies 15fps i dorzuc do tego 1-2s przycinki, bo 512MB przy takich ustawieniach w crysis to zdecydowanie za malo do plynnej gry.

o CoH w dx10 i takiej rozdz tym bardziej zapomnij. ma imho wieksze wymagania (jezeli mozna tak napisac) od crysis. wystarczy odpalic np.mapke z deszczem i wiecej niz 10fps nie zobaczysz, mimo, ze w tym wbudowanym pseudo benchmarku, bedziesz mial ponad wspomniane 35fps.

 

To nie jest istotne ,że w jednym tytule ci działa

z punktu serwisu moze byc. dasz im karte, oni stwierdza, ze testowali i wszystko u nich jest ok. i tak mozesz sie bujac z serwisem przez pare mies. zycie. Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@focus_ -sprawa jest w miarę jasna więc jak doczytałem o OC u ciebie.Coś nie wyrabia(szyna?zasilacz?RAM?CPU?).Jakie "inne grafiki" na płycie sadzałeś?

A czytałeś poprzednie posty, zrozumiałeś je :?: Wszystko zostało wykluczone/zjechane na standard i grafa dalej sprawia problemy. Jeśli konfig z Ultrą i C2D 3,5GHz działał to Radeon powinien tym bardziej pomykac bez problemów - trochu dziwny problem. A może przyczyną przycięć jest dynamiczne ustawianie taktowań grafy - bo chyba coś takiego te radki mają :rolleyes:

 

@Focus a inne karty HD38X0 działają poprawnie :?: Czy na razie tylko męczysz tego ASUSka :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To testy pełnej wersji gry.

Uważasz, że na dwóch crosfireX będzie miał 1FPS mniej niż na jednej? Chyba nie.

Do grania w Full HD potrzeba SLI albo Crossfire, a może starczy x2 3870 (3890)

Zobaczymy jak będzie, na razie CF chyba nie działa w tej gierce. test na Hothardware.com ten test był juz podawany przez kogoś

Na pewno działa płynnie na gf8800gts 512MB bez AA bo widziałem na własne oczy. A cena podobna jak dwóch 3850 512MB i niższa niż dwóch 3870.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi dynamicznym ustawieniami to chyba coś nie tak - bo wg monitora rivy cały czas mam takie samo taktowanie (cały czas ręcznie reguluję te takty, ale na defaulcie było to samo, choć nie sprawdzałem wtedy taktów). Platforma jest stabilna, jak już napisał Paweł to jest platforma którą używam niemal rok czasu i problemów nie było z ani jedną grafik, a w tym z HD 2900 XT

 

Narazie mam tylko tego asusa, ale miałem dostać przed świetami inne grafiki, ale coś nie dotarło - pewnie zaraz po nowym roku będę miał. Także narazie mam trochę związane ręce,.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

focus, ale mieszasz ;)

"Sorry zapomniałem tutaj napisać (chyba), ale karta przy defaultowym ustawieniu CPU i pamięci działa poprawnie, więc jest sprawna i..." chyba już wcześniej pisaliśmy na ten temat ? Chyba dało się z tego wywnioskować że nowe ati ma problemy z pci-e gdy nie jest szyna procesora taktowana standardowymi zegarami (200, 266, 333, 400)... może to ma jakiś związek z tą nową obsługą pcie 2.0... i prawdopodobnie jest zależne od płyty głównej bo niektórzy nie mają z tym problemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrozumiałem ale chyba ty się nie wczytałeś do końca Paweł666 -focus napisał ,że bez OC platformy karta nie sprawia problemów.Więc podkręcenie grafiki zburzyło stabilność systemu.Pytanie powraca -jakie "inne grafiki" montował(i jak intensywne testy prowadził) oraz czy były kręcone itd.Miałem dokładnie taką sama sytuację(no niemal) -po zmianie 7600(Vmod) na 7900GS musiałem obniżyć nieco taktowanie ówczesnego sprzętu(HT dokładniej).Bo o ile w syntetykach działał pięknie to gry i aplikacje łączące obciążenie CPU i GPU mocne klękały.Dobrym przykładem jest tu 3Dmark03 -padał i tyle.A 05 i 06 nawet na kilkukrotnym przebiegu nie.Po prostu karta "pomogła" procesorowi więcej klatek "uzyskać"(no ,bo CPU ich nie uzyskuje ,a tylko...ble ble) i dostał on zadyszki.Zalecałbym wpięcie porządnego miernika również.

@Sulaco -jak działa niestabilnie choć powinna w części tytułów i potwierdzi się to(czyli wadfliwe działanie) na innej(zgodej z "pudełkiem") platformie to serwis może pomarzyć o nieuznaniu gwarancji.Kwestia jak pisałem dobrego przetestowania i opisania.Nie chcą?To od rzecznika praw konsumentów się zaczyna....Nie po to sie tyra...ble ble :wink:

Ech -focus co chwila nowe fakty podaje.Sam już się gubię co czytam...

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

focus, ale mieszasz ;)

"Sorry zapomniałem tutaj napisać (chyba), ale karta przy defaultowym ustawieniu CPU i pamięci działa poprawnie, więc jest sprawna i..." chyba już wcześniej pisaliśmy na ten temat ? Chyba dało się z tego wywnioskować że nowe ati ma problemy z pci-e gdy nie jest szyna procesora taktowana standardowymi zegarami (200, 266, 333, 400)... może to ma jakiś związek z tą nową obsługą pcie 2.0... i prawdopodobnie jest zależne od płyty głównej bo niektórzy nie mają z tym problemu...

Nie no widzę, że jest właśnie z tym problem - cały jednak bajer polega na tym że co mnie to interesuje? Mój procesor może działać przy częstotliwości 3500 MHz i tyle chcę mieć, bo tyle potrzebuję i nie będę obniżał jego taktowania żeby używać tej grafiki - nonsens.

Robię teraz coś innego, ale sprawdzę zatem te "standardowe" częstotliwości szyny FSB. Inna sprawa, że częstotliwość szyny PCI-E jest na sztywno ustawiona i rzeczywiście wynosi 100 MHz, choć sprawdzałem ustawienia typu 101, czy 102 MHz (99 niestety nie mogę).

 

Zrozumiałem ale chyba ty się nie wczytałeś do końca Paweł666 -focus napisał ,że bez OC platformy karta nie sprawia problemów.Więc podkręcenie grafiki zburzyło stabilność systemu.Pytanie powraca -jakie "inne grafiki" montował(i jak intensywne testy prowadził) oraz czy były kręcone itd.Miałem dokładnie taką sama sytuację(no niemal) -po zmianie 7600(Vmod) na 7900GS musiałem obniżyć nieco taktowanie ówczesnego sprzętu(HT dokładniej).Bo o ile w syntetykach działał pięknie to gry i aplikacje łączące obciążenie CPU i GPU mocne klękały.Dobrym przykładem jest tu 3Dmark03 -padał i tyle.A 05 i 06 nawet na kilkukrotnym przebiegu nie.Po prostu karta "pomogła" procesorowi więcej klatek "uzyskać"(no ,bo CPU ich nie uzyskuje ,a tylko...ble ble) i dostał on zadyszki.Zalecałbym wpięcie porządnego miernika również.

@Sulaco -jak działa niestabilnie choć powinna w części tytułów i potwierdzi się to(czyli wadfliwe działanie) na innej(zgodej z "pudełkiem") platformie to serwis może pomarzyć o nieuznaniu gwarancji.Kwestia jak pisałem dobrego przetestowania i opisania.Nie chcą?To od rzecznika praw konsumentów się zaczyna....Nie po to sie tyra...ble ble :wink:

Ech -focus co chwila nowe fakty podaje.Sam już się gubię co czytam...

A więc doprecyzuję:

Radeon HD 2900 XT sztuk 5 w różnym czasie od maja 2007 do listopada 2007

GF 8800 GTS / GTX / Ultra sztuk z 20 chyba, albo i więcej (najwiecej miałem GTS'ów oczywiście) kilka kart miałem po kilka razy

GF 8600 GT w różnych maściach - w sumie 5 różnych kart, część z nich po kilka razy (np. MSI)

GF 8600 GTS w 3 wersjach od różnych producentów

7 radeonów HD 2600 PRO / XT

1 Radeon HD 2400 PRO

GF 8800 GT w ilości 3, z czego Galaxy mam aktualnie i działa poprawnie na tym komputerze

Radeon X1950 PRO powercolora oraz MSI

GF 7900 GS asusa oraz Galaxy

GF 7950 GT 512 MB Galaxy (kilka razy)

Radeon X1900 XT (chwilowo, ale jednak)

GF'y 8500 GT - 3 sztuki o ile mnie pamięć nie myli

Radeon HD 2900 GT - dwie szstuki - również brak problemów, ale jego nie zrobiłem testów, więc nie dam sobie głowy uciąć

 

Na wszystkich kartach nie miałem problemu ze stabilnością - zasilacz chieftec 500 W trzyma wszystko jak należy - zresztą w każdej chwili mogę włożyć tego 8800 GT czy HD 2900 i stabilność jest zachowana. Napięcia są w normie 0- jak trzeba to i podłącze tagana 800 W czy jakoś tak, bo mi leży i się marnuje.

 

Problem ze stabilnością na podkręconym procesorze występuje niezależnie od tego czy karta jest kręcona czy nie. Problem znika gdy przestawiłem komputer w tryb domyślny (jedynie FSB oraz częstotliwość pamięci)

 

 

Opisany przez Ciebie przypadek wynika albo z brakującej mocy zasilacza albo stabilność kompa na tych wyższych ustawieniach nie była jednak pełna. Z własnego doświadczenia wiem, że superpi czy orthos mogą działać, a gry się będą wywalać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"...że częstotliwość szyny PCI-E jest na sztywno ustawiona i rzeczywiście wynosi 100 MHz..." no wiem, sam jestem głupi i nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje :/ Ale tak jak pisałem wcześniej na 400 mi bryka bez większych problemów jak podjadę w górę FSB, moje HD3870 się sypie... zmieniam na 7600GT, szyna na 425 i chodzi bez problemu :/

 

focus, jeszcze napisz na jakiej płycie głównej... :)

"Z własnego doświadczenia wiem, że superpi czy orthos mogą działać, a gry się będą wywalać." i tak właśnie jest, też to pisałem już wcześniej, na podkręconej fsb orthos zapuszczony na ponad 20 minut i komputer chodzi bez problemu, odpalamy coś 3d i zaczynają się problemy, wygląda na to że problem jest w ati i pci-e na nie standardowych fsb"

Edytowane przez Star Rider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem znika gdy przestawiłem komputer w tryb domyślny (jedynie FSB oraz częstotliwość pamięci)

Czyli chyba wiadomo co ale nie do końca dlaczego...

Opisany przez Ciebie przypadek wynika albo z brakującej mocy zasilacza

Nie :D .Nie bez powodu pisałem o mierniku -u mnie to podstawa przy testach.Zresztą ten zasilacz z palcem w .... taki konfig jak mój dźwiga stabilnie.

albo stabilność kompa na tych wyższych ustawieniach nie była jednak pełna. Z własnego doświadczenia wiem, że superpi czy orthos mogą działać, a gry się będą wywalać.

Tak :D .Ale do zmiany grafiki(nic więcej nie zmieniałem) było ok.Niemniej 7900 mogła więcej więc i CPU musiało sie sprężać no i nie dało rady.Ale było minęło i starczy tego ot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie mam tylko tego asusa, ale miałem dostać przed świetami inne grafiki, ale coś nie dotarło - pewnie zaraz po nowym roku będę miał. Także narazie mam trochę związane ręce,.

jak chcesz to mogę ci pożyczyć Sapphire 3870 - na razie leży, dopiero w pon albo po nowym roku odpale kompa do grania (brak mobo) wiec będziesz miał conajmniej tydzień na testy (a ja dowiem sie ile wstepnie karta sie kręci) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia wiem, że superpi czy orthos mogą działać, a gry się będą wywalać.

albo odwrotnie :) spi i orthos nie sa imho zadnym wyznacznikime stabilnosci kompa. moga dzialac przez tydzien, odpalimy gierke i zwiech .

 

ja bym wrzucil jakis inny bios od inszego 3850 256MB, byle odpalic sprzet i testy porobic, a w podsumowaniu przejechac sie po asusie ;)

a biosik jakis o np. od club3d -> http://www.mvktech.net/component/option,co...electcat/cat,1/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo odwrotnie :) spi i orthos nie sa imho zadnym wyznacznikime stabilnosci kompa. moga dzialac przez tydzien, odpalimy gierke i zwiech .

 

ja bym wrzucil jakis inny bios od inszego 3850 256MB, byle odpalic sprzet i testy porobic, a w podsumowaniu przejechac sie po asusie ;)

a biosik jakis o np. od club3d -> http://www.mvktech.net/component/option,co...electcat/cat,1/

Jadę po Raptorową kartę i wszystko się wyjaśni jeszcze dziś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybaczcie moje niedbalstwo itp .. ale odzwyczailem sie od ATI

 

z tego co znalazlem to 3850 od 3870 rozni sie tylko taktowaniem? (chodzi mi o porowanie obu modeli z 512mb pamieci)

czy cos stoi na przeszkodzie (poza roznymi pamieciami zapewne) zeby rdzen 3850 podkrecic do zegarów 3870?

to te same rdzenie ? czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybaczcie moje niedbalstwo itp .. ale odzwyczailem sie od ATI

 

z tego co znalazlem to 3850 od 3870 rozni sie tylko taktowaniem? (chodzi mi o porowanie obu modeli z 512mb pamieci)

czy cos stoi na przeszkodzie (poza roznymi pamieciami zapewne) zeby rdzen 3850 podkrecic do zegarów 3870?

to te same rdzenie ? czy nie?

OC 70-ki po obejściu blokady w Biosie ~900MHz natomiast 50-ki nieznacznie przekraczają 800MHz w najlepszym przypadku - chyba maja ciut niższe napięcie na rdzeniu ale nic nie stoi na przeszkodzie aby to "naprawić" :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem kartę Gecube 3850/512mb za 618zeta, jest naprawdę cichutka,

zegary 725/900 wszystko wygląda ładnie, nic się nie wiesza,

nie jestem tak drobiazgowy żeby mierzyc liczbę klatek, ale optycznie,

rozdzielczośc 1680x1050, core2duo 2800mhz ram 4gb,

bioshock wszystko na full śmiga

gears of war wszystko na full z wygładzaniem śmiga

need for speed wszystko na full z wygładzaniem śmiga

no i crysis wszystko na high 1280x1024 chodzi ładnie,

ale tylko ładnie.

A mam pytanie czy coś wynika z tego że

chip ma wbudowany układ audio, jak to wkońcu

z tym jest bo wszędzie piszą że coś takiego jest

a nikt nie wie czy właściwie coś to daje

i czy da się to jakoś wykorzystac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszukałem na stronce www.ceneo.pl

był odnośnik do sklepu w Krakowie

i dokładnie 617zł, było kilka na stanie

aż się sam dziwiłem i budziło to podejrzenie

że nikt tego nie chce, ale mogłem

odebrac osobiście, no i sobie sprawdzic

ale wszystko było zapakowane zgrzane

folią, dziewicze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...