Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD3850/3870

Rekomendowane odpowiedzi

Ok jestem w 90% zdecydowany na 3870,

no i oczywiscie wersja 512 DDR4

 

pytanie teraz to jaka firma ?

 

asus - mam obecnie asusa 1950xt i jestem zadowolony

 

Czy moze jakis gigabyte , msi , sapphire ...

 

doradzcie cos i na co warto zwrocic uwage przy tej serii radeonow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej już sie nie da go podkręcić :sad: Na wymianę procka w chwili obecnej mnie też za bardzo nie stać chyba że jakiś Birsbane ale to też nie wiem czy warto.

Oplaca sie, Pawel5000 ma 3600+ i w/g niego nie ma wielkiej roznicy miedzy jego odczytami cpu a moimi.

Edytowane przez teeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym że E21xx 2.4 równa się AMD x2 2.8Ghz troche się nie zgodze. Popatrzmy na wyniki CPU score w 3DM06.

 

Mój procek przy 3.15Ghz ma tyle

Ile mają wasze?

Mój przy 2850mhz ma tyle.Grafa nie kręcona.

post-121473-1201635181_thumb.jpg

 

Aa mam jeszcze jedno pytanie.Zainstalowałem stery bez CCC co uczyniłem następnego dnia i po tym zabiegu nie mam zakładki w której można było podkręcić grafę i odczytać temp.O co z tym chodzi??

Edytowane przez ZielonyTBG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

Jak to znikome? cpu score 3700 na wolfie, 3200 na conroe, 15% różnicy, a takty większe ~10% a należy pamiętać, że wynik cpu score nie rośnie liniowo wraz z taktowaniem.

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
OT: Razan_R to orka :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to znikome? cpu score 3700 na wolfie, 3200 na conroe, 15% różnicy, a takty większe ~10% a należy pamiętać, że wynik cpu score nie rośnie liniowo wraz z taktowaniem.

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
OT: Razan_R to orka :lol2:

no pewnie, że tak w mojej wypowiedzi brałem pod uwagę całokształt, końcowy wynik. Obadamy jak sie to na gry przełoży...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lagier - zrob porownanie na tych samych taktach , to bedzie o czym dyskutowac, a nie 3,8 wv 4,1

orthos leci teraz wiec nie schodze do biosu przestawiac taktow to raczej taka ciekawostka miała być niż jakiś pro elo test i porównanie [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ZielonyTBG nie wiem jak Ty testujesz ale ja na mniej taktowanym procku bo 2.8Ghz i na karcie z mniejszą ilością pamięci uzyskałem przec chwilą 8964pnk. Czyli wynik na C2D na około 2.7Ghz a nie jak mówi się 2.4Ghz.

U mnie pamięci jeszcze 800CL4, wystarczyło bo że wrzuciłbym dzielnik mniejszy na taktowanie 933, wynik napewno by podskoczył.

 

Dołączona grafika

 

BTW, nie wiem czemu cytowałeś mój post, bo chodziło mi w nim o wyniki CPU score na C2D, ale widać coś musiałeś pomylić :?

Edytowane przez Razan_r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Razan_r twój opteron ma chyba więcej cache niż x2 3600 ZielonyTBG i to zapewne ma wpływ na różnicę w 3Dmarku. Tak samo jest z E2xxx i innymi C2D.

Dotyczy to również mojej wypowiedzi na temat wydajności x2@2800Mhz i E2xxx@2400Mhz. Na egiełdzie w x2 z taktami 2,8Ghz mają 2x512kb cache. A swoją drogą twój opteron na 3,15Ghz daje niezłe wyniki w smarku.

To mój wynik na niemal identycznych ustawieniach, tylko ram na gorszych timingach - niestety :wink:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez P@t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro juz porownujemy wyniki to ja zrobilem test swojej karty na ustawieniach standardowch i wyglada to tak:

 

Dołączona grafika

 

Zaczynam wlasnie robic test z zegarami referencyjnymi ustalonymi przez ATI czyli te 670/827MHz ... za 5 min dam wyniki

 

No i test na referencyjnych taktach. (wybaczcie jakosc ale zwiecha miala miejsce po skonczonym tescie <_< to szybciutko telefonem pyknalem)

wyglada to tak:

Dołączona grafika

Edytowane przez szczepoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wam powiem że wielkiej różnicy nie ma nawet w smarku mimo, że on lubi wykorzystywać moc procka. Chyba jednakmój procesor nie będzie aż tak ograniczyał hd3850.

To ja powiem tak..

 

Na 76gs na e2140 @ 3ghz mialem 16k.. Na e6750 @ 3,9ghz 19k z groszami. Komentowac chyba nie trzeba co ? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj chyba sie z ATI nie polubie. Gram sobie drugi dzień c CoH OF (podstawke przeszedłem na 6800GT bez zwiech/resetów itp g...). Wczoraj sie zresetowało GPU po może 1h grania bo złapało zwieche ale po tym małym ekscesie można było grać dalej. Dziś po około 2h grania czarno białe pasy na ekranie no i już trzeba było reset całego kompa zapodać - WTF :angry: (ustawienia jak w opisie stery takie jakie dali do grafy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym się nie śpieszył z zakupem tej karty. Zbyt kapryśna. No chyba, że w testach widziałeś dobrą wydajność w grach, które cię interesują. Poza tym do twojego kofigu 8800GT jest w sam raz.

 

Ah, sry. :lol: Pomyliło mi się z z nowym radkiem x2 :lol:

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

To ja powiem tak..

 

Na 76gs na e2140 @ 3ghz mialem 16k.. Na e6750 @ 3,9ghz 19k z groszami. Komentowac chyba nie trzeba co ? :wink:

To masz coś ostro zrypane. Ja na 76GS (ostro wykręconym tylko do benchów, na rdzeniu ~900 MHz) i C2D E6600 @ 3.6GHz miałem 24k, tak na codzień i przy E4300 @ 2.8GHz miałem 18k. Teraz na 86GT @ stock i E4300 @ 2.8GHz jest 22k ;)

Pewnie coś jest zrypane w sterownikach, bo tak samo na HWBocie rekord w 3DMarku03 na HD 2600 Pro jest taki jak rekord w 3DMarku03 na GF 6600GT :mur: (~15000)

Edytowane przez Damikor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym się nie śpieszył z zakupem tej karty. Zbyt kapryśna. No chyba, że w testach widziałeś dobrą wydajność w grach, które cię interesują. Poza tym do twojego kofigu 8800GT jest w sam raz.

 

Ah, sry. :lol: Pomyliło mi się z z nowym radkiem x2 :lol:

nie nie, na X2 to mnie ne stac :) Zastanawiam sie albo nad 3870 albo nad 88gt, ktorego poleciles.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Paweł666 wcale się nie dziwie że masz z kartą problemy :lol2: zainsaluj sobie stery 8.1 bo np. u mnie każde inne powodowały zwichy kompa nawet pod windowsem.

 

3850 wcale nie jest kapryśne poprostu ludzie nie umieją się z nią obchodzić, od kiedy kupiłem swoją, i zainstalowałem najnowsze stery do karty, zaktualizowałem biosa płyty głównej niemiałem z nią najmniejszych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wojtassss

Co do ć to już jest spox.Dzięki wielkie.Ale dalej wydajność tej arty jest fatalna.Przeinstalowałem stery na 8.451 bez CCC i raczej mi to nie pomogło,tylko się jakieś cyrki zaczęły dziać.Panowie gorąco was proszę o pomoc,dlaczego karta ma tak słabą wydajność.

post-121473-1201466224_thumb.jpgpost-121473-1201466248_thumb.jpg

Jak widzicie na screnach nie jest dobrze(FPS)

U mnie wypadlo to trochę lepiej, na ogół mam 60fpsspada do 40

Kartę przelożyłem na żywca, wyjąlem gf i włożylem tą, sprzęt jak w opisie.

1280/1024 wszystko ustawilem na full tylko aa x2

post-143366-1201719487_thumb.jpg

post-143366-1201719506_thumb.jpg

Edytowane przez wojtassss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem Rive żeby zobaczyć jak wygląda obciążenie GPU i CPU pod czas grania,bo podobno proc się nie wyrabia.Mi to wygląda że to grafa się nie wyrabia,bo użycie GPU jest na maxa.Już sam nie wiem co mam myśleć o tej grafie.Miałem wcześniej 7900GS od Galaxy (540/1400) i gra śmigała DUŻO lepiej niż na tym radku. :sad: :sad: :sad: :sad:

post-121473-1201721564_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby się ktoś wypowiedzieć na temat głośności Asusa HD3850 512MB (ten z glaciatorem i dołączonym CoD)? Czy w idle jest niesłyszalny?

Jest cichy (choć u mnie w kompie jest najgłośniejszym elementem - na chłodnicy fandery na 7V plus niesłyszalny zasilacz) i chyba cały czas pracuje z tą samą prędkością (dołączona gra to CoH OP :rolleyes: ) Edytowane przez Paweł666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest cichy (choć u mnie w kompie jest najgłośniejszym elementem - na chłodnicy fandery na 7V plus niesłyszalny zasilacz) i chyba cały czas pracuje z tą samą prędkością (dołączona gra to CoH OP :rolleyes: )

Jest głośniejszy od HDD? Słychać cooler z dużej odległości od komputera? (rozumiem, że masz wyciszony sprzęt...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...