Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD3850/3870

Rekomendowane odpowiedzi

Przestańcie pisać że ktoś kto kupuje ATI jest fanatykiem,

bo GT jest sporo wydajniejszy. Fanem, można

nazwać rzeczywiście osobę która wywali 900zł

za 3870 a nie 900 na GT, skoro wiadomo że jest

o wiele wydajniejsza, ale jeśli można zapłacić

600zł za kartę 3850 z dobrym chłodzeniem

i 512mb i można na tej karcie dobrze pograć

w wysokich detalach w każdą grę (nie licząc

Crysis), no bo i co z tego że na GT jest w jakiejś

grze 120kl/s a na AMD 70kl/s, tego człowiek

i tak nie zauważy, a do Crysis GT i tak nie wystarczy,

może i jest wydajniejsza o 30 czy 40%,

ale co z tego jeśli jest to naprzykład 25 czy 30 klatek?

Poza tym karty szybko się starzeją, człowiek

wywali tysiaka a za 2 miesiące będą już nowe

karty, nie dajmy się zwariować.

Niech ktoś mi powie jaką grę poza Crysis,

na chwilę obecną, nie uciągnie taki 3850/512mb?

Idąc tokiem rozumowania niektórych osób,

to wygląda to tak:

tylko debile kupią kartę amd 3850,

skoro GTX Nvidii jest 3x razy szybszy od niej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha zapomnialm jeszce o jednej grupie ludzi o tych co kupili MB na x38 tylko CF sie liczy i na niego sa skazani...

czyli wychodzi na to, ze tylko na X38 jest CF i koniecznie trzeba kupic intela ? :lol2: :lol:

 

a chipsety amd/ati 790X a 770 to już nie obsługują CF da?

 

#mreko poraz enty :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogo w icompie zdaje sie ze 30 zeta taniej sa.

 

No i ja osobiscie nie lubie terracompu ;)

 

Ps. Jak dla mnie zalety sa tylko dwie - latwiej o dobre i tanie mobo z CF pod intelem i prawdopodobna mozliwosc polaczenia 3870 z 3870x2, bo powiedzmy ze mniejsze zuzycie pradu mozna zrobic profilami, a kilka 8800gt z dobrym chlodzeniem tez juz sie pojawilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie , że kupno 3850 256mb do sprzętu z siga ma sens? x]

No pewnie, ze ma. Ja tez zastanawiam sie nad zmiana swojego 86GT i wydaje mi sie, ze jesli juz inwestowac z serie 38xx to chyba jedynym, oplacalnym modelem jest 3850 256, ktorego mozna juz wyrwac za nieco ponad 500zl, dla mnie do rozdzialki 1024x768 nic lepszego nie potrzeba, tym bardziej z 512mb ramu. Dalsze modele tj. 3870 juz sa imo za drogie jak na ta wydajnos i oplaca sie wtedy celowac w 8800GT. Takie moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie , że kupno 3850 256mb do sprzętu z siga ma sens? x]

 

No pewnie, ze ma. Ja tez zastanawiam sie nad zmiana swojego 86GT i wydaje mi sie, ze jesli juz inwestowac z serie 38xx to chyba jedynym, oplacalnym modelem jest 3850 256, ktorego mozna juz wyrwac za nieco ponad 500zl, dla mnie do rozdzialki 1024x768 nic lepszego nie potrzeba, tym bardziej z 512mb ramu. Dalsze modele tj. 3870 juz sa imo za drogie jak na ta wydajnos i oplaca sie wtedy celowac w 8800GT. Takie moje zdanie.

 

Sam też się zastanawiam nad wymianą mojego 7900GS na 3850 256, tylko nie wiem w jakim stopniu moj baardzo leciwy procesor (co prawda @ 2.7GHz) spowolni tą karte...

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapłaciłem za kartę ~900zł + odsetki. Mogłem brać za 770 Powercolora, ale nigdy nie brałem "dziwnych" firm, a GB ma 3l gwary i NWN2 :) Na dodatek miał mieć podwyższeone takty (sprawdzalismy na necie), ale, niestety, nie ma... Jedne serwisy podają, że ma, inne podają defaultowe taktowania. Miałem nadzieję na jakieś atuty przy odsprzedaży ;)

 

Chciałem, wolałem, do tej pory wolę GF'a, zawsze miałem GFy, ale nie było 88GT dostępnego, lub były za 1.2-3K.

Wymyśliłem, że kupię HD xx50 256 za niecałe 600zł, niestety, też były z 200-300zł droższe ;)

Kumpel powiedział, że za 770zł Powera mi załatwi, na dodatek z ratami "na lewo" (normalnie bym nie dostał, a kaski nie miałem). Traf chciał, że w dzień targu kumpel dostał jednego Gigabajta ;)

 

W ten sposób stałem się szczęśliwym posiadaczem w/w karty. Gier napuszczałem już masę, w żadnej problemu nie stwierdziłem.

Karta przeszła testy na zegarach 850/1371 - czego chcieć więcej?

Mam 17" monitor, gram w 1024x768, więc mocy mam nadto ;)

 

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli wychodzi na to, ze tylko na X38 jest CF i koniecznie trzeba kupic intela ? :lol2: :lol:

 

a chipsety amd/ati 790X a 770 to już nie obsługują CF da?

 

#mreko poraz enty :angry:

Tylko że nie o tym on pisał a wręcz odwrotnie - ci co mają X38 są skazani na CF - tylko z drugiej strony w lutym/marcu można jednego gf 9xxx kupić i będzie wydajniejsza od 3-4 kart ATi w CF...

I przed takim dylematem stoje...ale poczekam te pare miesięcy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam też się zastanawiam nad wymianą mojego 7900GS na 3850 256, tylko nie wiem w jakim stopniu moj baardzo leciwy procesor (co prawda @ 2.7GHz) spowolni tą karte...

 

Miałem 7900GS'a Galaxy z fabrycznym O/C i zmieniłem na PowerColor HD 3850 256mb i muszę przyznać, że jak włączałem NWN2 na GS'e a teraz na HD 3850 to liczba klatek przy tych samych ustawieniach jest 2 razy większa. Jak zaczynałem grę to na festynie w jednym miejscu miałem 25klatek i widać było, że gra skakała a teraz mam 40 i już idzie grać spokojnie. Do tego karta łatwo się podkręca obecnie jadę na 740/2000 bez problemu. Jedynie co to w rivie podniosłem obroty wentylatorka z auto na 50% bo się karta grzała do ponad 80st. C i artefakty po dłuższym graniu się pojawiały. Za tą cenę (565 zł) uważam iż to dobry zakup. Tym bardziej, że można tą kartę traktować jako kartę przejściową, na której sie dużo nie straci tak jak np. GF 8800GT. Dla osób, które znają się na O/C HD3850 jest najlepszym wyborem bo po małym O/C dorównuje HD3870 jak to już tu wiele osób pokazało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też przeszedłem z 7900GS i gry zaczęły LATAĆ, ale NWN2 może zabić chyba każą grafę - dałem wszystko na maksa, łącznie z AAx6(czy 8, nie pamiętam) w 1024 i miałem 1fps ;)

 

Ogólnie ciężko jest uzyskać satysfakcjonujące mnie 40 wzwyż fps na początku w trakcie festynu. Trzeba dużo detali pozmniejszać (cienie!).

 

Dalej używam sterów 7.11, jest sens przechodzić na 7.12?

Crysis mi wisi ;)

Edytowane przez KZI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też przeszedłem z 7900GS i gry zaczęły LATAĆ, ale NWN2 może zabić chyba każą grafę - dałem wszystko na maksa, łącznie z AAx6(czy 8, nie pamiętam) w 1024 i miałem 1fps ;)

 

Ogólnie ciężko jest uzyskać satysfakcjonujące mnie 40 wzwyż fps na początku w trakcie festynu. Trzeba dużo detali pozmniejszać (cienie!).

 

Dalej używam sterów 7.11, jest sens przechodzić na 7.12?

Crysis mi wisi ;)

Czemu wisi ? Wlasnie dziwne, ze w tej grze radek dostaje straszliwe baty a w takim UT3 jest prawie tak samo szybki jak 88GT, czy to wina sterow, czy tego, ze 3/4 gier jest optymalizowanych pod nv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno goście od NV spędzili 99999 godzin przy produkcji Kryzysu ;) czyli już wiesz - poszła tam kasa...

 

Wisi mi, bo jakoś mnie do niego nie ciągnie ;)

Aktualnie gram w GOWa i Fantasy Wars - na przemian ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie pisać że ktoś kto kupuje ATI jest fanatykiem,

bo GT jest sporo wydajniejszy. Fanem, można

nazwać rzeczywiście osobę która wywali 900zł

za 3870 a nie 900 na GT, skoro wiadomo że jest

o wiele wydajniejsza, ale jeśli można zapłacić

600zł za kartę 3850 z dobrym chłodzeniem

i 512mb i można na tej karcie dobrze pograć

w wysokich detalach w każdą grę (nie licząc

Crysis), no bo i co z tego że na GT jest w jakiejś

grze 120kl/s a na AMD 70kl/s, tego człowiek

i tak nie zauważy, a do Crysis GT i tak nie wystarczy,

może i jest wydajniejsza o 30 czy 40%,

ale co z tego jeśli jest to naprzykład 25 czy 30 klatek?

Poza tym karty szybko się starzeją, człowiek

wywali tysiaka a za 2 miesiące będą już nowe

karty, nie dajmy się zwariować.

Niech ktoś mi powie jaką grę poza Crysis,

na chwilę obecną, nie uciągnie taki 3850/512mb?

Idąc tokiem rozumowania niektórych osób,

to wygląda to tak:

tylko debile kupią kartę amd 3850,

skoro GTX Nvidii jest 3x razy szybszy od niej.

GTX aby było śmieszniej nie jest duzo szybszy, w wielu testach dostaje od podkręconego 3850 po tyłku a ogólnie jego przewaga średnia jest mniejsza, niż nowego GTSa w technologii 65nm.

Edit:

No dobra, akurat w crysis GTX wykazuje się jeszcze, ale za jaką kasę?

No ultra to już trochę ucieka ale też nie ma co panikować, za 2000 zł to można kupic PS3 i jeszcze zostanie, więc po co komu taka karciocha?

 

No to tak wieksza odrobina. ;]

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Bardzo wybierasz testy, nie jest to typowy przykład, ja Ci zaraz mogę wkleić test, gdzie 3850 512mb daje radę 8800GT SLI lub pojedyńczej Ultrze i czego to dowodzi? Że w jednej grze, w konkretnej rozdzielczości tak się dzieje, ale w innych nie i tego samego dowodzą twoje wykresy.

I jeszcze napisz na jakiej platformie były robione testy, czy miała obsługę pcie 2.0 i takie tam, bo taki wykres świadczy tylko o dużym zapotrzebowaniu na pamięć ram karciochy i przepustowość szyny, w takim razie 3890 z 1GB ramu i dwoma rdzeniami może być akurat do wysokich rozdziałek w crysis faktem, że jeszscze z miesiąc dwa zanim się pojawi.

a chipsety amd/ati 790X a 770 to już nie obsługują CF da?

770 nie ma pełnego CFa tylko albo *16 PCIe 2.0 i *4 PCIe 1.0 albo *16 PCIe 2.0 przełączające się w tryb 2*8 gdy uruchamiamy drugą kartę. To zależy od tego, która płytka.

Takie CF obcina moc kart 38xx więc nie ma sensu no chyba, że ktoś ma dwie starsze i tylko chce się na nowa płyte przenieść np. dla phenoma i ramów 1066.

Jak juz CF na chipsecie AMD to na 790X na przykład od gigabyte tyle, że to już 500 zł, ale szybko tanieje.

Tylko że nie o tym on pisał a wręcz odwrotnie - ci co mają X38 są skazani na CF - tylko z drugiej strony w lutym/marcu można jednego gf 9xxx kupić i będzie wydajniejsza od 3-4 kart ATi w CF...

I przed takim dylematem stoje...ale poczekam te pare miesięcy...

No tak, słusznie, za rok też można będzie kupić wydajniejsze karty za mniejsze pieniądze :D ktoś chętny?

W życiu za te kasę!

Za 600 dostępny jest shaphirek 512mb a za 623 taki sam GeCube z heatpipami.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę za 617zł tego GeCube z heatpipami ;]

Dostępny?

RBEJ napisał:

Czekam na wszystkie testy w których 3850 lub 3870 bije 8800GT,GTX lub Ultrę.

Zajrzyj na tomshardware.com, jak pisałem nie jest ich wiele, ale są :rolleyes:

-Dark Mesiash of Might and Magic" 1024*768 no AA max quality

- *4 AA *8AF HDR-R

To nie wszystkie bo więcej nie mam czasu szukać ale były też inne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CYTAT(Szawel @ 27 gru 2007, 09:47) *

 

Ja widzę za 617zł tego GeCube z heatpipami ;]

 

Dostępny?

JA: (10:54)

witam, czy ten Radeon jest dostępny? http://pc-abc.pl/cache-p-VGAGICATI0172.html

4148923: (11:12)

Witam. Towar znajduje sie w centrum dystrybucyjnym,

-przy przedpłacie wysyłka w dniu zaksięgowaniu przelewu,

-przy pobraniu 2-3 dni od przyjęcia zamówienia,

-przy odbiorze osobistym następnego dnia roboczego po przyjęciu zamówienia.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre rezultaty crosfire!

Vista x64 - DX9 - Q6600 @ 3.8ghz - 850/1200 GPU - 7.12 cat

as you can see below the scaling is very good with 7.12 in crysis even without the coming 'multi gpu enhanced' patch from the devs.

Chyba radeony lubią procki intela :D może jeszcze się zastanowię nad Intelem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...