Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD3850/3870

Rekomendowane odpowiedzi

poznałeś nową dziewczynę? :P :D

 

ze wszystkim co napisałeś wyżej się zgadzam... tylko... coś musi być jeszcze na rzeczy bo po diabła by deklarowali pracę z innymi dużo słabszymi kartami ? np. 3670... albo to tylko markietingowe pobożne życzenia albo rzeczywiście ati próbuje nowe sposoby współpracy GPU... niby przyszłościowe karty Ati mają się składać z kilku prostszych jednostek współpracujących ze sobą i dokładanych dodatkowych w razie większego zapotrzebowania na moc... czyli przyszłość u Ati to multiGPU a raczej nie będą one ze sobą współpracować w starym trybie crossfire...

To ma bardziej marketingowe znaczenie niż rzeczywiste zastosowanie - z tego co mi wiadomo (nigdy tego nie sprawdzałem) to również w przypadku SLI łączenie dwóch kart o różnej wydajności nie daje stosownych efektów - tego prosto się nie da zrobić - pamiętaj że gra to nie jest zaskrytowany film, który można akcelerować - tutaj na bieżąco trzeba korygować zawartość kolejnych scen, przez co zastosowanie różnych grafik mocno komplikuje sprawę. To jest tak samo jak nvidiowe łączenie w SLI integry z normalnym GPU - o ile mówimy o tym w kontekście oszczędzania energii to jest spox, ale dla zwiększania wydajności to wydaje się mi to pomysł przynajmniej niepraktyczny i problematyczny - ale w końcu pracują tam mądrzejsi ludzie ;)

 

A ja mam pytanie, skoro 3870 kosztuje 599 zł ($) to jest to chyba bardziej opłacalne od kupna 3850 512, no nie? Bo zakładając że obie się podkręcają to chyba 3870 po O/C bedzie szybsza od 3850 po O/C. Sam nie wiem... a niedlugo chcę wrócic do ATI.

Za 600 złotych to się zupełnie nie opyla - za 50 złotych więcej masz dużo szybszego 8800 GT.

3850 512 MB to moim zdaniem ciekawsza oferta gdyż ma lepszy stosunek cena/wydajność od 3870, ale i tak gorszy niz 8800 GT.

No i jeszcze jedna sprawa - jeśli cena 9600 GT będzie nie większa niż 500 złotych, to dni Radeona HD 3850 512 MB są już policzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie pomysł łączenia dwóch kart o różnej pojemności pamięci jest mocno nietrafiony.

no zapytalem, bo 256 jest dosc tania, ale w sumie masz racje. no ale co z opcja gdy 3850 bedzie z 512MB? i tak idzie do drugiego portu...

 

Ma ktos moze 3850 do pozyczenia? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no zapytalem, bo 256 jest dosc tania, ale w sumie masz racje. no ale co z opcja gdy 3850 bedzie z 512MB? i tak idzie do drugiego portu...

Nie wiem jak to jest w ATi przy łączeniu dwóch grafik o róznej wydajności - w przypadku SLI karta szybsza "zwalnia" do poziomu tej wolniejszej.

Myślę jednak, że narobisz sobie tym sporo problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Policzone albo i nie.

Zalozenie ,ze ATI nie odpowie ruchami cenowymi jest mocno nierealistyczne skoro przynajmniej w procesie technologicznym wyprzedzaja NV.

A co ma do tego proces? Intel wcześniej miał 65-nm wraz z Cedar Millem, a czy dzięki temu był lepszy wówczas od 90-nanometrowych Athlonó 64? Nie! Nawet jeśli znamy ilość tranzystorów i proces produkcji to wciąż nie jest pewnym, że niższy proces z mniejszą ilością tranzystorów może być tańszy w produkcji niż większa ilość tranzystorów w wyższym procesie.

 

Co do obniżek cen - oby :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos by był zainteresowany to mam do sprzedania Gigabyte 3870 512 ddr4 775/2250, karta kupiona w zeszłym tygodniu, używana raptem przez 5 dni, cena 500zł... niezły interes kupic za 700 a sprzedac za 500 po paru dniach?;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje najnowsze odkrycie. Supreme Commander - Forged Alliance, ustawienia wsio na full AAx4 1280x1024

Dołączona grafika

Co to kur.. jest ja sie pytam :?: Kwadratowe fale czy co :mur: :angry: Klamka zapadła ATI robi OUT - jeszcze sprawdze na innych sterach ale już szukam 88GS z czerwonym PCB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale NIE! Bo to egielda szuka rewolucji! egielda jest zła! egielda to fanboje nVidii, którzy tylko szukają błędów u ATi.

 

Kurde, szkoda, że na ATi błędy same się znajdują... :lol: Niech teraz zamilkną wszyscy, którzy stwierdzili, ze jesteśmy nieobiektywni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczekam z wymianą swojej hd3870 na następną generację... GF8xxx mnie nie zadowala, cena, wyjście TV z ramką, pobór prądu w idle... Ati niby w dobrym kierunku, wyjście TV to nie ma się do czego przypiąć (super jakość i możliwości regulacji), ale sterowniki bardzo słabe, również dla linuxa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale NIE! Bo to egielda szuka rewolucji! egielda jest zła! egielda to fanboje nVidii, którzy tylko szukają błędów u ATi.

 

Kurde, szkoda, że na ATi błędy same się znajdują... :lol: Niech teraz zamilkną wszyscy, którzy stwierdzili, ze jesteśmy nieobiektywni.

Nom tylko szkoda że grafe miałem nim test na egiełdzie się pojawił :? No ale może uda się taniej kupic jakie 88GS 784MB (w ostateczności 384) to jeszcze wyjde na swoje

 

PS: jakby ktoś gdzieś widział z referencyjnym czerwonym PCB 88GS to byłbym dźwięczny za info

 

Edit: Co do "kwadratowych fal" to odpowiada za to opcja Fidelity High - na Medium fale są normalne

Edytowane przez Paweł666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje jakieś OC mojego 3850 ale mam wątpliwości ;/ Czy jak karta będzie chodzić na wyższych taktowaniach w windowsie to też sie będzie tak masakrycznie grzać jeśli nie będzie obciążana niczym? Bo mam małe problemy z niektórymi grami (nie włączają się taktowania 3d ;/) i chciałem sobie rivą na stałe dać taktowania tylko nie wiem czy jak karta będzie cały czas na 3d to się czasem nie spier... ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje jakieś OC mojego 3850 ale mam wątpliwości ;/ Czy jak karta będzie chodzić na wyższych taktowaniach w windowsie to też sie będzie tak masakrycznie grzać jeśli nie będzie obciążana niczym? Bo mam małe problemy z niektórymi grami (nie włączają się taktowania 3d ;/) i chciałem sobie rivą na stałe dać taktowania tylko nie wiem czy jak karta będzie cały czas na 3d to się czasem nie spier... ;/

Jeśli temperatura nie będzie za wysoka to problemu nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klamka zapadła ATI robi OUT - jeszcze sprawdze na innych sterach ale już szukam 88GS z czerwonym PCB

ja tam nie narzekam :) jeszcze nie testowalem we wszystkich grach, ale nie bedzie chyba tak zle :) moze wkoncu ATI wyda dobre sterowniki.

NV mialem dawno temu, ale nie chce narazie wracac :P jak mi sie uda skombinowac 3850 do testu to dam znac jak smigaja razem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy jakieś referenty od nvidii wychodzą na czerwonym pcb :wink:

OT

No może się źle wyraziłem - chodzi mi o jakieś zbliżone do ref rozwiązania jak np Gainward 8800GT (ale zaplombowany więc lipa) albo taki 88GS ...

Dołączona grafika

..., a nie jakieś minimalistyczne, upakowane wersje

EOT

 

@-=YoGi=- to ja chyba jakiś niefart mam bo dwie gry i z obiema problemy. W obie (tylko że podstawki) grałem na 6800GT i nigdy nie miałem problemów - pomijając średnią wydajność zwłaszcza w Supreme. Jutro jeszcze sprawdze pare gier ale raczej ATI podziękuje - może jeszcze jakie wyniki w smarkach po wodowaniu i modowaniu zrobie ;)

Edytowane przez Paweł666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@-=YoGi=- to ja chyba jakiś niefart mam bo dwie gry i z obiema problemy. W obie (tylko że podstawki) grałem na 6800GT i nigdy nie miałem problemów - pomijając średnią wydajność zwłaszcza w Supreme. Jutro jeszcze sprawdze pare gier ale raczej ATI podziękuje - może jeszcze jakie wyniki w smarkach po wodowaniu i modowaniu zrobie ;)

hmm... ja tam bardzo wymagajacy nie jestem, wiec moze dlatego... jak narazie gralem sobie w miare luksusowo w Settlers 2 -10th Anniversary :D hehe

przez kilka nastepnych dni bede mial troche luzu, wiec powrzucam gry, ktore bede pogrywal, m.in: NWN2+maska, wiedzmin, colin dirt, nfs ps, stalker, bioshock, moze crysis...

no i ta dolaczona przez asuska, ale nie pamietam nawet co to jest :P jak narazie, to na sterach od asusa nie mialem tylu problemow co poniektorzy tutaj sie rozpisuja... np te czerwne linki... mam caly czas takie jak mialem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W PS i SWAT 4 chwile grałem i niby nie było errorów. Do Asusa jest dodawany CoH OF i ta gra u mnie wieszała GPU/całago kompa lub dziwności się robiły z obrazem - daj znać jak to będzie u ciebie - może coś innego leży na rzeczy a ja jade po niezawodnym ATI :D (moje pierwsze ale chyba ostatnie :rolleyes: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W PS i SWAT 4 chwile grałem i niby nie było errorów. Do Asusa jest dodawany CoH OF i ta gra u mnie wieszała GPU/całago kompa lub dziwności się robiły z obrazem - daj znać jak to będzie u ciebie - może coś innego leży na rzeczy a ja jade po niezawodnym ATI :D (moje pierwsze ale chyba ostatnie :rolleyes: )

jeszcze mam gdzie COD4 to tez sprawdze...

 

moze jutro wrzuce CoH OF to dam ci znac. zobaczymy czy beda jakies klopoty. napisz na jakich ustawieniach grales, to bede wiedzial za co sie lapac, bo ja pewnie odpale w standardowych dla mnie :) 1680x1050 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma do tego proces? Intel wcześniej miał 65-nm wraz z Cedar Millem, a czy dzięki temu był lepszy wówczas od 90-nanometrowych Athlonó 64? Nie! Nawet jeśli znamy ilość tranzystorów i proces produkcji to wciąż nie jest pewnym, że niższy proces z mniejszą ilością tranzystorów może być tańszy w produkcji niż większa ilość tranzystorów w wyższym procesie.

Bo Intel mial taka polityke cenowa , ze w tamtych czasach nie konkurowal cena tylko marka :)

 

Pewnosci nie ma , ale przypuszczac mozna ze jednak jest taniej zwlaszcza , ze maja kilka miesiecy wyprzedzenia wiec powinni miec tez bardziej zoptymalizowany uzysk (czego po czesci dowodzi brak jakiejs wersji z 240 shaderami)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale NIE! Bo to egielda szuka rewolucji! egielda jest zła! egielda to fanboje nVidii, którzy tylko szukają błędów u ATi.

 

Kurde, szkoda, że na ATi błędy same się znajdują... :lol: Niech teraz zamilkną wszyscy, którzy stwierdzili, ze jesteśmy nieobiektywni.

mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa...jutro za...m do Canossy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł666 u mnie COH działa bez problemu na różnych ustawieniach.

Parę dni temu stawiałem nowy system po nvidii i nie dałem rady zainstalować sterów do grafy ściągniętych z neta.Wywalało że nie ma Framework 2.0 mimo że go instalowałem.Dopiero oryginalne stery załączone do grafy nie stawiały żadnych problemów.Dziwne to wszystko.A najbardziej dziwne jest to że w smarkach mam BARDZO duży przyrost punktów a COD 4 chodzi gorzej niż na moim wcześniejszym 7900. :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Paweł666

 

 

jeszcze mam gdzie COD4 to tez sprawdze...

 

moze jutro wrzuce CoH OF to dam ci znac. zobaczymy czy beda jakies klopoty. napisz na jakich ustawieniach grales, to bede wiedzial za co sie lapac, bo ja pewnie odpale w standardowych dla mnie :) 1680x1050 :D

Gre już skończyłem i odinstalowałem ale wsio na Full i AAx4 1280x1024. W sumie dziś tylko jeden reset musiałem zapodać a grałem dość długo. Generalnie to tak 1-2h i zwiecha albo problemy z wyświetlaniem obrazu.

dobra. gralem dzisiaj w to i musze powiedziec ze ta gra mni wcale nie ciagnie... no ale, trzeba przetestowac... gralem blisko 2,5h i nie mialem zadnego zwisu ani problemow. gralem na ustawieniach HIGH + AAx4 w 1680x1050.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze nie jestem zbyt wymagajacy mi 3870 wystarcza co prawda na poczatku "wydawalo mi sie" ze na ulamki sekundy przycina co jakis czas NFS Carbon"pierwsze co uruchomilem" szukalem szukalem odpowiedzi a wystarczylo odpalic na lapku (karta 8600):D i wiecie co ?przycina sie identycznie :D i w tych samych momentach najbardziej to widac w intrze.nastepnie powgrywalem co mialem prostrit bioshock crysis i wszystko ladnie ,jak dla mnie wystarczajaco .Niestety plyte zalatwil p4ht ktorego wsadzilem i zdrowo podkrecilem w gigaszita x38 i nie mialem jak potestowac dluzej ,przez tydzien nie mialem z nia zadnych problemow .Ogladam duzo filmow i karta ma naprawde dobry obraz na tv nawet kiepskich jakosciowo avi rmvb .Może jak ati zakasa rękawy i dopracuje stery pod crosfire to sie w przyszlosci skusze na druga 3870 ale jesli nic w tym kierunku nie zrobia to sprzedam gigaszita wlacznie z 3870 i zakupie NV z nowej generacji ale zanim wyjda nowe NV w przystepnej cenie duzo czasu uplynie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli temperatura nie będzie za wysoka to problemu nie będzie.

a dla takich np 3850 jaka to jest za wysoka? albo inaczej - z jaka temp karta moze bezpiecznie smigac na dluzsza mete? mowimy i o strese i o idle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seimka

 

Mam problem, wymieniłem kompa na nowy i leciał ladnie wszytko tylko ze wolnmo startował windows i błedy czasami były po formacie nie moge zainstalowac CCC probowałem z 5 razy i same ccc siagalem i z calej paczki wyskakuje bład prze starcei systemu 2x i prze to mi sie komp zawieszał czesto i wyskakiwały kolowe kwadraciki na monitorze to odinstalowałem :mur: co może być tego przyczyną??

 

Może coś pomoże wersja 8.2

 

Mam gecuba 3850 i po 1h-2h wiesza mi się crysis lub wywala błedy o co kaman? wiesza sie nawet jak w RT ustawie wiatrak na 70% i obudowa otwarta i wysunięty troche komputer wiec ma swobodny wlot powietrza w idle temp rdzenia okolo 40*

 

Zadziwnia mnie że komp przeszedł bez problemu 3d06 marka e4500 podkrecony na 2,5 wynik okolo 9800 skoro wytrzymuj marka czemu zwiesza go crysis

Edytowane przez Jabolewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie sciagnełem i jetnapisane ze nie obsluguje mojej grafy albo systenu a to i to sie zgadza xp 32 bit prof

 

Dobra zainstalowałem ale [gluteus maximus] dalej CCC nie działa mysałem ze przez net framework ale mam 1.1 2.0 service pack 1 30. service pack 1 i 3.5 WTF?

Edytowane przez Jabolewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji mogę powiedzieć że Catalyst 8.2 usuwa problem z kolorami czcionek i teraz w Crysis'ie na ustawieniach High widać całego jeepa bo na 8.1 było widać u mnie tylko kierownice, koła i drzwi :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...