Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD3850/3870

Rekomendowane odpowiedzi

Jak kupiłeś na tej aukcji to ode mnie.

Przez dwa dni założone było takie chłodzenie, w rezultacie cisza i temp w okolicy 60st.

no i mnie wydales :P hehe

szukam jakiegos chlodzenia i sa tylko jakies dwa ktore znalazlem co beda pasowac. oba thermalright. jeden miedziany z 4HP i jeden Alu z 6HP. ceny 130,- i 190,- nie chce mi sie az tyle wydawac...

temperatury nie sa straszne. jak narazie to karta na auto nie weszla w obroty, ktore by przeszkadzaly. ewentualnie na jakies 5-10s a tak cichutka, ale wolalbym, zeby oprocz cichosci byla chlodna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem kilka dni temu Asusa EAH3850 512mb, i chciałem się podzielić wynikami.

 

770/1117, czyli tyle ile mogę ustawić najwięcej w CCC. Niestety żadne inne programy tj. Ati Tool ani Ati Tray Tools nie umożliwiają jakiejkolwiek zmiany częstotliwości, gdyż od razu po ich zmianie zawieszają system.

 

No ale na tym 770/1117 3dmark06 - 10990pkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem kilka dni temu Asusa EAH3850 512mb, i chciałem się podzielić wynikami.

 

770/1117, czyli tyle ile mogę ustawić najwięcej w CCC. Niestety żadne inne programy tj. Ati Tool ani Ati Tray Tools nie umożliwiają jakiejkolwiek zmiany częstotliwości, gdyż od razu po ich zmianie zawieszają system.

 

No ale na tym 770/1117 3dmark06 - 10990pkt.

Zauważyliście jedną zależność między moimi a Waszymi wynikami? U mnie na wszystkich grafach założony był blok i memki chłodzone totalną pasywką u Was w większość chłodzenie AC rdzeń idzie nieco niżej za to memki zdecydowanie wyżej. Płytka PCB i memy chłodniejsze i jak widać owocuje to dość mocno jeżeli chodzi o takty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co w zwiazku z tym ?

musi byc napisane ? nie wystarczy ze pasuje ????

tyle, ze skoro nie ma w specyfikacji to moze nie pasuje. nie mam zamiaru wywalac kasy na cos, co moze pasowac, ale nie musi bo nie ma tego w specyfikacji. skoro masz luzne 60,- to mozesz mi kupic sprawdzic.

 

a jak pasuje, to dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle, ze skoro nie ma w specyfikacji to moze nie pasuje. nie mam zamiaru wywalac kasy na cos, co moze pasowac, ale nie musi bo nie ma tego w specyfikacji. skoro masz luzne 60,- to mozesz mi kupic sprawdzic.

 

a jak pasuje, to dobrze.

to sie dogadaj w sklepie ze jakby nie pasowało to możesz zwrócić jeżeli będą mieli na magazynie nie powinni robić problemów. Ewentualnie weź grafę i poproś żeby Ci zamontowali chłodzenie. Sprzedawca powinien Ci pomóc w tym, czy to spasuje czy nie. Na moje oko nie będzie problemów z zamontowaniem tego chłodzenia.

 

EDIT:

Cytat z sieci: "Testowane na karcie Radeon hd3870. Po dodaniu 12 cm wiatraka chłodzenie idealne. Temperatura (przy zegarach 860/2500) w spoczynku 43 stopnie, w stresie 48-50. Różnica w stosunku do chłodzenia bazowego ogromna. Bardzo polecam każdemu."

Edytowane przez Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto Twój bios. 800/950 w 3D przy napięciu 1.3v. Pamiętaj że przy takich wartościach nie będzie działać opcja Overdrive w CCC. Ja zasze przed sflaszowaniem biosa odinstalowuję CCC, później wczytuję nowy bios, następnie instaluję ponownie CCC. Pozwala to uniknąć wielu problemów.

 

http://wyslijplik.pl/download.php?sid=V4rsISlY

dzieki bardzo. mam nadzieje ze bedzie dzialac :) wgram jak bedzie mi sie chcialo ruszyc dupe po radiatorki na pamiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lagier wiesz moze gdzie na GB 3850 mierzy sie napiecie rdzenia i pamieci ? jak bys mogl jakiegos screena zapodac czy cus, bylo by mile widziane :D

 

@RBEJ probowales swojego gb puszac na 950 na memkach ? bo nie wiem czy wgrywac bo moze sie to okazac za duzo. jak bys mogl jeszcze raz edytowac ten biosik i ustawic je na 900 to bym byl bardzo wdzieczny :)

Edytowane przez tmk2404

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez mod_biosu mialem 740 a teraz smiga na 780 i dalo mi 2 klatki wiecej w crysisie. Jest to warte zachodu bo dalo mi 2 klatki wiecej ( z 35 na 37) a przy tych wartosciach 2 klatki mozna odczuc :)

Przy jakiej rozdziałce grasz i jakie detale?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lagier wiesz moze gdzie na GB 3850 mierzy sie napiecie rdzenia i pamieci ? jak bys mogl jakiegos screena zapodac czy cus, bylo by mile widziane :D

 

@RBEJ probowales swojego gb puszac na 950 na memkach ? bo nie wiem czy wgrywac bo moze sie to okazac za duzo. jak bys mogl jeszcze raz edytowac ten biosik i ustawic je na 900 to bym byl bardzo wdzieczny :)

Dołączona grafika

B)

Edytowane przez Scythe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie cytuje się obrazków....

 

Pytanie: Czy można ręcznie wymusić zużycie GPU np. w wiedźminie do 100% bo mam średnio około 70% i FPS mnie nie zadowala :angry:

Jesteś szczęśliwym człowiekiem - masz alternatywę:
  • daj więcej MHz na CPU
  • daj mniej MHz na GPU
Procesor nie wyrabia, więc GPU leży i stópki w piasku masuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie, jak wiemy Radeon 38xx ma wbudowany układ

dźwiękowy czy jakoś tak, dzięki czemu naprzykład podpinamy

telewizor kablem HDMI i cieszymy się i dźwiękiem i obrazem.

Czy da się jakoś lub ktoś już próbował wydzielic sam dźwięk,

jak naprzykład w przypadku konsoli XBOX 360, do której

można dokupi przejściówkę z HDMI na HDMI+chinche+optyczne,

do podłączenie dźwięku do wzmacniacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

/.../ Czy da się jakoś lub ktoś już próbował wydzielic sam dźwięk,

jak naprzykład w przypadku konsoli XBOX 360, do której

można dokupi przejściówkę z HDMI na HDMI+chinche+optyczne /.../.

Urządzenie ATI HDMI Audio instaluje się jako osobny "generator" dzwięku. Ustawienie go jako domyśle źródło dzwięku powinno dać Ci to, czego potrzebujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Urządzenie ATI HDMI Audio instaluje się jako osobny "generator" dzwięku. Ustawienie go jako domyśle źródło dzwięku powinno dać Ci to, czego potrzebujesz.

No dobrze, tylko jak to fizycznie podpiąc,

no bo chyba nie przez płytę główną

tylko trzeba wyjśc z karty graficznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie że dobrze poznaczyłem na wyczucie - GND to np z gniazda zasilającego

wydaje ci sie czy wiesz ? te wszystkie pkty to pomiar napiecia gpu?

 

@RBEJ ten bios co edytowales ma inna sume kontrolna niz standardowy.. czy jest to wazne bo nie wiem czy bedzie wszystko dzialac poprawnie?

Edytowane przez tmk2404

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam pytanie do osób które posiadają kartę ASUS EAH3850/G/HTDI/512M/A jest to wersja z chłodzeniem Exclusive Glaciator Fansink.Czy w komplecie z kartą było złącze do łączenia kart w tryb Cross Fire i przejściówka z DVI na D-SUB?

Mam wszystko co jest na fotkach prócz złączki i przejściówki zaznaczonych na czerwono. :-| A strona Asus-a nie odpowiada.

post-121473-1201438270_thumb.jpgpost-121473-1201438306_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reklamuj kartę / zadzwoń do sklepu, bo ewidentnie podwędzili te 2 rzeczy. Mostek do CF musi być razem z każdym radeonem. Pewnie sprzedawca pomyślał, że osobno sobie sprzeda mostek i zarobi dodatkowo :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...