Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD3850/3870

Rekomendowane odpowiedzi

3850 512mb po OC ma jakieś 0-20% straty do 8800GT średnio ok 10% straty. Mniej prądu zużywa i jest cichrza.

Ale kosztuje 617 zł !!!

A najtańszy 8800 512mb kosztuje 930 zł

No jest różnica na korzyść radeona nVidia jest teraz 50% droższa a 10% wydajniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość zakinho

czy ktos mi powie czy moja delta 350W (Obciążenie dla linii +12V: 248W,+12V - 18A) starczy do zestawu z sygnaturki + radeon 3850 512mb ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8800GT to się niby nie kręci ? Spokojnie... To dobra karta ale nie lek na całe zło świata...

Nie pisałem że się nie kręci, ale zwracałem uwagę na skalę cenową.

Nawet jak bym był fanem nVidii to bym się trzy razy zastanowił, czy wywalić tałzena na kartę, która i tak się zestarzeje w podobnym czasie jak ta za 600 zł. Do tego poczytaj komentarze w temacie 8800 gt. ludzie piszą "nie spodziewałem się, że będzie aż tak głośna" etc, no 8800 ma spore wady jak na swoją cenę i nie wszystko usprawiedliwia 10% wydajności + OC.

I pewnie jak bym był fanem nVidii kupił bym i tak radeona bo 330 zł więcej to jednak spore ciśnienie przy karcie wartej 600. No sam powiedz, jeszcze jak by wydajność różniła się bardzo to ok, ale większość nie zauważy różnicy :D

Dlatego uważam, że do pojawienia się nowego rdzenia nV będzie w odwrocie.

czy ktos mi powie czy moja delta 350W (Obciążenie dla linii +12V: 248W,+12V - 18A) starczy do zestawu z sygnaturki + radeon 3850 512mb ?

Nie starczy, za mało Amper na linii 12V. Kup modecoma MC może być nawet 350W a najlepiej 400W ale MC :)

a gadaliscie z kims z tych sklepow czy maja karty na stanie ?

mi nie odpisali z zadnego z nich !!!

W hurtowni Action mają ponoć ogromne ilości tego GeCuba więc na dniach wpłynie do sklepów, opinie pc-abc mają ponad 9,5 na 10 ale opinia jest anonimowa...

Zobaczymy w tym tygodniu, chyba jednak przed świętami nie da się tego kupić. Tak sądzę.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest gdzies zmodowany bios do 3850 256mb ramu usuwajacy blokade mhz na rdzeniu ? 765 w ccc overdrive - 770 i zwiecha w jakiejkolwiek grze -a atitool spokojnie fika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3850 512mb po OC ma jakieś 0-20% straty do 8800GT średnio ok 10% straty. Mniej prądu zużywa i jest cichrza.

Ale kosztuje 617 zł !!!

A najtańszy 8800 512mb kosztuje 930 zł

No jest różnica na korzyść radeona nVidia jest teraz 50% droższa a 10% wydajniejsza.

 

Chcesz powiedziec ze jest 30 fps w gpu benchmark crysis na tym podkreconym radku przy ustawieniach 1280x1024 all high?

Nie jestem funboyem nvidii ,przesiadlem sie po kilku latach z radków na 8800gt (ostatni radek to x1950pro) ...

 

Myśle ,że ok 20-25 fps może ewentualnie ... nie dośc ze niegrywalne to jakby nie liczyc to nie 10% tylko 30-45% ale co ja tam sie znam...

Edytowane przez AveVanHell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item286393163_gigacu..._sklep_rat.html i http://www.allegro.pl/item286653982_gecube...e_2_0_wawa.html

 

Nie wiem jak wy, ale ja sie na razie wstrzymam :) Zobaczymy co styczen pokaze (mam nadzieje ze wiecej dostaw i nizsze ceny).

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieknie Asus 3850 512MB za 605 zł i ponoć jeszcze 12 szt. na stanie http://www.ramkomputer.pl/asus-radeon-hd38...ie-p-66471.html

 

Ale i tak myśle ze warto jeszcze poczekać.

 

Zagadałem na GG juz nie ma niestety ale myśle ze po nowym roku posypie sie sporo nowych ofert.

Edytowane przez Speedstar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

3850 512mb po OC ma jakieś 0-20% straty do 8800GT średnio ok 10% straty. Mniej prądu zużywa i jest cichrza.

Ale kosztuje 617 zł !!!

A najtańszy 8800 512mb kosztuje 930 zł

No jest różnica na korzyść radeona nVidia jest teraz 50% droższa a 10% wydajniejsza.

juz dawno tak sie nie posmialem-ty masz chyba jakies swoje wlasne testy 8800gt i 3850/512 :lol2: - i ten tekst "srednio ok 10% straty :lol2:

 

lubie jak ktos jest fanem czegos,ma prawo,ale jest roznica pomiedzy fanostwem a fanatyzmem ;)

 

ps."cichrza" rzadzi :lol2:

 

jak sie podkreci GT to ile bedzie wtedy roznicy?? - z 10% srednio na 13% ??:lol2:

 

naprawde bardzo zabawny poscik :)

 

ps.karta jest jak najbardziej fajna i zasluguje na uwage ale robienie z niej "monstra" na sile to przesada

Edytowane przez dragonlore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PYTANIE DO POSIADACZY 3850

 

Czy ktos ja zwodowal juz ? Czy trzeba na sekcje zasilania dac jakis wiekszy radiator czy moze starczy kilka malych kostek jak na ram albo sam nawiew ? Poki co przez t akarte sypnal mi sie system wrrr jest cicha ale bardzo sie grzeje na standardzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro podają taktowanie w trybie DDR (efektywne, 828*2=1656), a w Vico rzeczywiste, wszystko jest ok. I taka moja mała rada, jeśli nie musisz nie kupuj w Vico :) .

:angry: a dlaczego niby nie w Vico? Jeśli o czymś mówisz to dokończ zdanie. Może członkowie dyskusji są ciekawi co masz przeciwko temu lub innemu sklepowi. Może to być bardzo pomocne przy ewentualnych zakupach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka;)

Ostatnio zamówiłem Radka HD3870 PowerColor na allegro za 799zl;)

Czekałem 2 dni za paczką i dzisiaj przyszedł;) Otwieram patzre a tu MSI RX3870 ;) Odrazu zaczelem miec watpliwosci czy to RX3870 to HD3870 ale patrze z tyl i pisze"Oparta na procesorze graficznym ATI HD3800 ;) I teraz pytanko widzialem te MSi na aukcjach tego samego sklepu co kupilem za 880zl i niewiem czy oddac i czekac na PowerColor czy MSi bedzie lepsze?? Na pudelku jest napisane : Edition i jakiś Extra Bonus chyba Colin gierka;p

 

Co mowicie MSi lepsze?? I czy ten model RX3870 to HD3870??

Edytowane przez Matizzulo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...