Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD3850/3870

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś tu leci mocno w chu*a. Miało być na start 250tyś chiopów i ceny odpowiednio niskie, a wyszło dokładnie jak z 8800GT.

Jeśli karty będą tylko na papierze z aktualnymi cenami (pomijam Kompuzłodzieja za ~1100,00 zł) to olewam ATI i kupie 8800GT lub nowego GTS jak ceny trochę spadną. Podejżewam, że zrobi tak większość. Przy zdecydowanej słabszej wydajności nowych Radków (miało być ~10% a jest średnio ~20%) i wysokiej cenie, ATI nie odbije się na "+" i padnie :-|

Cena za 3870 powinna być max 700zł - inaczej się nie opłaca.

 

PRAWDA!

I powtórzę to, co już powiedziano - nie ma bata - kart będzie znów mało, znów będą nabijać kabzę a na to jeszcze teraz święta idą, więc idealny moment, żeby dokręcić śrubę!

 

A co ja na to wszysko?

Ja na to:

po pierwsze: WAŁA!

po drugie: patrz przekaz w podpisie

B-)

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację dia8el nie ma się co śpieszyć i kupować po naciąganych cenach, trzeba użyć racjonalnie mózgu, nie jest to towar pierwszej potrzeby, jak zaczekam chwilę to Gears of War czy inny CoD4 lub Crisis mi nie ucieknie... a przy okazji nie stracę kasy na swej głupocie, a zaoszczędzone 100-200zł wydam na porządnego coolera do grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W gral.pl zamowienie anulowane ( takie info w statusie ) , jest jakis nr rezerwacji tylko podany.

Faktycznie ciekawe czy w ciagu kilku dni te karty pojawia sie w normalnych cenach.

U mnie tak samo :>

 

Swoją drogą nie rozumiem tego - nie ma karty = nie ma w ofercie, a nie - przyjmujemy zamówienia a potem zlewamy.

 

Imvho - ktoś ostro w człona leci :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze synu ;)

ojcze ;) może Cię matka "ssiądzie" wieczorem i zsiadły nabiał wyciska ale słownik do ręki zanim zaczniesz pisać drwiny ;)

nie zamierzam Cię do niczego przekonywać - pamiętasz cenę GTXa przed premierą GT? GTSa? pamiętasz ceny radków? do ilu Ci spada te 18fps w miejscach gdzie GT ma 20? przeglądaj więcej testów, jest cały topic o 8800GT i szybko rosnie ~ dla mnie karta przełomowa jak na zielonych - pozdrawiam ;)

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W gral.pl zamowienie anulowane ( takie info w statusie ) , jest jakis nr rezerwacji tylko podany.

Faktycznie ciekawe czy w ciagu kilku dni te karty pojawia sie w normalnych cenach.

Karty powinny sie pojawic 28 Listopada ale nie wykluczone ze bedzie to sporo szybciej, moze juz na poczatku przyszłego tygodnia.

 

Ceny podane na stronie gral.pl sa to sugerowane ceny i takie ceny mamy zapewnione od Sapphire. Zapytania ofertowe(zamówienia) mozna składac z tym, ze zostana one zrealizowane dopiero w momencie kiedy bedzie towar w magazynie.

 

Napewno nie bedzie takiej sytuacji jak z 8800GT, Sapphire zagwarantował nam ceny wiec zlozone zamówienia bede realizowane w takiej cenie jak jest aktualnie podana.

 

Jak karty beda juz dostepne napewno wam o tym napisze.

 

 

Ceny jakie podaje ZNAK, KOMPUTRNIK to tylko spekulacje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wogóle jeżeli ceny będą około 570zł za HD3850 to będzie rewelacja. Tych kart się nie porównuje do 8800GT... co całkiem inna klasa i przedział cenowy(niektóre sklepy jak Kompuzłodziej i PCLAB patrząc na ich wykresy uważają inaczej).

 

Jestem chętny kupna tej karty, tylko teraz pytanie do mistrzów. Czy ten radek pojedzie na moim DFI? Wiem że PCI-E jest kompatybilne z 1.1 ale moja płyta ma podobno 1.0a :rolleyes: Wiem że może procek nie jest najlepszy, ramu jest za mało ale wkrótce to się zmieni z premierą Phenomów x3 i x2.

 

Mam też pewne spostrzeżenia dla Palita HD3850...

Dołączona grafika

Chodzi o te brakujące mosfety zasilające. Miałem już przygode z 7600Gs Palita z brakującymi elementami zasilania i efekt był taki że nie mogłem dać napięcia na rdzeniu wyższego niż 1.4V... miejmy nadzieje że w TYM Palicie tak nie będzie, bo jeżeli będzie tani kupie go :D

 

Pozdro, Nazar. B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie z wszystkich dotychczasowych testów widac że zwycięscą jest gf8800gt i jest najsensowniejszym wyborem. Nie mówiąc o wydajności dwóch takich w wysokich rozdziałkach z AA.

Ati wydało kolejną karte ze średniej półki wydajnościowej. Szkoda że na high end się nie doczekałem.

Trzeba się będzie przełamac ;) i kupic karte od zielonych...

jestem tego samego zdania. jeśli cena 3870 będzie niewiele niższa od 8800 to imho porażka. natomiast przy obecnych stawkach jest wciąż spora luka w przedziale 400~700 zł. ceny 8600 poleciały na łeb a następców nie widać, i tu właśnie widzę szansę dla 3850 :)

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

Testy nowych dzieci ATI pokazują, że w niektórych grach, szczególnie tych nowych karty znacznie odstają od 8800 GT. Wiem, że to nie ten przedziałcenowy (patrząc na ceny sugerowane) ale gry w które chcemy grać są takie same. Całej ich litanii nie będę przedstawiał. Wiem z testów 8800GT i 8800GTS, że są to karty które uciągną najnowsze gry w rozdziałce 1680x1050 i wysokich jak i najwyższych detalach. Boje się że nowe radki są poprostu za slabe do tych gier :( :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki jak już gram to max 1280x1024(monitor 19cali) i na pewno nie będę dawał większej rozdzielczości tylko dam większe wygładzanie krawędzi(a wiadomo że nowe radki sobie z AA radzą wyśmienicie). 1600x1200 to mogę sobie dać aby zobaczyć jak karta sobie radzi.

 

Jeszcze raz mówie tych kart się nie porównuje. AMD poszło do rozum do głowy i uświadomiło sobie że jest na świecie więcej biedniejszych graczy niż zamożnych. Oto i efekt. Karta owszem jest wolniejsza od nowego dziecka nVidii w niektórych testach 3850 jest wolniejszy o około 50% ale w tym samych testach karta jest około 2 nawet do 3 razy szybsza od obecego(byłego) lidera średniej półki-8600GTS. Tak więc komentarze typu wolę 8800GT są normalne też bym wolał 8800GT bez 2 zdań ale kieszeń mi nie pozwala, wiec wybór jasny :rolleyes:

 

Pozdro B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy nowych dzieci ATI pokazują, że w niektórych grach, szczególnie tych nowych karty znacznie odstają od 8800 GT. Wiem, że to nie ten przedziałcenowy (patrząc na ceny sugerowane) ale gry w które chcemy grać są takie same.

Kurcze, GF8400 to tez inny przedzial cenowy, ale gry sa te same, zacznijmy ubolewac :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W US and A szafirki 3870 po $219 (550zł, trzeba doliczyc vat, clo itp), ale juz wszystkie wykupili :D

 

Za to inne sa jak najbardziej dostepne za fajna cene :D http://www.newegg.com/Product/ProductList....amp;srchInDesc=

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W US and A szafirki 3870 po $219 (550zł, trzeba doliczyc vat, clo itp), ale juz wszystkie wykupili :D

 

Za to inne sa jak najbardziej dostepne za fajna cene :D http://www.newegg.com/Product/ProductList....amp;srchInDesc=

4x 3850 B-) Da sie zrobic... Tylko trzeba sie umowic z kolegami zeby wszyscy kupili takie same karty :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myslicie czy 2x HD3850 512MB bedzie szybsze od 1x 8800 GT 512MB. Bo jesli mam do wydania okolo 1100-1300zl to moze oplaca sie ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> 2 radki.

Rozumiem ze roznica pomiedzy 3850 a 3870 to ddr3 do ddr4 noi taktowania adekwatne do typu kosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze roznica pomiedzy 3850 a 3870 to ddr3 do ddr4 noi taktowania adekwatne do typu kosci.

3870 ma jeszcze kilka udogodnień

The HD3850 (left) does not use all Solid Polymer capacitors like the HD3870. The PWM of the HD3870 is also more complex and uses better inductors than the HD3850

 

POZDRo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myslicie czy 2x HD3850 512MB bedzie szybsze od 1x 8800 GT 512MB. Bo jesli mam do wydania okolo 1100-1300zl to moze oplaca sie ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> 2 radki.

Rozumiem ze roznica pomiedzy 3850 a 3870 to ddr3 do ddr4 noi taktowania adekwatne do typu kosci.

w tej relacji cenowo wydajnościowej raczej tak :)

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3870 ma jeszcze kilka udogodnień

The HD3850 (left) does not use all Solid Polymer capacitors like the HD3870. The PWM of the HD3870 is also more complex and uses better inductors than the HD3850

 

POZDRo

To zadne udogodnienie (w wydajnosci niczego nie zmienia :P)

 

3850 = 3870 (z mniejszymi taktami)... wiec jak sobie pokrecisz troszke to odrobi sie strate do 3870... a jak powstanie jakis prosty vmod (pencil).. to juz wogole bedzie fajna zabawa :)... bo pewnie 800-900mhz gwarantowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ceny z usa zabijaja, wszystko dzieki niskiemu kursowi dolara :D

kto tam liczy clo itd. wsadzasz brudne gacie i reszte smieci, karte chowasz w kawe i po klopocie

 

ja chyba sobie sprawie na swieta tego 3850, bo jesli beda ceny wyzsze to nie wiem co zrobie, ale kurde pelno nowych gierek a ja na integrze siedze :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...