Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD3850/3870

Rekomendowane odpowiedzi

Ceny 3850 256 MB lecą w dół - już spadły poniżej 100 euro (~360 zł), pewnie niedlugo obniżki dotrą do Polski, o spadkach cen 3870 nie słyszałem. Ja się zastanowę nad 3850 po tych obniżkach ;) kusi mnie

Dlaczego my mamy takie wyyyyyyyyyysokie ceny... nasi koledzy z zachodu mają 3850 256MB za 345,30 zł http://www.geizhals.eu/a294680.html można by na upartego tam kupić i kazać do PL wysłać ;) ale to się drogo robi :(

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ alvin

 

rdzen na razie tylko z 775 na 840

kilka godzin crysisa przy wiatrakach na 12v i ok 55 st :) :)

mozesz zmierzyc w 3dm ile wzrostu wydajnosci? :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie wlasnie chodzi o 3870 bardziej. 3850 512MB jest wydajne aczkolwiek troche mi braklo wydajnosci :) ... dlatego sie pytalem o obnizki :)

Już teraz 3870 * 1,22 wat wychodzi 450zł reszta to marża pośredników, więc jeszcze do maja mogą spadać z ceny, jest miejsce na konkurencje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GIGABYTE ATI Radeon HD3870 512MB DDR3/256bit PCI-E (775/2000) (ZALMAN) kosztuje 540 zl, na Sapphire 3850 512MB wystarczy 480zl warto dolozyc te 60zl do tego 3870 od giga na pamieciach DDR3? Wogole ten Gigabyte to udana produkacja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GIGABYTE (...) HD3870 (...) kosztuje 540 zl, na Sapphire 3850 512MB wystarczy 480zl warto dolozyc te 60zl do tego 3870 od giga na pamieciach DDR3? Wogole ten Gigabyte to udana produkacja?

Jak dokładać to już do 8800GT 512MB, za 570 zł jest do kupienia, a wydajnościowo sporo wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GIGABYTE ATI Radeon HD3870 512MB DDR3/256bit PCI-E (775/2000) (ZALMAN) kosztuje 540 zl, na Sapphire 3850 512MB wystarczy 480zl warto dolozyc te 60zl do tego 3870 od giga na pamieciach DDR3? Wogole ten Gigabyte to udana produkacja?

z tego co sie dowiedzialem strone wczesniej to 3870 na pamieciach DDR3 taktowanych 1900-2000MHz jest nieco wydajniejszy od referencyjnych 3870 z DDR4.

Jak napisal DziubekR1 1900MHz DDR3 ~ 2300MHz DDR4

 

W tym mniesiacy sie nie oplaca kupowac radeonow. Tak jak napisal maxymili ceny jeszcze spdana :) A poki co faktycznie lepiej dolozyc do 8800GT te kilkadziesiat zlotych :)

 

Ja cierpliwie czekam do maja i koczuje na radku z podpisu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co sie dowiedzialem strone wczesniej to 3870 na pamieciach DDR3 taktowanych 1900-2000MHz jest nieco wydajniejszy od referencyjnych 3870 z DDR4.

Jak napisal DziubekR1 1900MHz DDR3 ~ 2300MHz DDR4

 

W tym mniesiacy sie nie oplaca kupowac radeonow. Tak jak napisal maxymili ceny jeszcze spdana :) A poki co faktycznie lepiej dolozyc do 8800GT te kilkadziesiat zlotych :)

 

Ja cierpliwie czekam do maja i koczuje na radku z podpisu :)

Nie tyle, że się nie opłaca, ale za 3870 nie dał bym tyle co za 8800gt 512, no bez przesady.

Na pewno opłaca się w tańszym segmencie do 300zł nV już nie ma nic nowego do dodania a 8600gt 256ddr3 wymięka przy 3650 512ddr3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GIGABYTE ATI Radeon HD3870 512MB DDR3/256bit PCI-E (775/2000) (ZALMAN) kosztuje 540 zl, na Sapphire 3850 512MB wystarczy 480zl warto dolozyc te 60zl do tego 3870 od giga na pamieciach DDR3? Wogole ten Gigabyte to udana produkacja?

Ten GB pokazuje sie na skapcu nawet za 490 zeta , a we w miare renomowanym sklepie kolo 505-510 aczkolwiek przy 8800gt za 570 i 9600gt <500 jedyny sensowny powod by kupic radeona to posiadanie plyty z obsluga CF :)

 

I mowie to jako posiadacz radeona no ale ja kupowalem swojego jak 2900 pro byl za 520 zeta a 8800gt za 900-1000 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten GB pokazuje sie na skapcu nawet za 490 zeta , a we w miare renomowanym sklepie kolo 505-510 aczkolwiek przy 8800gt za 570 i 9600gt <500 jedyny sensowny powod by kupic radeona to posiadanie plyty z obsluga CF :)

 

I mowie to jako posiadacz radeona no ale ja kupowalem swojego jak 2900 pro byl za 520 zeta a 8800gt za 900-1000 :)

Właśnie znalazłem Asusa 3870 z chłodzeniem zelman na ddr3 cichy i wydajny za 482zł, odbiór osobisty w Warszawie możliwy.

Edit: takty 775/2000

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info, nie chce zadnej nvidii, moje ostatnie 3 karty to produkty nvidia i mam tej firmy serdecznie dosc, chce wrocic do ATI. Jedyna gra w jaka gram od 3 lat jest World of Warcraft a tam mi nie potrzeba super wydajnej karty, nawet 3850 bedzie az nadto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info, nie chce zadnej nvidii, moje ostatnie 3 karty to produkty nvidia i mam tej firmy serdecznie dosc, chce wrocic do ATI. Jedyna gra w jaka gram od 3 lat jest World of Warcraft a tam mi nie potrzeba super wydajnej karty, nawet 3850 bedzie az nadto.

To też nie przepłacaj :)

435zł za wersję 512mb, wszak zawsze możesz pograć w COD4 mówię Ci szczerze, najlepsza gra w jaką grałem od kiedy mam kompa :D nawet zatwardziałe sieciówki wymiękają, fabuła i dopracowanie najdrobniejszych szczegółów oraz grywalność, i grafika wszystko na 10. Ergo: nie pograć w COD4 na nowej karcie to tak, jak być w Paryżu i nie widzieć wieży Eiffla.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 8600GT 256 da się grać :P ja tam się skrobię po głowie i patrzę na pasywne modele - drogie. A szkoda, bo cisza by się przydała. W tańszych kartach za pasywne chlodzienie nie trzeba dopłacać, w droższych - stówkę więcej niż standard, boli taka polityka bo wątpie zeby ich to chłodzenie 100 zł wiecej (albo więcej nawet) kosztowało. Zreszta tylko sapphire robi pasywki.

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 8600GT 256 da się grać :P ja tam się skrobię po głowie i patrzę na pasywne modele - drogie. A szkoda, bo cisza by się przydała. W tańszych kartach za pasywne chlodzienie nie trzeba dopłacać, w droższych - stówkę więcej niż standard, boli taka polityka bo wątpie zeby ich to chłodzenie 100 zł wiecej (albo więcej nawet) kosztowało. Zreszta tylko sapphire robi pasywki.

Sapphire 3850 512mb jest z pasywnym chłodzeniem tym fajnym dostępny za 450zł to jest 18zł drożej od wersji referencyjnej, więc chyba nie jest to wielka dopłata. Jest aktualnie na stanie jak bym kupował w końcu nowego kompa to tą bym wybrał. Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To też nie przepłacaj icon_smile3.gif

435zł za wersję 512mb, wszak zawsze możesz pograć w COD4 mówię Ci szczerze, najlepsza gra w jaką grałem od kiedy mam kompa icon_biggrin3.gif nawet zatwardziałe sieciówki wymiękają, fabuła i dopracowanie najdrobniejszych szczegółów oraz grywalność, i grafika wszystko na 10. Ergo: nie pograć w COD4 na nowej karcie to tak, jak być w Paryżu i nie widzieć wieży Eiffla.

Tak szczegolnie dopracowanie strzelania przez kilka scian na mapie :)

No ale nie przecze grafika , i grywalnosc jest w miare OK :)

Ale to nie miejsce na dyskutowanie o COd4 :) oczywiscie mam orginal i gram pomimo kilku denerwujacych rzeczy :) end OT

Co grafy i slabych wynikow mam w drugim kompie 3850 od sapphire i wynik jest nizszy o prawie 5k w stosunku jak go testowalem na C2D

Jak masz mozliwosc bierz 8800 mozna tanio wyrwac :) Niestety nadal Ati ma problem z AA ;/ ale mozna i grac bez tego

Aha ps co chlodzenia sapphira jest ciche - ale troche sie karta nagrzewa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak szczegolnie dopracowanie strzelania przez kilka scian na mapie :)

No ale nie przecze grafika , i grywalnosc jest w miare OK :)

Ale to nie miejsce na dyskutowanie o COd4 :) oczywiscie mam orginal i gram pomimo kilku denerwujacych rzeczy :) end OT

Co grafy i slabych wynikow mam w drugim kompie 3850 od sapphire i wynik jest nizszy o prawie 5k w stosunku jak go testowalem na C2D

Jak masz mozliwosc bierz 8800 mozna tanio wyrwac :) Niestety nadal Ati ma problem z AA ;/ ale mozna i grac bez tego

Aha ps co chlodzenia sapphira jest ciche - ale troche sie karta nagrzewa.

3850 512 ddr3 jest już po 432 :D

Pisze o COD4 bo wg mnie, wg mnie, to obecnie najlepsza gra i do takich warto kupić kartę, a tam gdzie pociski przelatują przez cienkie ściany to tak ma być, bo to są ściany z kartongipsu w biurach to jak by miały nie przelecieć, błąd polegał na tym, że do tej pory nie przelatywały przez płoty, cienkie blaszane ogrodzenia, cienkie ściany. Jeszcze raz potwierdzam. jeśli kupować kartę to do takich gier bo crysis to pomijając, ze na mojej karcie strasznie tnie nawet w 800*600 to jest kaszana jednak, też cienko oceniam WiC choć już nieco lepiej a lubię strategie, jednak wadliwy zakup. Z dobrych gier to jeszcze UT3 i mi nawet idzie ale jak tylko podkręciłem detale to w 1280*1024 (karta 3450) 2-3 klatki :oops: Ale nic nie przebija nieśmiertelnego springa :D a do tego jest za free pełna sieciowa wersja a do tej gry wystarczy moja słabiutka karteczka :P

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item340250760_hitcen...ddr4_nowy_.html

 

505zl :) ... cieszy mnie ogromnie sukcesywnosc obnizek cen u AMD-ATI :)

 

oby tak dalej :)

Z tym, że gwałtowniej lecą ceny 3870, a 3850 jakos nie bardzo kwapi sie do konkretnych spadkow ceny ;/ a cena/jakosc zawsze polecaja jednak aby nie doplacac co 3870 ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i od razu przechodzę do rzeczy , miał lub ma ktoś styczność z tym chłodzeniem i jak jest z kontrolą prędkości wiatraka na auto oryginalnie cały czas chodzi na 100% i niema żadnej regulacji w rivatuner można ale mam pytanie czy wszystkie te typy chłodzenia oryginalnie są ustawione zawsze na 100% karta w spoczynku ma 35C ale jest troszkę głośna dopiero przy ustawieniach 80% i mniej jest cisza.

To jest taka karta http://pl.asus.com/products.aspx?l1=2&...amp;modelmenu=1

Edytowane przez krystian_gracz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam kartę z takim chłodzeniem,ale jest to 3850 512mb.Co do chłodzenia jest ciche nawet jak karta dostaje po tranzystorach,ale miejsce styku z GPU jest dosyć porowate.Co do obrotów to załączam screena z rivy.

post-121473-1207499244_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam kartę z takim chłodzeniem,ale jest to 3850 512mb.Co do chłodzenia jest ciche nawet jak karta dostaje po tranzystorach,ale miejsce styku z GPU jest dosyć porowate.Co do obrotów to załączam screena z rivy.

Dzięki, u ciebie widać że jest regulacja obrotów u mnie wszędzie na auto ustawione 100% może producent(asus) tak ustawił specjalnie żeby korzystać z jego programu smart doctor bo wtedy regulacja działa i jest cisza, może to jest uzależnione od biosu karty? Znalazłem gdzieś na forum że ten model kart tak ma i nie tylko ja na to narzekam myślałem że tylko u mnie jest coś pokopane z biosem karty. Edytowane przez krystian_gracz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś może styczność z ty modelem asusa z panelem

http://www.znak.pl/index.php?cid=143&s...850Asu512OC+BOX

może ktoś wie czy w idlu samemu sie ustawia najniższe parametry tym panelikiem , czy może karta sama ustawia tryby 2D i 3D ?

w sumie to lepszy model ( lepsze pamięci 0.8) a cena jest niższa <_< chyba ze to cena przypadkowa jak to czasem znak robi ( no nie tylko oni :angry: )

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś może styczność z ty modelem asusa z panelem

http://www.znak.pl/index.php?cid=143&s...850Asu512OC+BOX

może ktoś wie czy w idlu samemu sie ustawia najniższe parametry tym panelikiem , czy może karta sama ustawia tryby 2D i 3D ?

w sumie to lepszy model ( lepsze pamięci 0.8) a cena jest niższa <_< chyba ze to cena przypadkowa jak to czasem znak robi ( no nie tylko oni :angry: )

POZDRO

Ja tam widzę 550zł a 3850 512 ddr3 już kupisz za 430zł więc taka niższa to ta cena nie jest, choć panelik wygląda atrakcyjnie to ręczne kręcenie nie wydaje mi się najlepszym pomysłem, jeszcze zależy, czy masz kompa w szafce, czy obudowa ma jak niektóre modele chiefteca panel maskujący z przodu. Podsumowując bajer za 120zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam widzę 550zł a 3850 512 ddr3 już kupisz za 430zł więc taka niższa to ta cena nie jest, choć panelik wygląda atrakcyjnie to ręczne kręcenie nie wydaje mi się najlepszym pomysłem, jeszcze zależy, czy masz kompa w szafce, czy obudowa ma jak niektóre modele chiefteca panel maskujący z przodu. Podsumowując bajer za 120zł.

hmm Asusa 3850 512 za 430 to przyznam że nie widziałem , co do tego modelu z panelem to jetem po prostu ciekaw jak to sie sprawuje ,sam raczej nie kupie tego jak już to zwykły model , który de facto jest droższy w Znaku :lol2:

szukam po prostu cichej karty to jest priorytet , osiągi mniej ważne bo i tak nie gram

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie odnośnie karty Radeon 3850 w wydaniu GeCube'a, to jest ta karta . Cena jest kusząca, 512MB pamięci taktowanej 1800MHz w trybie DDR, to można by jeszcze podrzucić, tak samo rdzeń troszkę podkręcony. Nie wiem jak z chłodzeniem. Posiada ktoś może takową kartę i może podzielić się spostrzeżeniami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie odnośnie karty Radeon 3850 w wydaniu GeCube'a...

O ja pier... ale te ceny spadają :blink:

Ja mam ale swojej nie kręcę, dla 1 czy 2 klatek w Crysisie nie opłaca się. :wink: No i wolę nie przeciążyć zasiłki.

 

W idle cichutka, pod obciążeniem słychać szum, chwilami dość głośny. Ta karta nie redukuje taktów w trybie 2D (tylko napiecia), tak że może to skutkować troche większym zużyciem prądu.

 

Teraz trochę żałuję, gdybym jeszcze miesiąc odczekał miałbym 8800GT za tę samą cenę, ale i tak czekałem już bardzo długo, dlatego kupiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta GeCube'a 3850 512MB jest warta tej ceny. Po podkreceniu dogania referencyjnego 3870 :) W spoczynku faktycznie cicha dzieki zastosowaniu tego chlodzenia. Wentylator ma troche wiecej lopatek w innym ksztalcie co skutkuje lepszym przeplywem powietrza i wieksza cisza. :) Ale mimo wszystko troche mocy jej brakowalo i do Crysisa jest na STYK ...

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm Asusa 3850 512 za 430 to przyznam że nie widziałem , co do tego modelu z panelem to jetem po prostu ciekaw jak to sie sprawuje ,sam raczej nie kupie tego jak już to zwykły model , który de facto jest droższy w Znaku :lol2:

szukam po prostu cichej karty to jest priorytet , osiągi mniej ważne bo i tak nie gram

POZDRO

Cicha i wydajna to jest ta:

sapphire pasywny 505zł Co prawda już kosztował 55zł mniej więc poczekaj a potanieje ponownie :) sklep też w Wawie a ma lepsze opinie od znaku. Ja w znaku nie kupuje bo ma bardzo złą opinię i kilka reklam na mieście tego nie nadrobi.

Ale skoro już GeCube 512ddr3 jest za 401zł w Combo to ja bym tej 100 nie dodał do pasywa ;)

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...