Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD3850/3870

Rekomendowane odpowiedzi

a moze po prostu masz cos z czujnikiem temperatury??

nie, ponieważ gdy dotykam tego ścisku od chłodzenia który znajduje sie na tyle karty, to piecze w palec! spewnością przekracza dwuktotnie temperature ciała człowieka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, ponieważ gdy dotykam tego ścisku od chłodzenia który znajduje sie na tyle karty, to piecze w palec! spewnością przekracza dwuktotnie temperature ciała człowieka.

a takie glupie i banalne pytanie.... masz wlaczony wiatrak od chlodzenia??

Asus ma swoj program do kontroli wiatraka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie.

mianowicie dziś z ciekawości uruchomiłem Everesta Ultimate edition i zaniepokoiła mnie informacja jaka pojawiła się w zakładce "Przetaktowania" dotycząca taktowania układu graficznego

 

 

Właściwości procesora graficznego

Karta wideo ATI Radeon HD 3850 512MB GDDR3

Nazwa kodowa procesora graficznego RV670 (PCI Express 2.0 x16 1002 / 9505, Rev 00)

Częstotliwość taktowania układu graficznego 297 MHz (oryginalny: 669 MHz)

Częstotliwość taktowania pamięci 828 MHz (oryginalny: 829 MHz)

 

czy ktoś kto się zna w tym temacie mógłby mi powiedzieć czy wartośc taktowania powinna wynosić 297MHz czy 669MHz. a jeśli powinna wynosić 667Mhz to jak to zmienić ?

 

z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem parę dni temu Hd3850 z 512mb Asusa w wersji glaciator i oto mój wynik w 3mark06: 7363. Karta nie była jeszcze kręcona. Procek x2 2,4ghz. Wcześniej miałem Nvidia 7600gt sterowniki usunełem DC i niby nie ma jako tako problemów tylko słaby wynik. Czy to wina procesora ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem parę dni temu Hd3850 z 512mb Asusa w wersji glaciator i oto mój wynik w 3mark06: 7363. Karta nie była jeszcze kręcona. Procek x2 2,4ghz. Wcześniej miałem Nvidia 7600gt sterowniki usunełem DC i niby nie ma jako tako problemów tylko słaby wynik. Czy to wina procesora ?

Normalne tez mam 7200 przy e2160@1.8 (i radku 2900pro). Ale i tak kop po przesiadce z 7600 niesamowity :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Jakie polecacie chłodzenie do grafiki HD3870 od ASUSA?

Po zmianie podzespołów będę próbował wycisnąć z niej co się da, a stockowe chłodzenie jak by to powiedzieć to SH!T.

 

 

Myślicie że będzie pasował? link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Jakie polecacie chłodzenie do grafiki HD3870 od ASUSA?

Po zmianie podzespołów będę próbował wycisnąć z niej co się da, a stockowe chłodzenie jak by to powiedzieć to SH!T.

Myślicie że będzie pasował? link

 

Accelero S1 (50,-), Thermalright HR-03 GT (180,-)

Zalmana nie znam i nie chcem sie wyrazac o jego wydajnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Accelero S1 (50,-), Thermalright HR-03 GT (180,-)

Zalmana nie znam i nie chcem sie wyrazac o jego wydajnosci.

z iga widzę ze bedę miał podobny konfig. Powiedz mi jakie masz wyniki w smarkach '03 i '06 jak masz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Są dwa rodzaje RADEONA 3870 ze stajni GIGABYTE na niebieskim i czerwonym PCB.

x na niebieskim karta ma pamięci DDR3 o taktowaniu 2000MHz

x na czerwonym karta ma pamięci DDR4 o taktowaniu 2400MHz 630 zł ALLEGRO link

Edytowane przez zboras85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z iga widzę ze bedę miał podobny konfig. Powiedz mi jakie masz wyniki w smarkach '03 i '06 jak masz

nie bawilem sie jeszcze w smarki. musze najpierw formata zrobic, bo po zmianie polowy sprzetu, mam problemy ze stabilnoscia systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bawilem sie jeszcze w smarki. musze najpierw formata zrobic, bo po zmianie polowy sprzetu, mam problemy ze stabilnoscia systemu.

 

niestety u mnie sie tak nie da i od razu formata będę musiał zapuścić :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety u mnie sie tak nie da i od razu formata będę musiał zapuścić :mur:

wszystko sie da. ja sie przesiadlem z: P4 3.0 Prescott +Gigabyte 8I945P-G + Gigabyte Radek X700Pro

 

co prawda musialem posiedziec chwile, zeby to jakos smigalo, ale dziala :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wojtassss

gdzie szukać sterów do 3870 na vista 64? Mam na myśli inne niż oryginalne - przede wszystkim lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko sie da. ja sie przesiadlem z: P4 3.0 Prescott +Gigabyte 8I945P-G + Gigabyte Radek X700Pro

 

co prawda musialem posiedziec chwile, zeby to jakos smigalo, ale dziala :-P

 

Niestety na oryginalnego windowsa ściąga się za dużo aktualizacji do sprzętu żeby swobodnie sie pzesiadać. Po wymianie samej mobo system nie wstał. A wyjmując jedna kość RAMU musiałem uaktualnić swój profil bo windows stwierdził że za duże zmiany zaszły w sprzęcie. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wojtassss

Niestety na oryginalnego windowsa ściąga się za dużo aktualizacji do sprzętu żeby swobodnie sie pzesiadać. Po wymianie samej mobo system nie wstał. A wyjmując jedna kość RAMU musiałem uaktualnić swój profil bo windows stwierdził że za duże zmiany zaszły w sprzęcie. :/

uaktualnić profil?

hmm

Poza tym pamięć przy każdym starcie jest na nowo zliczana, natomiast same aktualizacje nie powinny mieć zbyt dużego wpływu na stabilność po zmianach hardware.

A tak na marginesie windows nie musi być oryginalny aby aktualizować się.

 

Dajcie lepiej jakiś link do sensownych sterów

Edytowane przez wojtassss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie windows nie musi być oryginalny aby aktualizować się.

 

A widzisz w pewnym momencie do pobrania będzie program do sprawdzania oryginalności systemu, bez niego nie pobierzesz więcej aktualizacji, a jak go pobierzesz to i tak i tak nie ściągniesz więcej aktualizacji bo nie przejdziesz pozytywnie testu.

 

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety na oryginalnego windowsa ściąga się za dużo aktualizacji do sprzętu żeby swobodnie sie pzesiadać. Po wymianie samej mobo system nie wstał. A wyjmując jedna kość RAMU musiałem uaktualnić swój profil bo windows stwierdził że za duże zmiany zaszły w sprzęcie. :/

sygerujesz cos? :-P mam oryginala, tyle ze nie rejestruje, bo nie ma po co. a do tego wystarczy tylko aktualizacja profilu.

w ciagu tego tygodnia powinienem zrobic formata, wiec dam znac ile smarkow wyciagnal...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie

bo zastanawia mnie jedna rzecz...

 

patrzac na same dane techniczne to radeony sa lepsze niz ge forcy

320 jednostek PS i VS a nvidia tylko 128 ......

 

gdzie tu sens .....

 

i czy ati w koncu zacznie poprawiac te sterowniki

bo kupilem 3870 na zapasa z nadzieja ze to co jest teraz kiedys sie zmieni :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wojtassss

A widzisz w pewnym momencie do pobrania będzie program do sprawdzania oryginalności systemu, bez niego nie pobierzesz więcej aktualizacji, a jak go pobierzesz to i tak i tak nie ściągniesz więcej aktualizacji bo nie przejdziesz pozytywnie testu.

 

POZDRO

Mało wiesz, w szafie śpisz... itp itd

Jeśli używasz "dobrego" klucza to cię to nie dotyczy, co innego jeśli "fckgw..."

W świetle tego co pisaleś o "profilu", wyjętej kości pamięci itp, jesteś dla mnie tak malo wiarygodny że nie zauważalny.

Niepotrzebnie robi się z tak ciekawego, dla mnie tematu, śmietnik!

Jeśli czegoś nie wiesz, a poprostu tylko tak przypuszczasz, to przynajmniej to zaznacz, jeszcze ktoś gotowy ci uwierzyc rzuci się na line, stojąc przed wyborem wydac 300zł czy wyłączyc kompa.

Poza tym wrócmy wreszcie do tematu - 3870 - sterowniki - najlepiej modyfikowane - lepsze niż oryginalne - skąd

Edytowane przez wojtassss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie ponieważ zamówiłem sobie nowe części do kompa i wśród nich grafike Radeon HD3850 dokładnie taka:

 

Sapphire HD3850 256MB

 

Ale mam czas na zmianę jeszcze tej decyzji do środy i się zastanawiam nad ta:

 

Asus HD3850 256MB

 

Różnica w cenie 2zł wiec sam nie wiem która z tych kart będzie lepsza ?? Która ma lepsze wyposażenie (co która ma czego więcej jakie dodatkowe oprogramowania itp) i czym się różnią oprócz tego ze w Asusie mam grę za te 2zł ?? Która z nich ma lepszy BIOS (a może mają ten sam?), I która z nich jest bardziej podatna na OC ? Choć obie to konstrukcje referencyjne różniące się grafiką na radiatorze chyba. I która ma więcej gwarancji bo coś mi się zdaje, że ASUS ma jej chyba 2 lata a SAPPHIRE tylko 2.

 

Pozostała konfiguracja to będzie: Foxconn P35A-S, Patriot Pc800 cl4 i e2160.

 

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam

Edytowane przez torzba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

 

To to samo tylko inne naklejki a jak chce ci sie wydawac parenascie zlotych i wysyłać spowrotem, niczym się nie różnią

Widzę, że się nie zrozumieliśmy :D Hehe więc z racji ze mam do piątku sesje to odbiór osobisty kompa też zaplanowałem na piątek a kompa postanowiłem sobie zamówić wczoraj (poniedziałek) - za przesyłkę nic nie płacę sprzęt będzie dopiero arche zamawiał w środę więc do środy mam czas na zmianę jeszcze tej konfiguracji bo moje zamówienie nie jest jeszcze realizowane :D

 

Stąd się zastanawiam czy to prawda, że ASUS ma 3 lata gwarancji ?? Bo w sumie jeżeli ma 3 lata gwarancji i niczym się nie różni od Sapphire, które ma 100% ma 2 lata - czytałem na stronie producenta. To wole dopłacić do karty nawet te 2zł bo taką będę miał różnicę w cenie jeżeli wezmę ASUSA a nie SAPPHIRE. Stąd pytam się was czy się opłaca czy oprócz tej naklejki i chyba wyposażenia (kable chyba są te same w obu kartach -

 

SAPPHIRE daje z tego co wiem:

- 3D Mark 2006 (czym się różni ta wersja od tej która można sciągnąć z sieci ?? )

- Power DVD i cos jeszcz z DVD

- 2 lata gwarancji

 

ASUS:

- portfel

- grę: Kompania braci samodzielny dodatek

- 3 lata chyba gwarancji

 

Czy coś pominąłem ?? Na forum widziałem też ze są modyfikacje biosu 2 do ASUSA tego właśnie i 1 modyfikacja do SAPPHIRE.

 

Stąd moje pytanie czy dane które posiadam są prawidłowe i czy waszym zdaniem opłacalna jest ta wymiana - dopłata tych 2zł ??

 

 

pozdrawiam

Edytowane przez torzba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek z sieci chyba nie pozwala na wysyłanie wyników online czy jakoś tak (ten bez klucza ;)), no i nie wiem jak Ty ale ja w marki nie gram - no może czasem :-P Nie zastanawiałeś się nad wersją 512MB :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AAA sory men bo ja też składałem kompa w arche ale z przesyłka ;p dzis wraca do mnie spalona płyta głowna od niech tak jak mówi przedmowca lepej brac z 512 mega bo co ci po tych 3 latach gwarnacji jak karta tyle ci nie pożyje z 256 chyba że bedizesz w sapera grał chyba doplacic trzeba 50 zł za 512 a róznica jest ogromna, ja kupiłem sprzet na arche a grafe osobno

 

http://www.allegro.pl/item308468689_gigaby...bit_wys24h.html

lepszy troche droższy

Polecam od powercolora albo od hisa iceq najszybszy

 

http://www.techpowerup.com/reviews/Powerco...0_Xtreme/7.html

 

różnica dochodzi nawet do 12 klatek między 256 a 512

 

 

@aa do gecuba lesze catalysty czy omegi ??

 

opłaca sie bo jak będziesz sprzedawał to zawsze drożej

 

 

@down ja tak doplacalem od geforca 7600 potem 7900 potem zbieralem na kompa calego bo miałem agp i nie żałuje tego roku spedzonego na oszczedzaniu jak juz dozbierasz do 512 to potem pomyslisz nad 3870 a potem juz tylko 50 zl do 8800 gt a potem juz tylko 700 zł to 3870x2

Edytowane przez Jabolewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek z sieci chyba nie pozwala na wysyłanie wyników online czy jakoś tak (ten bez klucza ;)), no i nie wiem jak Ty ale ja w marki nie gram - no może czasem :-P Nie zastanawiałeś się nad wersją 512MB :?:

Hm no raczej w te smarki sie nie bawię tzn luknąć sobie poglądowo to zawsze można ale publikacja mnie raczej mniej kręci bo to i tak żaden wyczyn nie będzie hehe :D

 

A co do 512 rozważałem też taka opcje ale:

 

1. Po pierwsze postanowiłem dopłacić już te 200zł z 8600GT Sonic+ do tego Radka i więcej specialnie nie mam zamiaru wydawać.

2. Najtańsza 512 kosztuje - 601zł w moim sklepie a to już 73zł więcej więc się zastanwiam jaki to będzie miało sens. ASUS 3850 - 512MB a za prawie 100zł więcej moge mieć coś takiego: 3850 OC - 512MB - no ale jak tak będę zwiększał ciągle cenę to zaraz dojdę do 2K zł a chciałem raczej coś koło tego 1k zł :mur:

3. Posiadam monitor Samsung SyncMaster 152v - max rodzielczość jego to: 1024x768 i w takiej maksymalnej rozdzielczości planuje grać stąd ponownie się zastanawiam czy dopłata tych 73zł jest opłacalna ??

 

Pozdrawiam i czekam na wasze opinie do jutra mam czas!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...