Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD3850/3870

Rekomendowane odpowiedzi

@ zboras85

ja zdejmowalem dzis z asusa i zmienialem na accelero S1

jak bede mial chwile to wrzuce fotki

nie ma zadnych plomb i caly zabieg szybko przebiega :)

i jak sie zestawik sprawuje? ile masz temp w stresie i idle, a ile po OC? zaciekawiles mnie tym chlodzeniem :D

Edytowane przez alvin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO wynik normalny jak na procek AMD z taka czestotliwoscia. Ja mialem tak jak w sigu i bylo jakies 9500 punktow. Wersja z 512MB

 

 

A jeszcze mam pytanie ze swojej strony odnoscnie 3870 ale z pamieciami GDDR3. Czy wydajnosc takiego Gigabyte'a z ddr3 2000MHz rozni sie znacznie od normalnych z ddr4 2200MHz ??????

 

http://www.allegro.pl/item331768247_gigaby...mega_cena_.html

Edytowane przez szczepoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co ty mowisz! powaznie ?

no to sie dobrze sklada bo z tego co zauwazylem to karty z ddr3 sa tansze od wersji ddr4. I na moj rozum ALE JAJA :-] Ale jak mniemam duzą rzeszą ludzi rzadzi prawo "wyzszego numerka"? :) Zdaje sie ze w kwietniu bede polowal na takiego ddr3'owca :) Bo teraz mile zostalem zaskoczony :)

Dzieki Dziubek za informacje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2600 MHz to za mało ?

 

oczywiście to co jest w sigu to stary sprzęt, to co jest na screenie jest najbardziej aktualne

Pewnie że mało. Do tego architektura AMD jest słaba w stosunku do C2D więc i wyniki znacznie słabsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co ty mowisz! powaznie ?

no to sie dobrze sklada bo z tego co zauwazylem to karty z ddr3 sa tansze od wersji ddr4. I na moj rozum ALE JAJA :-] Ale jak mniemam duzą rzeszą ludzi rzadzi prawo "wyzszego numerka"? :) Zdaje sie ze w kwietniu bede polowal na takiego ddr3'owca :) Bo teraz mile zostalem zaskoczony :)

Dzieki Dziubek za informacje :)

No jest tak jak mowisz, wyzszy numerek, wiec ludzie leca. Poprostu DDR4 ma duzo wieksze opoznienia, wiec i wieksze takty musi miec, aby nadrobic wydajnosc w stosunku do DDR3. Na Egieldzie bylo to ladnie przetestowane przy jakiejs karcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam takie pytanko do was.Od czego mogą się dziać te arty??Czasem są ale przeważnie raczej nie.Jeżeli jakiś się pokaże po załadowaniu planszy to jest w tym miejscu do końca gry,ale gdy dojdę znowu do tej samej planszy to już na bank nie pojawi się w tym samym miejscu.

Żeby to zobaczyć trzeba się patrzeć pod kreślonym kontem,bo wystarczy pojechać myszką lekko do góry i art znika.Dzieje się to na grafie nie podkręconej jak i na podkręconej.Tylko w tej grze jest jakikolwiek problem i dzieje się to na różnych sterach(obecnie 8.3) :blink: Może ktoś wie co to??

post-121473-1206385471_thumb.jpg

post-121473-1206385550_thumb.jpg

post-121473-1206385605_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem

Mianowicie, kupilem karte HD3850 na AGP Power Color

Sprzet jak w sygnaturze

Komp odpala, monitor nie, dopiero po 3, 4 resetach laduje bios

potem wszystko normalnie.

Dziala do momentu wylaczenia kompa i znow 3,4 resety zeby odpalil.

Probowalem roznych sterownikow ale tylko te z oryginalnej plyty wykrywaja karte jako 3850

inne jako 3800. Zreszta to nic nie pomaga

Biosu nie moge juz uaktualnic mam najnowszy z 2006 roku :).

Drugi problem dotyczy podkrecania karty.

Zainstalowalem ATI Tray Tools

i w zakladce overlocking wyglada to tak

post-136235-1206389675_thumb.jpg

 

Przy jakiej kolwiek probie podniesienia mhz i zaakceptowaniu komp sie resetuje

Przy Winxp Z SP2 tylko reset

Przy Win Vista ULtimate SP1 dodatkowo wyswietla taki komunikat potem reset kompa

Bylby wdzieczny za podpowiedzi

 

post-136235-1206389883_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam takie pytanko do was.Od czego mogą się dziać te arty??Czasem są ale przeważnie raczej nie.Jeżeli jakiś się pokaże po załadowaniu planszy to jest w tym miejscu do końca gry,ale gdy dojdę znowu do tej samej planszy to już na bank nie pojawi się w tym samym miejscu.

Nie masz za bardzo podkręconej pamięci? Systemowej, nie na karcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz za bardzo podkręconej pamięci? Systemowej, nie na karcie...

Dzięki za odzew.Kostki są 800mhz więc nie powinno się nic dziać z ich strony.Wczoraj grałem cały wieczór i nie było żadnego problemu.

Wcześniej miałem 7900GS od Galaxy i nic takiego nigdy nie wystąpiło.

A tak to wygląda w CPU-Z.

post-121473-1206439442_thumb.jpgpost-121473-1206439463_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapodaj GoldMemory na jedną nockę... MHz to nie wszystko, przy A64 baaardzo ważny jest timing Max-Async Latency, który zwykle źle sie automatycznie ustawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie wina pamięci. Ja też miałem takie artefakty w Crysis. Najpierw okazało się,że to wina sterowników. Powrót z 8.3 na 8.2 załatwił sprawę. Dodatkowo,zyskałem nieco FPS. Za drugim razem,chyba coś nie stykało z save,bowiem artefaktami sypało tylko przy jednym zapisie gry. Wczytanie gry odrobinkę wcześniej/później i zero błędów,nawet po dojściu do tego momentu. Jednakże w ósmej misji "Paradise Lost" miałem jakieś problemy z grafiką,zupełnie jakby monitor krzaczył,chociaż ma dopiero kilka miesięcy,więc to odpada. Po prostu,wyglądało to tak,jakby jakaś kolorowa mgła zakryła moje pole widzenie :rolleyes: . Gdy zginąłem i wczytałem grę z tego momentu,wszystko minęło,jak ręką odjął. Dodam tylko,że w innych grach wszystko spisuje się znakomicie,a karta (chwilowo) nie jest podkręcona. Temperatura,to chyba feler- 95C (mierzone Rivą Tuner) :huh: -cały urok HD3850 z fabrycznym chłodzeniem. Czekam tylko,aż pokaże się AC Accelero S1 rev.2 w Polsce...

Edytowane przez wojton1314

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Wymieniłem pół kompa i w końcu doszłem, że freez to nie wina grafy tylko karty sieciowej wifi opartej na atherosie (planet, tp-link) także zwracam honor AMD.

 

Narazie z kartą nic się nie dzieje jestem bardzo zadowolony

 

Ale mam jeszcze 2 problemy:

1) rdzeń nie wyciągnie więcej jak 742Mhz (wiem wiem szukaj) ma ktoś gotowca gdzie posmarować na gecube 3850 512?

2) Wie ktoś może dlaczego w wiście mam 5900 pkt w smarku 06? sądze, że to przez powerplay ale nie chce rezygnować z tego czegoś bo mniej się komp grzeje i jest cichszy.

 

Karta bardzo ładnie działa na szynie 115 Mhz PCI-E (zawsze to pare smarków więcej :) )

 

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapodaj GoldMemory na jedną nockę... MHz to nie wszystko, przy A64 baaardzo ważny jest timing Max-Async Latency, który zwykle źle sie automatycznie ustawia.

Ok Grogi.Jak będę miał wolną chwilę to puszcze gold-a i zobaczymy co i jak.Na razie dzięki wielkie.

A według A64 Tweaker wygląda to tak

post-121473-1206486403_thumb.jpg

Edytowane przez ZielonyTBG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ alvin

 

w spoczynku ok 31 st

 

przy dlugim graniu w np Crysisa dochodzi do ok 54 - wiatraki na 5V ;)

 

pieknie! trzeba bedzie sobie sprawic takie cos :rolleyes:

 

a kreciles ja? z ile na ile?

Edytowane przez alvin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki za OT ale mam moralny dylemat. Sprzedałem swojego Hisa 3850 256MB

za 520zł i mam problem czy kupić znowu 3850 tylko ze 512MB czy gf9600GT. polubiłem ATI i zal mi przechodzić na nvidie, może alternatywą było by kupno 3870? Co myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki za OT ale mam moralny dylemat. Sprzedałem swojego Hisa 3850 256MB

za 520zł i mam problem czy kupić znowu 3850 tylko ze 512MB czy gf9600GT. polubiłem ATI i zal mi przechodzić na nvidie, może alternatywą było by kupno 3870? Co myślicie?

Bierz GF, 8800 lub 9600. Nie kieruj się sentymentem, 3 miesiące temu HD3850 był lepszym wyborem, teraz już nie jest. :-) Edytowane przez grogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany, myslicie ze ceny 38x0 beda jeszcze spadac w dol do maja ?? czy juz raczej nizej sie nie da :) ... bo AMD obiecywalo obizki w zwiazku z wypuszczeniem przez nVidie 8800GS i 9600GT. Ale czy byly juz calkiem te obnizki czy jeszcze nie to nie wiem do konca. Bo w sumie ceny nVidii i ATI podobne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...