Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD3850/3870

Rekomendowane odpowiedzi

"Anizo x8 - w większości przypadków nie widać NA PIERWSZY RZUT OKA różnicy... z góry wiadomy." ależ widać... na dużych gładkich powierzchniach z symetrycznym wzorem... czyli w większości strzelanek... co najwyżej większość na to nie zwraca uwagi a ja niestety tak :P Kiedyś robiłem testy na GF 7600GT i 7900gs i tam była chyba dużo mniejsza strata, coś koło 20% jak dobrze pamiętam na x16 i z takim grałem przez cały czas, na mniejszym już widzę te rozmycie w dali i mnie drażni :/ I o prostu jestem ciekaw jak jest na ati obecnie, bo kiedyś zawsze było słabiej niż na GF... ostatnią ati miałem jakąś okrojoną 9800 i to dość krótko... i widzę subiektywnie że tu jest spadek wydajności jest niestety dość duży... choć nie zawsze... dziwne te testy np. w 3dmark, praktycznie różnica jest tylko w pierwszym teście... dziwnie tez jest z AA, chyba w nvidi domyslnie w sterach jest ustawiony multisampling a w ati supersampling... no ale skoro Cię to zupełnie nie interesuje to nie będę Cię męczył... ot taka luźna prośba skoro i tak testujesz kartę była... ;)

No i skoro masz już tę drugą kartę to wypadało by chyba napisać czy nadal się dzieją dziwne rzeczy z grafiką gdy podkręcisz procesor...

Edytowane przez Star Rider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Anizo x8 - w większości przypadków nie widać NA PIERWSZY RZUT OKA różnicy... z góry wiadomy." ależ widać... na dużych gładkich powierzchniach z symetrycznym wzorem... czyli w większości strzelanek... co najwyżej większość na to nie zwraca uwagi a ja niestety tak :P Kiedyś robiłem testy na GF 7600GT i 7900gs i tam była chyba dużo mniejsza strata, coś koło 20% jak dobrze pamiętam na x16 i z takim grałem przez cały czas, na mniejszym już widzę te rozmycie w dali i mnie drażni :/ I o prostu jestem ciekaw jak jest na ati obecnie, bo kiedyś zawsze było słabiej niż na GF... ostatnią ati miałem jakąś okrojoną 9800 i to dość krótko...

W Crysis demo 1920*1200 bez anizo lepsze jest 8800gt a po włączeniu *4 lepsze jest 3870. W pełnej grze załamanie 8800GT pojawia się w wyższych rozdziałkach. Ale radek wytrzymuje dłużej z włączonym *4 na liniowej wydajności. Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Crysis demo 1920*1200 bez anizo lepsze jest 8800gt a po włączeniu *4 lepsze jest 3870. W pełnej grze załamanie 8800GT pojawia się w wyższych rozdziałkach. Ale radek wytrzymuje dłużej z włączonym *4 na liniowej wydajności.

Nie wiem czy to co mówisz jest prawdą, ale mało kogo interesuje wydajność w demie gry, żeby nie powiedziec nikogo.

Bo jeśli mówisz to na podstawie testu w serwisie AAA który używał dema i porównujesz do testu w serwisie BBB któy używał pełnej wersji gry to cała Twoja teoria nawet do wsadzenia między bajki się nie nadaje.

 

 

 

Star Rider - no to jeśli widzisz różnicę to po co pytasz? :)

Używaj Anizox16 i koniec.

 

Co do spadku wydajności po włąćzeniu anizo - przecież to jest oczywiste, że takowy występuje tylko wtedy gdy głównym czynnikiem obciążającym grafikę na danej scenie są tekstury - jeśli są to shadery to spadek wydajności wynikający z włączenia anizo nie występuje w ogóle bądź w minimalnym stopniu - najlepszym tego przykładem jest riddick:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Test mega stary, ale jary ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwnie tez jest z AA, chyba w nvidi domyslnie w sterach jest ustawiony multisampling a w ati supersampling...

nigdy tak nie bylo. zawsze trybem domyslnym u obu producentow jest multi i tylko nvidia pozwalala "oficjalnie" na korzystanie z trybu super, a wlasciwie jego miksu - mutli +supersampling. ati nigdy nie dawalo takiej mozliwosci. obecne nowe tryby fsaa u ati to rodzaj postprocesowych filtrow i dlatego efekt przypomina supersampling.

 

W Crysis demo 1920*1200 bez anizo lepsze jest 8800gt a po włączeniu *4 lepsze jest 3870. W pełnej grze załamanie 8800GT pojawia się w wyższych rozdziałkach. Ale radek wytrzymuje dłużej z włączonym *4 na liniowej wydajności.

zakladam, ze piszesz o fsaa, a obecnie koledzy pisza o aniso. to tak dla przypomnienia, jakbys znowu zgubil glowny watek ;) Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakladam, ze piszesz o fsaa, a obecnie koledzy pisza o aniso. to tak dla przypomnienia, jakbys znowu zgubil glowny watek ;)

hehe ^^ nie zwracajmy uwage na detale :D liczy sie tylko dowodzenie w iscie zabawny sposob przez maxymili ze maluch tak naprawde mimo ze ma malo na liczniku jedzie znacznie szybciej. Ja wchodze sobie codziennie poczytac jak to 3850 przyspiesza, juz chyba ultre dogania ;) Edytowane przez Eclipse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ktoś miał problem z odpaleniem 3D Marka 2005 lub 2006 na HD 3870 (Asus)?

Właśnie wsadziłem kartę w kompa i wiesza się na sprawdzaniu konfiguracji przed wejściem do 3D Marka. Program przestaje reagowac i można sobie czekac...

 

Ktoś wie jak to rozwiązac?

 

No i 2 problem - pojawiło się w mu jakieś PCI Device - wcześniej go tam nie było (na Nvidii) - co to za cudo? Bo sterowników do niego zainstalowac nie chce :?

 

Pozdrawiam

 

LiZzArD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał problem z odpaleniem 3D Marka 2005 lub 2006 na HD 3870 (Asus)?

Właśnie wsadziłem kartę w kompa i wiesza się na sprawdzaniu konfiguracji przed wejściem do 3D Marka. Program przestaje reagowac i można sobie czekac...

Pierwsza strona topicu o 2900xt, opis wrzucenia łatki do 3DMarka.

 

No i 2 problem - pojawiło się w mu jakieś PCI Device - wcześniej go tam nie było (na Nvidii) - co to za cudo? Bo sterowników do niego zainstalowac nie chce :?

Ze strony Realteka możesz pobrać stery to jest ta karta dźwiękowa zintegrowana z 2900 i 37xx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

focus

Co do tych testów Riddicka to hmmm.... aż go zainstaluję w wolnej chwili i sprawdzę, bo z tego co pamiętam to grałem na nim jeszcze na 6600gt i tam różnica między x8 a bez, jednak była dość zauważalna... ehhh ckni mi się za testami Krisa, tam przynajmniej było widać serce do tego a nie wszystko na odwal jak teraz na większośći portali... eee wszystkich... ;)

 

Sulaco

Jesteś tego pewien? Niedawno przesiadłem się z Nvidii i pamiętam że tam musiałem ręcznie wymuszać supersampling, a w ati chyba był ustawiony domyślnie, no chyba że byłem za mocno pijany (co jest całkiem prawdopodobne)... ;P Do tego masz jeszcze w CCC ustawianie poziomu supersamplingu, cztery tryby ostrości przy multisamplingu, do tego tryby filtrowania box, narrow-tetnt, wide-tent, no i temporal AA... ehhh narobili tego, a jakoś w sieci nie udało mi się trafić nigdzie na testy z różnicami w obrazie i spadkami wydajności :/

 

mastertab

Zainstalowałeś najnowsze patche do 3dMarków ? Bez nich są problemy na HD3xxx...

Edytowane przez Star Rider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe ^^ nie zwracajmy uwage na detale :D liczy sie tylko dowodzenie w iscie zabawny sposob przez maxymili ze maluch tak naprawde mimo ze ma malo na liczniku jedzie znacznie szybciej. Ja wchodze sobie codziennie poczytac jak to 3850 przyspiesza, juz chyba ultre dogania ;)

No jasne, chyba ultra cenowo jest na innej półce :D co za porównanie :lol2:

Ultrę porównuj do 3*3850 512mb lub 4*3850 256mb i na pierwszy rzut oka wydaje mi się, że mocniejszy będzie zestaw z radeonami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jasne, chyba ultra cenowo jest na innej półce :D co za porównanie :lol2:

Ultrę porównuj do 3*3850 512mb lub 4*3850 256mb i na pierwszy rzut oka wydaje mi się, że mocniejszy będzie zestaw z radeonami.

To źle Ci się wydaje - większość gier zarówno w SLI jak i w CF działa w trybie AFR, a to oznacza, że na sceneie w której jednej karcie braknie 256 MB pamięci 3 kartom również braknie, gdyż wszystkie 3 musza posiadać wszystkie dane do wyświetlenia jednej klatki sceny - na tym ten tryb polega.

Właśnie z tego powodu na dwóch kartach np. 7900 GS 256 MB wciąż nie można zagrać w GRAW'a z teksturami na high.

 

EDIT

Rozwijając dalej ten wątek - po moim artykule na temat 8800 GT widać, że do szybich grafik zaczyna powoli brakować 512 MB pamięci RAM - np. GRAW2, czy Crysis na very high - zatem dwie karty o pojemności pamięci 512 MB każda nie będzie w stanie zastąpić w iluś tam przypadkach jednej, która ma 768 MB. Oczywiście nie twierdzę, że lepiej jest kupić 8800 ultrę zamiast np. nowego 8800 GTS'a (G92), ale takie upraszczanie jest nie na miejscu.

 

focus

Co do tych testów Riddicka to hmmm.... aż go zainstaluję w wolnej chwili i sprawdzę, bo z tego co pamiętam to grałem na nim jeszcze na 6600gt i tam różnica między x8 a bez, jednak była dość zauważalna... ehhh ckni mi się za testami Krisa, tam przynajmniej było widać serce do tego a nie wszystko na odwal jak teraz na większośći portali... eee wszystkich... ;)

MI się wydaje, że Ty masz problemy z czytaniem poprzednich postów, a nie że ktoś wkłada serce w recenzje kart czy nie.

Napisałem wczesniej, że wszystko zależy od sceny którą akurat karta graficzna liczy. W riddicku nie ma samych shaderów, więc różnice mogłeś zaobserwować - inna sprawa, że na 6600 GT na max detalach w rozdczielczości wyższej niż 1024 x 768 nie dało się grać, więc nie zdziwiłbym się jakbyś miał obniżoną precyzję cieni wtedy.

 

I wracając do Twojego wybiórczego czytania - zapytałeś mnie na PW odnośnie stabilności 3870 - w tym temacie już o tym pisałem i tego też nie przeczytałeś. Więc to nie ja nie widze Twoich pytań, bo je widzę, lecz Ty nie widzisz moich odpowiedzi.

Edytowane przez focus_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"MI się wydaje, że Ty masz problemy z czytaniem poprzednich postów, a nie że ktoś wkłada serce w recenzje kart czy nie." no sorry z takim podejściem to Ty moim guru nie zostaniesz :D :D :D

"I wracając do Twojego wybiórczego czytania - zapytałeś mnie na PW odnośnie stabilności 3870..." taaa napisałeś to tak jasno że czort wie czy chodziło o podkręcanie samej karty czy procesora i o wersji biosu już nie wspomnę... Widzę tylko że dyskusja z Tobą jest po prostu bezcelowa... tak jak głupia prośba o wersję biosu... w sumie to czego się spodziewać jak ktoś kto ma problemy ze sprzętem zapomina najpierw sprawdzić czy nadal są na ustawieniach default...

 

A i żeby uniknąć znowu głupiego pytania z Twojej strony, a po co? To wyjaśniam że z tego co widzę są dwie kompilacje biosu do hd3870 z 2007-10-17 i z 2007-11-02, ja mam ten pierwszy i mam problemy z podkręcaniem, więc jeśli ta Twoja pożyczona karta ma bios 2007-11-02 to będę miał powód żeby go sobie wgrać... jeśli ma z 10-17... no to rozwiązania muszę szukać gdzie indziej... :/

 

"Wersję BIOSu miałem napisać, ale uprzedziłeś mnie PM'ką..." nie uprzedziłem bo zanim ją wysłałem to już 2-3 razy pytałem się o niego wcześniej w tym wątku...

Edytowane przez Star Rider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"MI się wydaje, że Ty masz problemy z czytaniem poprzednich postów, a nie że ktoś wkłada serce w recenzje kart czy nie." no sorry z takim podejściem to Ty moim guru nie zostaniesz :D :D :D

Całe szczęście, że nie mam tego na celu.

 

"I wracając do Twojego wybiórczego czytania - zapytałeś mnie na PW odnośnie stabilności 3870..." taaa napisałeś to tak jasno że czort wie czy chodziło o podkręcanie samej karty czy procesora i o wersji biosu już nie wspomnę... Widzę tylko że dyskusja z Tobą jest po prostu bezcelowa... tak jak głupia prośba o wersję biosu... w sumie to czego się spodziewać jak ktoś kto ma problemy ze sprzętem zapomina najpierw sprawdzić czy nadal są na ustawieniach default...

Napisałem: "3870 jak narazie sprawuje się bardzo dobrze - nie podkręcałem go jeszcze, ale sega z przeciwnikami chodzi bez problemu." - co tutaj jest niejasne? Ani Ty ani inni (a przynajmniej większość) idiotami nie jest i wiadomo, że chodziło o podkręcony komputer - a to czy karta była podkręcona czy nie to nie ma znaczenia, bo na 3850 miałem problemy niezależnie od ustawień karty.

 

Wersję BIOSu miałem napisać, ale uprzedziłeś mnie PM'ką więc najwyżej pretensje mogą mieć inni userzy tego tematu, a nie Ty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"MI się wydaje, że Ty masz problemy z czytaniem poprzednich postów, a nie że ktoś wkłada serce w recenzje kart czy nie." no sorry z takim podejściem to Ty moim guru nie zostaniesz :D :D :D

"I wracając do Twojego wybiórczego czytania - zapytałeś mnie na PW odnośnie stabilności 3870..." taaa napisałeś to tak jasno że czort wie czy chodziło o podkręcanie samej karty czy procesora i o wersji biosu już nie wspomnę... Widzę tylko że dyskusja z Tobą jest po prostu bezcelowa... tak jak głupia prośba o wersję biosu... w sumie to czego się spodziewać jak ktoś kto ma problemy ze sprzętem zapomina najpierw sprawdzić czy nadal są na ustawieniach default...

 

A i żeby uniknąć znowu głupiego pytania z Twojej strony, a po co? To wyjaśniam że z tego co widzę są dwie kompilacje biosu do hd3870 z 2007-10-17 i z 2007-11-02, ja mam ten pierwszy i mam problemy z podkręcaniem, więc jeśli ta Twoja pożyczona karta ma bios 2007-11-02 to będę miał powód żeby go sobie wgrać... jeśli ma z 10-17... no to rozwiązania muszę szukać gdzie indziej... :/

 

"Wersję BIOSu miałem napisać, ale uprzedziłeś mnie PM'ką..." nie uprzedziłem bo zanim ją wysłałem to już 2-3 razy pytałem się o niego wcześniej w tym wątku...

Focus wyjaśnia to jasno i klarownie - najwyraźniej masz problemy z rozumieniem czytanego tekstu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Napisałem: "3870 jak narazie sprawuje się bardzo dobrze - nie podkręcałem go jeszcze, ale sega z przeciwnikami chodzi bez problemu." - co tutaj jest niejasne?" lol... rafa... z tego zdania jasno wynika że chodziło o podkręcanie procesora, po którym focus miał problemy z kartą grafiki, a nie o podkręcanie 3870 ?

Jasno, klarownie... a ja sierota mam problemy... ze zrozumieniem... czytanego tekstu... przyznaję się i proszę o łagodny wymiar kary...

Edytowane przez Star Rider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wersję BIOSu miałem napisać, ale uprzedziłeś mnie PM'ką..." nie uprzedziłem bo zanim ją wysłałem to już 2-3 razy pytałem się o niego wcześniej w tym wątku...

Poprosiłeś o nią cały jeden raz, po czym odpisałem Ci, że jak skończę stress testa w sega rally to Ci go podam - test leciał do rana i jak już go miałem podać to napisałeś PM'kę i Ci go podałem - masz jeszcze jakiś problem w związku z tym?

 

 

 

"Napisałem: "3870 jak narazie sprawuje się bardzo dobrze - nie podkręcałem go jeszcze, ale sega z przeciwnikami chodzi bez problemu." - co tutaj jest niejasne?" lol... rafa... z tego zdania jasno wynika że chodziło o podkręcanie procesora, po którym focus miał problemy z kartą grafiki, a nie o podkręcanie 3870 ?

Jasno, klarownie... a ja sierota mam problemy... ze zrozumieniem... czytanego tekstu... przyznaję się i proszę o łagodny wymiar kary...

No i właśnie o to chodziło - że karta na default nie sprawia problemów przy podkręconym procesorze, z czym były jaja na 3850. :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Poprosiłeś o nią cały jeden raz..." mea culpa, przyznaję się do pomyłki i przepraszam, to o stabilność po podkręceniu się pytałem więcej razy a dodatkowe zapytanie o bios w ferworze walki zapomniałem dołączyć... bo przecież to nie jest takie wcale oczywiste, a i tylko raz to nie wystarczy zapytać...

 

"No i właśnie o to chodziło - że karta na default nie sprawia problemów przy podkręconym procesorze, z czym były jaja na 3850. damage_wall.gif" no to jak już osiągneliśmy jakąś płaszczyznę porozumienia czytaj: wreszcie dotarło to do mojej tępej łepetyny, to może wreszcie klikniesz łaskawie w Information Center i podasz wreszcie wersję i datę kompilacji tego biosu...

Edytowane przez Star Rider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Poprosiłeś o nią cały jeden raz..." mea culpa, przyznaję się do pomyłki i przepraszam, to o stabilność po podkręceniu się pytałem więcej razy a dodatkowe zapytanie o bios w ferworze walki zapomniałem dołączyć... bo przecież to nie jest takie wcale oczywiste, a i tylko raz to nie wystarczy zapytać...

 

"No i właśnie o to chodziło - że karta na default nie sprawia problemów przy podkręconym procesorze, z czym były jaja na 3850. damage_wall.gif" no to jak już osiągneliśmy jakąś płaszczyznę porozumienia czytaj: wreszcie dotarło to do mojej tępej łepetyny, to może klikniesz łaskawie w Information Center i podasz wreszcie wersję i datę kompilacji tego biosu...

http://www.egielda.com.pl/images/news/8131...b3b9eca74ce.gif

Sorry, że publikuję prywatną wiadomość od Ciebie, mam nadzieję że nie dostanę bana na 2 lata za to, ale wyraźnie widać, że odpisuję na Twoją wiadomość i później jest "proszę czekać", a więc wysłałem do Ciebie informację o wersji BIOSu - nie mam jak udowodnić co dokładnie wysłałem, bo niestety PM'ki u mnie się nie zapisują, ale powinieneś to mieć na skrzynce u siebie.

 

 

Zaraz i tutaj podam, jednak i w tym momencie kłania się, że nie czytasz uważnie nie tylko mnie, cytat:

 

"Wersję BIOSu miałem napisać, ale uprzedziłeś mnie PM'ką więc najwyżej pretensje mogą mieć inni userzy tego tematu, a nie Ty."

co świadczy, że ją Tobie podałem właśnie via PM

 

 

 

Podaję wersję BIOSu - mam nadzieję, że wszyscy to zauważą ;)

BIOS Version: 010.067.000.000

BIOS Part Number: 113-B33904-102

BIOS DateL 2007/10/17

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To źle Ci się wydaje - większość gier zarówno w SLI jak i w CF działa w trybie AFR, a to oznacza, że na sceneie w której jednej karcie braknie 256 MB pamięci 3 kartom również braknie, gdyż wszystkie 3 musza posiadać wszystkie dane do wyświetlenia jednej klatki sceny - na tym ten tryb polega.

Właśnie z tego powodu na dwóch kartach np. 7900 GS 256 MB wciąż nie można zagrać w GRAW'a z teksturami na high.

No dobrze, ale jak sobie kupisz kartę za 2000 obecnie to lepiej kompa zostawić do excela i worda a zamiast grafiki za 2000 kupić lepiej ps3 i 5 nowości. Czy nie?

Drugi aspekt to lada dzień zapoznamy się z kartami 3890 z 1GB ramu współdzielonego między dwa procesory graficzne rv670. To będzie tańsza i lepsza odpowiedź na twoje pytanie wg mnie ale to będziesz mógł sprawdzić za miesiąc dwa. nie zapomnij użyć płyty z chipsetem 7xx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie, bardzo dziękuję, niestety wychodzi na to że nie w biosie problem, bo u mnie jest taki sam :/ A "banana" powinieneś dostać, za nie uszanowanie tajemnicy prywatnej korespondencji... a przyznaję się że na pw nie spojrzałem, myślałem że skoro po raz pierwszy pytanie o bios padło tutaj to odpiszesz na forum, może ktoś inny również był tym zainteresowany...

 

Pozdrawiam :)

Edytowane przez Star Rider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale jak sobie kupisz kartę za 2000 obecnie to lepiej kompa zostawić do excela i worda a zamiast grafiki za 2000 kupić lepiej ps3 i 5 nowości. Czy nie?

a 3 karty HD 3850 to kosztują mniej, czy nie? Lepiej jest wydać 2000 złotych na 3 grafiki ati czy lepiej jest kupić ps3 i 5 nowości? Czy nie?

 

Drugi aspekt to lada dzień zapoznamy się z kartami 3890 z 1GB ramu współdzielonego między dwa procesory graficzne rv670. To będzie tańsza i lepsza odpowiedź na twoje pytanie wg mnie ale to będziesz mógł sprawdzić za miesiąc dwa. nie zapomnij użyć płyty z chipsetem 7xx.

I co w związku z tym? Co za różnica czy będą dwie karty na wspólnym PCB czy nie? Tak samo jak dwa GF'y 7950 GT i jeden 7950 GX2. Nie zapominaj, że ten Radeon będzie kosztował tyle, że: tu cytat: "No dobrze, ale jak sobie kupisz kartę za 2000 obecnie to lepiej kompa zostawić do excela i worda a zamiast grafiki za 2000 kupić lepiej ps3 i 5 nowości. Czy nie?"

 

Sam sobie przeczysz.

 

Chipset serii 7xx nie będzie potrzebny - podobnie jak SLI, CF działa nawet na nvidii z pełną wydajnością. CF działa doskonale na chipsetach intela - równie doskonale co na chipsecie ati - ale jak chcesz to mogę takowy test zrobić na wolniejszym phenomie - jednak inne karty będą na core 2 duo - to nic że będzie to stronnicze - ważne żeby zastosować się do Twoich jakże cennych rad.

 

 

 

Jeszcze co do maxymilia - ciekawe, że głosi on teorie jakoby nie mógł przeboleć większego poboru mocy przez 8800 GT względem serii HD 38x0, podczas gdy kupuje Athlona 64 X2 65W, kiedy to może kupić bardziej oszczędnego pentiuma dual core.

 

Fanatyzm nie zna granic.

 

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Tak sprawdzam stabilność tego 3870 i chyba coś zaczyna się mi klarować - karta przy 850 MHz na rdzeniu wywaliła sie z segi, podczas gdy inne gry bez problemu działały przy takim ustawieniu.

Generalnie zauwazyłem, że podawane przez recenzentów jak i użytkowników maksymalne taktowania tych kart (38x0) sa dużo wyższe niż ja obserwuję - w sensie że u mnei 3dmark tez chodzi na tych taktach co podają inni, ale np. sega, czy lost planet w dx10 wywalają się znacznie wcześniej. Oczywiście mogę się tutaj mylić, więc nie traktujcie tego jako prawdę najprawdziwszą bo muszę to jeszcze dokładnie sprawdzić, ale coś mi to tak wygląda dziwnie.

Żeby nie było - to jest dość normalne zjawisko - na wszystkich kartach 3dmarki chodzą dość wysoko - ale dla GF"ów dotychczas "najgorsze" gry to aoe3 oraz lost planet w dx10.

Edytowane przez focus_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmodowane sterowniki - dokładnie tak samo jak SLI na intelu. Bardzo problematyczne, ale możliwe.

Możesz to poprzeć jakimś linkiem ? Bo sam jestem ciekaw... Co do SLI to są zmodowane sterowniki i można uruchomić SLI na Intelu... co do CrossFire na NF to chyba jest to chyba zablokowane z poziomu biosu płyt z NF bo sprzętowo to raczej da radę... Chociaż... http://www.egielda.com.pl/?str=news&id=2276 ale to jak narazie fantastyka i pobożne życzenia... ;P

Edytowane przez Star Rider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze za bardzo rozkreciles jasnosc w monitorze u mnie wyglada normalnie :D

 

Zreszta cala dyskusje uwazam za zalosna z obu stron.

 

A co do topicu to bardzo mnie ciekawi kiedy laskawie zaczna sprzedawac Hisy Ice-Q turbo w Polsce. Podobno limitowana edycja 3850 wyciaga wiecej niz 3870@stock w 3dmarkach ;) Wiec moze teoria o lepszych timingach w ddr3 byla prawdziwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś nie może się zdecydować czy brać Gecuba HD3850 512MB to tu jest recka:

KLIK

Tylko skąd tam wytrzasnęli taktowanie pamięci 1900MHz? Czyżby pomyłka w mnożeniu 900x2 :wink:

 

 

Wodnik -----> trzeba by poprosić na forum xtremesystems, tam są kolesie co od ręki ci zmodują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiedziałeś na pytanie, po co komu karta graficzna do kompa w cenie nowoczesnej konsoli (1500zł) lub wyższej?

Że tak powiem - co Cię interesuje co kto i ile wydaje na kompa? Może komuś komputer nie służy tylko do rozrywki? Może konsola nie zapewnia nawet 30% możliwości komputera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm

 

Dostałem dzisiaj 2x HD3850 256MB od Gigabyta i

 

Jedna lata 750/2000

Druga lata 750/2050.

 

Aż się ździwiłem jak zobaczyłem ile memki robią (default 670/1640).

 

Wszystko full mega stable ;]

 

Aha. Mark 05 jest nieczuły na CF :)

 

05 Single > 110 fps na starcie

06 Single > 60 fps na starcie

05 CF > 111 fps na starcie :lol: ;]

06 CF > 115 fps na starcie

 

Proc jest "dosyc" mocny także, to nie wina cpu ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...