Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD3850/3870

Rekomendowane odpowiedzi

Jak juz pokazywal focus ddr3 jest bardziej wydajne od ddr4 w radkach wiec nie powinno to byc nadmiernym hamulcem, a jesli rdzen bedzie sie slabo krecil to i tak startuje z poziomu dobrej sztuli podkreconego 3850.

Imho 50 taniej niz powercolor 3870 + darmowy NWN2 + zmienione chlodzenia daje bardzo dobre combo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz pokazywal focus ddr3 jest bardziej wydajne od ddr4 w radkach wiec nie powinno to byc nadmiernym hamulcem, a jesli rdzen bedzie sie slabo krecil to i tak startuje z poziomu dobrej sztuli podkreconego 3850.

Imho 50 taniej niz powercolor 3870 + darmowy NWN2 + zmienione chlodzenia daje bardzo dobre combo.

spoko spoko tylko DDR3 a DDR3 to różnica jak pisałem wyżej jest jakiś powód dla którego GB obcina taktowania w swoich kartach z Zalmanem... w wersji 3850 zostały zastosowane pamięci 1,4ns... co daje taktowanie 700MHz i nie ma bata żeby na nich dobić do referencji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sadzicie o ASUS EAH3850 TOP/HTDI/512M podobno wydajniejszy od niektórych 3870... kiedy on wogóle wyjdzie??

 

http://www.frazpc.pl/news/19765-ASUS_EAH3850_TOP_HTDI_512M

IMHO pamięci wiele nie daja a rdzeń wszędzie idzie podobnie wiec jak będzie dużo droższa to nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO pamięci wiele nie daja a rdzeń wszędzie idzie podobnie wiec jak będzie dużo droższa to nie ma sensu.

Powyżej 2000Mhz przyrost wydajności jest mizerny. Co do rdzenia póki co miałem dwa egzemplarze 3850 jeden to Gigabyte 3850 z Zalmanem 256/256 i tutaj rdzeń max 710 MHz memki 800 (na dodatek średnio ze stabilnością w grach) podczas gdy Asus 3850 w wersji super cooler na dzień dobry 750 / 950 MHz różnica w cenie około 50 zł zyskujemy 512MB pamięci, bdb chłodzonko, i lepsze takty :)

Edytowane przez Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyżej 2000Mhz przyrost wydajności jest mizerny. Co do rdzenia póki co miałem dwa egzemplarze 3850 jeden to Gigabyte 3850 z Zalmanem 256/256 i tutaj rdzeń max 710 MHz memki 800 (na dodatek średnio ze stabilnością w grach) podczas gdy Asus 3850 w wersji super cooler na dzień dobry 750 / 950 MHz różnica w cenie około 50 zł zyskujemy 512MB pamięci, bdb chłodzonko, i lepsze takty :)

Skrajność jaką niewątpliwie jest produkt Gigabyte odrzuciłem :P

 

Czyli to chlodznie od asusa jest lepsze od tych fullcoverow gecube czy sapphire?

Masz na myśli standardowe chłodzenie ATI :?: Jak tak to IMHO ASUS lepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie te full covery to wyjce w trybie 3D :) aczkolwiek u siebie od razu zwodowałem GPU

+1 ;) Moja karcioszka tez odrazu poszla pod WC B)

Edytowane przez Scythe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A które 3850 512mb polecacie? Czy karty ktorejs z firm najladniej sie kreca? Na zagranicznych forach widze same sapphire, sam bym sie skusil ale gwarancji daja tylko 24 miesiace, gdzie za te sama cene u np. asusa mam 36 miesiecy, tyle ze chlodzenie wyglada 'biednie', to samo odnoscie tego gigabyte'a (36 miesiecy, 'biedne' chlodznie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lagier - moja 3850 gb od nowosci lata na 730/880 , ktos tu jeszcze mowil ze odrazu tyle ustawil na gb , wiec nie pisz prosze ze nie ma bata i wiecej nie da rady.

 

 

co do tego 3870 od gb - ciekawe jakie to ma pamieci.

 

 

 

A które 3850 512mb polecacie?

...

to samo odnoscie tego gigabyte'a (36 miesiecy, 'biedne' chlodznie).

jesli dla ciebie zalman wyglada biednie, to niewiem czego wymagasz od grafy za 600zl

 

 

 

 

EDIT

GIGABYTE 3870 512mb

http://www.gigabyte.com.tw/Products/VGA/Pr...?ProductID=2735

 

"Integrated with the industry's best 512MB GDDR3 memory and 256-bit memory interface"

Edytowane przez chase1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos tam wczesniej psioczyl na Gigabyte'a ze ma pamieci 1,4ns i sie slabo kreca? To przypominam ze u mnie te same kosci jada na 1050MHz a to lepiej niz w niejednym 8600gt innych producentow gdzie kostki sa 1,2ns. Tutaj wieksza roznice robia napiecia podane na pamiec, w przypadku gf8600gt gigabyte'a standardowo podane napiecia sa wyzsze niz u innych producentow dzieki czemu karta lepiej sie kreci, bez vmodow (bo w zasadzie to juz jest vmod fabryczny). A wiec posiadacze radeonow - mierniki w lapki i sprawdzac, moze sie okazac ze Gigabyte bedzie lepszy do OC od innych, a biorac pod uwage chlodzenie zalmana to jest naprawde ciekawa rzecz.

 

A jesli na waszych Gigabytach nie mozna przekroczyc 700 (w co watpie) to nie gadajcie bzdur ze to wina pamieci 1,4. Moze sa niskie napiecia na nie podane, ale z praktyki wiem ze 1,4 wcale nie musi byc gorsze od 1,2 do krecenia, ba - moze byc nawet lepsze.

Edytowane przez ketyow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GeCube O/C Edition 512MB. Defaultowo taktowania 725/900. Nie kręcę - bo nie za bardzo jest po co.

 

Wentylator kręci się powolutku (w idle 30%, w stresie max 50%) i jest cichutki. Przy zamkniętej obudowie utrzymuje temp <60*C na rdzeniu, muszę zastosować inną pastę i będzie z 50*C. Tylko na samym początku gdzieś ocierał o ten czerwony plastik - ale dwie gumowe podkładki rozwiązały problem.

 

Z innych ciekawostek - jedna z kości pamięci nie ma styku z radiatorem - zapomnieli nakleić termoprzewodzącej taśmy :D

 

u mnie po zainsalowaniu catow 8.1 pomieszały sie kolory tych odnosników zreszta nie tylko :D

ciekawe dlaczego bo na wczesniejszych sterach tego nie było.

Na 7.12 tak miałem - w GMail czerwone linki... Zresztą, nie tylko tam. 7.11 działają ok. W 8.1 też takie cuda?

 

Wlasnie chodzi o to ze w menadzerze wszystko jest w porzadku. Jest w "Urzadzeniach Audio" 'nieznane urzadzenie' - wylaczylem, potem odinstalowalem i dalej to samo. Odinstalowywalem stery i dalej to samo :) ...

Na stronach Realtek są sterowniki ATI HDMI Audio. Edytowane przez grogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

** ASUS Glaciator wytwarza hałas o natężeniu 25dB, podczas gdy referencyjne rozwiązania wytwarzają hałas o natężeniu 50dB

czytałem tu wiele razy, że ASUSY hałasują, a na Fraz, który za zwyczaj publikował dość dobre recki podają że 25dB to wielokrotnie ciszej, niż ref? Jak ajest prawda w praktyce? Czy ten asus nie przełącza się w tryb cichrzej pracy i cały czas warczy a ref zazwyczaj chodzi jeszcze ciszej? 25dB to się da znieść :) a to jedna z tańszych kart jest

Drugie pyrtanie co do głośności na gigabyte, jest zauważalny szum, hałas, czy tylko ledwo słyszalny szmer?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lagier - jedynej 3850 z zalmanem, czyli 512mb (zakladam ze o to ci chodzilo)

 

maxymili - nie da sie zmieniac rpm zalmana (a jako ze od lat mam wc w kompie ktory lezy bez budy przy monitorze - to jak dla mnie jest glosno)

jutro zakladam na niego wode

 

 

 

ps. Lagier - mogl bys mi podeslac bios od tego asusa ? zobaczymy czy da sie go zaaplikowac mimo innych pamieci do gb :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie chce to i na zalmanie wyregulujesz obroty. Wystarczy lekko przerobic obwod i wrzucic rezystorek, czy nawet z molexa wtyki zamienic i puscic zasilanie na wiatrak z nich. Przy 12V zalman szumi (ale i tak cichutko porownaujac do suszarki na moim x800gto), a po wrzuceniu rezystorka 500Ohm w obwod dostaje bodaj 6,8V i wtedy jest nieslyszalny praktycznie (zaglusza mi go dysk twardy). Z molexow mozna wyprowadzic 7V wiec na jedno wyjdzie. U mnie calosc sterowana jest przelacznikiem trojpozycyjnym, pozycja 1 = 12V, 2 = 6,8V, 3 = pasywnie. W grach wale go na full obroty, a w idlu w pozycji 2 jest tylko 3*C cieplejszy niz w 1, a przy tym CISZA. Jak sie chce to sie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos tam wczesniej psioczyl na Gigabyte'a ze ma pamieci 1,4ns i sie slabo kreca? To przypominam ze u mnie te same kosci jada na 1050MHz a to lepiej niz w niejednym 8600gt innych producentow gdzie kostki sa 1,2ns. Tutaj wieksza roznice robia napiecia podane na pamiec, w przypadku gf8600gt gigabyte'a standardowo podane napiecia sa wyzsze niz u innych producentow dzieki czemu karta lepiej sie kreci, bez vmodow (bo w zasadzie to juz jest vmod fabryczny). A wiec posiadacze radeonow - mierniki w lapki i sprawdzac, moze sie okazac ze Gigabyte bedzie lepszy do OC od innych, a biorac pod uwage chlodzenie zalmana to jest naprawde ciekawa rzecz.

 

A jesli na waszych Gigabytach nie mozna przekroczyc 700 (w co watpie) to nie gadajcie bzdur ze to wina pamieci 1,4. Moze sa niskie napiecia na nie podane, ale z praktyki wiem ze 1,4 wcale nie musi byc gorsze od 1,2 do krecenia, ba - moze byc nawet lepsze.

Na wstępie zaznaczę że mówimy o GB 3850 :) a nie o 8600GT ale pomijając ten fakt...

 

zgadzam się w 100% aczkolwiek IMHO są to wyjątki które potwierdzają regułę. Sam miałem 8600GT od XFX z memkami 1,4ns które leciały na 2000Mhz. Co do samych graf GB miałem 5 szt GV-RX385256H w lapkach z czego 2 były martwe, a reszta kręciła się podobnie. Więc mam prawo twierdzić że to kiepski wybór. Zaznaczam po raz kolejny że nie brałem pod uwagę żadnych vmodów. Co do samych memek jak jest kloc to ani luzowanie timingow ani nawet napięcie nie pomoże.

 

@chase1

powtórzę jeszcze raz GB miałem 5 szt GV-RX385256H w lapkach z czego 2 były martwe, a reszta kręciła się podobnie dlatego jestem zdzwiony i pytam o dokłądną wersję. W wersji 512Mb też są memki Hynix 1,4ns? Być może że właśnie 512Mb ma podawane inne napięcia na memy, bądź timingi ma poluzowane. Ciekawe...

 

Biosika Ci mogę podesłać ale w weekend dopiero bo póki co w pracy siedzę :)

 

UPDATE:

co do głośności chłodzenia wystarczy zwykły fan mate albo panel kontroli obrotów wystarczy ewentualnie wlutować potka w obwód i gra muzyka płynna regulacja obrotów :) dla bardziej zaawansowanych sposób podany przez ketyow'a

Edytowane przez Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biosika Ci mogę podesłać ale w weekend dopiero bo póki co w pracy siedzę :)

To ja sie też pisze na ten biosik :rolleyes: (Edit a lipa bo ja mam zwykłego Asusa a nie jakieś superclocked i na referencyjnym PCB)

 

Co do regulacji obrotów na Asusie to Riva sobie coś z tym nie radzi - hmm

Edytowane przez Paweł666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lagier

 

No z plynna regulacja to trzeba uwazac, bo potencjometr 1k to juz za duzo, chyba kolo 600Ohm wiatrak staje. Poczatkowo chcialem plynnie ale nie byloby to bezpieczne jakby przypadkiem wylaczyc wiatrak a potem odpalic jakas gre (a czasem osoby trzecie korzystaja z mojego kompa, jak mam dobry dzien). Dlatego ustawilem potka na stala wartosc i dorzucilem ten przelaczik. Z tym ze wtedy w obwod trzeba dorzucic jeszcze diody, to ktos nieobeznany z elektronika faktycznie moze miec problem.

Edytowane przez ketyow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym sprawdzacie Stabilność waszych RV670? Bo Ati tool jakiś niewiarygodny jeżeli chodzi o mem się wydaje

sypie artami na 2000 a np. Gram w Lost Planeta nawet na 2180mhz i nic żadnych artów kompletnie nic.

3dmarki w loopie + crysis ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym sprawdzacie Stabilność waszych RV670? Bo Ati tool jakiś niewiarygodny jeżeli chodzi o mem się wydaje

sypie artami na 2000 a np. Gram w Lost Planeta nawet na 2180mhz i nic żadnych artów kompletnie nic.

Sam sobie wymyśla te artefakty, prawda? Wredny typ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...