Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD3850/3870

Rekomendowane odpowiedzi

mam małą nowość i rewolucje cenową...

 

CLICK!

 

memki te same co na Asusie, ale granatowe PCB, Zalman na GPU, wezmę na teścik i zobaczymy co pokaże. Cena bardzo atrakcyjna.

W komputroniku mieli czy moze i maja za 649zł ten model - Czekam na testy od Ciebie bo sam sie szykuje na ta karte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio?

Ja mam 10. lol

 

To jest napisane na stronie www w podanym przez Ciebie linku.

Grafy przyszły rano więc od ręki nie były dopisane do katalogu stąd taka, a nie inna dostępniość (w najbliższym czasie będzie co do sztuki). Na chwilkę wskoczyło powyżej 2 szt, ale jedną sprzedałem dla siebie a drugą dla klienta, więc została 1 na magazynie. Gdybym jej nie miał w ręku to bym o niej nie mówił.

 

pozdr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie szykuje na cokolwiek z 512 ramu od ati z tej nowej serii. Moze za miesiąc se juz walne choć wolałbym wczesniej. Z kolei za miesiac powinny (hope) się pojawić już dopracowane sterowniki, i nie będzie choroby wieku dziecięcego jaki prawie za każdym razem ma ati. sam radka 9800 kupiłem roku obecności na rynku..ale za duzo i tak kosztował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W necie widziałem 2x 3870 X2 :D

 

Tylko cekawe że napisali że zużywa energii tyle co jedna 2900XT. Ciekawe jak przy 4 rdzeniach?

 

I załóż WC na takie potwory! 4 bloki wodne!!! :D

A co w tym dziwnego?

Skoro jeden 3870 zuzywal polowe tego co XT ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały test poboru prądu/mocy.

 

Moje pomiary poboru prądu jaki system z monitorem ciągnie z gniazdka. Mierzony cały system z monitorem Dell 20", UPS, E2160@3000, 4x1GB Twinmos Twister 6400, DVD Samsung SH-S203N, dysk 500Gb Samsung HD501LJ, 2 wiatraki (92mm i 120mm), Pentagram HP-100 AlCu Lite. Obudowa Chieftec BG-02-BBB i zasilacz Chieftec CFT-750-14C.

 

Sam monitor 42W, UPS 5w, urządzenie pomiarowe 5W. Czyli sam system odejmujemy około 50W. Wyniki średnie.

 

Palit 8600GT Sonic+

 

Idle - 135W

Orthos - 175W

3DMark06 - 190W maks 200W

 

temp idle - 42 C

temp load - 55 C

temp pokój - 24,5 C

 

 

PowerColor HD3870 PCS

 

Idle - 135W

Orthos - 175W

3DMark06 - 210W maks 220W

 

temp idle - 31 C

temp load - 45 C

temp pokój - 24,5 C

 

Może kogoś zainteresuje. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba

 

sam sie zatanawiam nad gb, ale wersja 3850...tyle ze pamięci mają dziwnie małe takty, bo 1400

 

cena kusi...koło 560zł, ale te pamięci...

czytaj pare stron wcześniej co się u mnie działo z tymi kartami...

 

jeżeli już bierz 512MB ewentualnie 3870.

 

EDIT:

Co do samej ceny Asusy przecież są w podobnej kasie a memki 1,0 ns. Na Twoim miejscu jednak brałbym coś z 512MB ramu kilkadziesiąt zł dopłaty ale warto.

Edytowane przez Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy pojawily sie juz te nowe 3850 od asusa? bo wg mnie sa dosc oplacalnym zakupem ;)

mówiłem już dwa razy powtórzę jeszcze raz: model ASUS EAH3850 TOP/HTDI/512M nie jest jeszcze dostępny w ofercie polskich dystrybutorów. Podejrzewam, że pojawi się na początku/w połowie lutego. Byc może jakieś sklepy internetowe mają go w ofercie ale dostępność pewnie 0 szt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały test poboru prądu/mocy.

 

Moje pomiary poboru prądu jaki system z monitorem ciągnie z gniazdka. Mierzony cały system z monitorem Dell 20", UPS, E2160@3000, 4x1GB Twinmos Twister 6400, DVD Samsung SH-S203N, dysk 500Gb Samsung HD501LJ, 2 wiatraki (92mm i 120mm), Pentagram HP-100 AlCu Lite. Obudowa Chieftec BG-02-BBB i zasilacz Chieftec CFT-750-14C.

 

Sam monitor 42W, UPS 5w, urządzenie pomiarowe 5W. Czyli sam system odejmujemy około 50W. Wyniki średnie.

 

Palit 8600GT Sonic+

 

Idle - 135W

Orthos - 175W

3DMark06 - 190W maks 200W

 

temp idle - 42 C

temp load - 55 C

temp pokój - 24,5 C

PowerColor HD3870 PCS

 

Idle - 135W

Orthos - 175W

3DMark06 - 210W maks 220W

 

temp idle - 31 C

temp load - 45 C

temp pokój - 24,5 C

 

Może kogoś zainteresuje. :)

Oj mnie bardzo zainteresował , teraz wiem na pewno ze moj Tagan 380W da rade Radkowi 3870 bo skoro bierze tylko 20W wiecej od 8600GT to Tagan da rade a dodam ze mialem 8600GT wykreconego na 950Mhz i Tagan ani sie nie zająkł to z takim 3870 też da radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie,

 

na początek ciekawostka dla osób które narzekają na to iż ich karty piekielnie się grzeją... spójrzcie w jaki sposób montowane są oryginalne coolery. Miałem kilka kart z tej serii w lapkach na każdej identyczna sytuacja...

 

Dołączona grafika

 

Wcześniej mówiłem o małych różnicach w sekcji zasilania Asusa EAH3850/G/HDTI/512M/A, a szczególnie o pktach pomiarowych. Poniższe fotki powinny zainteresowac osoby które zamierzają modowac ów karty albo chociaż mierzyc napięcie. Zwroccie uwagę jak różnią się pkty pomiarowe na ów karcie. Ogółem cała karciocha jest troszkę innej konstrukcji. Płyta PCB jest krótsza o czym mówiłem już wcześniej.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

tutaj małe wytłumaczenie dlaczego czerwone PCB mnie tak bardzo irytuje :P i przy okazji radiatory chłodzące płytkę aczkolwiek stwierdzam, iż jednak mało co dające...

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

przejdźmy jednak do głównego bohatera czyli GB HD3870 GV-RX387512H 512MB 256bit taktowania 780MHz/1900Mhz memki DDR3 Qimonde 1,0ns.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

wstępne wyniki:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

jak widac roznice na RV670 powyżej taktowań 800/2000Mhz są znikome... karciochę będę dalej męczył w weekend bo dziś już nie mam ani chęci ani czasu. Bez żadnych modyfikacji mogę powiedziec że rdzen nie leci stabilnie powyzej 855MHz a przy 870MHz wyłącza ekran. Trzeba oblookac czy nie ma jakiejs blokady w BIOSie. To samo tyczy sie memek przy ustawieniu 1100 MHz RT automatycznie redukuje takty do 1050 MHz. Poki co to chyba byloby na tyle. W weekend polookam za biosikami i zobaczymy co da sie zrobic, aczkolwiek to już tylko po to żeby się pobawic bo wydajnosci to juz duzo wyzszej nie bedzie.

 

pozdroowki

Lagierek

 

edit:

grafa przed zalozeniem bloku

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja musowo chce kupic cos z 512 ramu i tylko do 600zł

 

ceny lecą, może jeszcze ciut spadną, na 3870 nie liczę, ale jakieś dobre 3850 z chęcią wyrwe, aby tylko sie kręciło do 770/~2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj mnie bardzo zainteresował , teraz wiem na pewno ze moj Tagan 380W da rade Radkowi 3870 bo skoro bierze tylko 20W wiecej od 8600GT to Tagan da rade a dodam ze mialem 8600GT wykreconego na 950Mhz i Tagan ani sie nie zająkł to z takim 3870 też da radę.

Moj stary fortron 350W nawet nie pierdnął po podlaczeniu 3850 podkreconej. :)

a jak w instukcji przeczytalem ze trzeba miec zasilke minimum 580 WATT to pasknalem smiechem :)

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu premiery hd 3650 ASUS ujawnil 2 karty z tej serii: EAH3650-HDMI i TOP, jest to ciekawa propozycja ze wzgledu na cene... otoz zwykly hd3650 (725mhz/1600mhz) ma kosztowac 259zl, natomiast podkrecona wersja TOP (800mhz/1800mhz) 299zl. chlodzonie: Glaciator.

 

 

Uwazam, ze wersja TOP w segmencie 300-400zl jest lepsza propozycja od Palita 8600gt Sonic+ 256mb ze wzgledu na cene (chociaz po wprowadzeniu do polski pewnie zmieni sie) oraz wydajnosci (jesli chodzi o np. 3DMarka06... sonic+ przy 1280x1024 ok. 5300ptk, a TOP przy 1920x1200 robi rowniez ok 5300ptk)

 

Co sadzicie o tej karcie??

 

Wszystko jest tu

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze widzę? porównujesz 8600GT z HD3850 :o i jeszcze 1280x1024 vs 1920x1200 :o :?

 

 

raczej 3650... przeczytaj dokladnie...

 

 

 

z rozdz. chodzilo mi o to, ze ASUS TOP przy wiekszej osiaga podobne wyniki co palit przy mniejszej, wiec to chyba lepiej??

 

a tak w ogóle co sadzisz Lagier o tym ASUSIE 3650 TOP jesli pojawi sie to bardziej oplaca sie od PALITA 8600gt Sonic+??

Edytowane przez dom_free

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...