Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD3850/3870

Rekomendowane odpowiedzi

No to co, lepiej nie robić nic?

Po co robisz test, skoro w necie "wszyscy" już dali, a ludzie przeczytali?

 

Ok, bo jeszcze się obrazisz na mnie czy coś, a nie o to chodzi ;)

 

Ten tydzień będe miał "na rano", także pododaje coś do moich testów Frapsem heheh ;)

 

Właśnie dodałem kolejne screeny z Obliviona - z modami - ja jeszcze ładniejszej gry w życiu nie widziałem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ktoś chce poznać takie suche liczby, czyli w jakiej rozdzielczości w daną grę będzie można zagrać na 3870 to w tej chwili mogę podać takie wartości dla 23 gier jeśli dobre liczę. Zostało mi jeszcze 15 do zrobienia.

Tyle tylko, że 3870 sprawuje się identycznie jak 2900 XT - z reguły jest 5% wolniejszy od 2900 XT. Jak narazie tylko w jednej grze jest jakaś tam różnica, ale wynika ona najpewniej z kwestii sterowników.

 

No to co, lepiej nie robić nic?

Po co robisz test, skoro w necie "wszyscy" już dali, a ludzie przeczytali?

Oczywiście, ale na tej zasadzie to by trzeba zamknąć wszystkie redakcje w Polsce, bo może raz w roku ktoś wyda test jakiegoś produktu, którego na świecie nie było wcześniej - i tutaj się chyba ze mną zgodzisz. Nie będę pisał tutaj dlaczego warto poczekać na moje wyniki, bo mogłoby to być różnie odebrane. Odpowiedz mi na pytanie związane z testem na Pentium Dual Core.

 

Napisałem, że mogę Ci pokazać niektóe precedury, ale wskaż grę, która Cie interesuje bo wszystkich gier nie masz a jeśli masz to znaczy, że część procedur działać nie będzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie zależy na konkretnym tytule, chciałem coś dla ludzi zrobić, ale nic to, poczekam na Twoje testy (kiedy przewidujesz ich ukazanie?), ewentualni coś się wtedy dorobi.

 

Na E2xx smarki wypadają dużo słabiej niż na pełnych Exxx, trzeba to ludziom pokazać, bo już się pytania sypią ;)

Być może w grach też będzie większa różnica (w czymś napewno).

 

Zdobycie gry to moment, tak samo, jak jej wywalenie po teście ;)

Edytowane przez KZI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie zależy na konkretnym tytule, chciałem coś dla ludzi zrobić, ale nic to, poczekam na Twoje testy (kiedy przewidujesz ich ukazanie?), ewentualni coś się wtedy dorobi.

Myślę, że w tym tygodniu, ale problemem jest to, że najpewniej przetestuję w między czasie inne grafiki i właśnie z tego powodu art będzie później - jeszcze się zobaczy.

 

Na E2xx smarki wypadają dużo słabiej niż na pełnych Exxx, trzeba to ludziom pokazać, bo już się pytania sypią ;)

Być może w grach też będzie większa różnica (w czymś napewno).

Tyle, że ja smarków nie testuję :)

Zaś co do gier - są dwie zasady, a właściwie jedna czytana od przodu oraz od tyłu:

1. To, że dana gra jest zależna od procka nie znaczy, że nie można przeprowadzić testu karty graficznej w taki sposób by procesor nie był istotny

2. To, że w danym teście karty graficznej procesor (co widać po wynikach) nie jest ważny, nie znaczy, że w tej grze procesor się nie liczy.

 

Moje testy KART GRAFICZNYCH są tak zrobione, by ograniczyć wpływ procesora do minimum - jest to celowy zabieg.

Popatrz na te dwie pary wykresów:

 

Dołączona grafika

vs.

Dołączona grafika

 

 

oraz

 

 

Dołączona grafika

vs.

Dołączona grafika

 

 

Jak myślisz, które potencjalnie dema/miejsca testu mogę używać do testów grafik?

Odpowiedź jest dość oczywista, tak samo jak oczywista jest odpowiedź na pytanie czy doom3 oraz HL2 sa zależne od procesora.

 

Mam nadzieję, że rozumiesz co próbuję Ci przekazać :)

 

Zdobycie gry to moment, tak samo, jak jej wywalenie po teście ;)

No to o tym mówię - zależy czy masz wersję kioskową czy sklepową ;)

Niestety w pewnych przypadkach procedury z jednej w drugiej działać nie będą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybkiego 3dmark 06 wszystkie ustawienia na def

http://img239.imageshack.us/my.php?image=beztytuurs8.jpg

 

Tutaj jeszcze pare fotek karty:

http://img225.imageshack.us/my.php?image=20080103001gm9.jpg

 

 

http://img232.imageshack.us/my.php?image=20080103002qt2.jpg

 

 

 

http://img215.imageshack.us/my.php?image=20080103003dj2.jpg

 

 

 

http://img218.imageshack.us/my.php?image=20080103009iq0.jpg

 

 

 

http://img530.imageshack.us/my.php?image=20080103010gj6.jpg

 

Będe możę po 20 i coś postaram się jeszcze porobic

pozdrawiam

 

System czystyy po wczorajszym formacie. Sterowniki 7.12 plus CCC

Edytowane przez czarecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko,(...)

Chyba jedyne wyjście to zdjąć chłodzenie i samemu odczytać

 

@czarecki

 

Dzięki za test :wink: czyli niestety asus odpada (może później wydadzą inny bios), na razie wstrzymuję się z wymianą grafiki. Zobaczymy po premierze 9800GTX co się będzie działo :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odebrałem mojego Asusa 3850 512MB

Zrobiłem pierwsze testy markami i wyszli tak

Mark03 30500 pkt

Mark05 14300 pkt

 

Dziwi mnie wynik marka 05 bo tylko 14300 pkt :sad: na poprzedniej karcie Palit sonik+ kręconej do 700/2000 miałem 12500pkt

O co chodzi jaki powinien być wynik marka05 na nie kręconych zegarach na 3850 512MB

 

Jak odblokować w CCC żeby można było kręcić powyżej 730/1010

Edytowane przez pawel5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Twoj wynik w 05 jest po oc karty?? czy przed?Bo z tego wynika ze core na 3Ghz i moj f3 3Ghz ograniczaja troche karte

Moj wynik jest na def ustawieniach.Jutro postaram sie podciagnac proca na 3.2~3.4Ghz i zobacze czy jeszcze cos da sie wycisnac

Edytowane przez grzeg255

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Twoj wynik w 05 jest po oc karty?? czy przed?Bo z tego wynika ze core na 3Ghz i moj f3 3Ghz ograniczaja troche karte

Moj wynik jest na def ustawieniach.Jutro postaram sie podciagnac proca na 3.2~3.4Ghz i zobacze czy jeszcze cos da sie wycisnac

 

Mark 05 668/1656 1430pkt

Mark 05 OC 750/2000 14820 pkt

 

 

Mark 03 668/1656 30320pkt

Mark 03 OC 750/2000 33250pkt temp 81C

Mark 03 OC 775/2000 34300pkt temp 82C

Edytowane przez pawel5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja na moim Asusie HD3850 512 i procku Venice 2,7 GHz w 3Dmark05 mam 12000 a w 06 6600 kręcenie praktycznie nic nie zmienia.

Ale mam pytanie do posiadaczy tej karty jak działa na niej regulacja obrotów wentylatora? Ponieważ u mnie w 2d chodzi na 100% a w 3d spada i jest regulowana w zakresie od 10% do 30%. Temperatura w 2d to 30 stopni a najwięcej w czasie gry to 56 stopni. Wszystkie re wartości odczytałem z RivaTuner v2.06. Jak to jest z waszymi kartami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mark 05 668/1656 1430pkt

Mark 05 OC 750/2000 14820 pkt

Mark 03 668/1656 30320pkt

Mark 03 OC 750/2000 33250pkt temp 81C

Mark 03 OC 775/2000 34300pkt temp 82C

Czy te 775/2000 to max co mozna bylo wycisnac i czy jest stabilne ??

Czy wentyl jest głosny ???

Hmm te 82 st. to nie tak malo, czy jest jakas mozliwosc podkrecic obroty wentyla Riva Tuner itp. ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te 775/2000 to max co mozna bylo wycisnac i czy jest stabilne ??

Czy wentyl jest głosny ???

Hmm te 82 st. to nie tak malo, czy jest jakas mozliwosc podkrecic obroty wentyla Riva Tuner itp. ???

 

Planuję zakup tej karty i z innych źródeł dowiedziałem się, że jest cicha, a max OC jest właśnie w okolicach 770/1950. Naturalnie każdy głos nowy głos w tej sprawie się liczy :)

 

Nie wiem czy 2000 na memkach będzie stabilne na dłuższą metę - są to chyba Quimondy 1.0 - te same co na nV 8800GT - wiele osób zgłasza problemy przy dłuższej pracy z tymi zegarami - ale może na ATI się nie będą sypać :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuję zakup tej karty i z innych źródeł dowiedziałem się, że jest cicha, a max OC jest właśnie w okolicach 770/1950. Naturalnie każdy głos nowy głos w tej sprawie się liczy :)

 

Nie wiem czy 2000 na memkach będzie stabilne na dłuższą metę - są to chyba Quimondy 1.0 - te same co na nV 8800GT - wiele osób zgłasza problemy przy dłuższej pracy z tymi zegarami - ale może na ATI się nie będą sypać :wink:

Tyle że w 88GT chodziło zdaje się nie o same kości pamięci ale siakiś inny układ/kontroler/czy coś :unsure: - nie chce mi sie szukać dokładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te 775/2000 to max co mozna bylo wycisnac i czy jest stabilne ??

Czy wentyl jest głosny ???

Hmm te 82 st. to nie tak malo, czy jest jakas mozliwosc podkrecic obroty wentyla Riva Tuner itp. ???

 

Ja jak miałem kartę podkręconą to w riva tuner zwiększałem sobie obroty na wentylku standardowym bo trochę się jej gorąco robiło. I o dziwo to działa, ale znów o/c karty w rivie nie działa :) trochę ciężko się ustawia te obroty, bo ten wentyl jakby działał skokowo. Ustawisz np. 50% prędkości i zapisując wartości suwak np. sam się ustawi na 47%, ale tak po za tym to działa to dobrze. Jak puścimy wentylatorek fabryczny na mniej niż 50% jest właściwie wtedy niesłyszalny dopiero wyżej zaczyna się szum jak z suszarki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam qimondy HYB18H512321BF-10 czyli o ile się nie mylę 1ns, które robią 1000Mhz na 2,0v tak jest na stronie producenta:) U mnie chyba nie działa regulacja tego wentylatorka bo obojętnie czy mam 50% czy 100% to i tak głośnośc jest taka sama"/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak

 

Kartę Asus HD 3850 512MB zakupiłem u mnie na miejscu w sklepie za 600 zł w porównaniu do poprzedniej karty jaka miałem a był to Palit Sonic+ 8600GT HD3850 wygląda jak potwor :wink:

Karta zapakowana w solidne duże pudło (kilka fotek karty)

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Karta ze standardowych taktów 668/1656 idzie u mnie stabilnie na 780/2000 max temperatura po OC to 82C w idle po OC 65C

Jeśli chodzi o głośność to karta jest cicha jest nawet cichsza od 8600GT która mialem regulacja obrotów wiatraka w RivaTuner przynajmniej u mnie nie działa zero reakcji na zwiększanie czy zmniejszanie

 

 

Mark 05 668/1656 1430 pkt

Mark 05 OC 780/2000 15200 pkt

Mark 03 668/1656 30320pkt

Mark 03 OC 780/2000 34330 pkt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak

 

Kartę Asus HD 3850 512MB zakupiłem u mnie na miejscu w sklepie za 600 zł w porównaniu do poprzedniej karty jaka miałem a był to Palit Sonic+ 8600GT HD3850 wygląda jak potwor :wink:

 

Mark 05 668/1656 1430 pkt

Mark 05 OC 780/2000 15200 pkt

Mark 03 668/1656 30320pkt

Mark 03 OC 780/2000 34330 pkt

Ja zamawiam prawdopodobnie jutro. Też przesiadka z Palit Sonic+ 8600GT :wink:

 

Trochę mało punktów w 05 ale to z pewnością kwestia CPU - na GT miałem prawie 14k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Może tutaj uda mi się uzyskać odpowiedź dotyczącą karty Asus HD 3870, albo PowerColor.

 

Powiedzcie ludziska wszyscy mówią że 8800GT jest lepszy ale jakoś podoba mi się w tych kartach GDDR4 i to ze za 700 - 730PLN dostanę karte NV w cenie 780PLN to 256MB pamięci.

 

Polecacie tę karte ??

 

Pozdrawiam Marcin

 

P.S. Zauważyłem na allegro w cenie 745 PLN 8800gts Asus 320 MB co Wy na to ?

Edytowane przez trike3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...