Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD3850/3870

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli zapewne przy kolejnym podłączeniu mogę się spodziewać takiej sytuacji :D

No nic wtedy nadal zostanę jednak przy swojej nV i kupie jakiś wyższy model no chyba, że AMD jeszcze pokaże coś dobrego a bywa, że uda im się coś fajnego stworzyć ;)

 

A tymczasem Nvidia ogłosiła 19 czerwca obniżkę 9800GTX do ceny HD4850 czyli AMD jest ponownie w lekkich opałach ;) No i czekamy na odpowiedź na serie GTX2XX ze strony ATI bo jak narazie jej nie ma. A szkoda bo przecież ceny by spadły automatycznie w dół : - )

Edytowane przez vippiotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy słusznie ale czasami wydaje mi się, że niektórzy mają jakieś uprzedzenia do nV a szczególnie jeśli chodzi o oglądanie na nich filmów i jakość obrazów.

A mi sie wydawało że niektórzy mają uprzedzenia do Ati <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tymczasem Nvidia ogłosiła 19 czerwca obniżkę 9800GTX do ceny HD4850 czyli AMD jest ponownie w lekkich opałach ;)

Ale jakich opałach? HD4850 jest równie wydajne i mniej prądozerne, z sensownym TVout

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko. Chce sobie kupić Radeona HD3850 256 lub 512mb bo ostatnio strasznie tanie, teraz mam 8600gt, i nie wiem czy mi się ta zmiana w ogóle opłaca przy moim procu, na codzień działa na 2800mhz, co o tym myślicie procek nie będzie za słąby czy jak to wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardziej opłaca sie wyrwać coś z 8800gt/gs/9600gso/gt. I nie szukaj niczego z 256ramu. Kup właściwie cokolwiek z większą ilością pamięci, np jak u mnie 8800GT świetnie działa, gry dostały kopa po zmianie z 7900GS 512MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko. Chce sobie kupić Radeona HD3850 256 lub 512mb bo ostatnio strasznie tanie, teraz mam 8600gt, i nie wiem czy mi się ta zmiana w ogóle opłaca przy moim procu, na codzień działa na 2800mhz, co o tym myślicie procek nie będzie za słąby czy jak to wygląda?

ja wlasciwie mialem taki sam dylemat i jutro odbieram hd3870 od gigabyte... powinno byc sporo szybsze w 1280x1024 bo ogolnie bede sie bawil w tej rozdzielce a zarówno jak z AA czy bez ta rozdzialka jest w zupełności grywalna praktycznie w kazdym tytule.. no jedynie crysis .. ale kto w to wogóle gra ;p

 

dam znac do 2 dni co i jak ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko. Chce sobie kupić Radeona HD3850 256 lub 512mb bo ostatnio strasznie tanie, teraz mam 8600gt, i nie wiem czy mi się ta zmiana w ogóle opłaca przy moim procu, na codzień działa na 2800mhz, co o tym myślicie procek nie będzie za słąby czy jak to wygląda?

No własnie zależy od ceny. 3850 to dobra karta ale przy podobnej cenie 8800GT lepszy. Chyba że zalezy ci na karcie ATi z innych powodów.

Tak jak zauważył Gregu w 256MB nie warto inwestować na dzień dzisiejszy. Wiele gier potrzebuje 512MB.

No chyba że grasz max do 1024x768 wtedy nie powinno przycinać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu brałbym coś ze stajni nV przykładowo:

 

http://icomp.pl/produkty.php?sid=karty_graficzne-687

 

lub taniej:

 

http://icomp.pl/produkty.php?sid=karty_graficzne-624

 

Popatrz też w serii 9600.

 

Oczywiście znajdzie się kilka dobrych propozycji również od ATI.

 

Też radziłbym brać już coś z pamięcią powyżej 256 MB.

 

Pozdrówka.

Edytowane przez vippiotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pierwszy dzień z hd 3870 od gigabyte z ddr3....

 

GPU @ 900Mhz def. vcore chłodzenie standart czyli zalman

MEM @ 2100Mhz def. vmem

 

3dmark06 - 11120ptk. czyi jak na dual core + Vista całkiem nieźle

 

Pamięci maja max w okolicach 2180 a rdzen wysypuje sie dopiero na 950Mhz.... całkiem niezła sztuka ;]

 

WiC dx10 1280x1024 Very high AAx0 ANIZOx4 32 |FPS

Crysis Assault Harbor dx10 High 1280x1024 AAx0 avg 27fps

 

dorwe colina i nfs pro i zapusze ale to juz jutro ...

wedlug mnie za 350zl sie oplacalo.. no i nareszcie odpowiednie nasycenie barw na LCD ;p

Edytowane przez meilbox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co z chlodzeniem ZEROHERM montowanym na niektore egzemplarze takie jak ??

http://www.allegro.pl/item389090073__zerot...a_5_x_bcm_.html

 

na liscie kompatybilnosci nie pisze czy pasuje czy nie pasuje ... ale skoro montowane jest (bylo) fabrycznie na 3870 wiec moze wejdzie jednak ... ktos cos wie na ten temat ??

 

http://www.allegro.pl/item392284761_power_..._zerotherm.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może mi ktoś powiedzieć jak ustawić w grach odświeżanie na 61Hz? W systemie mam ustawione na 61Hz każda inna wartość powoduje zwężenie obrazu z lewej strony o jakieś 10cm. Tak samo dzieje się w grach w których nie ma dodatkowych ustawień grafiki. Jest tylko wybór rozdzielczości.

Start/Uruchom/dxdiag

karta Więcej Pomocy

przycisk Zastąp

Wartość Zastępcza piszesz 61

 

lub oprogramowanie zewnętrzne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Te karty to totalna porażka po włączeniu AA. Z AAx4 (bez tych dodatkowych trybów) wydajność mam mniej więcej na poziomie 7300 GT, którego to używałem na Celeronie 2.66 GHz.

Dobrze że wziąłem tanią wersję tej karty na przeczekanie do czasu sensownych wersji 4850.

 

Zdecydowanie na plus za to jakość obrazu. Wreszcie czcionki są idealnie ostre, na 9600 GT na TV LCD miałem czcionki dość rozmyte (mimo iż natywna rozdziałka), tutaj natomiast żyleta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te karty to totalna porażka po włączeniu AA. Z AAx4 (bez tych dodatkowych trybów) wydajność mam mniej więcej na poziomie 7300 GT, którego to używałem na Celeronie 2.66 GHz.

Bardzo zabawne, naprawdę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te karty to totalna porażka po włączeniu AA. Z AAx4 (bez tych dodatkowych trybów) wydajność mam mniej więcej na poziomie 7300 GT, którego to używałem na Celeronie 2.66 GHz.

Dobrze że wziąłem tanią wersję tej karty na przeczekanie do czasu sensownych wersji 4850.

Wydajnosc jak 7300 GT to chyba jak ktos zapomni wlaczyc komputer :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

No Sorry ale 15-30 FPS w GTA San Andreas przy AAx4 jest wynikiem istnie żałosnym. Po wyłączeniu AA ilość FPS wzrasta 3-4 razy.

 

W NFS Most Wanted i Far Cry lepiej nie jest.

 

Na 9600 GT z AAx4 we wszystkich tych grach chyba ani raz nie miałem mniej niż 60 FPS, a w San Andreas przeważnie było ponad 100, przez co ta gra się wręcz rozsypywała i trzeba było czasami na chwilę włączać frame limiter bo inaczej się nie dało czegoś wykonać.

 

Jak mówie na 7300 GT w San Andreas była podobna wydajność, z AAx4 na Very High się nie dało grać, trzeba było dać na Low, tak jak i tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może kiedy mają pojawić się nowe Catalysty 8.7 ale już oficjalnie z certyfikatem WHQL do pobrania na stronie producenta :unsure: ?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, jak komuś coś źle chodzi to zaraz maniak NV :lol2:

A spróbujcie sobie włączyć AA w R6Vegas przez zmianę nazwy pliku i wymuszenie AA w sterach. Framerate leci na pysk kilkukrotnie. GTA SA sprawdzić niestety nie mogę, ale widać, że niektóre gry mają problemy z Radkami i AA - pewnie wina sterów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chcę kupić radka 3850 256mb-ta karta mi wystarczy... do wyboru mam SAPPHIRE HD 3850 256 MB DDR3 256 bit - BOX kod-21121-00-20R za 265 zl i Sapphire Radeon HD 3850 256 MB GDDR3, 256 bit, PCI-E, TV/2xDVI, RETAIL kod-11121-09-50R za 234, wersje bulk za 209 zł! Karty różnią się chłodzeniem, czy ktoś mógłby mi coś powiedzieć o chłodzeniu z tego drugiego radka kod-kod-11121-09-50R - https://www.znak.pl/photos/thumbnails_medium/61003[/image] - link do pozycji w sklepie -> http://olimp.sklep.pl/sklep/produkt/71942/ Czy może to chłodzenie to padaka i lepiej brać to za 265? Proszę o w miarę szybką odpowiedź ponieważ dzisiaj chciałbym ją kupić/zamówić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak BTW... czy ktoś ma możę na zbyciu adapter ati dvi-hdmi... szukam i nigdzie nie ma ...

z góry thx

 

ps. max stable jakie udalo sie wyciagnac to na rdzeniu dla vgpu 1.37 930Mhz, pamięci niestety pomimo zwiekszania napięcia max 2150Mhz stable... na ac max 77 stopni....

 

czy wam też karciochy piszczą pod obciążeniem znaczy sie kondensatory i ect ... ;p oczywiscie na dużym oc ...

Edytowane przez meilbox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak czerwone ale niebieskie bedzie buczec niemilosiernie :[ ... mam prawie ze identyczne na swoim 3870 ... bez biosmoda z nowymi wartosciami obrotowymi wentylatora karta ma ustawione 80% w trybie 2D. Bycmoze tak nie jest w tym 3850 ... ale tylko zobaczylem podobna konstrukcje to napisalem swoje wrazenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety owy kabel posiadam...

jedynie poprzez zastosowanie adaptera od ati dolaczonego do boxa mozna przeslac dzwiek + video przez hdmi wykorzystujac zintegrowany kodek audio.

wiem z dzwiekowki przez jakis chincz czy tez jack rownioez mozna poslac dzwiek na hdtv.... tylko wtedy po co mi ten kodek w grafie ?!

Edytowane przez meilbox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy czerwone będzie lepsze to też trudno stwierdzić, ale po za buczeniem jest w miare wydajne? Jak tempy w idlle&stress?

 

i IDLE (2D i takty obnizone) - ok. 45*

w STRESS - na wentylu 80% jakies niecale 70

 

skrecenie obrotow do 25%:

IDLE - ponad 50*

STRESS - dochodzaca do 90* w cieply letni dzien

 

po skreceniu do 25% jest to dalej najglosniejszy element w budzie. Niby cicho ale slychac go wyraznie

 

(BUDA OTWARTA)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie http://ati.amd.com/support/driver.html pojawiły się już nowe Catalyst 8.7 WHQL

 

- Zwiększono funkcjonalność Centrum informacyjnego

- Obsługa systemów operacyjnych: Ubuntu 8.04 i SLED 10 SP2

- Zwiększenie wydajności w programie 3DMark Vantage, na kartach Radeon HD 36xx i 34xx (do 20%)

- Zwiększenie wydajności w grze Company Of Heroes (DX 10), na kartach Radeon HD 48xx, 38xx i 36xx (do 12%, na wybranych mapach)

- Zwiększenie wydajności w grze Lost Planet (DX 10), na kartach Radeon HD 48xx, 38xx i 36xx (do 15%, na wybranych mapach)

- Zwiększenie wydajności w grze Lost Planet (DX 9) na wszystkich kartach serii Radeon, w przypadku korzystania z technologii CrossFire (do 80%, korzystając z FSAA i filtrowania anizotropowego)

- Zwiększenie wydajności w grze Call Of Duty 4 (DX 9), na kartach Radeon HD 48xx (do 4%, na wybranych mapach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...