Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD3850/3870

Rekomendowane odpowiedzi

Tia beznadziejny firmowy wentylator ;)

 

AMD tak sie przestraszylo krytyki po ryczacym 2900 , ze teraz skrecili chlodzenie odrobine za bardzo.

no nie wiem... ja mam 36* w idle i nie narzekam... a wentyla wcale nie slychac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na te CCC pomoze coś usuniecie frameworkow i driveru i Driver cleaner i zainstalowanei na nowo ale to ktore zaisntaloac tylko 1.1 2.0 i 3.5??

 

zainstalowalem jeszcze raz 1.1 a 2.0 i 2.5 zrobilem naparwe i CCC przeinstalowalem i nei dalo nic

Edytowane przez Jabolewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ( z odzysku ) saphire 3850 256MB i sie strasznie grzeje w idlu mam 75-80 stopni. Wiecie co to moze byc??

 

Coś grubo mi się wydaje, że ktoś spieprzył modowanie biosu. Jeżeli robisz to nieumiejętnie to zarówno w 2D jak i w 3D masz taktowania z 3D. Stąd też masz taką temperaturę. Postaraj się ściągnąć oryginalny bios do twojej karty i wgrać go od nowa. Jak to zrobić masz wytłumaczone na pierwszej stronie tego tematu. Tylko uważaj na wersję biosu - 256 czy 512 MB.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś grubo mi się wydaje, że ktoś spieprzył modowanie biosu. Jeżeli robisz to nieumiejętnie to zarówno w 2D jak i w 3D masz taktowania z 3D. Stąd też masz taką temperaturę. Postaraj się ściągnąć oryginalny bios do twojej karty i wgrać go od nowa. Jak to zrobić masz wytłumaczone na pierwszej stronie tego tematu. Tylko uważaj na wersję biosu - 256 czy 512 MB.

 

Pozdrawiam

no to moze jakis malutki manual co za co odpowiada i jak to ustawic? B-)

 

*edit*

 

napisze jeszcze raz - szukam biosu do radeona 3850 powercolor'a z ustawieniami ok 760-770 / 2000, na 1 stronie sa, ale tam pamieci zostawiono na 1800, da sie wogole tyle wyciagnac z tej karty? probowalem to zrobic atitoolem, ale niebardzo mi to wyszlo :D przy samodzielnym ustawianiu biosu tym edytorem, na co mam zwracac uwage? zakladajac, ze podniose taktowanie 3D pamieci do 1000 z 900, musze jeszcze cos przestawic - np napiecie albo 2D ?

 

dziekuje za pomoc

Edytowane przez alvin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok tylko ja mam bios orginalny od mojej grafy

Jak zachowuje się coolerek? Mocno dmucha czy go nie słychać? To zachowanie jest co najmniej dziwne. Wydaje mie się że po prostu w 2D nie schodzi napięcie na niższe i dlatego masz taką temperaturkę.

Mi po włączeniu kompka wentyl wskoczy na 100% na 2 sek a później mam juz ciszę - nawet jak gram :) Obojętnie czy jestem w linuxie czy w windzie GPU ma około 46 st w 3D to jakieś 67 st.

 

Kolejna i ostatnia możliwość to podkręcanie karty z poziomu RivaTuner-a. Karta zachowuje się właśnie w ten sposób, że po wyjściu z 3D nie wracają zegary z trybu 2D.

 

 

 

no to moze jakis malutki manual co za co odpowiada i jak to ustawic? B-)

 

*edit*

 

napisze jeszcze raz - szukam biosu do radeona 3850 powercolor'a z ustawieniami ok 760-770 / 2000, na 1 stronie sa, ale tam pamieci zostawiono na 1800, da sie wogole tyle wyciagnac z tej karty? probowalem to zrobic atitoolem, ale niebardzo mi to wyszlo :D przy samodzielnym ustawianiu biosu tym edytorem, na co mam zwracac uwage? zakladajac, ze podniose taktowanie 3D pamieci do 1000 z 900, musze jeszcze cos przestawic - np napiecie albo 2D ?

 

dziekuje za pomoc

Co tu dużo pisać - wszystko jest proste jak ... :) Tylko program do biosu zmień - ja używam "atibiosedit" i jestem zadowolony.

 

Troszkę nie rozumiem twojego tekstu odnośnie ustawień pamięci - najpierw piszesz, że szukasz biosu z ramkami ustawionymi na 2000 a później się pytasz czy możliwe jest żeby poszły na 1800 ? Przecież 1800 to normalne taktowanie karty (900 x 2 = 1800).

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm.... szukam szukam i nie widze

 

szukam biosu do radeona 3850 powercolor'a z ustawieniami ok 760-770 / 2000, na 1 stronie sa, ale tam pamieci zostawiono na 1800, da sie wogole tyle wyciagnac z tej karty? probowalem to zrobic atitoolem, ale niebardzo mi to wyszlo :D przy samodzielnym ustawianiu biosu tym edytorem, na co mam zwracac uwage? zakladajac, ze podniose taktowanie 3D pamieci do 1000 z 900, musze jeszcze cos przestawic - np napiecie albo 2D ?

 

dalej nie widze ale napisze prosciej - pytam, czy musze zmieniac zegary 2D rowniez przy zmianie zegarow 3D, bo w programie ktory posiadam jest kilka suwakow co jest dla mnie nowoscia, czy jest jakas zaleznosc czy nie ma wplywu jedno na drugie

 

a programik zaraz zobacze - moze bardziej zrozumiem :razz:

 

*edit*'

 

no zobaczylem - mam ten sam, laduje w nim bios z 1 posta tego tematu, i widze po 2 paski w 4 kolumnach (nie bede rozpisywal po kolei kazdej plik dostepny jest na poczatku dyskusji), i teraz - czy jesli przestawie tam w 3D Clocks z 900 na 1000 czy musze jeszcze cokolwiek zmienic? np 2D clocks albo VCore?

Edytowane przez alvin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no zobaczylem - mam ten sam, laduje w nim bios z 1 posta tego tematu, i widze po 2 paski w 4 kolumnach (nie bede rozpisywal po kolei kazdej plik dostepny jest na poczatku dyskusji), i teraz - czy jesli przestawie tam w 3D Clocks z 900 na 1000 czy musze jeszcze cokolwiek zmienic? np 2D clocks albo VCore?

Nie - to wszystko. Napięcie rdzenia ruszasz tylko wtedy, gdy chcesz podciągnąć jego taktowanie. Ten programik pozwala spokojnie poustawiać inne taktowanie rdzenia i pamięci dla 2D i 3D więc jak dla mnie rewelka :)

Wgraj bios i miłej zabawy :)

 

pozdrawiam

Edytowane przez djs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie - to wszystko. Napięcie rdzenia ruszasz tylko wtedy, gdy chcesz podciągnąć jego taktowanie. Ten programik pozwala spokojnie poustawiać inne taktowanie rdzenia i pamięci dla 2D i 3D więc jak dla mnie rewelka :)

Wgraj bios i miłej zabawy :)

 

pozdrawiam

ok, zmienilem na 1000 MHz w tym biosie http://forum.purepc.pl/index.php?act=Attac...st&id=18409, wgralem, odpalil bez problemow, zanim 3dmark zapodalem odpalilem atitool i ten szesciokacik zamienil sie w artefakty, wrocilem do biosu orginalnego, bedzie trzeba nad tym pomyslec, moze ktos sprawdzic co najlepiej zmienic? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...zanim 3dmark zapodalem odpalilem atitool i ten szesciokacik zamienil sie w artefakty, wrocilem do biosu orginalnego, bedzie trzeba nad tym pomyslec, moze ktos sprawdzic co najlepiej zmienic? :rolleyes:

Wydaje mi się, że taktowanie rdzenia na 760 to troszkę za dużo - zacznij od 730 i powoli próbuj wyżej. Pamiątki spokojnie wytrzymają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie mu napisałem, że na normalnej karcie niech obniży taktowanie rdzenia do 730 i powolutku próbuje wyżej aż znajdzie max, wtedy jakieś 10 w dół dla stabilności i to wszystko. U mnie max stabilne to 735.

Jak chce mieć 760 do tylko z mod_voltem na rdzen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Czy wydaje zostały jakieś BIOSy do radeona 3850 z Vmod- em? Czy w ogóle jest jakaś możliwość zorbienia soft-modu żeby zwiekszyć V-Core? Narazie czytałem tylko o pencil modach, ale nigdy tego nie robiłem i mam wątpliwości... Czy można próbować zrobić tego moda bez pomiaru napięcia? Nie dysponuje miernikiem napięcia, no i nie za bardzo chcę lutować styków do karty. Bo nie widzę innej możliwości "doczepienia" miernika podczas mierzenia napięcia na rdzeniu w stresie.

Czy ktoś próbował hard-modów? Jakie "zyski"?:)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja sprobowalem biosu z 1 postu i edytorem zmienilem core na 800 MHz, napiecie zmienione jest softowo na 1.32v. Dziala ale musialem zmienic cooler i teraz jest luz. Temp nie przekracza 50 stopni. Na 850 MHz wiesza sie ale to wyglada jak "brak papu" wiec bede proboowal zmienic olowkiem Vcore na 1.4 i dam znac...

 

Aha, karta to Sapphire 3850 512 MB...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przed mod_voltem rdzen dawal ma maxa 740, teraz mam 780 przy czym nie ma to wplywu na pamiecik ktore max moge dac na 1015.

warto katowac karte z powodu 40 mhz procesora wiecej? <_<

 

dzieki - poprobuje poustawiac jakies mniejsze wartosci i zobaczymy, jednak przy karcie nie mam zamiaru nic dzialac z lutownica :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja sprobowalem biosu z 1 postu i edytorem zmienilem core na 800 MHz, napiecie zmienione jest softowo na 1.32v. Dziala ale musialem zmienic cooler i teraz jest luz. Temp nie przekracza 50 stopni. Na 850 MHz wiesza sie ale to wyglada jak "brak papu" wiec bede proboowal zmienic olowkiem Vcore na 1.4 i dam znac...

 

Aha, karta to Sapphire 3850 512 MB...

Czy moge użyc tego samego biosu do karty saphire 3850, tylko z 256 Mb ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie mu napisałem, że na normalnej karcie niech obniży taktowanie rdzenia do 730 i powolutku próbuje wyżej aż znajdzie max, wtedy jakieś 10 w dół dla stabilności i to wszystko. U mnie max stabilne to 735.

Jak chce mieć 760 do tylko z mod_voltem na rdzen.

 

ok moj bios z karty wyglada tak: http://img84.imageshack.us/img84/4627/biosfz2.jpg wyciagniety i przerobiony orginalny z karty

 

zmienilem tylko w 3D: GPU na 750, RAM na 1000 i napiecie w 3D na 1,241

 

puscilem w atitool skan na artefakty, temp na grafie dochodzi do 50 st C (nie za duzo?), i artefaktow 0 jak narazie

 

co moge jeszcze w tym biosie poprzestawiac zeby bylo wydajniej? pytam bo nie mam pojecia o tych wszystkich mozliwosciach :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym obniżył takty rdzenia w 2d; temp nie jest na pewno za wysoka, a i sprawdź podczas dłuższego grania czy nie bedzie zwiech/artów bo stabilnosc karty najlepiej sprawdzic grając:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym obniżył takty rdzenia w 2d; temp nie jest na pewno za wysoka, a i sprawdź podczas dłuższego grania czy nie bedzie zwiech/artów bo stabilnosc karty najlepiej sprawdzic grając:)

no wlasnie w tym jednym biosie bylo obnizone do 300 MHz, co zalezy od taktowania 2D?

 

@ alvin

zarzuc linkiem do edytora ;)

prosz http://www.computerbase.de/forum/showthread.php?p=3733747

tutaj kolega sie dzielil http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...p;#entry2898679 :wink:

Edytowane przez alvin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moge użyc tego samego biosu do karty saphire 3850, tylko z 256 Mb ?

Pozdrawiam

obawiam sie ze z powodu innego adresowania pamieci ten bios (od 512 MB) spowoduje ze karta bedzie zle dzialac (jesli w ogole sie uruchomi)

 

Poszukaj tu http://www.techpowerup.com/vgabios/index.p...=&memSize=0

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok moj bios z karty wyglada tak: http://img84.imageshack.us/img84/4627/biosfz2.jpg wyciagniety i przerobiony orginalny z karty

Na pewno zmień taktowanie rdzenia w 2D na 300 - to wystarczy a karta będzie jeszcze mniej się grzała. Temp. 50 st w 3D to bajka - jak najbardziej wskazana :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno zmień taktowanie rdzenia w 2D na 300 - to wystarczy a karta będzie jeszcze mniej się grzała. Temp. 50 st w 3D to bajka - jak najbardziej wskazana :)

heh na 760 sie wiesza przy napiecu 1,241, na 750 zrobila to samu (tu bylo orginalne 1,22) na 740 problemow nie sprawiala jak narazie tak chodzi...

 

kiedy podnosi sie napiecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...