Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD3850/3870

Rekomendowane odpowiedzi

Heyka pytanie mam.

 

Czy jest jakieś ustawienie w catalystach lub w jakimś innym programie wsparcia hardwarowego dla oglądania filmów w FullHD chodzi mi dokładnie o pliki mkv. Oststni odpaliłem sobie jakis filmi w 1080p i nieststy sie tnie i dzwięk rozjeżdza. Posiadam Sapphire 3850 AGP 512mb. Może spotkaliście się z takim problemem. Gdzies wyczytałem ze są potrzebne jakies specjalne kodeki aby płynnie smigalo ale juz nie napisali jakie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heyka pytanie mam.

 

Czy jest jakieś ustawienie w catalystach lub w jakimś innym programie wsparcia hardwarowego dla oglądania filmów w FullHD chodzi mi dokładnie o pliki mkv. Oststni odpaliłem sobie jakis filmi w 1080p i nieststy sie tnie i dzwięk rozjeżdza. Posiadam Sapphire 3850 AGP 512mb. Może spotkaliście się z takim problemem. Gdzies wyczytałem ze są potrzebne jakies specjalne kodeki aby płynnie smigalo ale juz nie napisali jakie.

ODTWARZACZ MEDIA PLAYER CLASSIC-HOMECINEMA MA MOŻLIWOŚĆ HARDWAROWEGO ODTWARZANIA Z KARTAMI ATI.DO TEGO CORECODEC ALBO FILTR FFDSHOW I JEDZIESZ.

Edytowane przez andy970

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam okazję po okazyjnej cenie kupić Sapphire HD3850 512MB Ultimate która wygląda tak: http://img237.imageshack.us/ img237/5969/ultimattp3.jpg

Ma ktoś tą kartę i może mi powiedzieć czy to chłodzenie nie będzie kolidowało z bankami pamięci.

Płyta jaką posiadam to MSI P35 Neo2-FR: http://img148.imageshack.us/my.php?image=m...5neo2fr0ui6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

 

Przymierzam się do kupna karty graficznej. Rozważam cztery możliwości.

 

GF 96GT/96GSO vs. R HD3850 / HD4670

 

Teraz najważniejsze pytanie.

Która karta najlepiej będzie pasowało do reszty zestawu

Czy 350W to nie za mało ? ( Nie mówcie ze Feel III to padło, bo wcale tak nie jest... )

 

Budżet to myślę, że ok 300zł w porywach do 350zł.

Edytowane przez Stachuuu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony polecam PowerColor Radeon 4670 - kupiłem za 307 zł w PowerColor 4670. Patrzac na opinie jest to jedna z najlepszych 4670 - wydajny i naprawde ciche chlodzenie (Palit 2600 pro sie chowa a byl cichy ;) Zre malo pradu wiec nie powinnien Twojemu zasilaczowi zabrac zbyt duzo energii :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z kartą Sapphire HD3850, czy moglibyście mi pomóc?

Chodzi o kartę Sapphire GD3850 512MB DDR3 2xDVI-I PCI-E z chłodzeniem Zalman.

Otóż mój problem polega na tym, że po podłączeniu karty, obraz na monitorze, jaki się pojawia, to same migające paski.

Monitor, jaki podłączam do tej karty, to stary CRT Nec MultiSync FE700 (17"), wszystko idzie przez przejściówkę DVI->D-Sub z zestawu.

Wszystkie podzespoły raczej są w porządku, bo karta z jakieś wcześniej korzystałem (Gigabyte GF6600 TF 256MB 128-bit), działała ok.

Czy to możliwe, że karta posiadająca HDCP nie wyświetla poprawnie obrazu na urządzeniu niezgodnym z HDCP? Teraz nie mogę tego sprawdzić, ale jutro podłączę tego Radeona do telewizora Full HD.

Odłączyłem już wszystkie śledzie, zmieniłem zworkę na karcie z PAL na NTSC (w akcie desperacji), próbowałem różnych przejciówek DVI->D-Sub, próbowałem podłączyć zasilanie dla grafiki przez dołączoną przejściówkę z molexa, zamiast prosto z zasilacza... ciągle nic.

 

Potrafi mi ktoś pomóc?

Dzięki i pozdrawiam!

 

Oto podzespoły w moim komputerze:

AMD Athlon64 3200+ Venice

Gigabyte GA-K8N Ultra-9

PDP Patriot 1GB DDR 400MHz Dual CL 2.5 (2x512)

Samsung Spin Point P120 SP2504C 250GB SATA II (x2)

Tagan 2-Force II 500W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qmpel ma HD3850 od palita, w ktorym teoretycznie jest 256mb pamieci (wg napisu na pudełku) ale wg programow diagnostycznych 512, w dxdiag i info o karcie w systemie 512 a w everescie w zakładce proc graf 256mb, czyli co wkońcu czemu tu inaczej tam inaczej? czy mozna jakoś odblokować te 512mb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kotekkotek

Witam. Pewnie było to wiele razy, ale coś nie mogę znaleźć najnowszego biosu do saphhire'a 3850 512mb na pcie. Byłbym wdzięczny za wskazanie linka, oczywiście najnowszy jaki jest, najlepiuej grudniowy jeśli takowy istnieje :P Będę na maxa wdzięczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Na wstępie napiszę że już trzeci dzień siedzę na forach i nie znalazłem odpowiedzi na mój problem,więc postanowiłem napisać do Was,ponieważ wydaje mi się,że te forum jest najlepsze ze względu na ilość informacji jakie wyskoczyły mi w google.

Otóż posiadam Radeona HD 3850 jak w temacie, no i mam problem...nie włącza monitora...

Chciałbym wgrać drugi bios,i wiem że da się to zrobić uzywająć karty zintegrowanej lub na PCI.

Nie mam napędu FDD,więc musiałbym zrobić płytke startową (tez do końca nie wiem jak)... w ostateczności mógłbym kupić pare dyskietek i poszukać tego napędu o ile to konieczne ;/

Bios i programy mam,ale jak mam to zrobić?

Próbowałem AtiWinFlash no i nie idzie...programy się nie uruchamiają pod Win,jedynie jedna ze starszych wersji się uruchomiła,no nie do końca,ponieważ wyskoczył komunikat ,że nie widzi katy...

Płyta którą posiadam to stary ECS RC410-M,ale tu nie tkwi problem,ponieważ wczoraj próbowałem na komputerze kolegi na dobrej plycie i markowym zasilaczu,spędziłem kilka godzinek i nic z tego nie wyszło,problem jest z kartą a nie z płytą ;/

 

Może jakieś porady lub sugestie dotyczące wgrania nowego biosu??

jeżeli to się nie uda to chyba ją do kosza wrzucę... ;/

 

Dziękuje za zainteresowanie i ewentualne podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega miał takich kilka przypadków i wgranie nowego biosu pomogło... aj nic nie szkodzi mi spróbować ;/

a z gwarancją mam problem,ponieważ jestem w anglii i kupiłem ją w okazyjnej cenie ale nie było jak sprawdzić,

jaka cena taka karta ;)

chcialbym spróbować a jak nie to do kosza pójdzie ;/

 

aj chyba nikt nie pomoże :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam grafe powercolora 3850 512, szukam biosu z odblokowanym 862 mhz, niestety wszystkie ktore probowalem maja ta blokade :sad: napiecie na karcie podnioslem do 1.5, na 850/2050 chodzi pieknie dlatego chcialem jeszcze troche do core dolozyc :wink: pomozecie? :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam grafe powercolora 3850 512, szukam biosu z odblokowanym 862 mhz, niestety wszystkie ktore probowalem maja ta blokade :sad: napiecie na karcie podnioslem do 1.5, na 850/2050 chodzi pieknie dlatego chcialem jeszcze troche do core dolozyc :wink: pomozecie? :razz:

przeginasz z napięciem przy 1,45v to realnie możesz dojechać do 950-1ghz na rdzeniu do takich taktów 1,4v powinno styknąć z palcem w pupie. Poszukaj biosa na techpowerup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, stałem sie niedawno właścicielem jednej z kart tematu (a dokładniej Sapphire radeon 3850 512M AGP)

 

I naszła mnie wątpliwość którą chciałbym tutaj naprostować. Jak wiadomo karta ta ma chłodzenie jednoslotowe. Do tego moja buda nie jest ideałem jeśli chodzi o wentylację. W związku z tym chciałbym wiedzieć jakie są maksymalne dopuszczalne temperatury dla tej karty? Na razie maksymalna zarejestrowana to chwilowy skok do 84 stopni C, w czasie ostrego giercowania oscyluje w okolicy 77 stopni, przy czym wiatrak ma jeszcze sporo mocy w zapasie (tylko że z niej nie korzysta). Tak więc w ramach zapobiegliwości zapytuję się czy takie temperatury dla tego GPU nie są niebezpieczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

mam prośbę o link do zmodowanego biosu do karty powercolor hd3870 512MB ddr3

z góry dziękuję

ja szukam do 3850 i tez ciezko z tym :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam palita 3870 z dwu slotowym chłodzeniem który wyje niemiłosiernie, gpuz pokazuje jedynie 9% fan speed jak w riva tunerze ustawie na minimum 25% to wyje jeszcze bardziej a temperaturka w idle jest 35 da się wyłączyć ten wiatrak albo spowolnić do 1% ?

Edytowane przez Viperus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem palita i do podkręcania padaka 820/1990 lol po vmodzie tylko crysis latał na 860/2200 reszta gier bez zmian 820/1990 z reszta na XtremeSystems sobie poczytaj jak tam się z tym męczyli gdzieś tak od 37 strony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kilka dni temu nowego radzia 3870 i mam mały problem z nim. W o/c mogę się bawić tylko na sterownikach dostarczonych przez producenta karty, kiedy zainstaluję stery ze strony ATI/AMD to o podniesieniu częstotliwości pracy rdzenia nawet o 1 MHz mogę zapomnieć.

Wiecie jak odblokować o/c na catalyst-ach ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem posiadam radka hd4850 od asusa kupilem go w pierwszym tygodniu po premierze czyli dawno temu. Moj problem polega na tym ze karta ostanio bardzo sie grzeje w grach dochodzi do 110 stopni i sie komp zawiesza :( Karta nie jest podkrecona mam najnowsze stery teraz gdy karta nie jest w ogole obciazona jest 85 stopni wiatrak ustawiony na auto.. O co chodzi potrafi ktos pomoc?

Edytowane przez brolly666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kilka dni temu nowego radzia 3870 i mam mały problem z nim. W o/c mogę się bawić tylko na sterownikach dostarczonych przez producenta karty, kiedy zainstaluję stery ze strony ATI/AMD to o podniesieniu częstotliwości pracy rdzenia nawet o 1 MHz mogę zapomnieć.

Wiecie jak odblokować o/c na catalyst-ach ???

Zależy które instalujesz. Przypominam że support od pewnej wersji został wstrzymany dla HD3 - swoją drogą nie wiem czemu.

Naturalnie durne pytanie z mojej strony: Overdrive masz odblokowany? :rolleyes:

 

 

Możesz też zrobić tak: zainstalować sam driver oraz ATT i to dopiero w nim kręcić lub też podeprzeć się Rivą.

 

Witam mam problem posiadam radka hd4850 od asusa kupilem go w pierwszym tygodniu po premierze czyli dawno temu. (...)

Errr... nie wiem czy zauważyłeś ale to NIE ten temat. Ale pomóc pomogę: otwórz obudowę i przestrasz się jak bardzo twoja karta jest zasyfiona. <_<

Edytowane przez EvilKillaruna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy które instalujesz. Przypominam że support od pewnej wersji został wstrzymany dla HD3 - swoją drogą nie wiem czemu.

Na sterownikach dołączonych do karty graficznej o/c było odblokowane ale szybko je odinstalowałem bo grafika się w grach pie***** (mrygające /przenikające się tekstury)

Na catalistach 8.2

wszystko ok z wyświetlanym obrazem ale brak o/c

Na catalistach 8.9

wszystko ok z wyświetlanym obrazem ale brak o/c (nawet zakładka Overdrive zablokowana)

Na sterownikach ze strony MSI (chyba catalisty 8.5)

wszystko ok z wyświetlanym obrazem, ATITool pędzi jak szalony i wiezsza mi system przy 912 MHz na rdzeniu

Na catalistach 9.3

wszystko ok z wyświetlanym obrazem ale brak o/c

 

 

Naturalnie durne pytanie z mojej strony: Overdrive masz odblokowany? :rolleyes:

Oczywiście

 

Możesz też zrobić tak: zainstalować sam driver oraz ATT i to dopiero w nim kręcić lub też podeprzeć się Rivą.

Pierwszy raz bawię się Rivą i nie mogę nigdzie znaleźć opcji do automatycznego określenia wartości maxymalnych dla rdzenia i pamięci. Możesz mi powiedzieć gdzie to znajdę ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...