Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD3850/3870

Rekomendowane odpowiedzi

Patrząc na wyniki testów Radeona 3870, a Geforca 8800GT no to widać, że wydajnieszy jest Zielony. Dla mnie najważniejsza jest wydajność, a nie Dx 10.1, czy dekoder UVD. Bo filmy to ja ostatnio oglądałem na grafie 16mb :)

Drugi czynnik to cena. A jak widać 8800GT ciężko dosta za rozsądne pieniądze. Zobaczymy jak będzie z Ati w Polsce.

 

A najważniejsze, jak czytam komentarze wezme Ati bo lepiej się podkręca! Każdą grafe można podkręcić nie zapominajcie :)

 

Xibi B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny w gralu sa niezle:

580 za 3850 256

660 za 3850 512

760 za 3870 512

 

A reszta sklepow typowo nastawia sie na orzniecie klienta - na zasadzie mamy jeszcze x sztuk 2900xt na magazynie to tamtego obnizymy , a nowe damy za 1000 poki sie zapasy starych nie sprzedadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie tam interesuje wydajność 3850 256,, jeśli to są ceny wyjściowe - sporo się może jeszcze zmienić,, a właśnie w segmencie 400-700 nie dzieje się nic.. jeśli 3870 jest 3x szybsze od 8600 to to powinno być 2x :] za <500 się pewnie skuszę :)

 

jakieś info jak się grzeją te karty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie ceny kart u dystrybutorow jesli nikt ich nie ma i pierwsza dostawa planowana jest na 26-28 listopada? a na poczatku grudnia nowe gtsy, ktore wg mnie beda lepsza inwestycja niz gt (w gt nie podoba mi sie chlodzenie, wody nie mam a HR montowac nie bede bo miejsca brak), zakladajac ze beda mialy 2slotowe chlodzenie. mam cicha nadzieje ze sie sytuacja na rynku ustabilizuje i radki faktycznie beda w cenach jakie podawalo AMD - wtedy ma szanse zarzadzic, nawet jesli cena 8800GT spadnie do 'rekomendowanego' poziomu - to bedzie roznica 100-150zl, a dla niektorych to wystarczajaca kwota by zgodzic sie na kilkunastoprocentowo mniejsza wydajnosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 350W Chieftec ten 3870 poleci ? (p4 630, 1x hdd 80gb, 2x 1gb 533mhz)

ten pentium ci to spowolni. I zasilacz troche słaby( chocierz ja mój sprzęt bez o/c cpu dziła stabilnie:P ) 500W to dobrze będzie i z zapasem na o/c :wink:

 

Na początku tematu było napisane że wchodzi już pcie2 jaka będzie zmiana ??

A i kiedy pcie1 lub 1.1 odejdzie tak jak teraz port agp w zapomnienie ?

 

 

Ati nie wejdzie dobrze na rynek bo 8800gts 320/640 stanieją do strycznia znacznie , licze że dostane 640 najgorszego za 950zł w lutym:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm tyle tylko ,ze 3870 jest conajmniej porownywalny jak nie lepszy od GTS 640 o 320 nie wspominajac. Wiec watpie by kupno 8800gts 640 z obecnej produkcji mialo jakis sens za 950 zeta. Bo w to ,ze nowe rewizje GTSa spadna do 950 zeta przez 3 miesiace to uwierze jak zobacze.

 

Najbardziej mnie ciekawi czy ktos wytnie taki numer jak przy kartach 7600gs/gt i wprowadzi 3850 z 512MB , dobrym chlodzeniem i kretliwym rdzeniem :) Chociaz z drugiej strony margines cenowy miedzy 3850 a 3870 moze powodowac nieoplacalnosc takiego zabiegu.

 

A wlasnie widzial ktos jakies testy 3850 z 512MB ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko:

 

Miało być lepiej, a wyszło jak zwykle :]

Szkoda, bo byłoby dla nas dużo lepiej.

ATI znów nie nadąża.

I jak już ktoś wspomniał - nasi sprzedawycy nastawiają się na łupienie ;>

Jak ktoś widział tą cenę KRET&^$$#$#ÓW z Komputronik, to wie o co chodzi.

 

 

a tem tescik bardzo fajnie zrobiony :)

http://www.computerbase.de/artikel/hardwar...olin_mcrae_dirt

 

i ładnie tam jest pokazane, ze ati słabsze od gt o ok 20-30% srednio

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ładnie tam jest pokazane, ze ati słabsze od gt o ok 20-30% srednio

Ale za to w jakiej cenie jest HD 3870. Z tym że polska jest krajem złodzieji i będzie trza czekać do 27-28 kiedy będą dostawy kart wtedy zobaczymy jaka będzie cena i czy warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie kapuje niektorych ludzi , co mnie obchodzi , ze 8800gt jest 20-30% szybszy jesli zachowane będzie ok 20-25% przełożenie na cene. Bedę chciał to doplace do wydajniejszej karty nie bede chcial to kupie wolniejsza.

 

Jak dla mnie to 3870 jest rewelacyjna propozycja bo jest w stanie pociagnac gry w 1920x1200 , a nie gram na tyle czesto by chciec doplacac do 8800gt po obecnych cenach.

 

Edit: Liczac po cenach 760 za radka i 950 za 8800

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu leci mocno w chu*a. Miało być na start 250tyś chiopów i ceny odpowiednio niskie, a wyszło dokładnie jak z 8800GT.

Jeśli karty będą tylko na papierze z aktualnymi cenami (pomijam Kompuzłodzieja za ~1100,00 zł) to olewam ATI i kupie 8800GT lub nowego GTS jak ceny trochę spadną. Podejżewam, że zrobi tak większość. Przy zdecydowanej słabszej wydajności nowych Radków (miało być ~10% a jest średnio ~20%) i wysokiej cenie, ATI nie odbije się na "+" i padnie :-|

Cena za 3870 powinna być max 700zł - inaczej się nie opłaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu leci mocno w chu*a. Miało być na start 250tyś chiopów i ceny odpowiednio niskie, a wyszło dokładnie jak z 8800GT.

Jeśli karty będą tylko na papierze z aktualnymi cenami (pomijam Kompuzłodzieja za ~1100,00 zł) to olewam ATI i kupie 8800GT lub nowego GTS jak ceny trochę spadną. Podejżewam, że zrobi tak większość. Przy zdecydowanej słabszej wydajności nowych Radków (miało być ~10% a jest średnio ~20%) i wysokiej cenie, ATI nie odbije się na "+" i padnie :-|

Cena za 3870 powinna być max 700zł - inaczej się nie opłaca.

Zgadzam się a w niektórych hurtowniach są droższe od 8800GT to absurd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATi sobie nie pomaga wypuszczając karty z niedopracowanymi sterownikami, cytat z anandtechu na temat crossfire "Case in point would be the two other games that we wanted to include here: Quake Wars and Call of Duty 4, both gave us lower frame rates with CF enabled than without. " Smuteczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...