Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD3850/3870

Rekomendowane odpowiedzi

Ceny tych GeCube lecą na łeb na szyję, w KDO jest już poniżej 400zł ( sklep zbiera dobre opinie). Trochę dziwna sprawa, na allegro po 530 a w sklepach poniżej 400zł. Muszę pchnąć tylko moją 2600XT i biorę tego GeCube'a. Mam nadzieję że to będzie dobry wybór

 

Sapphire pasywny za 453zł

Edytowane przez piotrek_inf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny tych GeCube lecą na łeb na szyję, w KDO jest już poniżej 400zł ( sklep zbiera dobre opinie). Trochę dziwna sprawa, na allegro po 530 a w sklepach poniżej 400zł. Muszę pchnąć tylko moją 2600XT i biorę tego GeCube'a. Mam nadzieję że to będzie dobry wybór

 

Sapphire pasywny za 453zł

Długo nie musiał czekać :D tyle, że w Agito też są problemy z gwarancjami, więc ostrożnie <_< Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cicha i wydajna to jest ta:

sapphire pasywny 505zł Co prawda już kosztował 55zł mniej więc poczekaj a potanieje ponownie :) sklep też w Wawie a ma lepsze opinie od znaku. Ja w znaku nie kupuje bo ma bardzo złą opinię i kilka reklam na mieście tego nie nadrobi.

hmm pasyw mówisz , o tym jakoś nie myślałem ,

http://www.fudzilla.com/index.php?option=c...mp;limitstart=1

w idlu nie jest źle , ale jakoś nie mam przekonania , chyba jednak postawie na asusa choć patrząc na tego Gecuba to cene ma kosmiczną <_<

co do znaku to nie wiem skąd zła opinia ,

nie wiem z wawy nie jestem tylko z wielkopolski wiele razy kupowałem tam części i było ok - choć kiedyś mieli taniej teraz są praktycznie na równi z komputronikiem , w czymś sie objawia ta zła opinia - serwis czy co ??

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm pasyw mówisz , o tym jakoś nie myślałem ,

http://www.fudzilla.com/index.php?option=c...mp;limitstart=1

w idlu nie jest źle , ale jakoś nie mam przekonania , chyba jednak postawie na asusa choć patrząc na tego Gecuba to cene ma kosmiczną <_<

co do znaku to nie wiem skąd zła opinia ,

nie wiem z wawy nie jestem tylko z wielkopolski wiele razy kupowałem tam części i było ok - choć kiedyś mieli taniej teraz są praktycznie na równi z komputronikiem , w czymś sie objawia ta zła opinia - serwis czy co ??

POZDRO

Wyczytałem na opineo a do tej pory opinie z tego portalu się potwierdzały. Ale teraz musiałem kupić mysz więc zakupiłem ją w znaku, raz że akurat ten model OCZ mieli taniej a dwa, że prawie nigdzie indziej jej wcale nie ma. Zobaczę, jak na razie sprzedawcy i opis towaru w sklepie na profesjonalnym poziomie. Może zmienię zdanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem na opineo a do tej pory opinie z tego portalu się potwierdzały. Ale teraz musiałem kupić mysz więc zakupiłem ją w znaku, raz że akurat ten model OCZ mieli taniej a dwa, że prawie nigdzie indziej jej wcale nie ma. Zobaczę, jak na razie sprzedawcy i opis towaru w sklepie na profesjonalnym poziomie. Może zmienię zdanie :)

no bardziej jak na znak to na proline bym uważał , wiadomo zawsze sie może zdarzyć jakaś wpadka , a wiadomo że te negatywne opinie szybko sie rozchodzą <_<

ale gecube też mają stosunkowo tanio , i chyba na to postawie bo chłodzenie tez podobno ciche.

http://www.znak.pl/index.php?cid=143&s...D3850Gec512+BOX

tylko z tego co pamiętam karty miały jakiś problem z zmianą zegarów w 2D , ciekawe czy to już poprawili ???

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z serwisem w znaku, ale pod wzgledem dostepnosci towaru to sa lata swietlne za komputronikiem i np. salon w Warszawie w zasadzie nic nie ma. O wszystko trzeba dzwonic i zamawiac, a w kompuszrocie chociaz widac czy gdzies towar jest (choc nie zawsze jest to informacja zgodna z prawda).

A ceny do specjalnie atrakcyjnych nie naleza - za tyle to ja moge kupic w moim zaufanym sklepie pare kroków od domu , gdzie nie ma żadnych problemów z uznaniem gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z serwisem w znaku, ale pod wzgledem dostepnosci towaru to sa lata swietlne za komputronikiem i np. salon w Warszawie w zasadzie nic nie ma. O wszystko trzeba dzwonic i zamawiac, a w kompuszrocie chociaz widac czy gdzies towar jest (choc nie zawsze jest to informacja zgodna z prawda).

A ceny do specjalnie atrakcyjnych nie naleza - za tyle to ja moge kupic w moim zaufanym sklepie pare kroków od domu , gdzie nie ma żadnych problemów z uznaniem gwarancji.

Mi też bardzo w znaku brakuje aby było oznaczenie, towar dostępny, towar na zamówienie 3 dni, a niedostępny, aby był niewidoczny.

Najlepsze rozwiązanie ma tu ESC, tam nie denerwuje mnie niedostępny towar, tylko, ze oni nie mają filii w wawie co im ułatwia logistykę.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też bardzo w znaku brakuje aby było oznaczenie, towar dostępny, towar na zamówienie 3 dni, a niedostępny, aby był niewidoczny.

No jest to wada największa Znaku , ale chociaż odpisują szybko na maile jak sie do nich napisze

Oni utrzymują baze nawet jak produkt kilka miesięcy jest niedostępny - to dziwna polityka trzeba przyznać <_<

jest może jakiś posiadacz tego gecuba :rolleyes:

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z Radeonem HD3850...otóz jesli wlacze synchronizacje pionowa to gra (pes2008) co chwile sie blokuje - to nie jest zwykle przycinanie i wystepuje to regularnie:( dzieje sie to jak gram w full screenie a jak gram w oknie to gra chodzi za szybko... skolei jak wylacze synchronizacje to gra sie tnie i jest ten "przeskok" obrazu:( masakra, probowalem reinstalacje systemu i zmiane sterownikow...nic nie pomaga, a kiedys bylo dobrze, nic nie ruszalem i sie popsulo...

 

dziekuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest może jakiś posiadacz tego gecuba :rolleyes:

POZDRO

Ja mialem jakis czas takiego GeCube'a i powiem szczerze ze jezeli jest on w takiej cenie to nie ma sensu kupowac 3870 bo gecube musi podskoczyc conajmniej do 750 na rdzeniu i 1900 na pamieciach ... i prawie to jak 3870 :)

[pozatym jest cichutki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem jakis czas takiego GeCube'a i powiem szczerze ze jezeli jest on w takiej cenie to nie ma sensu kupowac 3870 bo gecube musi podskoczyc conajmniej do 750 na rdzeniu i 1900 na pamieciach ... i prawie to jak 3870 :)

[pozatym jest cichutki :)

no cena jest fajna :blink: jak jest cichy to klamka zapadła :wink: bo o "cichość" to mi głownie chodziło . thx za info

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z Radeonem HD3850...otóz jesli wlacze synchronizacje pionowa to gra (pes2008) co chwile sie blokuje - to nie jest zwykle przycinanie i wystepuje to regularnie:( dzieje sie to jak gram w full screenie a jak gram w oknie to gra chodzi za szybko... skolei jak wylacze synchronizacje to gra sie tnie i jest ten "przeskok" obrazu:( masakra, probowalem reinstalacje systemu i zmiane sterownikow...nic nie pomaga, a kiedys bylo dobrze, nic nie ruszalem i sie popsulo...

 

dziekuje za pomoc

Sterowniki do procka instalowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cena jest fajna :blink: jak jest cichy to klamka zapadła :wink: bo o "cichość" to mi głownie chodziło . thx za info

POZDRO

opisze moze bardziej wrazenia sluchowe :):

otoz w trybie 2D wentylator przy otwartej budzie slyszalny dopiero w tedy jak sie przystawi glowe blizej i "rozrozni" szum.

w 3D fyrtak przyspiesza i przy otwartej budzie jest juz slyszalny szum, ale szu taki szumiasty. Nie wyje nie buczy ale slychac. A przy zamkniej budzie pewnie ciszej bedzie:)

 

ot tak sie sprawa przedstawia :)

 

P.S. pamietam jak go sprzedawalem uzywanego za 500zl :D:D:D:D

Edytowane przez szczepoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawych info dotyczących kart ATI zbudowanych na bazie R600 (Radeon HD2xxx/3xxx).

 

Grupa profesora Vijay Pande'a z uniwersytetu Stanford USA rozpoczęła otwarte testy beta oprogramowania HPC, korzystającego z wyżej wymienionych GPU do symulacji zachowania protein w ludzkim organizmie.

 

Jak na razie jedna karta klasy 38xx osiąga wydajność ok 70-100 GFLOPS, ale większość jest ograniczona przez CPU. Być może optymalizacja kodu oraz obliczenia dla bardziej skomplikowanych protein pozwolą zwiększyć tę liczbę.

Wystarczyło by 17400 aktywnych klientów, aby pokonać w ilości obliczeń zmiennoprzecinkowych użytkowników PS3 (ok 40 tyś. maszyn), ale to raczej nigdy się nie stanie :(.

 

Więcej info na stronie:

http://folding.stanford.edu/English/FAQ-ATI2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie po to są. Zdarzały sie problemy z szybkością gier przy prockach AMD.

Dual core optimizer też? Zgodnie z instrukcją w wątku o tym problemie?

Mam najnowsze stery do AMD...nic to nie pomoglo:( tego drugiego nie potrzebuje, mam 1 rdzen:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie po to są. Zdarzały sie problemy z szybkością gier przy prockach AMD.

Dual core optimizer też? Zgodnie z instrukcją w wątku o tym problemie?

 

Mam najnowsze stery do proca...nic nie pomoglo:( DCO nie potrzebny, mam jeden rdzen.... inne sugestie? ciagle sie mecze i nic, robi sie to tylko przy vsync wiec chyba to grafa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawych info dotyczących kart ATI zbudowanych na bazie R600 (Radeon HD2xxx/3xxx).

 

Grupa profesora Vijay Pande'a z uniwersytetu Stanford USA rozpoczęła otwarte testy beta oprogramowania HPC, korzystającego z wyżej wymienionych GPU do symulacji zachowania protein w ludzkim organizmie.

Pobawiłem się w to dzisiaj trochę - policzyłem 4 próbki WU (ok. 2 godziny jedna), prędkość pokazuje mi 1269 PPD, nie wiem czy to dużo, czy mało. Użycie GPU podczas liczenia - 67%, ciekawe czemu nie 100%? Być może procek hamuje, bo użycie rdzeni proca daje w sumie 100%.

 

Polski team ma numer 276, jakby ktoś chciał się przyłączyć. Zajmuje 71 miejsce w świecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrywał ktoś może któryś z tych biosów podanych na pierwszej stronie?

 

Załączony plik GeCube_3850_512MB_3870volts.zip ( 39,29K ) Suma pobrań: 70

Załączony plik GeCube_3850_512MB_3870vLOAD.zip ( 39,29K ) Suma pobrań: 88

Załączony plik GeCube_3850_512MB_1.33v.zip ( 39,27K ) Suma pobrań: 62

Nada się któryś do mojej karty? Czy karta podkręci się lepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się w to dzisiaj trochę - policzyłem 4 próbki WU (ok. 2 godziny jedna), prędkość pokazuje mi 1269 PPD, nie wiem czy to dużo, czy mało. Użycie GPU podczas liczenia - 67%, ciekawe czemu nie 100%? Być może procek hamuje, bo użycie rdzeni proca daje w sumie 100%.

 

Polski team ma numer 276, jakby ktoś chciał się przyłączyć. Zajmuje 71 miejsce w świecie.

Z tego co twierdzi zespół prof. Vijaye'a Pande'a aktualnie klient jest ograniczony przez prędkość CPU. Nawet dla HD3850 procesor powinien mieć powyżej 3.5 GHz (nie wliczając Pentium IV). Podobno po wprowadzeniu projektów liczących bardziej złożone proteiny oraz optymalizacji klienta obciążenie dla CPU spadnie.

 

Mój konfig to Athlon 64 X2 2,4Ghz oraz karta Radeon HD3850@500Mhz/829Mhz mem i obciążenie GPU wynosi ok. 85% a szybkość 75-80 sek. na procent.

Wiatrak ustawiony na 54% i temperatura karty nie przekracza 60 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...