Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD3850/3870

Rekomendowane odpowiedzi

nie chce mi się szukać postów żeby cytować, ale ktoś pisał ze do crysisa to SLi dopiero daje rade - a w Far Cry'u na początku to inaczej było? to samo było, dopiero po jakimś czasie był sprzęt na którym gra działała ładnie

Owszem masz racje w FC było tak samo, ale wtedy wyszły pojedyncze mocne karty, a tu ATi usilnie promuje rozwiązania x2 albo jeszcze lepiej x4, a to jest problem dla wielu osób w tym dla mnie, bo płyty główne są tak robione, że włożenie karty z dwuslotowym chłodzeniem do drugiego PCI-Ex powoduje to, że zostaje tylko jedno wolne zwykłe PCI i ludzie mający dźwiękówki, tunery TV i inne urządzenia pod PCI nie mają gdzie ich włożyć, że nie wspomnę jeszcze o konieczności zakupu płyty na chipsecie AMD/ATi czy Intela X38 bo na P35 wydajność w Crossfire jest nie zadowalająca. Zobaczymy co będzie z tym 2x RV/R670 na jednym PCB być może to okaże się być dobrym rozwiązaniem choć osobiście na to nie liczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmieszne są te pojękiwania dotyczące Crisisa. Nikt nie każe grać w najwyższych detalach. Macie taki obraz jaki jest w stanie zapewnić karta i tyle. Żeby Crisis na super-high działał płynnie twórcy musieliby specjalnie obrzydzić grę.

Edytowane przez krzat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam,zę musieli by pare miesięcy optymalizować kod- a na to nie ma czsu w dzisiejszych czasach- kasiorę trzeba trzepać :wink:

 

No i pobudza to rynek kart graficznych- bez quad sli to niedługo nie będzie co podchodzić do nowych gier :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmieszne są te pojękiwania dotyczące Crisisa. Nikt nie każe grać w najwyższych detalach. Macie taki obraz jaki jest w stanie zapewnić karta i tyle. Żeby Crisis na super-high działał płynnie twórcy musieliby specjalnie obrzydzić grę.

To po co wogóle odpalać gre której głównym atutem jest jakość grafiki? Crysis jest piękny i tylko takim go można oglądać :razz: Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zapraszam 18 gier przetestowanych.

Radeon 3870 512MB DDR4 walka o przetrwanie.

http://tuneupc.net/readarticle.php?article_id=19

sorki ale wg in4 ktory uznaje za najmniej stronniczy i najbardziej rzetelny polski portal przewaga 8800GT nad 3870 to srednio 15%

 

do tego nic nie wspomniales o CF jako o wyjsciu high end, 2 polaczone 3870 bija na glowe 8800ultra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po co wogóle odpalać gre której głównym atutem jest jakość grafiki? Crysis jest piękny i tylko takim go można oglądać :razz:

Nie zrozumiałeś mnie.

 

Nie można mieć pretensji, że Crisis na największych detalach jest zbyt ładny dla najnowszych kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki ale wg in4 ktory uznaje za najmniej stronniczy i najbardziej rzetelny polski portal przewaga 8800GT nad 3870 to srednio 15%

 

do tego nic nie wspomniales o CF jako o wyjsciu high end, 2 polaczone 3870 bija na glowe 8800ultra

In4 testuje na stock taktach,po jednej mapie z gry i 8 tytułów,i dlatego niemożna wszystkiego wyłapać .Ja napewno też wszystkiego nie wyłapałem,musiała by być wieksza paleta gier.O SLI też nie wspomniałem,Większość bedzie szukała jednej mocnej grafiki i to się nazywa przedział High End.I jak narazie od 1950XTX takowej karty AMD/ATI nie posiada. Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki ale wg in4 ktory uznaje za najmniej stronniczy i najbardziej rzetelny polski portal przewaga 8800GT nad 3870 to srednio 15%

 

do tego nic nie wspomniales o CF jako o wyjsciu high end, 2 polaczone 3870 bija na glowe 8800ultra

ale pie....

Ta - wszyscy są sprzedani. Mi pod domem stoi 15 auto od róznych firm - same mercedesy. :mur:

 

Różnica polega na metodologii testowania - In4 głównie korzysta z wbudowanych testów, a jesli ma własne to z reguły bardzo mało wymagające (np. gothic), a nie sztuka jest mieć 100 FPS podczas gdy inna karta ma 80, sztuka jest mieć 40, gdy inna karta ma 35.

 

Inna sprawa jest tez taka, że z pewnością większą rzetelnością wykazuje się serwis, który ma 8 gier w teście w porównaniu z takim co ma 3 razy tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale pie....

Ta - wszyscy są sprzedani. Mi pod domem stoi 15 auto od róznych firm - same mercedesy. :mur:

Nie zauważyłem by ktokolwiek pisał o przekupstwie :blink: (choć w Polsce tylko...blebleble).Co do portali to sprawa jest oczywista -każdy ma swój gust i upodobania.Nie widzę sensu robienia OT o temacie "rzece" i do tego tak oczywistym.Osobiście uważam ,że nie powinno sie skupiać na jednym portalu i jego testach -można sie obudzić z ręką w nocniku i to przypadkiem ,przez ludzkie zwykłe błędy.Nie musi to być od razu spisek :lol: .Lubię portal ,którego jesteś przedstawicielem?fanem?(egiełda) Właśnie za "rozległe" testowanie ale lubię też bardzo IN4 i naprawdę uważam za śmieszne akcje "bo oni to w 7, a my w 50".Nie pasuje?Nie czytasz i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item278819905_his_hd3870...ent_8800gt.html Muuuuaaaaa boze ;) pozostawiam to bez komentarza.

:lol2: No juz wiekszego cenowego srola nie widzialem w tym roku :lol2: Chyba tylko totalny debil da tyle za karte tego segmentu. Ale w jednym sie zgodze - jest konkurentem 8800GT - cenowym konkurentem :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nareszcie dobra cena w icomp i juz dostępne...na dniach będą wysyłać HD3870:D juz nie moge sie doczekac :-P

Z skad ta pewnosc o 3870?

Ktos dzwonil do icopmu i narazie nic nie wiadomo o 3870 a jak beda to nie wiadomo w jakiej cenie.

Czyzby zalecieli w karola?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak wy, ale ja juz zamowilem z icomp.pl :D jakbym sie pospieszyl pare godzin to bym byl prawie 100 zl do tylu :o :) :) :)

Ja też zamówiłem i to już 27.XI. Z tego co wiem jest spora kolejka, ale nie wiem ile kart otrzymali.

Na razie nie widzę, żeby zaczęli realizować zamówienia :cry:.

Ciekawi mnie tylko, czy te zamówione są zdjęte ze stanów magazynowych? Ale raczej nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wogule leca w ch.jaaa ludziska dzwonia do nich a oni nic nie wiedza no to kto ma wiedziec?

Ktos sie tam wypowiedzial ze ati wykrylo zle chlodzenie w 3870 ok ale juz ciezko bylo powiedziec czy karty sa dostepne czy nie itp.

Sam zamowilem x2 3870 i normalnie cichociemni na emaila nie odpisuja. Bym cos wiedzial to bym sobie 3850 zakupil. A tak nic ehhhh co za sklep ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostali 40 sztuk....wiec cięzko będzie się juz załapac...duzo zamówien było... HD 3870 ma byc podobno na dniach...rozmawiałem przed chwilą z panem z icompu... tylko ile w tym prawdy to nie wiem :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby mieli więcej zamówień niż kart, to by raczej nie ustawiali znaczka dostępności.

Tak wskazuje logika oraz wcześniejsze wypowiedzi przedstawicieli sklepu:

"wjezdzaja do nas w piatek wieczorem/sobote rano (byl maly poslizg). beda automatycznie alokowane do zlozonych zamowien.".

link http://www.icomp.pl/produkty.php?sid=karty_graficzne-525

 

Ale jak tam na prawdę jest i co oznacza "automatycznie alokowane" to mało kto wie <_<.

 

Właśnie pokazało się info:

"Zamowionych mamy 200 sztuk 3870 , robimy co mozemy. 3850 jest 50 sztuk w tej chwili na magazynie glownym. 3850 512MB maja rowniez przyjechac 8-9 grudnia - jezeli bede wczesniej cos wiedzial, napisze informacje!"

 

I dodatkowo:

B. bo do soboty sam zachodni dystyrbutor nie wiedzial jaka ilosc dostanie od Sapphire, dzis dopiero nasza centrala wie oraz lokalne sklepy dostaly juz infomacje.

 

A wiec:

 

- 3850 256MB mamy duzo, starczy dla wszystkich, cena jest niezmieniona!

- 3870 512MB - bylo zaledwie 10 sztuk (zamowionych jest ok 80), i dzis beda slane wg. kolejnosci :/ JEDNAKZE 8-9 grudnia kolejna dostawa (rozne modele 38xx Sapphira), jednakze rowniez nie ma informacji dot. ilosc. Sa duze problemy ze wzgledu na swiatowe wziecie na te karty, mam nadzieje, ze nie bedzie jakiejs dziwnej nagonki na nas, bo robimy co mozemy kontaktujac sie z europejskimi dystrybutorami, ceny sa chyba zadowalajace, pozostaje jeszcze kwestia iloscii, o ktora walczymy. Cena bez zmian.

 

W sprawie tych kart i zamowien prosze pisac na email jarek(at)icomp.pl jednakze prosze tylko w waznych sprawach jak np. anulowanie zamowienia i tym podobne, jezeli ktos moze dalej czekac - zostaje w "kolejce". Mozna rowniez zmienic zamowienie na 3850, a np. pozniej wymienic u nas na 3870 (z wymiana kart graficznych nie ma u nas problemow, w samym systemie online przeprowadzonych kilka tysiecy wymian).

 

Z gory przepraszam, ze w ogole musi byc jakakolwiek "kolejka", ale NIC nie jestesmy tutaj w stanie poradzic, jak jest z tymi kartami (szczegolnie z cenami na polskimk rynku) kazdy wie.

Edytowane przez Gormar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W większości testów GForce jest szybsze, ale ja znalazłem testy crysis w wysokich rozdzielczościach z AA i w nich radeony bija GForca na łeb, nawet 3850 512 wygrywa znacznie nie mówiąc już o 3870.

Wyjątek?

Ale za to jaki piękny ;)

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...