Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD3850/3870

Rekomendowane odpowiedzi

Arctic Silver albo Arctic Ceramique - to dwie różne pasty ;)

przepisuje z tubki "ceramique by arctic silver" to raczej to samo co "arctic silver ceramique"

 

:D

Edytowane przez borot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam karte ati hd 3870 512mb i przycina mnie podczas gry w wiedzmina gpu karty chodzi zaledwie na 30%;/ natomiast gdy gram w cod 4 zuzycie gpu skacze od 30% do 99,99% i mnie tnie. Czytalem wczesniej ze to procek moze ograniczac karte ale mam AMD Phenoma 9500 a on raczej karty nie ogranicza. Pomozcie zmienialem juz bios na karcie taktowania w trybie 2d ale to nic nie daje da sie jakos wymusic uzycie gpu na karcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam karte ati hd 3870 512mb i przycina mnie podczas gry w wiedzmina gpu karty chodzi zaledwie na 30%;/ natomiast gdy gram w cod 4 zuzycie gpu skacze od 30% do 99,99% i mnie tnie. Czytalem wczesniej ze to procek moze ograniczac karte ale mam AMD Phenoma 9500 a on raczej karty nie ogranicza. Pomozcie zmienialem juz bios na karcie taktowania w trybie 2d ale to nic nie daje da sie jakos wymusic uzycie gpu na karcie?

ten phenom to zegar 2.2 jak dla mnie to malo wazne ze ma 4 rdzenie, bo gry chyba tego nie wykorzystaja... sprobuj go podkrecic i wtedy zobacz co cie ogranicza. a tak dla przyszlosci, przeczytaj najpierw watek, bo bylo juz pisane, ze wiedzmin, to nie jest wymagajaca gra dla grafiki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z framerate w CoD4 miałem problem gdy swoja karte mialem zamontowany pod PCIE2 i domyslna przypustowosc wynosila x2...po innym ustawieniu zworek przepustowosc na tym slocie wynosila x8 i problemy minely...gra nie cięła typowo, tylko miała dyrastyczne spadki FPS'ów...po prostu efekt wąskiego gardła :) Opisz szczegółowiej konfigrację sprzętu, to coś zdziałamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten phenom to zegar 2.2 jak dla mnie to malo wazne ze ma 4 rdzenie, bo gry chyba tego nie wykorzystaja... sprobuj go podkrecic i wtedy zobacz co cie ogranicza. a tak dla przyszlosci, przeczytaj najpierw watek, bo bylo juz pisane, ze wiedzmin, to nie jest wymagajaca gra dla grafiki...

YoGi -> a jak u Ciebie Wiesiek chodził? Bo u mnie jak miałem jeszcze procek na 2.4GHz, to cięło niemiłosiernie w Handlowej i w piątym rozdziale, tam gdzie pożary. Nawet redukcja ustawień niewiele pomogła, bo cięło nadal, tylko trochę mniej. Mi to wygląda na słabą optymalizację gry, dużo ludzi na forum Wiedźmina skarży się na przycinki właśnie w tych lokacjach (oczywiście są i tacy, którym "hula" na FX5500 :wink: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to moja pelna specyfikacja:

AMD Phenom Quad-Core 9500 Socket AM2+ BOX

GigaByte GA-MA790FX-DS5

Patriot Extreme DDRII 4GB/800 (2 x 2GB) CL4 (PDC24G6400LLK)

Gigabyte ATI Radeon HD3870 512MB DDR4 256bit PCI-E TV/2xDVI

zasilacz Chieftec 450W GPS-450AA-101A ATX PFC

czy yogi ma racje z tym ze to wina procesora? a po czym mam pzonac czy karta jest zamontowana pod PCIE2 czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

YoGi -> a jak u Ciebie Wiesiek chodził? Bo u mnie jak miałem jeszcze procek na 2.4GHz, to cięło niemiłosiernie w Handlowej i w piątym rozdziale, tam gdzie pożary. Nawet redukcja ustawień niewiele pomogła, bo cięło nadal, tylko trochę mniej. Mi to wygląda na słabą optymalizację gry, dużo ludzi na forum Wiedźmina skarży się na przycinki właśnie w tych lokacjach (oczywiście są i tacy, którym "hula" na FX5500 :wink: ).

tam to nie doszedlem, bo nie mialem czasu pykac tyle, ale troche pogralem i smigalo dobrze. zero zaciec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyzima handlowa chodzi w miare ok od 2.7 Ghz , na 3.0 jest juz normalnie, a biorac pod uwage ze przy 2.4 zaczyna sie robic umiarkowanie wesolo to mam watpliwosci by phenom 2.2 byl w stanie tam za wiele zdzialac.

 

A optymalizacja faktycznie slaba albo engine okazalo sie ze nie daje rady przy takim rozdeciu lokacji i chlopaki obudzili sie z reka w nocniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to moja pelna specyfikacja:

AMD Phenom Quad-Core 9500 Socket AM2+ BOX

GigaByte GA-MA790FX-DS5

Patriot Extreme DDRII 4GB/800 (2 x 2GB) CL4 (PDC24G6400LLK)

Gigabyte ATI Radeon HD3870 512MB DDR4 256bit PCI-E TV/2xDVI

zasilacz Chieftec 450W GPS-450AA-101A ATX PFC

czy yogi ma racje z tym ze to wina procesora? a po czym mam pzonac czy karta jest zamontowana pod PCIE2 czy nie?

Tak z ciekawości się spytam kto ci taki konfig podsunoł :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako sympatyk AMD gratuluję konfiguracji, a przedmówca boleje nad procesorem, który jest "niepodkręcalny" zapewne, chodzi też o to, że za cenę tych bebechów na platformie Intela po O/C byłoby szybciej. Ale w sumie, AMD też dobre choć wiadomo że słabsze ;) I tak na tle 95% komputerów w Polsce masz rakietę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm gralem w cod 1 i mam mniej fps niz w cod 4 co jest naprawde bardzo dziwne. wymagania cod 1 jak sami wiecie bo to stara gra sa bardzo male ale co z tego skoro i tak karta mi sie nie wlacza do trybu 3d ma maxa;/ wiec to napewno nie procek ogranicza karte tylko cos jest nie tak z sama karta i jej "wspaniala" funckja ATI PowerPlay... wiec mam pytanie ktoro juz kilka razy padalo czy da sie jakos wymusic na gpu wieksze zuuzycie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak gram w cod 4 singleplayer na full z aa to mnie nie tnie wogle i nic tylko w wiedzminie przycina;/ zato w cod 4 mp jak misie karta wlaczy a anizo mam wylaczone to mam stale 333fps wiec wiesz za to jak mi sie karta wylaczy to 20-30fps;/ ehh jakby chodzila caly czas na full nie mialbym najmniejszych zastrzezec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby jakiś posiadacz kart z tematu podać w miare możliwości ilość fps w Battlefield 2 w nast ustawieniach:

 

1680x1050

1600x1200

1920x1200

 

Wszystko z AAx8 i FAx16 + wszystkie opcje w grze na max.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie

 

mam moze i dziwne pytanie ale chodzi mi o zunifikowane jednostki w kartach hd 3870

 

mianowicie skad wzielo sie ich tam az 320 ?? w niektorych specyfikacjach jest podawana ilosc tylko 64 ??

 

wiec jak to jest obliczane ????

 

8800 ma 128 wiec jesli hd3870 ma tylko 64 to tlumaczylo by jego niska wydajnosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam moze i dziwne pytanie ale chodzi mi o zunifikowane jednostki w kartach hd 3870

 

mianowicie skad wzielo sie ich tam az 320 ?? w niektorych specyfikacjach jest podawana ilosc tylko 64 ??

 

wiec jak to jest obliczane ????

 

8800 ma 128 wiec jesli hd3870 ma tylko 64 to tlumaczylo by jego niska wydajnosc

Wynika to z architektury karty :) i dokladnie dlatego taka wydajnosc - pozatym sa problemy z AA

Ale i tak sie zastanawiam na kupnem tego xD jakiejs uzywki 3850 512mb :) ale nie wiem

Edytowane przez GURU500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

witajcie

 

mam moze i dziwne pytanie ale chodzi mi o zunifikowane jednostki w kartach hd 3870

 

mianowicie skad wzielo sie ich tam az 320 ?? w niektorych specyfikacjach jest podawana ilosc tylko 64 ??

 

wiec jak to jest obliczane ????

 

8800 ma 128 wiec jesli hd3870 ma tylko 64 to tlumaczylo by jego niska wydajnosc

320/5=64

64x5=320

 

Marketing ATI. Jesli dobrze pamietam jest to 4x1+1

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh trafilem na model niepodkrecalny, sypie sie przy malych OC nawet, jedyne sensowne w miare ustawienia to 730 procek i 950 pamiec, tak jak sterowniki ati sugeruja max :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na gpu do 50 max dochodzi, pamieci nie wiem, w sumie sam nie wiem co sie wysypuje - posypaly mi sie pierwszy raz literki w gierce wiec wiem ze gpu przesadzilem - na 760 bylo a pamieci na 950, wczesniej staralem sie miec pamieci na 1000, ale konczylo sie zwiechem obrazu i nastepnie systemu :blink: przykrecilem pamieci do 960, dalem gpu na 735, chyba takie cos akceptuje jak narazie, zakladam ze wysypywala sie przez pamieci bo nie wierze, zeby procesor z coolerem zawieszal karte przy 30 mhz wiecej

 

no i nie robilem zadnego Vmoda, napiecie mam 1,214, wczesniej bylo 1,3 caly czas, wieciej biosem sie nie da :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

jakie chłodzenie polecacie do asusa hd 3870.bo to co mam czyli standardowe chodzi jak suszarka do włosów.najlepiej gdyby było pasywne i tak mniej więcej cenowo do 80 pln.thx za info

bylo juz nie raz poruszane w tym watku, tylko po co szukac prawda?

 

Accelero S1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie

 

mam moze i dziwne pytanie ale chodzi mi o zunifikowane jednostki w kartach hd 3870

 

mianowicie skad wzielo sie ich tam az 320 ?? w niektorych specyfikacjach jest podawana ilosc tylko 64 ??

 

wiec jak to jest obliczane ????

 

8800 ma 128 wiec jesli hd3870 ma tylko 64 to tlumaczylo by jego niska wydajnosc

 

 

ATI i nVidia to dwie inne architeORT: ORT: ORT: ktury. Jak w starszej generacji kart obaj producenci "montowali" jednostki Pixel Shaders i Vertex Shaders. Obecnie te jednostki "zbite w jedno". Nie pamietam u kogo sie to nazywa Stream Processors a u kogo Unified Shaders :P

AMD stworzlo tak te "jednostki" ze kazda z 64 jednostek potrafi wykonac az PIĘC operacji za jednym razem, czyli tak jak by bylo 5 osobnych jednostek. Natomiast u nVidii jest to tak ze jedna "jednostka" potrafi wykonac tylko jedna operacje.

Karty ATI lepiej powinny sobie radzic z kodem ktory ma "krotkie odcinki" a nVidia z dlugim kodem.

IMO jezeli programisci wykozystali architekture stosowana w ATI i faktycznie kod byl by taki ze wszystkie 64 jednostki mogly by go przetwarzac po 5 operacji na jeden takt, to gry powinny miec kopa porzadnego bo beda dzialac jak na 320 jednostkach cieniowania.

((((((((((((( jakos to tak wszystko dziala :) jesli cosik pokrecilem to mnie poprawcie :) )))))))))))))))))))

 

Wlasnie sprzedalem GeCube 3850 Turbo(...) 512MB

kiedy maja byc te obnizki serii 38x0 ?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500 ... malo ale masa ludzi pisala do mnie ze 450zl od reki wezma. A ja im chcialem w tedy zrobisc stetoskopie rura od odkurzacza ehhh.

Szkoda mi jej okrutnie bo swietna byla wydajnosciowo. Chichutka jak na moje wymagania. No ale potrzeby inne tez byly :) ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ szczepoxx

 

w koncu rozjasniles mi temat

 

wiec okazuje sie ze kazdy koncern ma swoj sposob na przetwarzanie danych

 

tylko chyba nvidia lepiej placi producentom gier bo wiekszosc lepiej dziala na GF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...