Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD3850/3870

Rekomendowane odpowiedzi

No zaskoczenia raczej nie ma, 3870 nie jest killerem, ale i tak ten review jest "troche" dziwny...

 

Dla 3870 uzyli sterow 7.9, dla 2900XT 7.10...

 

2900XT przegrywa w kazdej grze z 8800GTS 640MB...

 

:unsure:

Dokładnie. Chociazby patrzac na testy na benchmarku WiC. Tam 2900XT dosc ładnie sie spisuje. Tak samo w stalkerze. Lepiej poczekac na test polskich serwisów. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co z tego ze CF wymiata jak pod CF zeby go w miare w pelni (czyli PCI-e 8x/8x) wykorzystac to rzeba nabyc plyte na X38

Nie jest to do końca prawdą, CF 8x/8x ma jak już napisał MieH77 rówież AMD790FX, ale co ważniejsze, również jedna z płyt pod Intela za ok 350zł, dokładnie moja z sigu czyli DFI Lan Party UT ICFX3200T2R/G http://www.yalu.pl/index.php?action=product&pid=2099 B-)

Z podobnym chipsetem w wersji dla AMD za 290zł DFI Infinity CFX3200-M2/G http://www.yalu.pl/index.php?action=product&pid=2058 CF działa 16x/16x , jeszcze sprawdzę to w manualu do tej płyty

 

edit: kolorki i wytłuszczenie rzeczy istotnych

 

edit2: manual od DFI Infinity CFX3200-M2/G potwierdza CF działa tam 16x/16x !

Edytowane przez svende

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zaskoczenia raczej nie ma, 3870 nie jest killerem, ale i tak ten review jest "troche" dziwny...

 

Dla 3870 uzyli sterow 7.9, dla 2900XT 7.10...

 

2900XT przegrywa w kazdej grze z 8800GTS 640MB...

 

:unsure:

A jak się pięknie z rozdzielczością skaluje. Nawet fsaa i af nie robia na GT róznicy - czyli GTS przegrywa mimo szerszej szyny i większej ilości pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie 8800GT cieniutko w porownaniu do GTXa w Crysis w nizszych rozdzialkach. Prawie to samo co GTS 640... ehhh mowilem ze odgrzewane spalone kotlety... Wydajnosc radka byla do przewidzenia. Pytanie bylo tylko jedno. Co z wydajnoscia z wlaczonym AA. No i trzeba poczekac na nowe stery...moze zieloni szykuja rewolucje :lol: ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tej ostatniej tabelki to ja akurat nie czje ;) ale jestem zadowolony, HD 3870 to poprawiony 2900XT i o to chodzi :D teraz tylko cena, jak będzie niższa o 50$ od 8800GT to styknie :) i ciekawe jak z O/C bez podnoszenia napięcia B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie 8800GT cieniutko w porownaniu do GTXa w Crysis w nizszych rozdzialkach. Prawie to samo co GTS 640... ehhh mowilem ze odgrzewane spalone kotlety...

http://www.frazpc.pl/artykuly/566/GEFORCE/...IA,/XFX/i/ZOTAC

?! chyba uderzyłeś się w głowę.. czego Ty się spodziewałeś? przed premierą nikt nie chciał wierzyć, że karta tańsza o ~300 zł od GTSa 320-tki będzie go gniotła w każdym teście. tymczasem karta kładzie 640-tkę, a po lekkim oc GTXa i równa do Ultry - czasem jest nawet od niej szybsza ..i to to konstrukcje referencyjne z tym badziewnym chłodzeniem. cieniutko to Crysis na tym X1950Pro będzie wyglądał i żal chyba tyłek ściska że takie brednie wrzucasz :lol:

 

co do tych nowych Radków to w Action mają być dopiero przed końcem miesiąca - narazie nie można ich nawet zamawiać i ceny są bliżej nieustalone :-|

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD3850 – ok 550PLN

HD3870 – 650-700 PLN

 

Takie są zapowiedzi. Ale znając historię z 8800GT - wzrost o 250-300zł względem przelicznika dolara i wpływ dostępności na cenę (zarabiają dystrybutorzy) to nie widzę tego w rzeczywistości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

historia 8800GT jest nakrecona przez nvidie, ktora rzucila ochlapy a nie sensowna ilosc na rynek. radkow ma byc 250k na starcie plus dodatkowe 150K do konca roku - to zdecydowanie wiecej niz 8800GT (dla przypomnienia 50K na premiere, nie wiem ile w drugim rzucie, ale sadzac po cenach i dostepnosci nadal miernie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny juz sa, dzis zamowilem hd3870 za 760zl, wplacilem i czekam na dostawe :) pewnie sobie poczekam hehe

Wydaje mi sie, ze jesli nie maja karty na stanie i rzeczywiscie beda dopiero pod koniec listopada... to bedziesz czekal 2 tyg, a oni juz beda mieli Twoja kase? Ja przy takich "niepewnych" zakupach(dostepnosc) wybralbym opcje za pobraniem... 10zl przy takiej kwocie nie robi roznicy.

 

Po tygodniu mozesz miec okazje kupic ja ta karte w innym sklepie... i co? Bedziesz sie prosil o zwrot kasy? Z reguly to trwa min 2 tygodnie taka oprecja, bo ksiegowym sie nigdzie nie spieszy :P

 

Oczywiscie to taka moja sugestia...

 

Odnosnie nowych radkow... poczekam do jutra na wiecej testow... nie chce mi sie wierzyc, ze AMD-ATI ZNOW dalo [gluteus maximus] :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze jesli nie maja karty na stanie i rzeczywiscie beda dopiero pod koniec listopada... to bedziesz czekal 2 tyg, a oni juz beda mieli Twoja kase? Ja przy takich "niepewnych" zakupach(dostepnosc) wybralbym opcje za pobraniem... 10zl przy takiej kwocie nie robi roznicy.

 

Po tygodniu mozesz miec okazje kupic ja ta karte w innym sklepie... i co? Bedziesz sie prosil o zwrot kasy? Z reguly to trwa min 2 tygodnie taka oprecja, bo ksiegowym sie nigdzie nie spieszy :P

 

Oczywiscie to taka moja sugestia...

 

Odnosnie nowych radkow... poczekam do jutra na wiecej testow... nie chce mi sie wierzyc, ze AMD-ATI ZNOW dalo [gluteus maximus] :/

A nie napisalem nigdzie, ze mi sie spieszy z karta :) wybor swiadomy :)

Juz kilka razy zamawialem za pobraniem, ostatnio 8800gt w znaku i mily pan zadzwonil i poinformowal mnie, ze mojego zamowienia nie zrealizuja, bo maja taki odgorny przykaz. Dzien pozniej karty byly o 300 drozsze. Nie chce, zeby sytuacja sie powtorzyla, a takto zamowione, zaplacone i spokojnie sobie czekam na dostawe, nic mi sie nie stanie jak sobie nie pogram powiedzmy tydzien wczesniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to na vr-zone za kosmiczne rozdzielczości.

Chyba na serio podeszli odnosnie tego swoje wstepu i monitorow 30" :/

 

 

Ja chcialbym widziec wyniki na 1280x1024, bo mam 19" LCD i wymieniac go nie bede przez najblizsze 2 lata.

Edytowane przez MieH77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to na vr-zone za kosmiczne rozdzielczości.

Dokladnie, szkoda, ze nie ma slupkow w 1360x768, odkad zaczalem grac na tv do monitora i 1280 nie wroce, a radek 3870 wydaje mi sie spoko do takiej rozdzielczosci starczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...