Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD3850/3870

Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomo cos na temat jakis wiekszych dostaw Radka HD3850 przed swietami ? Czy moze jakies obnizki cen ? W sumie niedlugo wchodzi 88GT z 256MB ramu (czy dopiero w przyszlym roku bo nie pamietam dokladnie?) To moze cos sie zmienic na rynku ? Nadla uwazam ze powyzej 600zł za 256MB wersje radka to zbyt wiele... (co innego ta wersja OEM z icompa....)

Wg mnie 600 to powinien już kosztować 3870 ale cóż te polskie spekulacyjne metody handlu, niewielu handlowców rozumie, że raz naciągając klienta traci się go na zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa wyniki w 3DMARKu06:

 

Asus HD2900XT Default: 10957

Sapphire HD3850 775/1000 : 10932

Powercolor HD 3870 775/1125: 10714

 

Dziwne ze HD 3850 z nizszymi taktami wyprzedza szybszego HD3870..

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość XFX_Graphic

Również Powercolor 3870 lecz punktów jednak tyle ile przewidziano (Grafa bez OC).

 

@PITer - może coś z systemem?

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również Powercolor 3870 lecz punktów jednak tyle ile przewidziano (Grafa bez OC).

 

@PITer - może coś z systemem?

Odinstalowalem stery, wyczyscilem wszystko zainstalowalem na nowo i dalej to samo, wlozylem quadaQ6600@3.2Ghz wynik poszedł w góre do 12k ale to tylko przez CPU Score..

 

Wynik SM2.0 Score oraz HDR/SM3.0 Score nadal pozostal na tym samym poziomie czyli okolo 4550 i 5050, sporo brakuje do twojego wyniku..

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość XFX_Graphic

Odinstalowalem stery, wyczyscilem wszystko zainstalowalem na nowo i dalej to samo, wlozylem quadaQ6600@3.2Ghz wynik poszedł w góre do 12k ale to tylko przez CPU Score..

 

Wynik SM2.0 Score oraz HDR/SM3.0 Score nadal pozostal na tym samym poziomie czyli okolo 4550 i 5050, sporo brakuje do twojego wyniku..

To nie wiem, jeśli masz taką możliwość możesz sprawdzić tą kartę na całkiem innej konfiguracji zbliżonej do Twojej pierwszej i zarazem mojej?

 

PS. Przypomniałem sobie, że system na którym zrobiłem powyższy wynik też nie był za świeży, ponieważ wcześniej przeżył 7900GTX w SLI oraz 7900GT. Wyczyściłem tylko drivercleanerem i nałożyłem na to najnowsze catalysty.

 

Mam pytanko: Dużo zmieni założenie Accelero S1 + wentyl 120mm w w stosunku do stock coolera?

Jak mocno grzeje się sekcja zasilania na tej karcie? Ma ona odrębny radiator czy chłodzi go coś co jest całością coolera?

Zakładał już ktoś Accelero w ogóle?

Edytowane przez XFX_Graphic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postawilem nowy system na drugim dysku i wyniki te same, procesor taktowany na 3.2 tak jak u Ciebie.

Nie wiem na jakiej testujesz rozdziałce, ale XFX_Graphic testował w 1280x768, a standardowo to 3DMark06 testuje w 1280x1024 i stąd może wynikać rozbieżność w pomiarach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na jakiej testujesz rozdziałce, ale XFX_Graphic testował w 1280x768, a standardowo to 3DMark06 testuje w 1280x1024 i stąd może wynikać rozbieżność w pomiarach.

Wlasnie przed sekunda to zobaczylem :)

 

Sprawdzilem wyniki na orbie i nie mozliwe bylo do uzyskania w takiej konfiguracji wiec zaczolem dokladnie ogladac screana i sie dopatrzyłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem. Nawet juz windoze od nowa zainstalowalem ;(

Nie trybi mi chyba auto fan na grafice 3870. I biore stres grafiki i temp po 90stopni a nie slychac aby wentylator zwiekszal obroty.

W riva tuner auto fan nie dziala ale jak wymusze ze ma byc 30% to dziala i juz b.dobrze chlodzi.

Ludzie jak jest z tym automatyczna regulacja wentyla w 3870? jaki program stosujecie do ustawienia auto fan?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość XFX_Graphic

Ale jaja :unsure: 3DMark automatycznie wrzucił mi taką rozdzielczość, ponieważ monitor nie obsługuje rozdziałki 1280x1024 co więc robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą przyszła moja HD3850 z icomp. Dziś lub jutro nowa instalacja windy, wtedy bliższa relacja. Na chwilę obecną mogę powiedzieć, że taka karta jest bezgłośna. jedyny wentylator jaki sie kręci w obudowie to ten z zasilacza BQT Straight Power, czyli najwyższa półka jeśli chodzi o ciszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej stronie prezentujemy testy w grach na słabszej karcie graficznej – Radeonie HD 3850 256 MB firmy Asus (dostarczyła firma iComp.pl). Zmieniły się tylko rozdzielczości w których testowaliśmy, reszta procedur jest identyczna. Zainteresowanych odsyłamy do poprzedniej strony.

 

AMD Phenom 9500 Colin McRae DiRT

AMD Phenom 9500 Crysis

AMD Phenom 9500 Doom 3

AMD Phenom 9500 Earth 2160

AMD Phenom 9500 HL2 Episode Two

AMD Phenom 9500 Lost Planet 4 CPU

AMD Phenom 9500 FEAR

AMD Phenom 9500 NFS Most Wanted

AMD Phenom 9500 STALKER

AMD Phenom 9500 World in Conflict

AMD Phenom 9500 XRX

 

Relacje między procesorami zostały zachowane. Co bardziej spostrzegawczy mogą zauważyć, że w niektórych grach Radeon HD 3850 uzyskał więcej FPSów, niż GF 8800 Ultra. Wszystko wskazuje na to, że sterowniki nVidii w większym stopniu obciążają procesor w niektórych grach, bardziej niż Catalysty.

Ciekawe dane na egielda. Na Phenomie i PCIe 2.0 Radeon 3850 niekiedy wyprzedzał 8800 Ultra, różnica w cenie kart jest powalająca, a jakość zaskakująca w przypadku 3850.

Aczkolwiek sam phenom wypadł żenująco, może to kwestia płyty Gigabyte, albo 32 bit systemu?

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe dane na egielda. Na Phenomie i PCIe 2.0 Radeon 3850 niekiedy wyprzedzał 8800 Ultra, różnica w cenie kart jest powalająca, a jakość zaskakująca w przypadku 3850.

Eh kolejny... Umiesz czytać?? Zobacz na rozdzielczość, AA+AF i wysokość detali. Później coś mów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w końcu się zabawa z HD 3870 zaczyna po tygodniach polowań na 88gt i 3870 :). Tak wogóle to wentyl na 100% chodzi głośniej od mojej suszarki hehe. Na szczeście 45% i jest cicho i chłodno 65 stopni stres tylko. Automat też mi nie działa prawidłowo na tym Powercolorze.

Edytowane przez bobrix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wlacza sie, u mnie na 3850 jest tragedia z tempami....o czym juz pisalem. kolejna sprawa, ze cieplo z kart zostaje w okolo nich, w przypadku 3870 powinno byc inaczej, bo wypycha to poza obudowe

 

chyba czas na zmiane chlodzenia

Edytowane przez demek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wlacza sie, u mnie na 3850 jest tragedia z tempami....o czym juz pisalem. kolejna sprawa, ze cieplo z kart zostaje w okolo nich, w przypadku 3850 powinno byc inaczej, bo wypycha to poza obudowe

 

chyba czas na zmiane chlodzenia

3870

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CYTAT(lukebed @ 5 gru 2007, 07:41) *

 

no i kolejny mały problemik to że nie mogę na tych pie... calalystach 7.11 ustawić odświerzania 75hz (przy 1440:900). mimo wymuszenia 75hz to ciągle jest 60 grrrr. icon_confused3.gif

 

 

 

pulpit/ustawienia-zaawansowane/ekrany nast nalezy kliknac aktywny ekran i deaktywowac "uzyj informacji DDC" - powinno pomoc...

sorry ale kurde dopiero 1 piwo pije i nie mogę znalźc tego ustawienia :mur: . mam normalnie "catalyst control center" klikam i klikam i opcji jak nima tak nima :sad:

 

 

 

a tak przy okazji na moim szafirku w CRYSIS ustawiłem systko na high 1440:900 i 25-30 fps.... gra się ogólnie dobrze, wszystko wygląda cudnie, nie przycina, temp ~70C. bez OC ma sie rozumiec.

jednym słowem wymiana chłodzenia, małe OC i szafa gra!

Edytowane przez lukebed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami z cenami(czasami hehe...) dzieją sie ciekawe historie

https://ssl.allegro.pl/47442_8800_i_nowsze....view=Poka%C5%BC

Mimo ,że jeden koleś od 8800GT to świeżonka totalna to i tak wstawienie w dział NV Radeonków sprawiło mi nieco uciechy ze względu na proporcje cenowe.Kumpel dobrze to opisał -wypasiony Passat tańszy od nieco mniej wypasionego Golfa :D .Niemniej na naszym rynku to ledwie taka sobie ciekawostka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kilka godzin temu dostałem mojego radka hd3850 ale dopiero teraz rozpocząłem testy. W np. TDU nie zauważyłem znacznej różnicy między 6600gt a tym radkiem ;/ może to przez sterowniki mam jakieś bety 8.xx dołączone na płycie... 7.11 powinny by lepsze ? A może format pomoże ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6600GT a HD3850 i nie widac różnicy to po co przepłacac?:D no no padłem teraz:P Ja sie przesiadłem z 8600GT PALITA i różnica w TDU jest bardzo duża wyczysc drivercleaner'em system i zainstaluj najnowsze stery;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...