Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD3850/3870

Rekomendowane odpowiedzi

Niby te nowe stery mają wprowadzić AA na grach opartych o UE3.

Sprawdziłem R6Vegas i co? I nic! Jak AA nie działało, tak nie działa :mur:

 

Może ktoś sprawdzi czy działa w UT3 albo w GoW.

Edytowane przez Zebius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wisi mi AA w UT.

Bo nowe stery sa zajebiste pod jednym wzgledem:

 

W koncu DZIALAJA czarne pasy po bokach i skalowanie obrazu jak u nvidii na nowych catalystach.

 

Reszta zmian i poprawek mi wisi ale to jest to na co czekalem od kupienia karty :)

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem Bioshock i AA wreszcie działa! Czyli jednak nie kłamali i coś tam poprawili :wink:

Mam nadzieję, że w kolejnych wersjach sterów dorzucą kolejne gry.

 

Nie jestem jakimś maniakiem high details, ale po prostu nie lubię grać bez AA (nawet 2xAA mi wystarczy), przez poszarpane krawędzie grafika dużo traci na estetyce, a niestety tytułów nie obsługujących AA na ATI uzbierało się już sporo. Wreszcie zaczyna coś się dziać w kierunku poprawy tej sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po oc da sie jakos przywrocic, nie wiem jak to fachowo nazwac, obnizanie zegarow w 2D? Przy standardowych ustawieniach w 2D zegar chodzil na 300MHz wiec karta @45% rpm wiatraka miala troche ponad 30 stopni. Teraz zabralem sie za oc i zegar jak jest ustawiony na 740MHz tak chodzi na tej czestotliwosci non stop i na wiatraku @45% rpm ma 55 stopni, 45 stopni @75% rpm.

 

Wiec, czy da sie to jakos ustawic?

 

A bym zapomnial: karta to hd3850 od szafira.

Edytowane przez Kacimiierz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po oc da sie jakos przywrocic, nie wiem jak to fachowo nazwac, obnizanie zegarow w 2D? Przy standardowych ustawieniach w 2D zegar chodzil na 300MHz wiec karta @45% rpm wiatraka miala troche ponad 30 stopni. Teraz zabralem sie za oc i zegar jak jest ustawiony na 740MHz tak chodzi na tej czestotliwosci non stop i na wiatraku @45% rpm ma 55 stopni, 45 stopni @75% rpm.

 

Wiec, czy da sie to jakos ustawic?

 

A bym zapomnial: karta to hd3850 od szafira.

jak podkrecasz riva to zrob sobie profile i jak potrzebujesz, to wlaczaj OC. jesli CCC to powinno normalnie samo sie obnizac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie problem w tym, ze same sie nie obnizaja w CCC.

Do tego jak ustawiam w CCC inne wartosci core/mem na suwakach to na dole i tak pokazuja sie stare ustawienia. Jedynie jak zmienie w rivie to te w ccc sie zmieniaja.

 

Tak to wyglada w windowsie

http://www.vpx.pl/up/20080307/128771210620...a9d15183385.jpg

 

Mimo, ze to 2D to takty i tak sie nie zmniejszaja.

Edytowane przez Kacimiierz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co sadzicie o sterownikach warcats ??

 

i czy w ogole jest sens bawic sie w takie sterowniki ??

 

 

na razie jedyna alternatywa dla mnie byly omegi ale warcats tez sa calkiem ciekawe ... ktos instalowal ?? jakies wrazenia cos wiecej fps w grach

Edytowane przez buła81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem ati, to jechałem na warcatsach i były super. Kiedyś ktoś zrobił na purepc testy różnych rasowanych sterów dla ati i wygrywały właśnie warcatsy. Wątek jest gdzieś w archiwum, w dziale biosy i sterowniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i po pencil modzie, napiecie skacze mi za duzo bo z 1,25 na prawie 1,5 przy olowkach 3B i 4B, moze trzeba bylo wiecej warstw nalozyc czy cos...w kazdym badz razie na stabilnym 770 MHz w 3dmarku robilem o cale 150 pkt wiecej a temperatura pod 70 st dochodzila, chwilowo podziekowalem :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Asusa HD3850 512 MB wersja z chłodzeniem Gladiator. Karta kręci się średnio. Rdzeń działa dobrze max przy 760 MHz (na 1.214 V), a pamięci max na 1850 MHz. Przy 1900 MHz pracowały dobrze przez ponad 2 miesiące (przeszłem na nich Crysisa, ProStreeta i Homeworlda 2). Grałem w BioShocka i bez AA wszystko było dobrze, żadnych problemów.

 

Niedawno pojawiły się sterowniki 8.3 umożliwiające włączenie AA w grach na silniku Unreala 3. Jednak jeśli włączę AA 4x przy pamięciach na 1900 MHz Bioshock wiesza się po 10-15 minutach, przez chwile kolorowe paski i monitor gaśnie. Focus pisał, że coś takiego to znak, że pamięci nie wyrabiają. Obniżyłem pamięci do 1850 i działa dobrze. Bez AA 4x na sterach 8.3 i 1900 MHz wszystko działa bez błędów. :blink:

 

Teraz moje pytanie czy to możliwe, że to wina pamięci ? Na 1900 MHz karta przechodzi testy przez ponad godzinę w 3Dmarkach 03, 05, 06, ATITool, działa bez błędów w Crysis bez AA 4x i w ProStreet z AA 4x, a w Bioshocku AA 4x zwis bez żadnych wcześniejszych błędów w grafice. Jeśli tak to czy pamięci nie dadzą już więcej rady niż 1850 MHz bez większego napięcia czy może przegrzewają się ? Nie parzą, ale gorące są nie powiem.

 

Pamięci to 1 ns Qimondy. Na ile można je średnio kręcić ? 1850 MHz na pamięciach 1 ns to chyba trochę za mało. Wcześniej miałem GF 7900GT z 1.4 ns, co prawda chłodzone, ale szły na ponad 1700 MHz. A teraz pamięci które powinny standardowo pracować z 2000 MHz, nie mają ochoty nawet działać z 1900 MHz.:damage_wall:

 

Zdjęcie:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam gigabyte z pamieciami 1.4ns. standardowo pracuja na 700mhz. po zamontowaniu radiatorkow firmy pentagram puscilem je na 900mhz tj dokladnie 891 i pracuja bez najmniejszych problemow. nie spr wiecej ale sadze ze pojda z 950.;] wiecej nie bo to wkoncu 1.4ns :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci to 1 ns Qimondy. Na ile można je średnio kręcić ? 1850 MHz na pamięciach 1 ns to chyba trochę za mało. Wcześniej miałem GF 7900GT z 1.4 ns, co prawda chłodzone, ale szły na ponad 1700 MHz. A teraz pamięci które powinny standardowo pracować z 2000 MHz, nie mają ochoty nawet działać z 1900 MHz.:damage_wall:

Pytanie z jakimi timingami i napieciami one maja ta 1 ns. Rownie dobrze producent mogl ustawic ciasniejsze timingi albo nizsze napiecie wystarczajace do pracy na defaultowych wartosciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktokolwiek z Was próbował podpiąć przejściówkę hdmi i puścić poprzez HDMI obraz i dźwięk? 38x0 posiadają zintegrowanego Realteka afair, tylko jak wygląda sprawa z zainstalowaniem i uzytkowaniem tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktokolwiek z Was próbował podpiąć przejściówkę hdmi i puścić poprzez HDMI obraz i dźwięk? 38x0 posiadają zintegrowanego Realteka afair, tylko jak wygląda sprawa z zainstalowaniem i uzytkowaniem tego?

z checia bym przetestowal, ale nie mam nic na HDMI, ale sterowniki do audio w 3870 instaluja mi sie normalnie i w menu wyboru urzadzenia normalnie moge wybierac pomiedzy sysem na grafice a standardowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktokolwiek z Was próbował podpiąć przejściówkę hdmi i puścić poprzez HDMI obraz i dźwięk? 38x0 posiadają zintegrowanego Realteka afair, tylko jak wygląda sprawa z zainstalowaniem i uzytkowaniem tego?

Jeśli jest taki sam jak na 2900XT to działa rewelacyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z radkiem 3850 512mb :) juz sie gimnastykuje z tym caly dzien - przejzalem temat i sciagnalem stery do hd audio ale nie ida to sprobowalem caly proces instaljic firmowej plytki sapphire i tez nie :) czy ja cos zle robie czy cos musze jeszcze w systemie doinstalowac.. aha i jak poprawnie odczyac oborty wentylatora i temp jaki program polecacie ( GPU-Z pokazuje mi wentylator na 7! ?o_0)

a o to ten bład Dołączona grafika

Edytowane przez GURU500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanko : \

 

Zdejmował już ktoś chłodzenie ze swojego RADKA 3870 od ASUSA ??

 

Powiedzcie mi koledzy, czy na ASUSIE są plomby na chłodzeniu?

 

Czy zmieniał ktoś z was BIOS na swoim ASUSIE 3870? Jak tak to na jaki i jaki był przyrost mocy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...