Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD3850/3870

Rekomendowane odpowiedzi

ke? ;)

A tak ciekawi mnie czy w ramach CrossFireX będzie można zrobić 3GPU z HD3870 X2 + HD3870

Tez bym chcial wiedziec ;)

W sumie jakichs przeciwskazan nie ma.

 

News na egieldzie mnie rozsmieszyl "niestety będzie także pobierać duże ilości prądu – około dwa razy więcej niż Radeony HD 3850/3870"

Fascynujace zapewne nikt sie tego nie spodziewal :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Kupiłem Gigabajta HD3870 (pierwsze moje Ati - "ć" znam hehe), na razie jestem zadowolony, ale.. niewiele w sumie widziałem ;)

Polecono mi nie instalować CCC - faktycznie nie ma po co?

Będe używać wyjścia tv - da się bez CCC?

Czym podkręcić kartę?

 

Moje wyniki na szybko - proszę doczytać (testy na starej windzie ze sterami GF'a, dopiero dzisiaj poszedł reinstall):

http://www.frazpc.pl/b/203875#bot

Edytowane przez KZI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi CCC samo odmawia instalacji :D. A do tv to chyba Ati Tray Tools ale jeszcze nie sprawdzałem w praktyce czy wszystko działa jak powinno.

Instalował ktoś już może biosa znoszącego barierę gpu 862Mhz na HD3870 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana chłodzenia ze standardowego, na domyslnych obrotach na Accelero S1 z wentylatorem 120mm 1100obr spowodowała spadek temperatury na rdzeniu o 50*C :legal: Opcja Overdrive mojego hd3850 dojechala z 668 do 759MHz na rdzeniu i z 829 do 1104MHz na pamieciach po czym sie zawiesiło. Jutro bardziej szczególowo pomęczę kartę.

NICE !

 

ja sie zastanawialem na zmiane platformy na poczatku roku (po pojawieniu sie Phenomow B3). Phenom+790X+Crossfire HD3850 256MB(moze 512, bo i tak nie gram w wiekszej niz 1280x1024 mimo ze mam LCD 20" WideScreen). OC po zmianie chlodzenia wyglada nader zachecajaco :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniec Phenomów 9500 i 9600

 

http://www.gram.pl/news_9QTeJ,0_Koniec_Phe...500_i_9600.html

A tak wyglądają wyniki Phenom'a po patch'u poprawiającym błąd kontrolera cache'u L3 :lol2:

http://techreport.com/articles.x/13741/3

Edytowane przez DarekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniec Phenomów 9500 i 9600

 

http://www.gram.pl/news_9QTeJ,0_Koniec_Phe...500_i_9600.html

A tak wyglądają wyniki Phenom'a po patch'u poprawiającym błąd kontrolera cache'u L3 :lol2:

http://techreport.com/articles.x/13741/3

A jaki to ma zwiazek z tematem o hd38x0? :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NICE !

 

ja sie zastanawialem na zmiane platformy na poczatku roku (po pojawieniu sie Phenomow B3). Phenom+790X+Crossfire HD3850 256MB(moze 512, bo i tak nie gram w wiekszej niz 1280x1024 mimo ze mam LCD 20" WideScreen). OC po zmianie chlodzenia wyglada nader zachecajaco :D

taki :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xc-70 powienien pasować, ale głowy uciać sobie nie dam, sprawdze prawdopodobnie jutro. Seryjne chłodzenie jest ciche, wrecz bezgłośne, pozostaje jednak watpliwość co do jego wydajności na standardowych ustawieniach - 90st. pod obciążeniem, dla porównania Accelero S1 +120mm wentylator 1100obr. to max 40st. pod obciążeniem i podkreceniu. Obecnie strzeliłem sobie 3dmarka 2005 i wychodzi mi ponad 15500 pkt.

Na chwile obecną najwyższe full stabilne ustawienia to rdzeń 668@770MHz i pamieć 1656@2100MHz, przetestowane ATI Tray Toolem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam szybkie pytanko, mam zamiar w tym tygodniu kupic radka HD 3850 o takiego:

Sapphire Radeon HD 3850 512 MB GDDR3, 256 bit, PCI-E, TV/DualDVI, FULL

link: http://sklep.vico.pl/product_info.php/cPat...oducts_id/62212

 

no i zastanawia mnie jedna rzecz, moze mi ktos wytlumaczy na zdrowy rozum bo ja nie kumam:) mianowicie ta karta ma taktowanie rdzenia 668 a pamieci 828... a wszystkie karty na alegro sa 256/256bit i maja jakies duze te taktowania np.

link: http://www.allegro.pl/item277481698_sapphi...l_box_wawa.html

taktowanie rdzenia 668 a pamieci 1656 (efektywne) o co tu chodzi?? prosze o odpowiedz, nie moge tego rozgryzc:) z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro podają taktowanie w trybie DDR (efektywne, 828*2=1656), a w Vico rzeczywiste, wszystko jest ok. I taka moja mała rada, jeśli nie musisz nie kupuj w Vico :) .

hehe, no nie musze:) tak tylko wyslalem linka z vico bo to wiekszy sklep i jakos mi na mysl przyszedl:)

czyli wszystko OK, dzieki za odpowiedz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powercolor 3870 dotarł dziś i do mnie... Nareszcie... 3dmark 03 nie działa 05 nie działa ściągam 06 zobaczymy co i jak... Crysis 1680/1050 High śmiga i o to chodziło... Chłodzenie ciche na szczęście wyrzuca ciepło za obudowę... Generalnie same superlatywy... Cena 600pln mnie wyszła w Action... Szkoda że rzucają po kilka sztuk...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powercolor 3870 dotarł dziś i do mnie... Nareszcie... 3dmark 03 nie działa 05 nie działa ściągam 06 zobaczymy co i jak... Crysis 1680/1050 High śmiga i o to chodziło... Chłodzenie ciche na szczęście wyrzuca ciepło za obudowę... Generalnie same superlatywy... Cena 600pln mnie wyszła w Action... Szkoda że rzucają po kilka sztuk...

A sprawdzales temp pod obciazeniem? bo nie wiem ale umnie tragedia....... 90stopni to samo u kumpla tez na powercolor 90stopni.

A tak to karta superowa!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając na masę PW i GG: Cena netto 564pln ze zwrotem watu wyszło 6 stów... Nie da się w ten sposób załatwić żadnej karty, fizycznie nie ma ich na magazynie, ślą na hurt po kilka(naście) sztuk i rozchodzą się pomiędzy dwoma kliknięciami w "zamów"...Bardzo mi przykro, gdybym tylko miał taką możliwość to załatwiłbym kilka sztuk ale jest to niemożliwe... Schodzą na giełdzie po 900pln i na razie wszystko sprzedawane jest na pniu i w ciągu chwili.

Temperatura w spoczynku to 53 stopnie z miłym dla ucha szumem słyszalnym nieprzeszkadzającym, pod obciążeniem nie wiem bo nie mam czasu grać a 3dmarki twierdza że nie mam pixelshadera 2.0 na karcie...

Fix z faq2900xt nie działa... 3dmarki nadal się nie uruchamiają...

Edytowane przez Grolshek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecono mi nie instalować CCC - faktycznie nie ma po co?

Będe używać wyjścia tv - da się bez CCC?

Czym podkręcić kartę?

Ja używam "od zawsze" i nie narzekam. A do wyjścia TV jest świetne i powiedziałbym niezastąpione ;)

Też możesz podkręcac dopuki nie wyjdą nowsze wersji ATiToola lub ATi TrayToola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie dla tych którym nie działają 3dmarki: u mnie pomógł drivercleaner... 3dmark 03 36800,05-19700,06-11200,01-51000... Karta niekręcona 777/1126... Przestał za to działać CCC...Walczę dalej.

No i powalczyłem... Zainstalowane wyłącznie catalyst 7.11 działa wszystko poza rozdzielczością 1680/1050 trzeba odznaczyc jedną z opcji w CCC po których instalacji przestają działac 3dmarki i gry... Pięknie...

Edytowane przez Grolshek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do znawców :) otóż ciekawi mnie ta nowa seria Radeonów i się tak zastanawiałem czy jak ceny zejdą do ludzkiego poziomu za te karty to czy brać HD 3850 z 256mb ramu czy może rzucić się na HD 3870 z 512mb ramu?? W żadne kryzysy czy stalkery nie mam zamiaru grać, a nawet jeśli to i tak będzie to pokaz slajdów :P Przeważnie pogrywam w Wiedźmina, NWN 2 (7900GS przy tej grze ledwo zipie) teraz zacznę męczyć, Gothic 3 itp. Rozdziałka w jakiej gram to 1024 x 768 bo na więcej mi monitor nie pozwala. Oczywiście chciałbym w tych grach mieć ustawienia na max. Dadzą rade te wymienione wyżej karty?? W późniejszym czasie pomyślałbym nad dokupieniem drugiej do CrossFire.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było już tu wiele linków do testów podanych - łatwo byś sam ocenił.

 

Do 1024x768 najtańszy 3850 wystarczy.

(o new332 mnie wyprzedził)

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było już tu wiele linków do testów podanych - łatwo byś sam ocenił.

 

Do 1024x768 najtańszy 3850 wystarczy.

(o new332 mnie wyprzedził)

 

Ok. Wiesz w sieci dużo jest testów. A im więcej człowiek czyta tym coraz bardziej zamotany jest. Wolę się upewnić niż później płakać z powodu źle wydanej $$. To teraz tylko czekać aż ceny będą przystępniejsze i na polską kieszeń :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie przymierzam do zakupu hd 3850 ale zastanawiam czy jakis zalman albo jakis pentagram miedziany styknie? bo mam zamiar wymienic chłodzenie na inne niz ten accelero (bo ten potrafi zaslaniac (zmniejsza przepływ goracego powietrza) elementy elektroniczne i skraca zywotnosc co powoduje czasem uszkodzenia karty). gram najczesciej 1240x1024 to wystarczy hd 3850 z 256mb ramu?

 

pozdrawiam, Dominik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Wiesz w sieci dużo jest testów. A im więcej człowiek czyta tym coraz bardziej zamotany jest. Wolę się upewnić niż później płakać z powodu źle wydanej $$. To teraz tylko czekać aż ceny będą przystępniejsze i na polską kieszeń :lol2:

Tylko, ze my bazujemy własnie na tych testach. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...