Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD3850/3870

Rekomendowane odpowiedzi

tak sie wlanie ze znajomym zastanawiamy (apropo tych taktow pamieci)

czy to ze sklep ma na stronie (w ofercie/informacji - jak zwal tak zwal) podane jakies tam taktowania, a otrzymamy karte z innymi - czy jest to powod do zwrotu ? chodzi o to jak na to bedzie patrzyl sklep - odda siano, przyjmie na reklamacje, oleje klienta z gory cieplym moczem i kaze wypi. ????

Podejżewam że większość sklepów oleje ale sprawa do wygrania w sądzie ;) Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie wmawiaj! Większość sklepów o ile nie wszystkie, ma napisane mały druczkiem, pod opisem produktu 'Pomimo dokonania wszelkich starań, nie zapewniamy poprawność danych z produktem". Czy jakoś tak. Wystarczy wejść na komputronik i przeczytać. Zresztą to "troszkę" nie na temat....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mam to samo. Skoro na R600 i zapewne 512 MB było tak samo, to pewnie wina cholernych Catalistów :mur:

Ewentualnie Vista, a jak masz xp to pewnie jednak stery. Oglądałem uzycie procka na tej gierce i nienaturalnie wysoki czas jądra.

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu myślałem że jeżeli 3850 nie stanieje do rozsądnej kwoty to kupię jakiegoś używanego 7900GT albo może X1900. Jednak po szybkim porównaniu 3850 z 7900GTX512 już zapomniałem o starych kartach! Są one zbliżone wydajnością i szukając karty do 600zł chyba tylko ktoś nienormalny kupi 7900GTX czy X1950XTX. 3870 już zdecydowanie szybsza jest.

Opierałem się między innymi na TYM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mam to samo. Skoro na R600 i zapewne 512 MB było tak samo, to pewnie wina cholernych Catalistów :mur:

 

Gormar - V-sync sprawdzałem, owszem nie widać tak bardzo rozjeżdżania się ekranu, ale dropy są dalej i to ewidentnie nie brak klatek.

 

ememiks - Co do samego radka, to IMHO za takę cenę ta karta to totalna rewelacja. Mam miesiąc na testy tego zestawu, bo to gwiazdkowy prezent dla rodzinki :D Na razie jak mam czas to doinstalowuję kolejne gierki i testuję. Ale zadowolony jestem bardzo, bo za niewiele ponad 1000 zł udało mi się złożyć lux-torpedę (E2160, DS3L, 2 GB RAM i radek). Śmieszny pieniądz, jak na wydajność jaką oferuje ten komp.

Może błąd sterowników?

 

Jakiś czas temu myślałem że jeżeli 3850 nie stanieje do rozsądnej kwoty to kupię jakiegoś używanego 7900GT albo może X1900. Jednak po szybkim porównaniu 3850 z 7900GTX512 już zapomniałem o starych kartach! Są one zbliżone wydajnością i szukając karty do 600zł chyba tylko ktoś nienormalny kupi 7900GTX czy X1950XTX. 3870 już zdecydowanie szybsza jest.

Opierałem się między innymi na TYM

Zobacz w Full HD za mało pamieci w 3850 256mb by to samo było w HDR i SM3.0 ale to i tak klasa. Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz w Full HD za mało pamieci w 3850 256mb by to samo było w HDR i SM3.0 ale to i tak klasa.

Jednych interesuja wyniki w FULL HD (np. Ciebie) innych (np. Mnie i sadze ze takich jak ja jest duzo wiecej niz takich jak Ty) bardziej beda interesowaly wyniki 1280X1024 majac 17" badz 19" LCD gdzie ta karta wydajnosciowo daje sobie niezle rade.

I nie chodzi juz o to ze ceny monitorow panoramicznych bardzo potanialy. Jak kupilem swoj 1,5 roku temu i nie mam zamiaru go zmieniac tylko dlatego ze "panoramy" potanialy.

Grac zdecydowanie wole na mniejszych monitorach niz na 22" czy 24" i krecic cala glowa zeby ogarnac obraz. Poza tym juz z gory jestem uzalezniony od zakupu kart z przedzialu od 1000PLN + bo slabsze beda kiepsko sobie radzic w 1650x lub 1920x . A przy 17" czy 19" mam wybor.

Na poczatku bylem napalony na 8800GT ale cena odstrasza + informacja o serii 9XXX ze bedzie juz w lutym. (mimo ze odlozylem sobie 1200 PLN na grafe + 7900GT na sprzedaz)

Stwierdzilem jak juz musze cos kupic to wydam 600 PLN i kupie sobie radka 3850 . W tej rozdzialce co gram da sobie swietnie rade i poczekam do lutego co pokaze seria 9xxx. Jezeli ceny beda ze sie tak wyraze "z [gluteus maximus]" a wyjdzie juz w tym czasie P45 (nastepca P35) i tam klepna PCI-e 2x16

to zmienie plyte i kupie druga 3850 (w lutym juz za ~500 PLN) gdzie w takiej konfiguracji to bije na leb obecnego 8800 GTX'a czy Ultre.

Druga sprawa Kto wiecej straci w lutym jakby sie okazalo ze seria 9xxx jest taka "elo pro" ten co kupil 3850 za 600 PLN czy ten co 8800GT za 1000+?

 

A seria 9xxx oprocz teoretycznie wiekszej wydajnosci raczej technologicznie nic nowego nie pokaze, (dx10.1, PCI-e 2.0, GDDR4) czyli to co juz mamy (np. w HD3870). Pytanie tylko jak to sie przelozy na wydajnosc i czy cena nie zabije.

 

Kiedys wydawalem mnostwo kasy na sprzet komputerowy. Teraz wydaje tylko tyle ile trzeba zeby byc "na czasie" i za duzo do interesu nie dokladac.

Edytowane przez disaster3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z GoW em nie jest po stronie karty tylko samej gry. U wszystkich jest to samo. Stoisz w miejscu i zaczynasz się gwałtownie obracać i masz dziwne przycinki. Gra działa ok 45FPS a i tak te przycinki występują. trzeba się do tego przyzwyczaić i tyle. Może jakiś patch to naprawi. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A seria 9xxx oprocz teoretycznie wiekszej wydajnosci raczej technologicznie nic nowego nie pokaze, (dx10.1, PCI-e 2.0, GDDR4) czyli to co juz mamy (np. w HD3870). Pytanie tylko jak to sie przelozy na wydajnosc i czy cena nie zabije.

 

Kiedys wydawalem mnostwo kasy na sprzet komputerowy. Teraz wydaje tylko tyle ile trzeba zeby byc "na czasie" i za duzo do interesu nie dokladac.

Dokladnie jestem tego samego zdania. Teraz zmieniajac grafike patrze na max pol roku i wybieram z sredniego przedzialu zeby gry na obecna chwile ciagly. Jeszcze pare lat temu to kupe kasy wydawalem na sprzet i w sumie czy mi dluzej starczala ta karta? niewiem czy bylem mniej w plecy? raczej nie. Po jakiego grzyba mi 200fps bylo w warcraft3 itp? sam nie wiem

A tak szybciej moge planowac zmiane karty na jakies nowsze.

Sam mialem kupic 3850 ale zakupilem 3870 bo znajomy tez chcial i tak sie dalem namowic moze dlatego ze te 256mb juz jest powoli zamalo.

Naprawde z glowa mozna dobrej klasy sprzecik zmontowac ktory nie bedzie w duzym stopniu odstepowal wydajnoscia a bedzie duzo tanszy.

Jak dostane tego 3870 cos tu skrobne to i owo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wynika na stronie jutro w proline maja byc 3850 256MB :

 

http://proline.pl/shop.php?prodid=GIGA+HD3850+256+256

 

jest tez w spisie model 3870, ale terminie dostawy nic nie wiadomo.

 

http://proline.pl/shop.php?prodid=GIGA+HD3870+512+256

 

znajac polityke proline jestem przekonany, ze cena pojdzie w dol jesli tylko beda mieli towar dostepny.

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wynika na stronie jutro w proline maja byc 3850 256MB :

 

http://proline.pl/shop.php?prodid=GIGA+HD3850+256+256

 

jest tez w spisie model 3870, ale terminie dostawy nic nie wiadomo.

 

http://proline.pl/shop.php?prodid=GIGA+HD3870+512+256

 

znajac polityke proline jestem przekonany, ze cena pojdzie w dol jesli tylko beda mieli towar dostepny.

powiem Ci tyle - zrobilem tam zakupy pierwszy i ostatni raz. nigdy wiecej. nie bede robil tutaj offtopa ale przestrzegam przed serwisem tej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to miales pecha, tyle. zreszta co taki proline moze miec do serwisowania czesci? przyjmuja na gware i potem sa skazani na jakosc serwisu producenta danej czesci. raz jak bralem u nich plyte glowna i po zamontowaniu okazala sie martwa, to oni przywiezionego przeze mnie kompa sprawdzili u siebie, stwierdzili, ze mobo is dead po czym nastepnego dnia mialem kompa smigajacego na nowym egzemplarzu. bez rzadnych spiec i stresow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co wogole dajecie linki do takich smieciowatych sklepow jak gral ?

 

a z proline serwisem to duzo osob mialo juz przejscia....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy głupi wie, że różnica będzie większa w wyższych rozdzielczościach ;)

 

Zapomnialem skomentowac bo pewnie czesc osób pomyslalo, ze proboje udowodnic ze niema roznicy 256 i 512 :)

 

Chcialem pokazac ze nawet w 1280 jest jakas tam roznica..

 

Podam jeszcze kilka innych moze ciekawych wyników na tej samej konfiguracji:

 

2900XT bez OC 10957 3DMarks.

 

3850 256MB 800/1000 10764 3DMarks.

 

3850 256MB BEZ OC 9602 3DMarks.

 

3850 512MB BEZ OC 9736 3DMarks.

 

 

 

Jak widac wraz z OC roznica pomiedzy 256MB a 512 sie zwieksza.

 

 

 

po co wogole dajecie linki do takich smieciowatych sklepow jak gral ?

Mi sie wydaje ze po to aby pokazac ze towar jest juz dostepny.

 

Niektóre firmy chca zepwnic towar wczesniej klientowi, niestety czasem przy wyzszej cenie nie uzaleznionej od sprzedawcy, która klient i tak zaakceptuje.

 

2900XT juz znikneły z rynku, klienci przychodza i potrzebuja mocnych kart grafiki ATI, ma sie im kazac czekac 2 tygodnie jak oni potrzebuja komputer do grafiki na wczoraj ? Wtdeey trzba stanac na glowie sciagnac towar w wyzszej cenie i sprzedac klientowi.

 

Mozna isc tropem innych sklepów wywalic cene niska i towar niedostepny. Klient który przychodzi do sklepu jest zmuszony kupic karte duzo słabsza ablo udac sie do konkurencji. Gral nie jest typowym sklepem internetowym, jest to sklep lokalny z witryna internetowa na której równiez mozna skladac zamówienia.

Sprzedaz internetowa to jest naprawde bardzo mały % i nikt tu sie nie nastawia na niewiadomo jakie obroty.

 

PS. Pierwsze radki 3850 512MB w sugerowanej cenie przez sapphira zostaly dzis wyslane do klientów oczekujacych na towar.

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak.. Ale jak gra zażyczy sobie więcej mem na tekstury to bez doczytek na 256 nie obejdzie się. Jednak wolał bym zainwestować w 512MB. ;)

Zgadzam się. Patrząc na coraz nowsze gry, zauważyć idzie ,że 512mb będzie niedługo potrzebne dla full komfort playing B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj kartę za 660 zł w Bitcomputer, i w sumie jeszcze jej nie testowałem :) Ale mam jedno pytanie, czy mianowicie w IDLE też się u was tak grzeje ta karta? Moja jest na szczęście bezgłośna, co usprawiedliwia jej temperaturę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podam jeszcze kilka innych moze ciekawych wyników na tej samej konfiguracji:

 

2900XT bez OC 10957 3DMarks.

 

3850 256MB 800/1000 10764 3DMarks.

 

3850 256MB BEZ OC 9602 3DMarks.

 

3850 512MB BEZ OC 9736 3DMarks.

hmmm to coś słabe masz te wyniki bo u mnie sapphire 3850 256MB robi w 3dsmarku06 10500pkt BEZ OC i do tego mam gorszy sprzęt (proc, płyta itp.)

 

co do wydajności ciągle jestem miło zaskoczony bo przecież to poziom gf8800gts320 a za dużo niższą kasę. fakt 256mb ram to trochę mało ale widzę że narazie daje radę.

 

zauważalne są, jak już ktoś wspominał, przycinki przy starcie gry. mam tak np. przy COD4 i NFS ale tylko na początku przez ~2s, potem już śmiga.

mam mały problem w CRYSIS bo w menu sie strasznie haczy po załadowaniu gry jest wszystko OK, chodzi płynnie na średnich ustawieniach ale widać że jest jeszcze zapas i co nieco da się podnieść na high ( fix do crysis zainstalowany)

 

no i kolejny mały problemik to że nie mogę na tych pie... calalystach 7.11 ustawić odświerzania 75hz (przy 1440:900). mimo wymuszenia 75hz to ciągle jest 60 grrrr. :???:

 

jak narazie te małe minusy nie przysłoniły mi plusów jezdem zadowolony zakupu :banana:

Edytowane przez lukebed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie tez "szafirek" wjechal wczoraj on board. Nie mialem czasu jeszcze go dobrze przetestowac bo mam system zaje*****. I nie chce mi sie odpalic zaden 3dsmark (ani 05 ani 06) nie wiem o co chodzi. Natomiast gralem wczoraj w COD4 na 1280x1024 w MP wszystko wlaczylem tylko nie moglem zmienic niektorych ustawien na wyzej niz "normal" - gdzies czytalem o tym problemie ale juz nie chcialo mi sie szukac rozwiazania. I naprawde na tej karcie naprawde COD4 niezle zapiernicza. Fakt tez zauwazylem przy wejsciu do gry przy menu lekka 2s scine ale pozniej jest git. FPS'y nie spadaja ponizej 60 a srednio lata to w ok. 100 (+-)

Niezle, niezle.

Ale nabralem smaka na crossfire :D i chyba jak sprzedam swoja 7900GT z (siga) to kupie sobie druga tylko mnie martwi troche wydajnosc crossfire na P35 :sad: bo na X38 nie zamierzam sie przesiadac. Coz przyjdzie poczekac na kolejny chipset intela a narazie bede musial sie zadowolic wydajnoscia jaka mi da P35.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...