Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD3850/3870

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wojtassss

Jak wytłumaczyć sobie przyrost fps po zmianie aa z 2 na 4?

Ustawiając aa x2 rozdzielczość 1080/1024 wszystko max mam 50-60fps

po zmianie aa na x4 70-100fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wojtassss

Sam nie wiem, w sumie wygląda to nieźle i widać że jest włączone aa, nie widzę tylko zbyt dużej różnicy między x2 a x4, nie licząc tego że na x4 szybciej chodzi.

Wychodzi na to że ustawienia ati to nadal bardziej magia, żeby chodzilo to jak należy trzeba działać wbrew logice, czasem nawet w ściśle określonej kolejności.

Zaczynam tęsknić za gf

Edytowane przez wojtassss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Od wtorku jestem posiadaczem gigabyte 3870 ddr 4 775/2250 ( z referencyjnym chłodzeniem) i mam mały problem, karta działa bez zarzutu we wszelkiego typu grach (cod4, cod2, gothic 3, crysis, tdu) ale nie wiem czemu nie moge odpalic 3dmarków 03,05,06. Po odpaleniu jednego z wymienionych pokazuje sie ekran powitalny i na tym sie zatrzymuje i tak sobie stoi :mur: , dopiero ctr+end+delate i zamkniecie programu w menadżerze pozwala na dalesz użytkowanie kompa. Spotkał sie ktos z takim problemem?? Nadmieniam ze system swierzy, klika rodzajów sterowników przetestowane i dalej to samo. Wczesnej przy 7900 Gs takich probelmów nie było :sad: ( a miałem brac 8800GT Galaxy :mur: ).

Ps. Nie chce ktos kupic tego gigabyte? :wink: za 600 oddam w dobre rece :rolleyes:

Witam,

mialem ten sam problem i przez przypadek odkrylem przyczyne. Nie uruchamial mi sie 3dmark, ktory byl instalowany, wiec zrobilem reinstalke XP z tego powodu i innego, bo w tym czasie zmienialem karte nvidii na ati. Na swiezym windowsie uruchomilem 3dmarka bez jego instalacji bo mialem go na innej partycji i bylo all OK. Skonstatowalem, ze to instalacja 3dmarka powoduje problemy z jego uruchomieniem. Doszedlem do tego, ze przyczyna klopotow jest plik direcpll.dll , ktory po instalacji znajduje sie tu : c:\windows\system32\futuremark\msc\direcpll.dll. Skasowalem go i nie mialem juz problemow z odpaleniem 3dmarka. Odkrylem tez, ze po zainstalowaniu 3dmarka06 pod w/w sciezka pojawia sie dodatkowy plik - atimgpud.dll, i moglem zostawic - direcpll.dll , bo bylo tez all OK. Mam nastepujace wersje 3dmarka : 06 - 1.1.0 ; 05 - 1.2.0 ; 03 - 340.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to wystarczy zaktualizowanego smarka ściągnąć lub patcha do niego.

 

Nie dokonca, przynajmniej w moim przypadku, tez myslałem ze to wina lezy w tym ze mam stara wersje 3dsmarków, specjalnie sciagłem najnowsze zpatchowane wersje i dalej było to samo. Dopiero wykasowanie pliku o którym napisał szymar9 pomogło. Jedno pytanie, 38 tys w 2003 i 11 tys w 2006 na moim sprzecie (cpu podkręcony na 3.25, reszta bez zmian) to wynik zadowalający??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! mam pewien problem z karta graficzna ati gigabyte hd 3870 poniewaz chodzi jak chce tzn raz lepiej lub gorzej i wydaje mi sie ze to przez fukncje powerplay poniewaz gdy gram karta czasami sie wylacza;/ co powoduje przycinanie i spadek fps a nawet zawieszenie kompa... Chcialbym na stale wlaczyc 3 tryb karty tzn zeby chodzila najabrdziej wydajnie ale nie wiem jak to zrobic... np podczas gry w Call of Duty 4 fps strasznie mi skacza od 20 do 400(w tym samym miejscu);/ a tak poza tym Jakie ustawienia PCIe ustawic bo mialem 100Mhz a teraz ustawilem 101Mhz ale gdzies czytalem ze to zalezy od procka wiec do mojego to jak PCIe powinno byc ustawione? pelna specyfikacja kompa:

AMD Phenom Quad-Core 9500 Socket AM2+ BOX

GigaByte GA-MA790FX-DS5

Patriot Extreme DDRII 4GB/800 (2 x 2GB) CL4 (PDC24G6400LLK)

Gigabyte ATI Radeon HD3870 512MB DDR4 256bit PCI-E TV/2xDVI

zasilacz Chieftec 450W GPS-450AA-101A ATX PFC

z tego co tu czytalem to pasowalo by mi zmienic biosa na karcie ale to jedyne wyjscie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co tu czytalem to pasowalo by mi zmienic biosa na karcie ale to jedyne wyjscie?

tak, kilka stron wczesniej miales linka do ati 3850/2870 bios editor. zmieniasz poprostu ustawienia w 2D na takie jakie masz w 3D, nie zapomnij tylko napiecia podniesc na 1.3, tak ja w 3d mode. potem tylko wgrywasz zmodowany biosik. instrukcjie masz na 1 stronie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do jakiego procka? O czym ty mówisz? To jest taktowanie złącza pcie czyli pod grafike a nie do procka!!!

Podnoszenie tego nie daje zauważalnego zysku wydajności poza kilkoma pkt w benchmarkach!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cholera korci mnie crossfire z jakims HD3850 :D hehe

 

jak myslicie, oplaca sie dolozyc 3850 z 256mb?

tak z ciekawosci spytam, a nie lepiej dołozyć drugie 3870 ?? :rolleyes: oddam swoje po atrakcyjnej cenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cholera korci mnie crossfire z jakims HD3850 :D hehe

 

jak myslicie, oplaca sie dolozyc 3850 z 256mb?

A dołoż sobie - zobaczysz jak w części gier będziesz musiał zmniejszać detale by móc grać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak z ciekawosci spytam, a nie lepiej dołozyć drugie 3870 ?? :rolleyes: oddam swoje po atrakcyjnej cenie :)

jak bym mial wydac na jeszcze jedna 3870 to juz bym wolal sprzedac moje i kupic X2 :P

 

A dołoż sobie - zobaczysz jak w części gier będziesz musiał zmniejszać detale by móc grać.

czemu?

 

Połączenie bez sensu. To tak jakbyś miał dwie z 256MB.

no dobra, a jak 3850 z 512mb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bym mial wydac na jeszcze jedna 3870 to juz bym wolal sprzedac moje i kupic X2 :P

czemu?

no dobra, a jak 3850 z 512mb?

Poczytaj pierwszą stronę tego arta HD 3870 X2. Tam było mowa o dwóch GPU, z czego każdy ma po 512 Mb RAMu - jak sobie wyobrażasz tandem z dwóch kart z czego jedna ma 256 RAMu, a druga 512?

Wnioski są bardzo proste do wyciągnięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połączenie bez sensu. To tak jakbyś miał dwie z 256MB.

Według tego to tak niekoniecznie bez sensu... patrząc na HL2 i wysokie rozdzielczości...

 

egiełda

 

Ale sam bym chętnie obejrzał jakieś bardziej rozbudowany test... może Focusowi się będzie kiedyś nudziło :)

 

Tylko trzeba by potestować w różnych trybach bo dla Ati narazie AFx16 jest bez sensu raczej ze względu na bardzo duże spadki wydajności, a tryb x8 według moich subiektywnych testów jest często wydajniejszy od trybu x4... także jak już coś testować to kompleksowo :/

Tak na marginesie to coś chyba Ati przebąkiwało że da się pracować też z innymi słabszymi kartami Ati w Crossfirex więc wyglądało by na to że ten cały crossfire może pracować też w innym systemie niż każda karta renderuję 1 klatkę na przemian... na 790FX chyba też ma być możliwa współpraca ze zintegrowaną grafiką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale sam bym chętnie obejrzał jakieś bardziej rozbudowany test... może Focusowi się będzie kiedyś nudziło :)

 

Tylko trzeba by potestować w różnych trybach bo dla Ati narazie AFx16 jest bez sensu raczej ze względu na bardzo duże spadki wydajności, a tryb x8 według moich subiektywnych testów jest często wydajniejszy od trybu x4... także jak już coś testować to kompleksowo :/

Ja tylko część gier testuję z Anizo-x16. A odnośnie tego "x4" i "x8" to mówisz o AA czy o Anizo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj co napisał Focus post nad Tobą...

Wiem mniej więcej jak działa Crossfire i czytałem to co napisał wyżej Focus... ale na tych testach nie wygląda to aż tak źle oczywiście nie uwzględniając Crysis :P Dlatego chętnie bym zobaczył coś bardziej rozbudowanego :D Wiem że wydajność będzie niższa niż dwóch kart z 512... tylko o ile ? Te dodatkowe 256 dla drugiej karty dobierane jest pewnie z RAM, jeżeli pracuje w systemie klatek na przemian... ważne jak duza i w ilu tytułach byłaby to różnica :) Z drugiej strony najwydajniejszy tam zestaw to hd3870 512 + hf3850 1024... tutaj to 70-siatce brakuje 512 ram ale i tak zestaw jest najwydajniejszy chociaz niby te dodatkowe 512 w 3850 nie powinno miec wplywu ?

 

Focus pisałem o anizo... zresztą już kiedyś próbowałem zwrócić na to uwagę i robiłem tu jakąś tabelkę z 3dmarka, z gier w ktore gram to tylko powtarzam sobie scene z roznymi ustwieniami anizo i podglądam "klatki" frapsem, wiec to taki sredniomiarodajny test i bardziej na uzytek własny wiec nie tabelkowałem tego, ale coś w tym chyba jest :/

Edytowane przez Star Rider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem mniej więcej jak działa Crossfire i czytałem to co napisał wyżej Focus... ale na tych testach nie wygląda to aż tak źle oczywiście nie uwzględniając Crysis :P Dlatego chętnie bym zobaczył coś bardziej rozbudowanego :D Wiem że wydajność będzie niższa niż dwóch kart z 512... tylko o ile ? Te dodatkowe 256 dla drugiej karty dobierane jest pewnie z RAM, jeżeli pracuje w systemie klatek na przemian... ważne jak duza i w ilu tytułach byłaby to różnica :) Z drugiej strony najwydajniejszy tam zestaw to hd3870 512 + hf3850 1024... tutaj to 70-siatce brakuje 512 ram ale i tak zestaw jest najwydajniejszy chociaz niby te dodatkowe 512 w 3850 nie powinno miec wplywu ?

Nie w tym rzecz - w trybie AFR każda z kart renderuje kolejne sceny, a więc w przypadku gdy gra bęzdie wymagać 512 MB RAMu będziesz miał "czopi czop", który niekoniecznie zostanie wychcywony przez frapsa - a nalezy pamiętać, że ja jednak mimo wszystko nie gram w tej gry (wszystkie) i nie zawsze zobaczę jakieś tam babole - no i jedno to zauważyć a drugie to udowodnić, bo jednak wielu się znajdzie co nie uwierzy.

Generalnie pomysł łączenia dwóch kart o różnej pojemności pamięci jest mocno nietrafiony.

 

Focus pisałem o anizo... zresztą już kiedyś próbowałem zwrócić na to uwagę i robiłem tu jakąś tabelkę z 3dmarka, z gier w ktore gram to tylko powtarzam sobie scene z roznymi ustwieniami anizo i podglądam "klatki" frapsem, wiec to taki sredniomiarodajny test i bardziej na uzytek własny wiec nie tabelkowałem tego, ale coś w tym chyba jest :/

Jakoś się mi to nie wydaje, ale postaram się sprawdzić poszczególne poziomy Anizo w jakiejś grze. Jak znajdę chwilkę czasu bo narazie martretuje nowość inną ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chwilkę czasu bo narazie martretuje nowość inną ;)

poznałeś nową dziewczynę? :P :D

 

ze wszystkim co napisałeś wyżej się zgadzam... tylko... coś musi być jeszcze na rzeczy bo po diabła by deklarowali pracę z innymi dużo słabszymi kartami ? np. 3670... albo to tylko markietingowe pobożne życzenia albo rzeczywiście ati próbuje nowe sposoby współpracy GPU... niby przyszłościowe karty Ati mają się składać z kilku prostszych jednostek współpracujących ze sobą i dokładanych dodatkowych w razie większego zapotrzebowania na moc... czyli przyszłość u Ati to multiGPU a raczej nie będą one ze sobą współpracować w starym trybie crossfire...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie, skoro 3870 kosztuje 599 zł ($) to jest to chyba bardziej opłacalne od kupna 3850 512, no nie? Bo zakładając że obie się podkręcają to chyba 3870 po O/C bedzie szybsza od 3850 po O/C. Sam nie wiem... a niedlugo chcę wrócic do ATI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...