Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD3850/3870

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy było, ale robi się ciekawie http://www.gram.pl/news_6w7hGe0_Zapowiedzi...HD_3850_X2.html Ati Radeon HD 3850 X2 ciekawe jaką to będzie miało wydajność i czy będą takie same bugi jak z Ati Radeon HD 3870 X2 :D

A tych bugów nie usunęły przypadkiem catalisty 8.3? Jedno co myślę o tej karcie, że to przedsmak zmiany na r7xx. To będzie dopiero skok wydajności a 3850x2 będzie jedynie walczyć ceną bo to będzie po OC to samo wydajnościowo co 3870x2 ale tańsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz Asusa i nie możesz sam sprawdzic czy sa plomby?..

 

No pewnie że mogę ale nie mam czasu :( Z chęcią bym pogrzebał przy kompie ale nie mam możliwości bo jak nie praca to moja kobieta siedzi i pisze prace licencjacką a wtedy lepiej nie podchodzić bo :angry: hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, mam gecuba 3850 i otóż taki problem z rdzeniem podczas podkręcania memki idą na 1000 ale rdzeń podniesienie go o 20 mhz powoduje zwis kompa na 30 sekund zielono czarne pionowe pasy i w końcu restart kompa temperatury udało mi się zbić do 33 w idle w stresie okolo 60, czy to może być skutek niedovoltowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, mam gecuba 3850 i otóż taki problem z rdzeniem podczas podkręcania memki idą na 1000 ale rdzeń podniesienie go o 20 mhz powoduje zwis kompa na 30 sekund zielono czarne pionowe pasy i w końcu restart kompa temperatury udało mi się zbić do 33 w idle w stresie okolo 60, czy to może być skutek niedovoltowania?

Maiłem to samo i takie objawy to wina pamięci, nie rdzenia. Ktoś już pisał o tym. Obniż taktowanie pamięci i zobacz czy będziesz miał to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie jak podkręcam bez rdzenia pamięci na 1k to po około 2 h mi sie wysypał oki to pammiatki będę dawał na 950 tylko teraz ekspermentować będę z rdzeniem ;p może na 800 go puszcze tylko trzeba dovoltować chyba, tak właśnie do ilu można ciągnąć na standardowym voltarzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytańko do was.Ostatnio miałem parę dziwnych startów kompa i nie wiem z jakiego powodu.Do tej pory nigdy nie miałem czegoś takiego.

A dokładnie po włączeniu kompa system się normalnie ładuje ale monitor pozostaje czarny,ale jest włączony (zielona dioda na monitorze)dopiero po naciśnięciu przycisku power na budzie komp się wyłącza i gdy go włącze jeszcze raz to już jest wszystko jak trzeba.

Zdarzyło mi się to jakieś 5 razy.Wiem że to nie dużo ale mnie to niepokoi.

Komp z siga,a grafa to Asus EAH3850/G/HTDI/521M/A.

Edytowane przez ZielonyTBG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam problem średnio raz na kilkanaście startów. Karta HIS 3850 256 MB, płyta gł Asus m2nsli deluxe. Myślałem ze to oś z zasilaczem (chieftec 400W) ale tester wszystko w normie pokazuje. Bios mam najnowszy. Spotkał sie jeszcze ktoś z czymś takim? Obawiam się że sie na to nic nie poradzi. Nie chce sie rozstawać z AMD/ATI, ale zaczynam sie zastanawiać nad zmianą grafy.

Edytowane przez v1ru5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Sapphire HD3850 AGP, WXP32, SP2, stery szafira/ati 8.3: wszystko bangla jak należy oprócz... 3Dsmarków. Ładuje się splash screen i stoi. Ustaliłem że wszystkie wersje smarka zwisają podczas zakładaniu hooka na dinput.dll, ale dlaczego?

 

Nie gram w smarki, ale chciałbym porównać tego szafirka z GF7900GS_AGP, który właśnie wyleciał z kompa ;)Nie chcę też bez sensu reinstalować systemu, więc może ktoś wie co jest na rzeczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sapphire HD3850 AGP, WXP32, SP2, stery szafira/ati 8.3: wszystko bangla jak należy oprócz... 3Dsmarków. Ładuje się splash screen i stoi. Ustaliłem że wszystkie wersje smarka zwisają podczas zakładaniu hooka na dinput.dll, ale dlaczego?

Ominąłeś lekcję pt szukaj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się nowy program do edycji biosu.

 

http://www.techpowerup.com/downloads/1016/...itor_v1.08.html

 

Wie ktoś jak przestawić suwaki w ustawieniu wentylatorka, tak aby przy np. obciążeniu w 3D wzrastały jego obroty?? Bo mam kartę taką jak w podpisie i nie mam regulacji obrotów, lub jest ale chyba załącza się przy 90st. C :huh: bo jak dotąd nigdy nie słyszałem, aby wentylatorek wchodził na wyższe obroty. Przy pomocy tego programu edytowałem bios i ustawiłem sobie rdzeń na 760mhz włączyłem 3d marka 2005 i w teście ze smokiem zwis. Reset sprawdzam temp karty a tam 73st C. Da się jakoś edytować ten bios i ustawić te suwaki, żeby wentylator wchodził na wyższe obroty??

 

Edyta:

Dobra po podkręceniu karty przy pomocy tego programu przy przejściu z 2D do 3D lub uruchomieniu 3D marka mam zwis i tylko reset kompa pomaga. Mam jakiś atibioseditor i przy pomocy jego takie ustawienia działają bez problemu. Czy ktoś też próbował przy pomocy tego programu edytować bios i ma takie same problemy??

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Ominąłeś lekcję pt szukaj...

Nie ominąłem, hotfixa do smarka wgrałem na dzień dobry (o czym powinienem wspomnieć, my fault)

 

EDIT: Znalazłem przyczynę, wątpię żeby to komuś się przydało, ale wypada napisać:

COMODO defense+ odpalał smarka w trybie "audit", przez co ten miał ograniczone uprawnienia. Konfiguracja defensa była ok, problem stworzyła automatycznie śiągnięta "łatka". Zbiegło się to w czasie ze zmianą grafiki, dlatego zgłupiałem, podejrzewałem jak zwykle skopane stery :lol: , a wystarczyło ponownie przydzielić uprawnienia...

Edytowane przez tomazzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edyta:

Dobra po podkręceniu karty przy pomocy tego programu przy przejściu z 2D do 3D lub uruchomieniu 3D marka mam zwis i tylko reset kompa pomaga. Mam jakiś atibioseditor i przy pomocy jego takie ustawienia działają bez problemu. Czy ktoś też próbował przy pomocy tego programu edytować bios i ma takie same problemy??

robisz 760 mhz rdzenia i dziala ci karta bez problemow? dziwne, mam ta sama tylko 512 i przy 740 juz nie wydala (za niskie napiecie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ominąłem, hotfixa do smarka wgrałem na dzień dobry (o czym powinienem wspomnieć, my fault)

To dobrze, sorki za ten atak z flanki

 

EDIT: Znalazłem przyczynę, wątpię żeby to komuś się przydało, ale wypada napisać: COMODO defense+ odpalał smarka w trybie "audit", przez co ten miał ograniczone uprawnienia. Konfiguracja defensa była ok, problem stworzyła automatycznie ściągnięta "łatka". Zbiegło się to w czasie ze zmianą grafiki, dlatego zgłupiałem, podejrzewałem jak zwykle skopane stery :lol: , a wystarczyło ponownie przydzielić uprawnienia...

Miałem właśnie to zaproponować, ale widzę że odrobiłeś pracę domową ;)

 

Pozdrawiam i Wesołych Świąt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robisz 760 mhz rdzenia i dziala ci karta bez problemow? dziwne, mam ta sama tylko 512 i przy 740 juz nie wydala (za niskie napiecie)

 

Tak robi to bez problemu, ale na teście ze smokiem się wiesza, edytowałem bios i dałem nawet większe V, ale wentylatorek na karcie się nie rozpędza i po przekroczeniu 73st. C kata zamiera i robi się czarny ekran, tak wywnioskowałem po tym jak po zwisie uruchomiłem kompa ponownie i sprawdziłem temp. karty :) . Teraz zainstalowałem rive tuner i mam wentylek puszczony na 50% swej prędkości i sprawdzę czy na 760mhz chodzi bez problemu :)

 

Przy pomocy tych programów możesz podnieść napięcie i sprawdzić czy coś to pomoże :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie takie małe OT.

Ile mogę teraz wołać za moją grafę?Oczywiście wszystko jest GIT czyli sprawna 100% full komplet no i gwara.Grafa kupiona 28 stycznia.

Dokładnie taki model. dodatkowo ma radiatory na kościach pamięci.

sorki za OT. :oops:

Edytowane przez ZielonyTBG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do tego programu

Pojawił się nowy program do edycji biosu.

 

http://www.techpowerup.com/downloads/1016/...itor_v1.08.html

czy on edytuje bios odrazu czy trzeba samemu jeszcze go na karte wrzucic bo nei mam stacji dyskietek a nie wiem czy mp3 by zadziałało bo muszę dowoltować bo jak podnosze takty rdzenia czy pamieci nawet o parę to mi się robią zielono czarne pasy wzdłuż i komp pada i trzeba potem resetnąć żeby wstał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do tego programu czy on edytuje bios odrazu czy trzeba samemu jeszcze go na karte wrzucic bo nei mam stacji dyskietek a nie wiem czy mp3 by zadziałało bo muszę dowoltować bo jak podnosze takty rdzenia czy pamieci nawet o parę to mi się robią zielono czarne pasy wzdłuż i komp pada i trzeba potem resetnąć żeby wstał

 

 

Zgrywasz sobie obraz biosu na dysk przy pomocy winflash2002, robisz edycje i później wgrywasz winflash2002 z dysku pod winda i po problemie :)

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki Dzięki, a ma ktoś może gecuba turbo x-III 512 i jakei takty i napięcia ustawil ten ktoś i mu działa stabilnie. Boje się tych programów ;p za dużo przycisków. Jak zrzucałem biosa zrobił mi się blue screen

i zrzucanie pamięci fizycznej możliwe, że zbieg okoliczności. Ten porgram mi pokazuje że mam take same takty w 2d i 3d teraz nei wiem która z 5 kolumn zmienić i jaki voltaz

Edytowane przez Jabolewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki Dzięki, a ma ktoś może gecuba turbo x-III 512 i jakei takty i napięcia ustawil ten ktoś i mu działa stabilnie. Boje się tych programów ;p za dużo przycisków. Jak zrzucałem biosa zrobił mi się blue screen

i zrzucanie pamięci fizycznej możliwe, że zbieg okoliczności. Ten porgram mi pokazuje że mam take same takty w 2d i 3d teraz nei wiem która z 5 kolumn zmienić i jaki voltaz

Mam ustawione 3d 725/900 1.214, 2d 300/900 1.014, DVD (czyjaktotamsienazywa) 675/900 1.114.

 

Panowie takie małe OT.

Ile mogę teraz wołać za moją grafę?Oczywiście wszystko jest GIT czyli sprawna 100% full komplet no i gwara.Grafa kupiona 28 stycznia.

Dokładnie taki model. dodatkowo ma radiatory na kościach pamięci.

sorki za OT. :oops:

Jakieś 500-550 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To napisze co che napisać w tym programie mogę tylko zmienić ustawienia 2d bo 3d mi nie czyta tylko 2d jako 2d i jako 3d, a problem z obrotami wiatraka rozstrzygnąłem riva tunerem ustawiłem na 41% na start wina i teraz pytanie czy 85 stopni to bardzo dużo?? Czy jakoś przejdzie bo brat raczej nie zniesie 70% t będzie grał na 40 a ja będe na 70% wtedy mam 70 stopni, to czy 85 to znośnie??

 

Dobra moje wcześniejsze problemy były spowodowane niedowoltowaniem teraz przeszedłem 3d marka 06 i 11 tys. polecam ten program.!!!!!

Edytowane przez Jabolewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To napisze co che napisać w tym programie mogę tylko zmienić ustawienia 2d bo 3d mi nie czyta tylko 2d jako 2d i jako 3d, a problem z obrotami wiatraka rozstrzygnąłem riva tunerem ustawiłem na 41% na start wina i teraz pytanie czy 85 stopni to bardzo dużo?? Czy jakoś przejdzie bo brat raczej nie zniesie 70% t będzie grał na 40 a ja będe na 70% wtedy mam 70 stopni, to czy 85 to znośnie??

 

Dobra moje wcześniejsze problemy były spowodowane niedowoltowaniem teraz przeszedłem 3d marka 06 i 11 tys. polecam ten program.!!!!!

 

 

Tu masz prostszy programik http://www.rechner-support.com/file-download-3242.html dzięki niemu też można podkręcać i ja nim podkręcam sobie ustawienia w biosie. A regulacja obrotów przez rive to myk stary jak świat, tylko dlaczego u mnie nie działa regulacja automatyczna z biosu karty?? W stresie temp karty u mnie sięga 83st. C a nie jest przecież jeszcze lato :blink: , ale jak ustawię wentylek na 50% mocy w rivie jest cicho i max temp. w stresie z tego co pamiętam 63st. C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ zboras85

ja zdejmowalem dzis z asusa i zmienialem na accelero S1

jak bede mial chwile to wrzuce fotki

nie ma zadnych plomb i caly zabieg szybko przebiega :)

 

 

post-118714-1206265859_thumb.jpg

 

post-118714-1206265889_thumb.jpg

 

post-118714-1206265947_thumb.jpg

 

bezposrednia konfrontacja :)

post-118714-1206266012_thumb.jpg

 

post-118714-1206266157_thumb.jpg

 

post-118714-1206266177_thumb.jpg

 

post-118714-1206266199_thumb.jpg

 

musialem troche powyginac radiator chipsetu bo by to bydle nie weszlo

post-118714-1206266226_thumb.jpg

 

post-118714-1206266245_thumb.jpg

 

no i potrzebna byla podporka na calosc zeby nie wylamalo zlacza albo zeby karta nie pekla

post-118714-1206266270_thumb.jpg

Edytowane przez buła81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja wyglada tak zestaw - e4300 , dfi dk p35 t2 , 4x1gb mushkin sp2 , 2x seagate 250gb , zasilka ultra x connect.

Na jednym dysku XP na drugim Vista ( gola vista chcialem sprawdzic jak to dziala ) , kazdy dysk 2 partycje.

 

Ostatnio mialem podpiety tylko ten XP. Podpinam dzis drugi zeby cos zgrac , odpalam kompa i zonk , komp dziala monitor nie odpala , reset biosu , kompa nic. Odlaczam dysk z XP zostawilem sam z Vista i wstal. Wylaczam podlaczam sam XP dziala. Podlaczam dwa i [gluteus maximus]. No to jazda znow jeden dysk i nadal [gluteus maximus] :/. Najlepsze jest to ze jak juz wstal system wolal znow sterow od grafy bo odpala na def :/ , ostatnio 2 krotnie tak sie zdarzylo. Sam juz nie wiem czy to wina grafy ? Moze zasilka po 3 latach nie wyrabia ? ( jak komp odpalny chodzi bez problemu ). Moze jakies sugestie co ewentualnie sprawdzic itd jak juz go odpale jakos na ktoryms dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde puściłem test na gafe 1h 100% obciążenia i nawet się nie zająknęła 3d mark06 11 tys ten w ogole bez problemów a w wiedźminie się resetuje temperatury znośne, możliwe, że to wiedźmin ?? bo u mnie jakieś takie jezioro się robi w jednej lokacji albo dziury w podłodze, jak patrze pod dobrym kątem jest oki, na innych grach nie testowałem bo nie mam aktualnie. I drugie pytanko opłaca się zmieniać paste na arktic silver 5 ?? tylko nie wiem czy na ramach nie jest na pastę klejąco przewodząca. Pasy się robią od podkręcania ramu jakże i procka graficznego wystarczy o 10 podnieść rdzeń lub ramy co możę być tego powodem?, mówiono tu na forum, że ramy ale ramy na standard i rdzeń tylko i i tak się resetuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...