Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD3850/3870

Rekomendowane odpowiedzi

EDIT: W sumie już od ładnych paru godzin wczoraj i dziś gram stabilnie w gry (0 resetów) na ustawieniach 725/880MHz, a więc nie jest tak źle, i tak szybciej niż karty referencyjne ;) Testowałem te tytuły, które mi wcześniej resetowały kompa.

No ale chyba nie o to ci chodziło?Jak to jest wersja turbo.....Ciągle się nie mogę zdecydować na zakup.Coraz więcej czytam o problemach tych kart.Ceny już spoko ,kasa jest odłożona ale...boję się "miny" lub czekania ciągle czy się nie wywali.Nie chcę opuszczać taktów -chcę je podnosić :rolleyes: .Sprawdź zasilacz i napisz co i jak.Może miernik podepnij?Już w zasadzie ją kupowałem ale poczekam na kilka opinii.W Święta i tak mi nikt nie wyśle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wam też te nowe sterowniki nie włączają taktowań 3d (668mhz) przy wygładzaniu 4x (włączonym z poziomu gry bo z catalystów sie nie da ;/) ? Aha i co to jest jakieś Catalyst® A.I. ? Mowa oczywiście o hd3850 256 od 'szafira'. Z tymi taktowaniami nie miałem problemu na wcześniejszych sterach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zwykły wiatrak na chipsecie. To bydle zapchało mi 2 górne porty SATA, bo kondensator na grafie przeszkadza.

Oj to chyba kupno skończy się tylko na zamiarach...

Są teraz jeszcze jakies kompaktowe grafy rozmiarów przypominających x800?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się kartą od wczoraj tylko, że wersją 256mb kupioną od Kolegi z forum i muszę przyznać, że grzeje się dość mocno. Po graniu w Wiedźmina na full detalach mam 77st. C. Dziwne, ale to wygląda tak jakby regulacja automatyczna wentylatorka nie działała :( nigdy jeszcze nie słyszałem, aby się mocniej rozbujał. Czy ktoś też tak ma?? Karta to PowerColor HD 3850. Rivatuner regulacja działa i słychać jak się da wentyletorek na max, tylko z automatu coś nie za bardzo się karcie chce <_<

77st to nie jest wysoka temp dla karty więc nie ma powodu żeby wentylator wchodził na wyjące obroty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

77st to nie jest wysoka temp dla karty więc nie ma powodu żeby wentylator wchodził na wyjące obroty.

 

 

Zgadza się, tylko że to temp bez O/C :) po O/C jak było 80st. C to w Wiedźminie miałem arty a po zwiększeniu obrotów wentylatorka w rivie artów już nie było :) Chyba wezmę odłączę ten wentylek od karty i puszczę przez potencjometr od Pentagrama i ustawię sobie w miarę wydajne obroty przy znośnej ciszy :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie, u mnie tez przy maks obrotach karta idzie na wyzsze zegary bez artow. Ustawienie wentylatora jakie jest standardowo, idealnie spisuje sie przy defautlowych zegarach, karta bardzo zadko wchodzi na wyzsze obroty.

 

Do O/C przydaloby sie cos innego, zeby bylo wydajnie i cicho :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknijcie na kolekcję fabrycznych BIOS-ów do 3850 z tej stronki:

KLIK

Karty OC z 512MB z Powercolor i Gecube mają wyłączone obniżanie taktów w idle, Connect3D 512MB jadący na taktach referencyjnych ma Powerplay włączone. Tak więc jedna sprawa w moim przypadku wyjaśniona, szkoda że samemu się trzeba było naszukać. Czyli czekam na oficjalny BIOS z Powerplay od Gecube albo na moda, bo te takty da się ustawić ręcznie w BIOS-ie, tylko że program służący do tego jest podobno dla wybrańców. Tu jest screen z niego:

PowerPlay Generator & Editor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ATI Tray Tools overclocking mi nie działa, tak że nie ma mowy o zrobieniu profili, atitoola jeszcze nie sprawdzałem, zresztą wolę ustawienia na stałe wpisane w BIOS, a nie ciągłą zabawę z przełączaniem/tworzeniem profili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknijcie na kolekcję fabrycznych BIOS-ów do 3850 z tej stronki:

KLIK

Karty OC z 512MB z Powercolor i Gecube mają wyłączone obniżanie taktów w idle, Connect3D 512MB jadący na taktach referencyjnych ma Powerplay włączone. Tak więc jedna sprawa w moim przypadku wyjaśniona, szkoda że samemu się trzeba było naszukać. Czyli czekam na oficjalny BIOS z Powerplay od Gecube albo na moda, bo te takty da się ustawić ręcznie w BIOS-ie, tylko że program służący do tego jest podobno dla wybrańców. Tu jest screen z niego:

PowerPlay Generator & Editor

Są czasy na zmiane poprawionych biosow w mobaskach i chyba sie doczekalismy czasow w ktorych coraz czestsza stanie sie wymiana biosu karty graficznej :!: Chyba jednak wstrzymam sie z zakupem Radka... Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znów zaczynacie pitolić...

 

Symbian, kup kartę poważnego producenta, a nie jakieś dziadostwo i będzie normalnie, tak, jak ma być!

Mój Gigabyte nie tylko nieźle się kręci, ale też przechodzi zegarami w 2d bez problemu. Od razu.

 

Czy będzie zawsze tak fajnie, nie wiem.

 

Wczoraj 2x w grach mi się komp powiesił, raz sypnął takimi paskami na monitorze (CSS), że się wystraszyłem.

Na dodatek wkurza mnie to, że było zimno w domu, a on się (chyba od grafy) powiesił, a przedwczoraj było gorąco, grałem ostro i kuźwa nic.

 

Cóż, elektronika jak zwykle z roku na rok jest coraz doskonalsza :wacko:

Edytowane przez KZI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde co druga osoba ma problemy z tymi kartami... mniejsze lub większe, ale tak nie powinno być. Może trzeba poczekać troszkę czasu aż zmodyfikują biosy czy tam sterowniki, obojętnie co aby tylko działało bezproblemowo. XTka mam pół roku i działa świetnie (oczywiście oprócz suszary która nadaję się na śmietnik na dzień dobry), także tego oczekuję po nowych kartach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i nie przechodzi w idle, ale jakoś nie mam z nią problemu. Sprzedam ją zaraz po wyjściu G100/GF9800. Nie przesadzać z podkręcaniem i działa dobrze. TDU w 2048x1536 HDR AAx4 anizo 16x chodzi na 25-30 klatek, bez zacięć. Gra się całkiem przyjemnie :lol2:

 

Dodałem bios z mojego GeCube, nieco nowszy niż u Zebiusa. Narazie stabilnie mi chodził w okolicach 770/980. Testy trwają.

gc3850.zip

Edytowane przez Kikas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualne stabilne ustawienia na maksa to 760/1080... Wiatrak ustawiam na 49%. Jednak rdzeń ma blokadę nie do przejścia. Bios zmieniony na wersję 760/950. Bez kręcenia mam teraz wolniejsze taktowania w idlu.

Edytowane przez Kikas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HAHAHAHAHHAAh na jakim procku!?

 

CZŁOWIEKU!

LUDZIE!

SKUPCIE SIĘ nad tym, co piszecie!

 

Intel Core 2 3639 MHz vs E2140 2.94MHz....

 

 

litości............ Bo już nie wytrzymuję.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to mialo byc podobno lepsze od gts'a 320/640 ?!

Compare URL: http://service.futuremark.com/compare?2k3=5589685

 

 

Patrząc na ilość marków Twoich i na kartę KZI'ego za niecałe 700zł wcale nie jest taka zła. Tak to miało być lepsze od GTS'a, ale 8600 przynajmniej Ati HD 3850 :)

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam wgrany nowszy BIOS od Kikasa (dzięki :-P ). Z racji że przygotowania przedświąteczne w toku mogłem dzisiaj pograć zaledwie pół godziny, zdaje mi się że karta chodzi trochę głośniej, czyli pewnie ustawienia wiatraka są zmienione ale chłodzi zapewne lepiej. Podkręciłem skromnie do 735/920 i na razie OK, więcej testów po świętach. Oby to był koniec moich kłopotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, gość mnie znerwił.

Napisał głupotę bez zastanowienia, później wpadają małolaty, czytają i przepisują po innych forach :(

 

Proszę bardzo, wyniki w 03 moje i kolegi:

 

GT1 - Wings of Fury 923.2 fps - u mnie 562fps

 

GT2 - Battle of Proxycon 347.4 fps - u mnie 328.6fps

 

GT3 - Troll's Lair 266.0 fps - u mnie 265.3

 

GT4 - Mother Nature 255.5 fps - u mnie 265.9

 

gt1 to test starego dx, a raczej wydajności procka. Nie ma o czym pisać.

gt2 - masz więcej o 20fps

gt3 - to samo, a masz proca ~900mhz szybszego!

gt4 - mam 10fps więcej, a właśnie gt4 jest najbardziej zależny od grafy.

 

Pooglądaj testy na necie, jak dojdziesz do słupków wydajności, to poszukaj GTSa gdzieś tam, na dole.

 

Edit:

testy na miesięcznym windowsie + zero zmian w ustawieniach (dla prędkości czy whatever).

 

Ps: Eubie ;) :) :) Nie odpadnie to cudo? Kropelka? :)

Edytowane przez KZI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:-P :-P

 

Dopiero po czyms takim + 120 wolnoobrotowa z boku, karta jest CICHA i stabilna przy 770/2020 w AT :)

 

 

To może ja założę Pentagrama 90Cu ?? :lol2: prędzej mi się karta złamie pod jego ciężarem :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...