Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD3850/3870

Rekomendowane odpowiedzi

No ze E6xx da mnoga wiecej w 3dsmarku od E21xx to juz chyba bylo ze 100 razy powiedziane ale czy o to chodzi co?

Czy ja wiem czy aż taką mnogą ;]

 

8800GTS 320 @ 600/1600/2000

 

E2140 @ 375x8 - Mark 05 - 16.8k, Mark 06 - 11.1k/2.6k

E6750 @ 375x8 - Mark 05 - 18.2k, Mark 06 - 11.2k/2.7k

 

To też dla tych, którzy myślą, że w 2005 proc nie ma znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doradzcie mi bo juz mam metlik w glowie

 

3870 to juz pewne na 100%

 

teraz kwestia firmy .....

 

asus

gigabyte

power color - ma wersje oc z taki udziwnionym radiatorem z heatpipe

sapphire - z reguly dosyc dobrze sie krecily, zawsze lepiej niz konkurencja...

 

 

 

oki na razie doszedlem do takich wnioskow

 

albo gigabyte i tu sa dwie wersje z czerwonym laminatem (zwykla suszarka ) i niebieskim ( ultra durable 2 i chlodzonko zalmana )

 

albo asus czerwony laminat i tez suszarka

 

 

chlodzenie i tak zmienie na S1

 

 

 

gigabyte na niebisekim laminacie odpada, zalozyli ddr3 na nia ..... :lol2:

 

 

wiec jednak asus, w piatek odbieram :)

Edytowane przez buła81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Posiadam Ati 3850 Powercolor 250 mb sterowniki ATI 8.1 - i mam maly problem.

Pod Xp wszystko w miare chodzilo aczkolwiek malo gralem.

Przy Viscie po pograniu kilkanascie minut zaczyna wieszac gry. Najprawdopodobniej wina jest temp, z tego co mi wiadomo ustawiona na 25% standardowo.

Tu mam pytanko czy mozecie dac jakies namiary na bios wyciagajacy co nieco wiecej z trej karty i majacy ustawione obroty nawet na 50-80% - nie przeszkadza mi glosnosc.

 

Z gory dzieki za wszelka pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy aż taką mnogą ;]

 

8800GTS 320 @ 600/1600/2000

 

E2140 @ 375x8 - Mark 05 - 16.8k, Mark 06 - 11.1k/2.6k

E6750 @ 375x8 - Mark 05 - 18.2k, Mark 06 - 11.2k/2.7k

 

To też dla tych, którzy myślą, że w 2005 proc nie ma znaczenia.

pirsze slysze ale OK :oops:

 

czyli w ogole nie daja znacznej przewagi drozsze procki u intela w 3d itp?

Edytowane przez teeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pirsze slysze ale OK :oops:

Najmniej od proca zależało w 2003.

czyli w ogole nie daja znacznej przewagi drozsze procki u intela w 3d itp?

Procesor oblicza fizykę, AI itd. Jak nie zdąży, to karta nic nie wyrenderuje - taki zysk z szybszego procesora...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

!!! UWAGA UWAGA !!!

 

W pełni działający edytor taktowań i napięc dla kart 3850/3870... Proponuję przykleić to na 1 stronie :D

 

Edytor BIOSów dla 3850/3870

 

Sprawdziłem i działa. Mam 3870 na standardowym chłodzeniu i taktowania w 3D 900/1300. Jako podstawki do modyfikacji użyłem biosu Sapphire_HD3870_fixfan_unlock, który ma poprawioną obsługe obrotów wiatraka. Teraz każdy może ze swojego 38XX wycisnąć tyle mocy ile tylko dusza zapragnie. Polecam!

Edytowane przez Arroyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość zakinho

ma ktos ta karte GIGABYTE RADEON 3850 512MB - ZALMAN ?? jak chlodzenie tej karty ? jak daje rade z CRYSISIEM ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktos ta karte GIGABYTE RADEON 3850 512MB - ZALMAN ?? jak chlodzenie tej karty ? jak daje rade z CRYSISIEM ?

Niestety nikt nie posiada tutaj takiej karty.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktos ta karte GIGABYTE RADEON 3850 512MB - ZALMAN ?? jak chlodzenie tej karty ? jak daje rade z CRYSISIEM ?

ja posiadam ;] chlodzenie dobre. w load ma 55C wiec nie najgorzej. w 2D 32C. a rade daje jak kazda 3850. wystarczy pamiec wyrownac do 835mhz w overdrive.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yo,

Ciekawy programik bym użył ale sie dygam bo zmiana biosu nei wchodzi w gre bo sie boje potem nie bede umiał przywrócic

wiec moje pytanko tym programem mozna przetaktowac ?? zze karta nie wstanie, Skąd wziaść biosa do gecuna 3850 i ile bym mogl go wykrecic pamieatki do 1 ghz mazx a rdzen ile sie do bo to shadery odrazu leca mi zalezy nawet na 2 klatkach na sekunde wycisnietych z cryzisa ;p niestety z niemieckiego mam 6 niemieckie ;/ ktos by mnie poinstruował czy cos bo ati toolem bym sobie sam wykrecił bo w kreceniu mam doswaidczenie krecilem 9200 se radka i bylo git ale tu bios ogranicza wiec jakei najlepjej ustawic takty jak cos to podam temperatury jak wroci z naprawy moja plyta glowna

 

@ a tak offtopujac ile moze potrwać wymiana płyty ze spalonym "czipsetem"? bo jzu 3 tygodnei czekam

 

 

@edit jakei napieca poustwiac?? i co znacza te dwa pierwsze suwaki bo te 2d i 3d to wiem w spoczynku i stresie UVD i bootUP to na jakich karta wstaje?

 

i mam e4500 c2d na boxowym na ile go wykrecic zeby karta sie nei nudziła ile na boxowym moge pocisnac bym kupil chlodzonko ale kupuej monitor i dysk pewnie zmienie chlodzenie bo wiadomo ze zmiana kompa chlodzenie zostawie ale ile na boxowym 3 zrobie??

Edytowane przez Jabolewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde koles ale zes namieszal. nastepnym razem wypunktuj co chcesz napisac i przeczytaj to jeszcze raz bo to nie ma sensu. programem ati 38xx bios editor jak sama nazwa wskazuje mozesz modyfikowac bios, nie mozesz nim zmienic ustawien z wina. ati tool badz riva tuner swietnie sie do tego nadaja.

biosy do gecuba znajdziesz na pierwszej stronie. jezeli nie to uruchom program gpu z i obok bios wersion bedziesz mial ikonke ktora zapisze twoj bios.

bez podnoszenia napiecia na rdzeniu powinienes osiagnac jakies 750 i na pamieciach 950-1000 lub wiecej. sprobuj. najwyzej karta sie zresetuje.

w ati 38xx bios editor opcja bootup to ustawienia z jakim karta startuje podczas wlaczania kompa a uvd to taktowanie podczas odtwarzania filmow wysokich rozdzielczosci jesli sie nie myle.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up oki dzięki sry spieszyłem się

 

Tylko jak źle wgram biosa to nie dojdzie obraz do monitora i będzie trzeba na ślepo ?? a można z mp3 wgrać biosa bo dyskietek nie mam i tak na chłopski rozum trudne to ??

 

jezeli nie to uruchom program gpu z i obok bios wersion bedziesz mial ikonke ktora zapisze twoj bios.

To najlepiej Zmodować oryginała może ustawie takty przy starcie na niższe żebym mógł potem jak coś na lajcie odpalić kompa

 

Jakie napięcia poustawiać moge wiatrak na maksa cisnąć z otwartą obudową

 

A UVD ta to do filmow zapomnialem ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up oki dzięki sry spieszyłem się

 

Tylko jak źle wgram biosa to nie dojdzie obraz do monitora i będzie trzeba na ślepo ?? a można z mp3 wgrać biosa bo dyskietek nie mam i tak na chłopski rozum trudne to ??

To najlepiej Zmodować oryginała może ustawie takty przy starcie na niższe żebym mógł potem jak coś na lajcie odpalić kompa

 

Jakie napięcia poustawiać moge wiatrak na maksa cisnąć z otwartą obudową

 

A UVD ta to do filmow zapomnialem ;p

Kocham Cię! Mama...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yo,

Ciekawy programik bym użył ale sie dygam bo zmiana biosu nei wchodzi w gre bo sie boje potem nie bede umiał przywrócic

wiec moje pytanko tym programem mozna przetaktowac ?? zze karta nie wstanie, Skąd wziaść biosa do gecuna 3850 i ile bym mogl go wykrecic pamieatki do 1 ghz mazx a rdzen ile sie do bo to shadery odrazu leca mi zalezy nawet na 2 klatkach na sekunde wycisnietych z cryzisa ;p niestety z niemieckiego mam 6 niemieckie ;/ ktos by mnie poinstruował czy cos bo ati toolem bym sobie sam wykrecił bo w kreceniu mam doswaidczenie krecilem 9200 se radka i bylo git ale tu bios ogranicza wiec jakei najlepjej ustawic takty jak cos to podam temperatury jak wroci z naprawy moja plyta glowna

 

@ a tak offtopujac ile moze potrwać wymiana płyty ze spalonym "czipsetem"? bo jzu 3 tygodnei czekam

@edit jakei napieca poustwiac?? i co znacza te dwa pierwsze suwaki bo te 2d i 3d to wiem w spoczynku i stresie UVD i bootUP to na jakich karta wstaje?

 

i mam e4500 c2d na boxowym na ile go wykrecic zeby karta sie nei nudziła ile na boxowym moge pocisnac bym kupil chlodzonko ale kupuej monitor i dysk pewnie zmienie chlodzenie bo wiadomo ze zmiana kompa chlodzenie zostawie ale ile na boxowym 3 zrobie??

Zacznijmy od tego że wcześniej "zbraknie prądu" niż ograniczy cię bios (zmiana napięć w BIOS nie wiele pomoże) a sądząc po wypowiedzi dla własnego dobra lepiej nie grzebaj nic przy grafie.

 

Co do procka to kręć tak aby sie nie upiekł - 3GHz styknie do tej grafy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, posiadam Asus HD3870 i po zaledwie 1-2 minutach mam 90*C na karcie i mi migają artefakty w grze, dodam że zanim to sie stało ze 2 godziny wstecz grałem normalnie i sie nic niedziało! wymieniałem paste na karcie na arctic silver 5 ale to zmniejszyło temperaturę zaledwie o 1-2 stopnie. Niewiem co jest z tą kartą :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi właśnie padł HIS 3870. Najpierw kratownica na ekranie, a potem już wogóle kaszana kompletna. Po resecie nie wyświetla poprawnie nawet ekranu post. I tak do któregoś uruchomienia aż zaskoczy... Na marginesie dodam że kupiłem tą grafe, ponieważ poprzednią 7900gs własnie oddałem tydzien temu na serwis bo... zaczęła walić artefaktami. Trzeba mieć pecha... I teraz albo kupić 3-cią, albo miesiąc bez kompa <lol>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Scythe

witam, posiadam Asus HD3870 i po zaledwie 1-2 minutach mam 90*C na karcie i mi migają artefakty w grze, dodam że zanim to sie stało ze 2 godziny wstecz grałem normalnie i sie nic niedziało! wymieniałem paste na karcie na arctic silver 5 ale to zmniejszyło temperaturę zaledwie o 1-2 stopnie. Niewiem co jest z tą kartą :huh:

 

sciagnij chlodzenie i zaloz jeszcze raz. To jest niemozliwe zeby as5 zbilo tylko 2* ;]

Edytowane przez Scythe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...