Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD3850/3870

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie macie sterowniki do nowych radków? wcześniej na x1950xt używałem 7.12, grałem w Hellgate London i było ok, czasami fpsy spadały (high, tylko aa medium)ale było znośnie. Dziś po 2 miesiącach przerwy zagrałem znów na 3870 i catach 8.4, a tu lipa, chodzi gorzej niż na starej karcie (te same opcje grafiki). Wracać do 7.12? a może np. 8.3 są dobre?

Próbowałeś re-instalować system? Da się też wyczyścić ale mi zawsze coś zostaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naszła mnie chęć,żeby spróbować swoich sił w poważniejszym moddingu.Narazie mam tylko prosty pencil mod,ale to za mało :rolleyes:.

Chciałbym wykonać to:

http://ceemic.pri.ee/hardware/hd3870/hd3870mod4.jpg

Ta sama karta(gigabyte),całość wygląda dosyć prosto.Już lutowałem w swoim zyciu kilka rzeczy,więc pewnie bym sobie poradził.

Ktos może wiec ,gdzie to kupic?Opór 100kohm,szukałem na allegro,ale nie znalazłem :sad:

Edytowane przez kad2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item364261712_club_3..._wydajnosc.html

 

Panowie prosze powiedzcie czy ktos cos wie na temat tej karciochy? :) Bo cena jest tak miodna ze mam zamiar to kupic od reki. Mojego Chiefteka nie przebuczy wiec jesli wydajnosciowo bedzie ladnie chodzic to czmeu nie. Tylko pytanie czy to dobry sprzet ??

 

GPU speed: 720 MHz

Shaders: 320 stream

Wielkość pamięci: 512 MB

Typ pamięci: GDDR3

Szybkość pamięci: 1800 MHz

 

Wartosci jak w GeCube Turbo costam costam ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może mi ktoś powiedzieć jak ustawić w grach odświeżanie na 61Hz? W systemie mam ustawione na 61Hz każda inna wartość powoduje zwężenie obrazu z lewej strony o jakieś 10cm. Tak samo dzieje się w grach w których nie ma dodatkowych ustawień grafiki. Jest tylko wybór rozdzielczości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item364261712_club_3..._wydajnosc.html

 

Panowie prosze powiedzcie czy ktos cos wie na temat tej karciochy? :) Bo cena jest tak miodna ze mam zamiar to kupic od reki. Mojego Chiefteka nie przebuczy wiec jesli wydajnosciowo bedzie ladnie chodzic to czmeu nie. Tylko pytanie czy to dobry sprzet ??

 

GPU speed: 720 MHz

Shaders: 320 stream

Wielkość pamięci: 512 MB

Typ pamięci: GDDR3

Szybkość pamięci: 1800 MHz

 

Wartosci jak w GeCube Turbo costam costam ... :)

Zegary jak w ASUSie TOP. Chłodzenie też podobne, tyle że z heatpipe'm. Za tą kasę raczej brać i się nie oglądać :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany ... czy ktos z Was ma, mial, albo byl w blizszym kontakcie z taka karta ??

Dołączona grafika

 

http://www.sapphiretech.com/po/products/pr...d=242&grp=3

 

???????

 

Otoz ja mam taka i na rdzeniu jest 38* a wiatrak sie kreci z predkoscia 80% wartosci maksymalnej i buczy niemilosiernie :/

Do tego nie mozna zmienic wartosci temperatur dla ktorych maja byc rozne predkosci obrotowe. W RivaTunerze mozna tylko na sztywno jedna wartosc ustawic.

 

Nie chce biosa edytowac bo mam gware na to.

Powiedzcie mi WTF z ta karta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wersję Toxic, też z jednoslotowym chłodzeniem, ale nie "zwykłe" tylko Vapor-x czyli podstawka radiatora jest jednym wielkim heatpipem. Mały wiatraczek utrzymuje (w zasadzie -wał) temp 65 stopni, nie wiem czemu tylko tyle, bo był słyszalny. Rivatunerem mogłem ustawiać na sztywno, niestety wiatrak miał wadę w postaci bardzo dziwnego, "skwierczącego" odgłosu. Jako że nie chciałem się bawić w gwarę bo 2 miesiące czekałem na nią, to kupiłem S1 i zapomniałem o sprawie :D

 

Może poszukaj jak w RT odblokować kontrolę obrotów w tym okienku pod suwakiem, bo raczej się da a karta ma regulację obrotów więc powinno działać.

 

BTW

Czy wam po podkręceniu w RT przestaje działać powerplay i zegary blokują się?

 

EDIT

w zasadzie to ta sama karta tylko troszkę inaczej wygląda

Dołączona grafika

Edytowane przez Zonc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że nie chciałem się bawić w gwarę bo 2 miesiące czekałem na nią, to kupiłem S1 i zapomniałem o sprawie :D

 

Może poszukaj jak w RT odblokować kontrolę obrotów w tym okienku pod suwakiem, bo raczej się da a karta ma regulację obrotów więc powinno działać.

 

Troche drogie to S1 wg mnie :/ i nie rozumiem dlaczego S2 jest tansze i nie pasuje :-]

A co do RT to nic nie idzie ruszyc ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATI Catalyst 8.5 do pobrania

 

Firma AMD udostępniła nowe pakiety sterowników Catalyst 8.5 dla kart graficznych serii Radeon (od modelu 9500). W nowej wersji wprowadzono między innymi następujące zmiany:

 

Nowe tryby wyświetlania obrazu: 480i oraz 480p

Obsługa standardu telewizyjnego SECAM

Zgodność z Windows XP Service Pack 3

Call of Juarez: Wzrost wydajności o maksymalnie 12%, na kartach serii HD 3000

Halo: Wzrost wydajności w zakresie od 10 do 30%, na wszystkich obsługiwanych kartach serii Radeon

Lost Planet: Wzrost wydajności w zakresie od 5 do 35%, przy włączonym HDR, na kartach serii HD 3000

S.T.A.L.K.E.R.: Wzrost wydajności w zakresie od 20 do 50%, przy włączonym HDR, na kartach serii HD 38x0

World in Conflict: Wzrost wydajności o maksymalnie 25% na kartach serii HD 36x0 i 38x0. Wyższy wzrost można zaobserwować na kartach HD 3870x2

 

http://ati.amd.com/support/driver.html

 

ATI tym razem na prawdę się postarało te nowe sterowniki są świetne niech NVIDIA lepiej zacznie uczyć się od konkurencji, bo wydaję stery za sterami a kompletnie nie widać żadnej różnicy ani w jakości ani w wydajności ;] Od dawien dawna nie uświadczyłem żadnej poprawy na moim GeForce 8800GTS 320MB i tak się zastanawiam, co oprócz numerków zmienia się w tych sterownikach NVIDII? Za jakiś czas znowu włożę 8800GTS 320MB i zbeczę czy coś uległo realnej poprawie po wgraniu nowych sterów, ale po ostatnich 6 miesiącach oczekiwania na coś porządnego i ostatnio wydanych ForceWare 175.16 WHQL straciłem nadzieje, że coś się jeszcze polepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie czy komuś działa audio na wyjściu HDMI pod windows XP w kartach HD3800/3600 już konfiguruje różne sterowniki o grafiki ATI i dzięku REALTEKA i jest cisza (może adapter

DVI-HDMI jest zły)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam kilka nagrań na VHS i chciałbym je zrzucic na DVD ,czy istnieje możliwośc podłączenia magnetowidu pod kartę HD3850 i dokonanie takiej operacji ( jakie kable potrzebuję?) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie czy komuś działa audio na wyjściu HDMI pod windows XP w kartach HD3800/3600 już konfiguruje różne sterowniki o grafiki ATI i dzięku REALTEKA i jest cisza (może adapter

DVI-HDMI jest zły)

a w ustawieniach systemowych? panel sterowania->dzwiek i zmien zrodlo dzwieku na ATI bo standardowo masz na realteca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zmieniałem na starych sterownikach na ATI to tez dzwieku nie było po instalacji nowych sterowników jest menedżerze urządzeń ATI HDMI AUDIO ale nie można już zmienić żródła dziwięku dlatego sie pytam czy komuś to działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche drogie to S1 wg mnie :/ i nie rozumiem dlaczego S2 jest tansze i nie pasuje :-]

A co do RT to nic nie idzie ruszyc ...

70zł na allegro (+transport). Ale pamiętaj że później nie będzie dużego problemu z odsprzedażą, za pół ceny spokojnie sprzedaż (stare X2 kupiłem za 50 sprzedałem za 20)

 

Do tego wentylek (polecam AC 12L, koszt koło 10zł) i masz ciszę <prawie> absolutną i temp w stressie ~46 stopni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

70zł na allegro (+transport). Ale pamiętaj że później nie będzie dużego problemu z odsprzedażą, za pół ceny spokojnie sprzedaż (stare X2 kupiłem za 50 sprzedałem za 20)

 

Do tego wentylek (polecam AC 12L, koszt koło 10zł) i masz ciszę <prawie> absolutną i temp w stressie ~46 stopni...

A co co sprzedawać S1,mój jest od czasów 1950XT teraz siedzi na 8800GT i będzie jeszcze siedział na innych w HE rozstawy otworów się nie zmieniają jedynie coś na sekcje zasilania dokupić. Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie krótka piłka, czym podkręcacie swoje karcioszki :D Ja od dzisiaj jestem posiadaczem Radeona Asus HD3850 (wersja zwykła nie TOP) i za cholerę nie mogę go podkręcić. Wszelkie próby kończą się zwiechami i artefaktami, nawet wtedy gdy podbije takty o kilka MHz. Jeszcze jedna rzecz mnie nurtuje, jaki czas dostępu mają pamięci na waszych kartach ?? U mnie są to pamiątki 1.0ns, nie powinny czasem być 0.8ns ?? Z góry THX za wszelkie rady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za help, karta kręci się całkiem nieźle 720MHz/2000MHz. Jednak przyrost wydajności w grach jest raczej mały Grid: 5 - 10 MAX fps więcej, ale zawsze to coś :) Jeszcze jedno małe pytanko czy temperatury pokazywane przez RiveTuner są rzeczywiste ?? Bo ja w stresie po OC mam max 56C, coś mało jak na radka. Stary X1950PRO miał blisko 70C, czasem nawet więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Catalyst 8.5 !!

 

Starsze gry chodzą tak dobrze jak na 7.12 (na 8.1 - 8.4 Hellgate mi źle chodził), i do tego w nowych grach też jest OK. Pierwsze dobre stery z tego roku (zrobienie dobrych sterów zajęło im pół roku... ech te Ati)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze juz potestowaliscie, to chyba tez sie zdecyduje zmienic :) jak do tej pory uzywalem sterow oryginalnie z plytki od asusa i nie narzekalem :) co prawda nie wiem jakie tam sa, ale zle nie byly. instalowa same stery? czy razem z CCC? CCC mam juz wrzucone, wiec nie wiem czy walic calosc, czy tylko same drivery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche duzo tu stron, wiec wybaczcie mi jesli juz sie to pojawilo i byla na to odpowiedz.

 

Mam maly problem, nabylem 2 dni temu HD3870x2, zainstalowalem na swiezo Catalyst 8.5. Wszystko w grach jest ok, nie mam zadnych problemow. Jednak jeden problem pojawia sie w momencie, kiedy zgrywa filmik z gry. W COD4 po zrobieniu cl_avidemo 30, co chwile pojawialy sie czarne blyski(poprostu czarny ekran) miedzy normalnymi screenami, co w rezultacie dawalo, mozna by tak powiedziec artefakty w wykonanym filmiku i wygladalo on jakby byl nagrany z 1 fpsem. Wszedlem w panel sterownikow i dalem disable A.I.(szczerze nie wiem co to robi ;D) i wylaczylem synchronizacje pionowa. Wlaczylem COD4 i znow sprobowalem nagrac i juz sie nie pojawil czarne ekrany. No to wszystko "ok". No i teraz, jak ogladalem powtorke w grze(Race Driver GRID) to w pewnych momentach znow sie pojawialy czarne ekrany.

 

Wyglada to tak: Link

 

Ktos wie, o co z tym chodzi? :D

Edytowane przez Reaktiv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Gridzie mam to samo na replayach. Doszedłem do wniosku, że tak po prostu jest kiedy auto najeżdża na kamerę, to obraz na chwilę gaśnie. Nie wiem czy to twórcy przewidzieli? dobrze by było gdyby ktoś od NV się wypowiedział :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam na 7900GS było to samo, jest to zamierzony efekt. Tak jak kolega wyżej napisał, tracimy na chwilę obraz z kamery, kiedy samochody "najeżdżają" na nią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...