Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD3850/3870

Rekomendowane odpowiedzi

A ktore sterowniki od ATI ? Wrzucałeś fixa do 8.3 ?

 

PS. Ceny takie jak powinny być by zachować konkurencyjność dla 9600gt.

 

Sprawdzalem juz wersjie 8.1 8.2 8.3 i 8.3+fix....ale okazalo sie ze to jakis program mi cos walil...usunalem wszystko ze byl goly system i chodzi...dzieki za starania pomocy i przepraszam najmocniej, ze jak sie okazalo, zasmiecilem system.... :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój konfig to Athlon 64 X2 2,4Ghz oraz karta Radeon HD3850@500Mhz/829Mhz mem i obciążenie GPU wynosi ok. 85% a szybkość 75-80 sek. na procent.

Wiatrak ustawiony na 54% i temperatura karty nie przekracza 60 stopni.

Dorzuciłem jeszcze kilka WU, widzę że jesteś w statsach trochę niżej :wink: Ale chyba dam sobie spokój, bo znów mi rachunki za prąd wzrosną i żonka się będzie burzyć.

 

A nie szukałeś może jak się ma wydajność F@H na naszych Radkach do klientów CPU albo PS3? Trochę to dla mnie zamieszane, zresztą bezpośrednio chyba trudno porównywać, bo to zależy od typu próbki.

 

Swoją drogą zamiast katować sprzęty SuperPi i Orthosem ludki mogliby pobawić się w F@H, przynajmniej coś pożytecznego dla ludzkości by wynikło. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie szukałeś może jak się ma wydajność F@H na naszych Radkach do klientów CPU albo PS3? Trochę to dla mnie zamieszane, zresztą bezpośrednio chyba trudno porównywać, bo to zależy od typu próbki.

Chwilowo wygląda na to, iż na karcie HD3850 można osiągnąć 1200-1900 PPD (proc Athlon 2,2Ghz - C2D 4 Ghz, bądź też uruchamiając dwóch klientów na jednej karcie - nie zalecane). PS3 to ok. 800-900 PPD. C2D Quad przy 3,5 Ghz ok 3500 PPD - klient SMP.

 

Jeżeli idzie o szybkość obliczeń to jest bardzo trudno porównać ze względu na różnice w architekturze platform sprzętowych.

Podobno funkcjonalność klienta GPU2 jest porównywalna do PS3, a klient SMP jest najbardziej zaawansowany.

GFLOPSy prezentują się mniej więcej tak: GPU2 ok 90-100, PS3 30-40, SMP 60-90 (tego ostatniego nie jestem pewien).

 

Swoją drogą zamiast katować sprzęty SuperPi i Orthosem ludki mogliby pobawić się w F@H, przynajmniej coś pożytecznego dla ludzkości by wynikło. :rolleyes:

Te programy to akurat do czego innego są stosowane.

Nie sądzę, aby testowanie stabilności za pomocą programów do obliczeń naukowych było dobrym pomysłem w szczególności dla tych projektów.

Edytowane przez Gormar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.station-drivers.com/page/ati%20catalyst.htm

 

Catalyst 8.490

 

0804110513-8.49-080409a-062639E-ATI

 

DriverVer=04/09/2008, 8.490.0.0000

 

---------------------------------------------------------------

 

Catalyst 8.460 Oficjalne sterowniki, które ukazały się dzisiaj.

 

0804071158-8.476-080328a-061009C-ATI

 

DriverVer=03/28/2008, 8.476.0.0000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, mam problem. Mam 2 radki 3870 i 2 radki 3850. Wsadziłem dwa pierwsze, włączyłem Crossfire. Odpalam 3d marka i CPU Score wynosi 2000 zamiast 3700. Po wyjęciu grafy all wraca do normy. Sterowniki 8.3, system XP32 bit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co takiego zmieniaja poprawiaja?oplaca sie przesiadac na nie?

Przeczytaj listę zmian to się dowiesz ;).

 

W skrócie to poprawili kilka błędów wychodzących przy pewnych ustawieniach (szczególnie maksymalnych oraz raczej pod Vistą) graficznych w grach t.j.:

eCompany of Heroes, Crysis, Doom 3, Doom 3, Lost Planet, Tabula Rasa, Tomb Raider Anniversary (poprawiona wydajność CrossFire w Vista) oraz opartych na Unreal Engine 3.0 (dla CrossFire w Vista).

 

Auto-tune w CCC już się nie wiesza pod Vistą oraz parę innych poprawek.

 

Co to zwiększenia wydajności w grach to na razie nic nie wiadomo, ale raczej dużej poprawy bym się nie spodziewał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.station-drivers.com/page/ati%20catalyst.htm

 

Catalyst 8.490

 

0804110513-8.49-080409a-062639E-ATI

 

DriverVer=04/09/2008, 8.490.0.0000

 

---------------------------------------------------------------

 

Catalyst 8.460 Oficjalne sterowniki, które ukazały się dzisiaj.

 

0804071158-8.476-080328a-061009C-ATI

 

DriverVer=03/28/2008, 8.476.0.0000

Strasznie duże, a nie lepiej z oficjalnej strony te 14mb?

catalist 8.4 z tym, że numer 8.476 a tamte twoje to 8.490

Czy to jakieś nieoficjalne?

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wojtas czaja

Witam

mam aktualnie Powercolor Radeon HD3870 i zastanawiam się czy dużo mi da dolożenie jeszcze jednej identycznej karty.

Czy może lepiej wyjdę kupując poprostu całkiem nową inną kartę.

Decyzja musi zapaść dziś dlatego proszę o w miarę szybką odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Radeona x1950 PRo 512 mb i mam pytanie,czy duzo by mi dala w wydajności zamiana na HD 3870 ?Ale jedno rdzeniowy?

Mniej więcej dwukrotny wzrost wydajności, jeszcze to zależy od gry, ale wyszły nowe stery, więc być może nawet troszkę więcej.

Wojtas Czaja

Witam

mam aktualnie Powercolor Radeon HD3870 i zastanawiam się czy dużo mi da dolożenie jeszcze jednej identycznej karty.

Czy może lepiej wyjdę kupując poprostu całkiem nową inną kartę.

Decyzja musi zapaść dziś dlatego proszę o w miarę szybką odpowiedź

A jaką masz płytę? Jakie ma złącza PCIe?

Jak masz Asus Maxymus Formula to spokojnie możesz dokupić drugą 3870, będzie działać, bo twoja płyta nie tylko ma dwa złącza *16 ale oba PCIe 2.0 wszystko kompatybilne.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem.

 

Jaka karta jest bardziej wydajna, w zakresie gier na pc - Sapphire HD3850 512MB GDDR3 256bit czy może - ATI X1950 PRO 512MB?

 

Pytanie zapewne dość banalne dla siedzących w temacie.

 

Chodzi o kartę na magistrali agp; pod sprzętem: ASUSP4P800, P IV 2,4/3,0 GHz, 3x512 ddr, WD160 GB sata, DVD LG combo; 5 wiatraków arctic; obudowa chieftec mx -OIWD-D (chieftec 360 wat) + obecnie - asus GF 6800.

 

Interesuje mnie uzyskanie sprzętu nadającego się do najnowszych apliakcji, przy zachowaniu dotychczasowej płyty głównej i reszty podzespołów (do wymiany - wspomniana karta grafiki i ewentualnie procek; czy zasiłka da radę ww kartką ATI?).

 

Proszę o opinie.

 

Z góry thx za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panie i panowie mam problem z konfiguracją Crossfire na moim sprzęcie. Karty to Powercolor HD3850 512mb (wersja podkręcona) oraz zwykły HD3850 tej samej firmy.

 

Problem polega na tym, że po uruchomieniu z zakladce sterowników (8.4) trybu crossfire w każdej aplikacji 3D notuje średnio dwukrotny spadek wydajności, w COD4 mam efekt przezroczystych ścian, itd . Obecnie mam polączone karty tylko jednym mostkiem. Zasilacz to tylko Chieftec 400W. Reszta sprzętu jak w podpisie.

 

Macie jakieś sugestie co może z tym być ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem.

 

Jaka karta jest bardziej wydajna, w zakresie gier na pc - Sapphire HD3850 512MB GDDR3 256bit czy może - ATI X1950 PRO 512MB?

 

Pytanie zapewne dość banalne dla siedzących w temacie.

 

Chodzi o kartę na magistrali agp; pod sprzętem: ASUSP4P800, P IV 2,4/3,0 GHz, 3x512 ddr, WD160 GB sata, DVD LG combo; 5 wiatraków arctic; obudowa chieftec mx -OIWD-D (chieftec 360 wat) + obecnie - asus GF 6800.

 

Interesuje mnie uzyskanie sprzętu nadającego się do najnowszych apliakcji, przy zachowaniu dotychczasowej płyty głównej i reszty podzespołów (do wymiany - wspomniana karta grafiki i ewentualnie procek; czy zasiłka da radę ww kartką ATI?).

 

Proszę o opinie.

 

Z góry thx za pomoc.

1950Pro porównywalny z 3650 więc 3850 będzie duzo wydajniejszy, ale tu dylemat 512mb czy 256mb, jednak bym brał 3850 bo to więcej da, szczególnie jak byś miał PCIe 2.0.

Witam

Panie i panowie mam problem z konfiguracją Crossfire na moim sprzęcie. Karty to Powercolor HD3850 512mb (wersja podkręcona) oraz zwykły HD3850 tej samej firmy.

 

Problem polega na tym, że po uruchomieniu z zakladce sterowników (8.4) trybu crossfire w każdej aplikacji 3D notuje średnio dwukrotny spadek wydajności, w COD4 mam efekt przezroczystych ścian, itd . Obecnie mam polączone karty tylko jednym mostkiem. Zasilacz to tylko Chieftec 400W. Reszta sprzętu jak w podpisie.

 

Macie jakieś sugestie co może z tym być ?

MSI P35 NEO2 FR masz?

Stara zasada, najpierw poczytaj instrukcję, potem kupuj części. Nie masz crossfire pełnego, drugie PCIe jest *4 a nie *16 co znakomicie ogranicza wydajność i nic nie zrobisz, sprzedaj słabszą kartę i poczekaj na wyjście r770 za dwa trzy miesiące, jak już potanieje, kolejne dwa trzy miesiące to sprzedaj drugą 3850 i sobie kup nową 4xxx czy jak tam się to będzie nazywało?

Wieść niesie, ze będzie miała bardzo zwiększoną wydajność.

Jak chcesz już crossfire mieć, to tylko podwójna 3850x2 Ci zostaje.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dziś z gwary x1950xt coś takiego: HD3870 sapphire wersja toxic

 

Dołączona grafika

 

Ma to ktoś? bo nie mam czasu podłączyć, a chcę wiedzieć czy to to ciche jest, bo mi spokoju nie daje... i czy działa kontrola wentyla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według tego testu :

http://www.bit-tech.net/hardware/2007/10/1...38_versus_p35/1

jest wolniej niż na PCI-E 16x/16x, ale i tak szybciej niż pojedyńcza karta.

Jeżeli taki wzrost wydajności Ci starczy to może, ale wg mnie nie warto, w maju wychodzą dwie karty na 4870 i 4850, sprzedasz tą jedną, kupisz tą 4870 i masz potwora w kompie, TDP też niższe bo 150W ta mocniejsza wersja a 110W ta słabsza no i prawdziwe 1gb ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tak jak myślałem. Wentyl ten dziwnie chodzi, jakby jakieś łożysko czy coś. W idlu dziwnie warczy, a powinno być bezgłośne

 

W każdym razie wiem co zrobię. Zdejmę tą plastikową pokrywkę radiatora, odłączę ten wentylek i dam 12cm wiatrak @7v. Będzie dobrze. Jedynie muszę pokombinować jak go dobrze przymocować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kartę 3870 ,któa podkręciłem do 860mhz na rdzeniu,powyżej jest już blok.Chciałem wgrać zmodyfikowany bios do nej usuwajacy blokade dalszego o/c,jednak mój model jest na ddr3 :blink: ,dokładnie gigabyte 3870 780/1900 ddr3.. i jest problem bo bios z pierwszej strony dotyczy tylko 3870 na ddr4..Czy jest biosik równiez dla ddr3?

Edytowane przez kad2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie a co mozecie powiedziec o radku 3850 w wersji AGP? Ja mam aktualnie 1950pro AGP i nie wiem czy oplacalo by sie zapodac tamta. Dzieki za pomoc PZdr

Nie wiem, czy AGP nie blokuje wydajności ale na PCIe różnica jest duża, ponad drugie tyle wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie a co mozecie powiedziec o radku 3850 w wersji AGP? Ja mam aktualnie 1950pro AGP i nie wiem czy oplacalo by sie zapodac tamta. Dzieki za pomoc PZdr

Zależy jaka reszta sprzętu, bo jak słaba to się raczej nie opłaci bo proc będzie hamował. Wtedy lepiej poczekać, dozbierać i zrobić kompleksową przesiadkę na PCI-E, a ceny (proc, pamięć, płyta, grafa) są obecnie całkiem sympatyczne :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...