Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD3850/3870

Rekomendowane odpowiedzi

1. Po pierwsze postanowiłem dopłacić już te 200zł z 8600GT Sonic+ do tego Radka i więcej specialnie nie mam zamiaru wydawać.

2. Najtańsza 512 kosztuje - 601zł w moim sklepie a to już 73zł więcej więc się zastanwiam jaki to będzie miało sens. ASUS 3850 - 512MB a za prawie 100zł więcej moge mieć coś takiego: 3850 OC - 512MB - no ale jak tak będę zwiększał ciągle cenę to zaraz dojdę do 2K zł a chciałem raczej coś koło tego 1k zł :mur:

3. Posiadam monitor Samsung SyncMaster 152v - max rodzielczość jego to: 1024x768 i w takiej maksymalnej rozdzielczości planuje grać stąd ponownie się zastanawiam czy dopłata tych 73zł jest opłacalna ??

 

Pozdrawiam i czekam na wasze opinie do jutra mam czas!!

Już bym został przy 8600GT Sonic+ - podkręcisz go i w tej rozdzielczości pociągnie co trzeba.

 

HD3850 z 256MB szkoda (moim zdaniem) brać, bo się będzie przycinał - te niewielkie różnice w średnim FPS między wersjami 256 a 512MB wynikają właśnie z delikatnych przycięć. Policz sam: np. 100 sekund, 7000 klatek = 70fps. Niech teraz wystąpią 3 sekundy, gdzie fps spadnie z 70 do 15 klatek. Dostajesz 68,35fps. Niby to tylko nieco ponad 1,5 klatki na sekundę - a komfort gry zdecydowanie inny :/ Spadek poniżej grywalnego poziomu był średnio co pół minuty, a miało to taki niewielki wpływ na średnią liczbę klatek!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już bym został przy 8600GT Sonic+ - podkręcisz go i w tej rozdzielczości pociągnie co trzeba.

 

HD3850 z 256MB szkoda (moim zdaniem) brać, bo się będzie przycinał - te niewielkie różnice w średnim FPS między wersjami 256 a 512MB wynikają właśnie z delikatnych przycięć. Policz sam: np. 100 sekund, 7000 klatek = 70fps. Niech teraz wystąpią 3 sekundy, gdzie fps spadnie z 70 do 15 klatek. Dostajesz 68,35fps. Niby to tylko nieco ponad 1,5 klatki na sekundę - a komfort gry zdecydowanie inny :/ Spadek poniżej grywalnego poziomu był średnio co pół minuty, a miało to taki niewielki wpływ na średnią liczbę klatek!!

8600 nawet sonic zdecydowanie przegrywa z 3850 niezależnie od ilości ramu.

Ale weź 512mb lepiej np. tego asusa za 600zł. Dobra cena za niego z o ile jest z grą CoH, potwierdź to bo czasem najtańsze są sprzedawane bez dodatków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8600 nawet sonic zdecydowanie przegrywa z 3850 niezależnie od ilości ramu.

Ale weź 512mb lepiej np. tego asusa za 600zł. Dobra cena za niego z o ile jest z grą CoH, potwierdź to bo czasem najtańsze są sprzedawane bez dodatków.

Hm no wiec chyba będę musiał kupić tego ASUSA 512MB ponieważ miałem telefon ze sklepu, że niestety wersje 256MB są w chwili obecnej nieosiągalne (no możliwe, że jakiś upust z tej okazji dostane )

 

A co do wersji hm to właśnie nie wiem muszę się jutro dowiedzieć konkretnie jaka to będzie wersja i w jakiej cenie ponieważ na allegro sprzedają coś takiego: ASUS HD3850 512MB

 

A to już chyba jedna z lepszych kart jak czytałem tutaj posty chyba, że się mylę ??

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up gdziesz czytałem że tetn asus ma dobre pamieci 0,8 ns w porównaniu reszta 3850 ma 1ns to daje lepszy potencjał oc i lepsze osiagi podobno jak twierdzi producent karta jest szybsza w 3d markach

 

ja za swojego zalacilem 680 zl 3850 ale to był 1 sort na allegro ;p wedy jeszcze 88gt stal 1k

 

@down Mój bład zasugerowałem się collerem

Edytowane przez Jabolewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up gdziesz czytałem że tetn asus ma dobre pamieci 0,8 ns w porównaniu reszta 3850 ma 1ns to daje lepszy potencjał oc i lepsze osiagi podobno jak twierdzi producent karta jest szybsza w 3d markach

 

ja za swojego zalacilem 680 zl 3850 ale to był 1 sort na allegro ;p wedy jeszcze 88gt stal 1k

tylko wersja TOP ma pamięci 0,8ns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszedł mój HD3870 PowerColor, bym wrzucił jakieś wyniki w 3D markach, ale ani 2003 ani 2006 niechce mi sie odpalić, zawiesza sie na ekranie ładowania :mur:

Da się coś z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszedł mój HD3870 PowerColor, bym wrzucił jakieś wyniki w 3D markach, ale ani 2003 ani 2006 niechce mi sie odpalić, zawiesza sie na ekranie ładowania :mur:

Da się coś z tym zrobić?

Się da ale trzeba umieć myśleć <_< Posiadanie skomplikowanej umiejętności szukania też jest wskazane

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

temat o 2900 post no. 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszedł mój HD3870 PowerColor, bym wrzucił jakieś wyniki w 3D markach, ale ani 2003 ani 2006 niechce mi sie odpalić, zawiesza sie na ekranie ładowania :mur:

Da się coś z tym zrobić?

Podpowiem: jak nie działa Windows, to wszyscy aplikują patche od Microsoftu... ;-)

 

Można też użyć przełącznika /nosysteminfo - ale to już wyższa szkoła jazdy ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to już wyższa szkoła jazdy ;-)

Myślisz że nieumiem edytować skrótu, za kogo ty mnie uważasz ?

 

Można też użyć przełącznika /nosysteminfo

-nosysteminfo pomogło, dzięki :wink:

 

Się da ale trzeba umieć myśleć <_< Posiadanie skomplikowanej umiejętności szukania też jest wskazane

Tak normalnie to bym sam to znalazł, no ale jak jest się 20minut po włożeniu nowej karty do kompa to nawet na takie proste żeczy się niema czasu :lol:

 

Zaraz zamieszcze jakieś wyniki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wojtassss

mam pytanie.

czym podkręcacie 3870?

czy ati tray tool nada się?

Jeśli jest coś lepszego to proszę o radę.

Jakie sterowniki

szukalem ale nie znalazlem nic innego niż oryginalne

może lepiej zainstalować bez catalist i dorzucić ati tray tool lub coś podobnego.

jeśli tak to w jakiej wersji.

Edytowane przez wojtassss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ma ktoś może HIS RADEON HD 3870 512MB IceQ3

 

clik

 

Chodzi mi o kulturę pracy chłodzenia ...

 

osobiście zastanawiam sie tez nad kupnem 8800 Gt, ale jakoś sentyment mnie trzyma przy ati .... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Scythe

mam pytanie.

czym podkręcacie 3870?

czy ati tray tool nada się?

Jeśli jest coś lepszego to proszę o radę.

Jakie sterowniki

szukalem ale nie znalazlem nic innego niż oryginalne

może lepiej zainstalować bez catalist i dorzucić ati tray tool lub coś podobnego.

jeśli tak to w jakiej wersji.

Podkrecaj CCC albo RT. ATT nie dziala z tego co wiem. Stery 7.11 (sa najpewniejsze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez ATT chyba sie nie da, ja podkrecam AtiTool 0.27 na Catach 8.1 i dziala ok. Wywal CCC i wszystkie ustawienia zatwierdzaj przez ati tray tool.

Edytowane przez Astro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wojtassss

wywalić ccc i zatwierdzać przez att? czy at? rozumiem że rt to riva tuner.

w 3dmark 06 mam 9284pkt sprzęt jak w opisie. Ile można z tej kary wyciągnąć - mniej więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki w 3D Mariuszu 2003 na starej i nowej karcie:

Platforma testowa:

Core 2 Duo E4300 1,8Ghz@2,56Ghz

2GB 800Mhz CL 5-5-5-15

MSI P6N SLI V2 nForce650i SLI

Amacrox Warrior AX450-PNF max.450W

 

PALiT GeForce 8600GT Sonic+ 256mb/128bit 625mhz/1800mhz

Dołączona grafika

 

PowerColor HD3870 512mb/256bit 775/2250Mhz

Dołączona grafika

Ładnie co? Dwukrotny skok wydajności........ale jednak nie do końca fajnie, jedna rzecz się niezgadza. Obydwa testy były wykonane na tym samym procesorze, a różnice w testach CPU są kolosalne.....baa nawet na Athlonie 3200+ miałem więcej punktów w teście CPU.....

 

Jest na to jakieś wyjaśnienie?? Karta spowalnia procesor???

Edytowane przez Clix0r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wywalić ccc i zatwierdzać przez att? czy at? rozumiem że rt to riva tuner.

w 3dmark 06 mam 9284pkt sprzęt jak w opisie. Ile można z tej kary wyciągnąć - mniej więcej?

RT - Riva Tuner

ATT - Ati Tray Tools

AT - AtiTool

Myślisz że nieumiem edytować skrótu, za kogo ty mnie uważasz ?

Liczba postów: 20... Początkujący uczestnik!! ;P

Tak normalnie to bym sam to znalazł, no ale jak jest się 20minut po włożeniu nowej karty do kompa to nawet na takie proste żeczy się niema czasu :lol:

Ale nie znalazłeś czasu... Leń... I dyslektyk?

Zaraz zamieszcze jakieś wyniki...

Po co? Połowa osób czytająca ten wątek ma taką lub podobną kartę...

Wyniki w 3D Mariuszu 2003 na starej i nowej karcie na sprzecie z sygnatury:

Za 3 tygodnie zmienisz procesor, zmienisz sygnaturę - na grzyba komu taki post?

Ładnie co?

Wyszedłem spod stołu...

Chodzi mi o kulturę pracy chłodzenia ...

Mało jest recenzji kart z IceQ3? Ciche i wydajne...

osobiście zastanawiam sie tez nad kupnem 8800 Gt, ale jakoś sentyment mnie trzyma przy ati .... :)

Kup NVidie - bardzo już potaniały... Unikniesz niespodzianek - czasami bardzo przykrych... Edytowane przez grogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie wlozylem asusa hd 3870

 

pierwsze wrazenia dotyczace chlodzenia ...... :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur:

 

do 40 % jest ok

potem zaczyna byc slyszalny

a przy 60 denerwuje

 

przy 100% obrotow az wyrzucilo tuman kurzu zza obudowy do gory :mur: :mur: :mur: :mur: :mur:

 

 

jednym slowem asus nic nie porawil z chlodzeniem dalej kladzie te swoje suszarki :mur: :mur: :mur: :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są dwa rodzaje RADEONA 3870 ze stajni GIGABYTE na niebieskim i czerwonym PCB.

x na niebieskim karta ma pamięci DDR3 o taktowaniu 2000MHz

x na czerwonym karta ma pamięci DDR4 o taktowaniu 2400MHz 630 zł ALLEGRO link

korekta mała: GB na niebieskim PCB, a dokładniej GV-RX387512H ma taktowanie pamięci równe 1900 MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczba postów: 20... Początkujący uczestnik!!

No i co że napisałem 20 postów?? Jak napisze 3000 postów to zostane magistrem informatyki?? Żal mi takich co przeliczają inteligencje na ilość postów...

 

Po co? Połowa osób czytająca ten wątek ma taką lub podobną kartę...

Żeby ktoś kto ma GF8600GT i ma zamiar kupić HD3870, wiedział czy się opłaca czy nie. Edytowane przez Clix0r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wojtassss

Po co? Połowa osób czytająca ten wątek ma taką lub podobną kartę...

No i własnie dlatego

 

widzę że masz identyczną kartę jak ja powercolor 3870

robiłeś już 3dmark06?ile ci wyszło?

Edytowane przez wojtassss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i własnie dlatego

 

widzę że masz identyczną kartę jak ja powercolor 3870

robiłeś już 3dmark06?ile ci wyszło?

Mi na 1024x786 wyszło 10705pkt.

 

Ale ty masz tą wersje z miedzianym okrągłym radiatorem, czy tą z tym dużym, czerwonym tak jak ja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wojtassss

mam wersję z okrągłym miedzianym

wynik podałem wyżej tyle że w 1280/1024 czy jakoś podobnie

Edytowane przez wojtassss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wywalić ccc i zatwierdzać przez att? czy at? rozumiem że rt to riva tuner.

w 3dmark 06 mam 9284pkt sprzęt jak w opisie. Ile można z tej kary wyciągnąć - mniej więcej?

+/- 10 700 bez podkręcania i cudowania z systemem, na normalnym codziennym windows xp sp2 pro. Sprzęt w sygnaturce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pieknie sie klocicie :lol2: :lol2: :lol2:

 

 

pytanie z innej beczki ale dotyczace hd3870...

 

chcialbym pograc w crysisa i inne gry w DX10

 

niestety do tego potrzebna vista i teraz moje pytanie

jaka wersja 32 czy 64 bity ? czy nie robi to roznicy w kwestii gier ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:evil:

Panowie grogi i wojtassss, nudzi wam się? Jeżeli tak, to zjazd na Onet.pl, tam będziecie mieli wesoło.

A tymczasem po 10% za OT.

I bez dyskusji, bo będzie recydywa i polecicie na długo z forum.

 

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie wlozylem asusa hd 3870

 

pierwsze wrazenia dotyczace chlodzenia ...... :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur:

 

do 40 % jest ok

potem zaczyna byc slyszalny

a przy 60 denerwuje

 

przy 100% obrotow az wyrzucilo tuman kurzu zza obudowy do gory :mur: :mur: :mur: :mur: :mur:

jednym slowem asus nic nie porawil z chlodzeniem dalej kladzie te swoje suszarki :mur: :mur: :mur: :mur: :mur:

 

ASUS poprawil chlodzenie, ale jakos chyb czytac nie potrafisz... jak masz problem z tym chlodzeniem, to sobie zmien na pasywne. Trzabylo kupic wersje Glaciator, o czym mozna bylo dawno poczytac, a nie teraz siedziec i narzekac. ciekawe jaka ty masz temp w obudowie ze ci wiatrak na 100% pracuje... wspolczuje wentylacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ -=YoGi=-

 

spokojnie buda ma dobry przewiew

 

i mi wiatrak nie pracuje na 100%

 

po prostu recznie regulowalem predkosci zeby zobaczyc jak sie bedzie zachowywal wiatrak

 

S1 czeka na zalozenie wiec bedzie dobrze

 

 

 

 

 

a co wersji visty do dx10 i grania ..?? 32 / 64 bity ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pieknie sie klocicie :lol2: :lol2: :lol2:

pytanie z innej beczki ale dotyczace hd3870...

 

chcialbym pograc w crysisa i inne gry w DX10

 

niestety do tego potrzebna vista i teraz moje pytanie

jaka wersja 32 czy 64 bity ? czy nie robi to roznicy w kwestii gier ?

64bit o tyle lepsza, że obsługuje 4gb ramu. Jak na razie w grach nie powinieneś odczuć różnicy, ale za dwa lata, a system się kupuje raczej na więcej niż 2 lata może to mieć znaczenie, ja wezmę 64bit vistę. Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...