Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD3850/3870

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem z moim radeonem 3850 (Asus) otóz czesto sie zdarza ze podczas grania komp sie restartuje . Albo jak skończe grać w jedną gierkę i chce odpalic drugą to pisze ze nie wykrywa video card . Sprawdzalęm temperature w Ati tool i mam na GPU 60 C a temp. chip. 99 C . Wiecie może co jest grane ?.

Edytowane przez kostian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche duzo tu stron, wiec wybaczcie mi jesli juz sie to pojawilo i byla na to odpowiedz.

 

Mam maly problem, nabylem 2 dni temu HD3870x2, zainstalowalem na swiezo Catalyst 8.5. Wszystko w grach jest ok, nie mam zadnych problemow. Jednak jeden problem pojawia sie w momencie, kiedy zgrywa filmik z gry. W COD4 po zrobieniu cl_avidemo 30, co chwile pojawialy sie czarne blyski(poprostu czarny ekran) miedzy normalnymi screenami, co w rezultacie dawalo, mozna by tak powiedziec artefakty w wykonanym filmiku i wygladalo on jakby byl nagrany z 1 fpsem. Wszedlem w panel sterownikow i dalem disable A.I.(szczerze nie wiem co to robi ;D) i wylaczylem synchronizacje pionowa. Wlaczylem COD4 i znow sprobowalem nagrac i juz sie nie pojawil czarne ekrany. No to wszystko "ok". No i teraz, jak ogladalem powtorke w grze(Race Driver GRID) to w pewnych momentach znow sie pojawialy czarne ekrany.

 

Wyglada to tak: Link

 

Ktos wie, o co z tym chodzi? :D

Istnieje jeszcze takie coś jak FRAPS tam zero problemów. Edytowane przez Orgiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche duzo tu stron, wiec wybaczcie mi jesli juz sie to pojawilo i byla na to odpowiedz.

 

Mam maly problem, nabylem 2 dni temu HD3870x2, zainstalowalem na swiezo Catalyst 8.5. Wszystko w grach jest ok, nie mam zadnych problemow. Jednak jeden problem pojawia sie w momencie, kiedy zgrywa filmik z gry. W COD4 po zrobieniu cl_avidemo 30, co chwile pojawialy sie czarne blyski(poprostu czarny ekran) miedzy normalnymi screenami, co w rezultacie dawalo, mozna by tak powiedziec artefakty w wykonanym filmiku i wygladalo on jakby byl nagrany z 1 fpsem. Wszedlem w panel sterownikow i dalem disable A.I.(szczerze nie wiem co to robi ;D) i wylaczylem synchronizacje pionowa. Wlaczylem COD4 i znow sprobowalem nagrac i juz sie nie pojawil czarne ekrany. No to wszystko "ok". No i teraz, jak ogladalem powtorke w grze(Race Driver GRID) to w pewnych momentach znow sie pojawialy czarne ekrany.

 

Wyglada to tak: Link

 

Ktos wie, o co z tym chodzi? :D

 

ja również mam 3870x2 ale stery z Asusa (pod viste) i nie mam takich problemów z tą grą żadne black screeny mi sie nie robią

 

P.S

 

Zajebista gierka na Full detalach wygląda 10000 razy lepiej niż nfs: ps

Edytowane przez Mario-83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.

 

Mam pytanko co najlepiej kupic, 3850 512MB czy też jednak 3870, jakiej firmy konkretnie, nie zalezy mi akurat na super hiper chłodzeniu bo i tak będzie na nią kibel montowany. Zauwazyłem że są jakieś klony 3870 z pamięciami GDDR3 zamiast GDDR4 - czy warte uwagi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazyłem że są jakieś klony 3870 z pamięciami GDDR3 zamiast GDDR4 - czy warte uwagi ?

Jasne,ze godne uwagi.

Sam zobacz: :wink:

Dołączona grafika

Według egiełdy,ddr4 musi być taktowane 300mhz wyżej od ddr3,żeby miec taka samą wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pencil moda już robiłem dochodziłem do 900MHz, przy 1.43V . 3Dmarki przechodził, ale w grach nie bardzo, zwiechy były. O zmodowanym biosie słyszałem, ale nie wiem jak to się robi, czy ściąga się gotowy bios pod 3850, czy moduje jakimś programem oryginalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biosie słyszałem, ale nie wiem jak to się robi, czy ściąga się gotowy bios pod 3850, czy moduje jakimś programem oryginalny

Zmodyfikowany bios w sensie unlocked(wersja biosu powyzej 0.71.)+zmiana napieć w RBE(radoen bios editor) i dopiero wtedy pencil mod.

Też mam 1.43V,co dało mi właśnie tyle na rdzeniu(958mhz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś poradzić co zrobić, żeby ustawiać w grach na sztywno odświeżanie na 61Hz? Standardowo gry mają chyba 60 a na moim Radeonie przy tej częstotliwości dzieje się coś takiego:

 

Dołączona grafika

refresh force nie działa, próbowałem Rivą tuner tam jest opcja do refresh overdriver i też nie działa. Ma ktoś jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że obraz się kurczy i z lewej strony jest ten pas czarny. Jak widać mam panoramę i najlepiej jest grać w 1440/900 i tylko w tej rozdzielczości mam takie problemy. Jak dam 1280/1024 to nie ma problemów ale obraz wygląda gorzej. Spróbuję tego Refresh Locka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam duży problem najprawdopodobniej z kartą graficzną:

 

Palit Radeon HD3850 256/256.

 

Polega on na tym, że po pewnym czasie gry w Call of Duty: 4 komputer załapuje pełny zwis. Nie odpowiada dosłownie na nic, dopiero po minucie wciskania wielu obojętnie jakich klawiszy na klawiaturze pojawia się niebieski ekran z informacją o jakimś błędzie krytycznym gdzie pisało, że najprawdopodobniej przyczyną błędy jest plik atidvag.

Pod spodem było jeszcze sporo cyferek, najprawdopodobniej był to nr błędu.

Dodam, iż ustawienia grafiki w grze nie robią żadnej różnicy, czasami jedynie w czasie po którym robi się zwiecha.

Próbowałem już rozwiązać ten problem paroma sterownikami a mianowicie Omegami, Boxowymi od ATI, oraz najnowszymi od ATI ( Catalyst 8.5 ). Niestety na wszystkich sytuacja się powtarza.

 

Moja konfiguracja sprzętowa:

 

Mobo: GA-MA770 DS3

Modecom MC-400

Grafa jak w temacie

Proc: Athlon 4000+ X2 64

 

Szukałem na forach i google o tym ale nic nie znalazłem. Jeżeli w tym temacie była już na to jakaś odpowiedź to przepraszam najmocniej jeżeli jej nie odnalazłem - po prostu temat zawiera już bardzo dużo stron.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez vippiotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz kręconą kartę to obniż taktowanie rdzenia, ten sam błąd miałem w GRID, choc wszystkie inne gry działały dobrze. Dopiero po obniżeniu do 740 MHz działa dobrze, choc w innych grach na 750 MHz nie ma problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

Na początku posta chciałbym podziękować za pierwsze odpowiedzi na mój problem.

 

Karta nie jest podkręcona, jest na standardowych taktowaniach tego modelu czyli 668 / 1650.

Zainstalowałem zgonie z poleceniem najnowsze sterowniki ( Catalysty 8.6 ). Niestety problem występuje nadal, tym razem zwis nastąpił w pierwszej minucie gry. Poprzednie sterowniki usunąłem elegancko za pomocą ATI - Software Uninstall Utility a następnie za pomocą DriveCleaner'a zlikwidowałem dla pewności wszelkie pozostałości aby mieć pewność, że wszystkie pliki z nowych sterowników zastąpią te poprzednie.

 

Any ideas?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Czy w innych grach karta działa dobrze ?

 

2. Wgraj ATI Tool i puść skanowanie na jakiś 30 min. Zobacz do jakich temperatur się karta rozgrzewa. Zbyt wysoka temperatura może być przyczyną problemów.

 

3. Daj dokładne informacje o błędzie albo zrób zdjęcie i wstaw.

 

Możesz jeszcze Directa wgrać najnowszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Planuje zakup któregos z modeli 3850 i mam problem z wyborem. Nie gram w kryzysa i inne podobne wiec nowe grafiki 4850 narazie mnie nie interesują tym bardziej że nie zamierzam zmieniać mojego Tagana 380W. Wybor padł na Gigabyta z Zalmanem i szafirka ultimate.

 

Pytanie dot Gigabyta - czy da sie sterować wiatrakiem, z tego co wyczytalem to ma na sztywno 12v

Pytanie dot szafirka - Czy bardzo sie grzeje? :)

 

Kręcic nie zamierzam, poprostu wymiana 1950gt na cos nowszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy odrobinie umiejetnosci nawet sztywnym wentylem mozna sterowac :)

Ale tak na powaznie to mowia ze zalman na gigabyte skutecznie chlodzi ale halasuje. I generalnie nie mozna chyba sterowac

 

A Sapphire to nie mam pojecia jakie ma tempy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak:

 

Odpalam dzisiaj programik AtiTool którego już parę razy używałem i po raz pierwszy spotkałem się z taką informacją:

 

Dołączona grafika

 

Moja karta zdaje się być nie używana przez Windows? Sterowniki są zainstalowane poprawnie więc nie ma takiej opcji :)

 

"Test wizualny jest nie możliwy." - dobrze, rozumiemy...

 

I teraz pytanie gdzie mam wejść w te ustawienia o których mówi AtiTool w swojej informacji? Czy chodzi o ustawienia w Catalystach?

 

Czy zegary widoczne w oknie głównym AtiToola, są normalne dla modeli 3850? Przecież taktowania są kompletne inne niż przedstawione na zrzucie ekranu jakieś dziwne 0 / 94.

 

Co do temperatury karty jest ona na 100% niska ponieważ Palit zrobił chyba najlepsze standardowe chłodzenie pod te modele. Sprawdzę niedługo jakimś programikiem ale jest ona niska bo nawet gdy dotykam ręką karty to jest chłodna.

 

A teraz wybaczcie idę "pograć" w Call'a żeby móc zrobić zdjęcie niebieskiego ekranu :)

 

Z/w.

 

Ok, I'm back.

Niestety tym razem komputer nie odpowiadał już zupełnie i nie pomogło już nawet siadanie na klawiaturze ;)

Na szczęście ostatnim razem spisałem numerki które tam były:

 

0x000000EA (0x899EC550, 0x89A2E80XBA4EBCBC, 0x00000001 ) - to był chyba numer błędu krytycznego.

 

Pisało tam też:

 

"Wydaje się, że przyczyną problemu jest plik atidvag."

 

Było również coś o zrzucaniu pamięci fizycznej w celu uniknięcia uszkodzenia komputera.

 

Aha, jeszcze odnośnie innych gier: w sumie jedyne gry w jakie narazie gram to: AoEIII, CoD4 i CS:Source. W żadnej z nich oprócz CoD4 nie występował ten błąd. Jedynie w CS:S obraz na jakieś 2 sekundy się zatrzymywał po czym wszystko wracało do normy i w późniejszej grze już się nic nie działo. CoD4 jest na najnowszym patchu 1.6. Gra jest orginalna.

Edytowane przez vippiotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są już Catalyst 8.6. Bardzo dobre stery ATI zaczyna mnie zadziwiać najpierw Catalysty 8.5 dające kopa wydajnościowego w kilku grach a teraz równie udane Catalysty 8.6 no, no jestem pod wrażeniem czyżby AMD pogoniło swoich programistów? Warto też wspomnieć że zostało też poprawione AVIVO HD filmy wyglądają jeszcze ładniej są soczyste kolory i mniejsze obciążenie procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vippiotrek -> Masz starego AtiToola więc nie dziw się, że głupoty pokazuje. Skołuj jakąś betę 0.27, zdaje się że 0.27b3 jest najświeższa.

 

azgan -> a masz jakiegoś linka do testów wydajności na różnych sterach, czy tylko oficjalne marketingowe info w które nie chce mi się wierzyć?

Edytowane przez Zebius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testów jeszcze żadnych nie ma bo te stery dopiero co się ukazały ale sam zainstaluj i oceń. Różnice w HD AVIVO od razu widać a z gier to tylko sprawdzałem na Mass Effect i miejscami mam od 2 do 5 klatek więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem więcej fps na 8.5.

 

Zainstalowałem 0.27b3 i przeprowadziłem test artefaktów - nie ma żadnych. Temperatura w spoczynku to 38 stopni a w stresie 65, miejscami dziwnie skacze do 89. Czy mój problem może być spowodowany tym, że karta nawet podczas stresu jest cicha i jak widać użycie wiatraka nawet podczas wysiłku wynosi 25-35%?

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...