Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD3850/3870

Rekomendowane odpowiedzi

Różnica jest moim zdaniem spora - jest tym większa, że w teście "All Ghilied up" (snajperka właśnie) na radeonie jest duuuuużo wolniej. Niestety o ile na GF'ie można pograć w trybie 1600 x 1200 to na 3870 najwyżej w 1024 x 768. W 1280 x 1024 będą już dość poważne spadki właśnie z powodu celowania przez "lunetę". Wydajność po włączeniu AA przemilczę, bo wygładzanie można włączyć najwyżej w 800 x 600 na 3870.

Widać też dość wyraźnie, że co test to relacje między grafikami są nieco inne.

No i dobrze zrobilem ze sprzedalem Radka i kupilem GF'a 8800GT. Bo wlasnie tylko i wylacznie na tej grze mi zalezy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze caty 8.1 naprawią ten problem, na to licze, bo chyba siostra mi na gwiazdke cod4 sprawila i glupio byloby nie posnajpic w mp a mam w planach te karte...600zł to nie pieniadz jak za grafę next gen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to cos pomoże, ale omega wypuscil zmodowana wersje catków 7,12...do sprobowania - http://omegadrivers.net/

 

jesli chociaż ma cien polotu, powtarzam cien polotu w modowaniu sterow na poziomie Waranakina z tweaksrus, to mogą byc szybsze niz oficjalne przy zachowaniu zarabistej jakosci obrazu.szkoda ze anakin skonczyl na 7.4

 

ale nie wiem, ostatni moj kontakt z omegą urwał sie (dla ati) w 2006roku...i wtedy warcatsy je miażdżyły

Dzięki, ale do testów nie mogę używać modowanych sterowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD3870 POWERCOLOR RADEON HD 3870 512MB DDR4 co myślicie o tej karcie za 739 PLN :)??

 

ostatnie pytanie i zdaje się na Was

 

Tylko jeszcze podajcie jakiś dokładny model

 

Pozdrawiam Marcin

Edytowane przez trike3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

waham się pomiędzy tą a 3850 bo jednak wszyscy polecają tą tąnszą :)

Jak będziesz kręcił to wystarczy 3850 512mb jak nie to 3870 będzie sporo wydajniejszy, prawie tyle co 2900xt a w końcy karta kilka stów tańsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trike - była już za 699 zł na alledrogo na arche jest za 715.Karta bdb

Nie wiem czy mają którąkolwiek na tanie -brak czasu aby sprawdzić w tym momencie.Sklep w ofercie ma też Szafirki 3870 za około 700 i te same drożej(?) oraz np. GeCube 3850 512kę za ok .623.

http://lider24.media.pl/product_info.php?c...oducts_id=18353

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej sytuacji która z kart tzn który producent jest najlepszy ??

 

Pozdrawiam

Do mnie przemawia ASUS w wersji z Glaciatorem w przypadku 3850, niestety dostępność tych kart w normalnej cenie drastycznie spadła - dziś zabrakło w kilku źródłach, ostatecznie zamówiłem ostatnią sztukę w jednym ze sklepów ale nawet nie wiem czy ją dostanę bo nie mam potwierdzenia.

 

Z Power Colorem mogą być problemy odnośnie wentylatorka - w którejś recenzji było nfo, że pracuje on non stop na 100% i hałasuje a nie można go regulować.

Edytowane przez epoxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie przemawia ASUS w wersji z Glaciatorem w przypadku 3850, niestety dostępność tych kart w normalnej cenie drastycznie spadła - dziś zabrakło w kilku źródłach, ostatecznie zamówiłem ostatnią sztukę w jednym ze sklepów ale nawet nie wiem czy ją dostanę bo nie mam potwierdzenia.

 

Z Power Colorem mogą być problemy odnośnie wentylatorka - w którejś recenzji było nfo, że pracuje on non stop na 100% i hałasuje a nie można go regulować.

Na allegro sporo Asusów jest - mojego już mam (kupowany w Arche)- teraz jeszcze ram,płyta i procek :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylem zdecydowany na ASUSka 3850 SuperCooler, ale normalnie nigdzie go nie moge juz znalezc... :( no coz, wiec pewnie przyjdzie mi kupic z referencyjnym chlodzeniem... tyle ze dzisiaj znalazlem to: POWER COLOR Radeon HD3870 512MB DDR4 / 256bit wyjdzie mi jakies 70,- wiecej, co by w sumie nie bylo wielka przeszkoda. pewnie i tak bede krecil grafe.

 

I tu pytanie, czy cos dobrego wyjdzie z tej 3870 po podkreceniu? i czy oplaca sie brac powercolor? bo z ta firma jeszcze nie mialem do czynienia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro sporo Asusów jest - mojego już mam (kupowany w Arche)- teraz jeszcze ram,płyta i procek :?

Albo ja źle patrzę albo mówimy o różnych kartach ... na Allegro obecnie jest tylko jeden sprzedawca ASUSa 3850 512MB w wersji Glaciator LINK i nie jest to dobra cena :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro sporo Asusów jest - mojego już mam (kupowany w Arche)- teraz jeszcze ram,płyta i procek :?

No i jakie ma to chłodzenie w końcu?Jak im napisałem na Allegro to niby Glacier, a jak dzwoniłem to...płaskie referencyjne z naklejką z gry Kompania Braci :unsure: .Pytam ,bo jednak mimo uprzedzeń co do firmy(subiektywnych) zastanawiam się nad tym Asusem.Docelowo bloczek mam już na niego ale zanim zapinkę dorobię to potestowałbym/pograł ,a tu nie mam pewności ,że minie mi się z bloczkiem na chipsecie.Jak na złość cała "okolica" rechota z moich planów i kupuje NV więc nie mam jak przymierzyć....Sam bym brał 8800GT 512 ale prosta sprawa -kto nie ma miedzi na d... siedzi :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo ja źle patrzę albo mówimy o różnych kartach ... na Allegro obecnie jest tylko jeden sprzedawca ASUSa 3850 512MB w wersji Glaciator LINK i nie jest to dobra cena :-P

Ja kupiłem tu i aukcja nadal trwa -> Click

jeszcze ta aukcja link ale już drozej - 675zł.

 

O nic nie pytałem bo i tak karte zwoduje ale mam Glaciala czy jak to tam sie zwie ;)

Edytowane przez Paweł666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak

 

Karta ze standardowych taktów 668/1656 idzie u mnie stabilnie na 780/2000 max temperatura po OC to 82C w idle po OC 65C

Jeśli chodzi o głośność to karta jest cicha jest nawet cichsza od 8600GT która mialem regulacja obrotów wiatraka w RivaTuner przynajmniej u mnie nie działa zero reakcji na zwiększanie czy zmniejszanie

Mark 05 668/1656 1430 pkt

Mark 05 OC 780/2000 15200 pkt

Mark 03 668/1656 30320pkt

Mark 03 OC 780/2000 34330 pkt

Na jakich sterownikach uzyskałeś takie OC, bo u mnie już przy 740/1800Mhz Zwisy:/ Powoli się załamuję:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie ogolne pytanie czy opłaca sie instalowac Viste do tych kart 38X0 ?? Pytam bo nie wiem czy juz sie przezucac na stale na Viste czy jeszcze poczekac zanim dobrze zoptymalizuja sterowniki. W niektorych grach pewnie bedzie mniej FPS a niektorych minimalnie wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakich sterownikach uzyskałeś takie OC, bo u mnie już przy 740/1800Mhz Zwisy:/ Powoli się załamuję:/

 

7.11 :D

 

A czy wy tez tak macie ze w zakładce Everestu

-Ekran

-procesor graficzny

macie tylko napisane

 

ATI CrossFire

 

Pole Wartość

ATI CrossFire

CrossFire Status Nieobsługiwane

 

Na 8600GT palita w tym okienku miałem cala specyfikacje karty a tu nic

O co kaman

 

Wersja Everestu v4.00.976

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mozna ludziom ciemnote wciskac ze 3850 na 770/900 jest lepsze od 3870? ktore sie kreci na 840/1200 bez problemu.

Sie mi zdaje ale nikt nie pisał że 3850 po OC = 3870 po OC natomiast było napisane że 3850 z OC = 3870 non OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Scythe

7.11 :D

 

A czy wy tez tak macie ze w zakładce Everestu

-Ekran

-procesor graficzny

macie tylko napisane

 

ATI CrossFire

 

Pole Wartość

ATI CrossFire

CrossFire Status Nieobsługiwane

Wersja Everestu v4.00.976

 

Tez tak wlasnie mam :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sie mi zdaje ale nikt nie pisał że 3850 po OC = 3870 po OC natomiast było napisane że 3850 z OC = 3870 non OC

Dokładnie, a konkretnie chodzi o to, że większy jest przyrost mocy po max OC z 3850 niż z 3870 przez co zakup tego 2go można nazwać mniej opłacalnym ponieważ różnica w wydajności podkręconych kart będzie niewielka, aczkolwiek OC różni się w każdym egzemplarzu stąd jest to mała loteria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...