Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD3850/3870

Rekomendowane odpowiedzi

@czarecki

 

To jak z tym Ati powerplay? spadają zegary w trybie 2d czy nie? (po OC oczywiście). Jak coś to rivatuner-> hardware monitoring dobrze pokazuje

 

Dla mnie ważne info bo to jest kupić albo nie kupić :D

Cześć cześć właśnie dopiero co ze szkoły wróciłem:/ Tak na szybkiego- bez Oc: tryb 2d-300Mhz, przy Oc tryb 2d 700Mhz i nie spada, czyli funkcja ta po Oc w Asusie nie działa. Szczerze powiem nie wiem czy to dobrze czy źle mi to nie przeszkadza, ale pewnie chodzi o pobór prądu w czasie spoczynku. No wracam do nauki;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I na koniec jedna ciekawostka - 750 / 900 MHz w wykonaniu 3850 PowerColora jest tak samo wydajne jak 750 - 1200 MHz w przypadku 3870. DDR4 "rzondzi".

A co lepiej wygląda w opisie karty 900MHz DDR3 czy 1200MHz DDR4 :?: Tonący (ATi) chwyta sie brzytwy :D Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co lepiej wygląda w opisie karty 900MHz DDR3 czy 1200MHz DDR4 :?: Tonący (ATi) chwyta sie brzytwy :D

Znaczy się - taka sytuacja była do przewidzenia po wynikach 2600 XT DDR3 oraz DDR4, ale aż takiej różnicy się nie spodziewałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi taką rzecz:) Mam kabel do telewizor z wyjściem standardowym takim jakie jest w Nv czyli 4 pin a tutaj jest inne. Nie chce kupować nowego kabla a w swoim telewizorze nie mam innego wejścia jak Euro. Mogę kupić jakąś przejściówke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do tamtego zalmana (VF900) co pisalem do chlodzenia 3870 to sprawa tak wyglada ze poprostu mam go na skladzie i czy ktos wie czy czasem nie bedzie lepiej sie sprawowal niz standartowe chlodzenie??

 

Pozniej i tak wymienilbym na cos lepszego moze i na accelero ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć cześć właśnie dopiero co ze szkoły wróciłem:/ Tak na szybkiego- bez Oc: tryb 2d-300Mhz, przy Oc tryb 2d 700Mhz i nie spada, czyli funkcja ta po Oc w Asusie nie działa. Szczerze powiem nie wiem czy to dobrze czy źle mi to nie przeszkadza, ale pewnie chodzi o pobór prądu w czasie spoczynku. No wracam do nauki;)

Pozdrawiam

W trybie 300MHz pobór mocy 30W w trybie 700MHz pobór mocy 95W. Różnica bardzo znaczna i jeśli tego nie będziesz zmieniał to rachunek rocznie za prąd wyniesie Ci o ile twój komp pracuje cały dzień 100 zł więcej. Jeśli chcesz OCować to trzeba z tym powalczyć.

A co lepiej wygląda w opisie karty 900MHz DDR3 czy 1200MHz DDR4 :?: Tonący (ATi) chwyta sie brzytwy :D

DDR4 jest bardziej skomplikowane niż podałeś, nie polega tylko na proporcji opóźnień i częstotliwości, ale wprowadzono w nich także specjalne instrukcje do kompresji danych typowych dla zadań związanych z obróbka grafiki, dlatego pozornie być może wygląda to tak samo wydajnie ale faktycznie nawet jeśli tego testy nie wykażą DDR4 będzie lepiej pracował coś jakby miał trochę więcej a może trochę szybszej pamięci.

Być może wychodzi to dopiero w testach na najmniejszy FPS jaki występuje w danej grze a nie na średni. Choć to trzeba by dopiero sprawdzić.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DDR4 jest bardziej skomplikowane niż podałeś, nie polega tylko na proporcji opóźnień i częstotliwości, ale wprowadzono w nich także specjalne instrukcje do kompresji danych typowych dla zadań związanych z obróbka grafiki, dlatego pozornie być może wygląda to tak samo wydajnie ale faktycznie nawet jeśli tego testy nie wykażą DDR4 będzie lepiej pracował coś jakby miał trochę więcej a może trochę szybszej pamięci.

Być może wychodzi to dopiero w testach na najmniejszy FPS jaki występuje w danej grze a nie na średni. Choć to trzeba by dopiero sprawdzić.

Sprawdziłem i to co piszesz nie ma wiele wspólnego z prawdą, żeby nie powiedzieć nic. :blink:

Co do całej tej kompresji danych - chłopie ewentualna kompresja danych odbywa się na poziomie rdzenia / kontrolera a nie w pamięci RAM. No masakra, ale niech Ci będzie - REWELACYJNY 3850 nie ma tych "wypasionych" ddr4 więc jest szmelcowaty - LOL

Edytowane przez focus_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W trybie 300MHz pobór mocy 30W w trybie 700MHz pobór mocy 95W. Różnica bardzo znaczna i jeśli tego nie będziesz zmieniał to rachunek rocznie za prąd wyniesie Ci o ile twój komp pracuje cały dzień 100 zł więcej. Jeśli chcesz OCować to trzeba z tym powalczyć.

Myślisz , że tylko taktowania idą w dół :wink: i stąd taka duża w poborze mocy w idle i stres. Prócz taktowań spada także napięcie na gpu z 1.2v na 1.05v. Te wartości , które podałeś są zdecydowanie zawyżone - Link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak.

 

To, że brakuje ramu widać już w takich grach jak World in Conflict (1280, v.high, brak AA) i w TDU. Gdzie spadki fps'ów w niektórych momentach są diametralne (z 70 na 20 - zapchany vram).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi taką rzecz:) Mam kabel do telewizor z wyjściem standardowym takim jakie jest w Nv czyli 4 pin a tutaj jest inne. Nie chce kupować nowego kabla a w swoim telewizorze nie mam innego wejścia jak Euro. Mogę kupić jakąś przejściówke?

Bez problemu kupisz przejściówkę z s-video na euro w każdym elektronicznym sklepie. Możesz też sam zrobić jak lubisz lutować - poszukaj na google schematu.

A to że "jest inne" niż w NV to oznacza że jest AVIVO.

Pozdr.

Edytowane przez lozio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

focus_, możesz mi podac metodologię kilku testów, mógłbym popuszczać na karcie z oc i bez. Możesz podać na prv, nikomu nie udostępnię ;)

Wypisz gry, które by Cie interesowały to mogę coś tam powiedzieć, ale to zależy która gra - w części gier procedura podane jest na podstronie z wynikami z danego tytułu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i to co piszesz nie ma wiele wspólnego z prawdą, żeby nie powiedzieć nic. :blink:

Co do całej tej kompresji danych - chłopie ewentualna kompresja danych odbywa się na poziomie rdzenia / kontrolera a nie w pamięci RAM. No masakra, ale niech Ci będzie - REWELACYJNY 3850 nie ma tych "wypasionych" ddr4 więc jest szmelcowaty - LOL

z jednej strony tak

z drugiej strony nie

oba linki do purepc :)

Co do kompresji gdzieś rok temu czytałem o tym może ktoś coś jeszcze o tym wie i może potwierdzić?

Nie pisałem, że 3850 512 jest zła tym bardziej, że sam zamierzam taką kupić :P

Jeśli już chciał byś potestować ramy kart graficznych to postaw na gry o których pisałeś, że FPS im spada gdy kończy się ram, jeśli nie będzie różnicy to miałeś rację, jeśli będzie to ja zgadłem, bo nie wiem ;)

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z jednej strony tak

z drugiej strony nie

oba linki do purepc :)

Co do kompresji gdzieś rok temu czytałem o tym może ktoś coś jeszcze o tym wie i może potwierdzić?

Nie pisałem, że 3850 512 jest zła tym bardziej, że sam zamierzam taką kupić :P

Jeśli już chciał byś potestować ramy kart graficznych to postaw na gry o których pisałeś, że FPS im spada gdy kończy się ram, jeśli nie będzie różnicy to miałeś rację, jeśli będzie to ja zgadłem, bo nie wiem ;)

No przecież napisałem, że sprawdzałem - graw, graw2, cod2, cod4, crysis i nigdzie zysku z posiadania DDR4 nie ma - za to Ty jak zwykle pleciesz bzdury. Masz tak małe pojęcie na ten temat, że głowa mała. W kostce pamięci RAM nie ma miejsca na żadne procesory, ko-procesory czy inne układy logiczne zdolne wykonywać obliczenia. Gdyby jakaś firma coś takiego zrobiła to byłby to układ logiczny z wbudowaną pamięcią, a nie pamięć z układem logicznym - nie wspomnę, że cena tego byłaby znacznie większa, pobór energii i takie tam.

 

Ale kup sobie tego "szmelcowatego" 3850 który nie ma tych "wypasionych i wyczesanych" DDR4 :lol:

3870 już ma takie pamięci to jest karta demoniczna wręcz.

Edytowane przez focus_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co te nerwy?

 

Focu, podaj linki albo metodologię, gry to nie problem ;)

Możesz podać, w czym mam sprawdzić.

Coś trzeba robić e tym temacie prócz "jaką karte kupić" ;)

 

Edit: literówka

Edytowane przez KZI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież napisałem, że sprawdzałem - graw, graw2, cod2, cod4, crysis i nigdzie zysku z posiadania DDR4 nie ma - za to Ty jak zwykle pleciesz bzdury. Masz tak małe pojęcie na ten temat, że głowa mała. W kostce pamięci RAM nie ma miejsca na żadne procesory, ko-procesory czy inne układy logiczne zdolne wykonywać obliczenia. Gdyby jakaś firma coś takiego zrobiła to byłby to układ logiczny z wbudowaną pamięcią, a nie pamięć z układem logicznym - nie wspomnę, że cena tego byłaby znacznie większa, pobór energii i takie tam.

 

Ale kup sobie tego "szmelcowatego" 3850 który nie ma tych "wypasionych i wyczesanych" DDR4 :lol:

3870 już ma takie pamięci to jest karta demoniczna wręcz.

Nie emocjonuj sie tak bo się spocisz.

Nie napisałem, że wiem, tylko, że gdzieś czytałem, nie napisałem, że ddr4 są lepsze, tylko, że trzeba to sprawdzić, naucz się czytać to nie jest trudne, pisać już umiesz to literki chyba znasz? <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co te nerwy?

 

Focu, podaj linki albo metodologię, gry to nie problem ;)

Możesz podać, w czym mam sprawdzić.

Coś trzeba robić e tym temacie prócz "jaką karte kupić" ;)

 

Edit: literówka

No napisałem, że w moich artykułach jest częściowo wypisana.

Całej procedury nie podam też z dwóch powodów: tajemnica oraz z faktu, że musiałbym to klepać ze dwa dni (Chrisowi przekazałem z 60% i tak siedzieliśmy nad tym z 30 godzin).

 

Podaj gry, które Cie interesują - jak coś będę dał rady to podam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zrobić testy dla Was, nie dla siebie, ja widze, jak co działa hehe.

 

Podajcie to, co Was interesuje ;)

 

Podaj na prv linka do artów, nie wszyscy wiedzą, gdzie umieszczasz arty. Infogiełda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zrobić testy dla Was, nie dla siebie, ja widze, jak co działa hehe.

 

Podajcie to, co Was interesuje ;)

Nie rozumiem. Jak dla "nas"? Przecież ja testuje te grafiki i no... i roibę tego 3870

 

Podaj na prv linka do artów, nie wszyscy wiedzą, gdzie umieszczasz arty. Infogiełda?

No zgodnie z tym co mam pod avatarem czyli egielda - www.egielda.com.pl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla was?

Dla ludzi czytających ten temat ;)

 

Ty testujesz i testujesz już 2 tygodnie i nic, a ja wyniki mogę dać od razu hehe ;)

 

Pod jakim avatarem, niby gdzie to jest napisane? Ah, strona domowa w profilu... Kto tam zagląda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla was?

Dla ludzi czytających ten temat ;)

 

Ty testujesz i testujesz już 2 tygodnie i nic, a ja wyniki mogę dać od razu hehe ;)

Ale nie będziesz w stanie porównać moich wyników ze swoimi, a że nie masz kart typu 8800 GT czy 2900 XT to sens testowania w Twoim wykonaniu jest nikły. To nie jest tak, że ja Ci pokażę jak testować i będziesz miał poprawne wyniki.

 

Pod jakim avatarem, niby gdzie to jest napisane? Ah, strona domowa w profilu... Kto tam zagląda ;)

Pod avatarem jest napisane "egielda". Nie trzeba klikać w profil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam co mam i pewno ludzi interesują testy na procku E2xx i oc karty, no ale nic, w takim razie nie będzie.

Na FPC jest troszkę moich testów.

 

Faktycznie, jest napisane, przepraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam co mam i pewno ludzi interesują testy na procku E2xx i oc karty, no ale nic, w takim razie nie będzie.

Na FPC jest troszkę moich testów.

Widziałem tamten topic - ja nie mówię, że nie pokażę Ci jak testować, ale mówię że nie podam procedury do wszystkich gier, a i takie suche liczby nie będą wiele znaczyć. Zaś co do testu na Pentium Dual Core - co to zmieni? 96-98% moich wyników, które mam na C2D 3,5 Ghz będzie się pokrywać z tymi gdybym przeprowadził dodatkowo testy na Pentium Dual Core 3 GHz. Więc jaki jest sens? Edytowane przez focus_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...