Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD3850/3870

Rekomendowane odpowiedzi

Sorki mozna usunac moje posty z tego tematu. Buda jest otwarta wiatrak jest czysty.

Więc nie masz żadnego termoobiegu. Poza tym nie chodziło mi tylko o wiatrak :rolleyes: , to ci powinno pomóc -> KLIK

 

Jeśli jednakże naprawdę masz czyste chłodzenie to możesz sprawdzić czy:

- omyłkowo nie masz zaaplikowanego fanfix'a albo jakichś ustawień spowalniających wentyl, np. z RivyTunera,

- czy pasta nie wyschła, bo i tak się zdarza.. choć rzadko.

 

Osobiście stawiam na to co opisałem w linku.

 

Pierwszy raz bawię się Rivą i nie mogę nigdzie znaleźć opcji do automatycznego określenia wartości maxymalnych dla rdzenia i pamięci. Możesz mi powiedzieć gdzie to znajdę ??

Automatyczne kręcenie odradzam - zobacz na necie jakie zegary mają ludzie na Twojej karcie.

 

Zas co do autodetecta OC w rivie - tak samo, odradzam - rób to ręcznie. Podejrzewam że dobierając dobre takty osiągniesz to co chcesz, choć nie wiem jak twoja sztuka jest podatna na OC.. tego w sumie nikt nie wie.

Edytowane przez EvilKillaruna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak po godzinach pracy porównanie HD3870 do jego konkurenta 9600GSO

HD3870 vs 9600GSO

ciekawie i nie zaciekawie zależy jak się na to spojrzy.

Test ciekawy, ale...

 

Czemu większość testów jest tylko z AA? Bez patrzenia na wyniki wiedziałem, że bez AA Radeon jest lepszy, a z AA Geforce, choć w tym przypadku nie spodziewałem się tak małych różnic w sumie.

 

Tak więc pod tym względem test krzywdzący dla Radeona.

 

Przydałoby się bardziej porównanie z HD4670/9600GT, które są na rynku.

 

Aha, jeszcze jedno - 9600GSO 192-bit ma 96 shaderów, a nie 64...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. specjalnie zarejestrowałem sie by zadac to pytanie.

Posiadam powercolora 3850 z chłodzeniem niereferencyjnym ( ale nie od zeotherm tylko z tym czarnym płaskim coolerem) sekcja zasilania jest w lewym górnym rogu karty. Chciałbym dowiedziec sie gdzi na moim pcb moge zmierzyc vgpu gdyz bawiłem sie edytorami biosu i chyba mój producent zasotsował inne napiecie niż te dostepnye w RBE lub poprostu program nie działa. Tak czy siak po zwiekszeniu przez edytor taktów w 3d high maksymalne stabilne taktowanie rdzenia spada z 800 na 752.Dodam ze przesiadłem sie na viste może to jest powód bo platinumy tez musiałem obnizyć o 10mhz :P Ale tak naprawde nie wiem, jak widzicie nie moge nawet miernikiem zmierzyć napięcia. Teraz wg RBE mam 1.214v próbowałem i na 1,35 i 1,4v bez zmian dopiero wgranie nie edytowanego biosu pomaga. Przydał by sie tez pencilmod na vgpu. problem moze sie powtarzac ale wybaczcie czytali byście stokilka stron tego tematu by napisac post?? :wink:

 

prosze nie dawać jakiś screenów pcb z 3870 lub innych producentów 3850 boto zupełnie co innego..

 

test ciekawy ale mogli tak jak poprzednik mówi zrobic bez aa i af. no i dac kolor zielony dla gf a czerwony dl radeona aż się źle sugerowałem jak patrzyłem na wykresy XD

Edytowane przez tomekk600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc mam pytanie i bym prosił o szybko odpoweidz bo mam karte graficzna hd 3870 512mb i pamieć na niej mocno mi sie nagrzewa i nie iwem jak ustawic na nią wentylator bo nie wiem gdzie znajduja sie an niej pamieci moze to troche głupio zabrzmialo ale serio nie wiem czy mugly by mi ktos powiedziec na tym zdjęciu gdzie znaduje się pamieć i gdzie skierować wentylatorek ? Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz, że nagrzewają ci się pamięci, skoro nie wiesz, gdzie są...? A pamięci nie mają czujnika temperatury...

 

Odpowiadając na pytanie - między żeberkami radiatora, wokół rdzenia, czyli po prawej stronie i na górze (tak, te dość duże, czarne chipy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem bo co innego jak tempereture rdzenia mam np. 57 oc a np. gra mi sie wylancza i ekran sie robi czarny i mi pisze że cos tam ati system drivers error agp i tak dalej ..... thx ze mi powiedizales ze pamieci sa pod tymi rzeberkami radiatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co myslicie o tej karcie warto to kupic ? HD 3870

Mam takiego samego radka jak na tej aukcji i karta sprawuje się dobrze tylko trzeba wymienić chłodzenie. W 2D jest cicho (słychać delikatny szum wentylatora) po odpaleniu gry juz jest wyraźnie głośniej, a kiedy gpu się nagrzeje to ......... tego nie da się opisać słowami, prawdziwa suszarka.

 

P.S.

Ja wymieniłem chłodzenia na Tt DuOrb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie.

Mam problem z moja karta graficzna. Zauwazylem ze w wiekszosci gier wyrzuca na ekran puste piksele.

W komputerowym mi napisali ze to artefakty <ostatnio artefakty mialem na 9550 radku i to byly wielokolorowe plamy po OC> Karta nie krecona, na najnowszych sterach.

Systemy operacyjne Vista i XP Sp2 oraz sp3. Oczywiscie wszystkie stery najnowsze od AMD.

Wesja karty 512 od gigabyte.

Te puste piksele wygladaja tak:

 

http://screeny.pl/31991

Prawy gorny rog kolo kursora.

 

Teraz cos wiecej o zasilaczu.

Konfiguracja:

amd 4600+, 2x1gb OCZ platinum rev 2, 1 dysk sata 1x DVD-RW sata i radzio.

Zasilacz moj 350W Chieftec GPS. Ale to nie jego wina bo na Tanganie500W to samo.

Poradzicie?

 

Mam nadzieje ze dacie rade bo konkurencyjne fora nie odpisuja nic :(

 

 

tak samo jest w trakcie grania. CoD 4/5, Grid, Crysis, WoW, Far Cry 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczyscilem pędzelikem z miękkim piórem karte i każde żeberko zalmana.

Temp. w CoD WaW 1680x1050 aniso x16 aax2 reszta full, 51 stopni, jak ujrzalem pierwszego. Potem jeszcze podrosla troche do 56.

na systemie 35 stopni.

zmiejszylem mu taktowanie nawet o 100mHz! do 590. Pracowal na temperaturach niższych,ale efekt pustego piksela nie zniknął. Może wada fabryczna, albo coś nie tak z procesorami strumieniowymi? Nie wiem. Ale chyba w poniedziałek zrobie wycieczkę do sklepu z Fakturka i Radziem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem ostatnio zmodowanego Biosu do swojego radzia. Max co wyciskam z niego na standardowym to 830/2100MHz, chciałbym więcej :twisted: Może ktoś posiada takowy dobrze "krętliwy" biosik :rolleyes: Na obecnym, na rdzeń mogę zapodać napięcie rzędu 1.254V, niestety nie mogę przekroczyć granicy 840MHz.

Edytowane przez Marvin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis otrzymałem ze sklepu informację że karta została wymieniona.

Wymienili na PowerColor też 3850 czy jest sens kłócić się z nimi by oddali mi Gigabyta z zalmanem?

Nie wiem który to PowerColor bo jak by był ten z zerotherm to chyba bym się zgodził. A może jak postrasze Sądem Konsumenta to dadza w strachu nawet coś lepszego?

Proszę o szybką odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się kupić HD3870 DDR4 za niecałe 230 zł od powercolor'a, takiego dokładnie:

Czy to chłodzenie jest wydajne? Czy może od raz zamawiać accelero ;)?

Edytowane przez Dawidoos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się kupić HD3870 DDR4 za niecałe 230 zł od powercolor'a, takiego dokładnie:

 

 

Czy to chłodzenie jest wydajne? Czy może od raz zamawiać accelero ;)?

To jest chłodzenie firmy ZeroTherm i jest bardzo wydajne, u mnie temperatury (HD3870 DDR3) były w okolicy 35 stopni. Można śmiało kręcić bez obawy że się przegrzeje!!

 

 

A teraz pytanie, czy do mojego ASUSa HD3870 DDR4 musi być BIOS tego samego producenta i P/N, czy mogę wgrać każdy BIOS od innego producenta??

 

@edit

 

Sam sobie odpowiem.. może być innego byle się DDRy zgadzały :)

Edytowane przez tom256

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Dzisiaj zdjemowałem v-mod z mojej starej 3850tki i ch** ja strzelił... Mój zabieg polegał tylko na ściągnieciu kleju na gorąco i odlutowaniu 4 drucików ale jednak udało mi sie.. zepsułem

Po właczeniu kompa wentylator karty startuje i pojawiaja się pionowe kolorowe paski (cienkie). Mysle odrazu że coś z pamięciami. Wyłaczam wyciagam miernik i właczam. V-core ok 1,28v a memki 0,8...

Na mysl przychodzi mi rozwalanie jakiejś sciezki albo nie wiem co.. Pamięci tarłem dosyc mocno patyczkiem do uszu z denaturatem no ale chyba nic im sie stać nie mogło.. ukruszenie na rdzeniu czegos co odpowiada za pamieci tez wydaje mi się dość nieprawdopodobne. Macie jakiekolwiek pomysły?? karte chciałem sprzedac za 2 bańki. Czy naprawili by to gdzies odpłatnie by sie opłacało? Albo moze jest coś co moge zrobić sam licząc na szczęscie że to akurat to..

dzieki z góry za pomoc

Edytowane przez tomekk600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc wczoraj chciałem zaktualizować stery do mojej karty grafiki hd 3870 palit 512mb z wersij 9.6 do 9.7 niestety dziś z rana jak włączyłem kompa rozdziałka mi sie w windowsie zmieniła na 800 :600 i windows nie pozwala mi włączyć karty graficznej nie moge też zainstalować nowych sterów jeszcze raz bo pisze że mam zły system operacyjny lub zły "hardware" i tak od rana prubuje ciągle zainstalować / odinstalować sterowniki lub włączyć karte w windowsie nic sie nie udaje :*( prosze o pilną pomoc icon_sad2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wygląda to tak: wiatraczek ciągle kręci się z tą samą maksymalną prędkością niezależnie od obciążenia, wersji sterowników, temperatury. W Smart Doktorze opcja do zmiany prędkości jest nieaktywna, w Riva Tunerze jakiekolwiek zmiany nie przynoszę żadnego rezultatu.

 

Nie dość że hałas jest jak dla mnie dość uciążliwy to zauważyłem że łożysko przy tej pracy na wysokich obrotach jest już trochę zużyte ( a że z braku czasu prawie wogóle nie gram więc wiatrak niepotrzebnie się zużywa)

 

Będę wysyłał na serwis Asusa płytę więc zastanawiam się czy nie spakować też tej karty i czy te objawy ( brak regolacji obrotów i lekkie zużycie wiatraczka ) są zasadne do uznania reklamacji.

 

więc podsumuję: czy w tym modelu karty (Asus EAH3850 TOP) nie działa automatyczna regulacja obrotów wentylatora?

 

szukałem już w tym długim temacie o 3850/3870 ale w każdym dądź razie niewiele z tego wynikło...

tutaj link jakby ktoś chciał zobaczyć co to za karta; jest to dokładnie ta sama wersja

http://www.frazpc.pl/b/217315

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nekto

Prawdopodobnie karta padła. Spróbuj jeszcze docisnąć, sprawdzić na innym kompie. Może też pomóc ręczna instalacja sterowników.

 

mateusz_k

Zobacz jaki masz bios na karcie, w starych wersjach był jakiś problem z regulacją wiatraczka. Jednak nie pamiętam czego dokładnie dotyczył, poniżej link:

http://www.techpowerup.com/vgabios/

Sam mam już od dawna chłodzenie wodne, może warto się przerzucić :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś wie jak wyglądają temperatury tego radiatora na sekcji zasilania na HD3870? U mnie po 10 min w furmarku 65 stopni (mierzone czujnikiem zewnętrznym).

 

Druga sprawa - dość często mi się zdarza, że w czasie gry restartuje mi się sterownik graficzny i trzeba ponownie uruchomić komputer żeby znowu wróciło do normy. Przyznaję, kilka razy zmieniałem sterowniki ale za każdym razem było czyszczone Driver Cleanerem. Może instalacja CCC by pomogła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś wie jak wyglądają temperatury tego radiatora na sekcji zasilania na HD3870? U mnie po 10 min w furmarku 65 stopni (mierzone czujnikiem zewnętrznym).

 

Druga sprawa - dość często mi się zdarza, że w czasie gry restartuje mi się sterownik graficzny i trzeba ponownie uruchomić komputer żeby znowu wróciło do normy. Przyznaję, kilka razy zmieniałem sterowniki ale za każdym razem było czyszczone Driver Cleanerem. Może instalacja CCC by pomogła?

Co do sekcji zasilania to nie ma się czy martwić tranzystory mogą pracować nawet w temperaturach powyżej 100C, z tego co pamiętam to nawet do 125C.

 

Zobacz temperaturę na rdzeniu, może w trakcie grania wzrasta do dużych wartości. może karta jest za bardzo wykręcona? Obniż taktowanie. Może coć nie styka: spróbuj kartę wyciągnąć i włożyć jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do sekcji zasilania to nie ma się czy martwić tranzystory mogą pracować nawet w temperaturach powyżej 100C, z tego co pamiętam to nawet do 125C.

 

Zobacz temperaturę na rdzeniu, może w trakcie grania wzrasta do dużych wartości. może karta jest za bardzo wykręcona? Obniż taktowanie. Może coć nie styka: spróbuj kartę wyciągnąć i włożyć jeszcze raz.

Rdzeń do 79 stopni się nagrzał po 15 min w fur marku. Karta nie podkręcana. Niedługo zmienię chłodzenie na accelero i wtedy zobaczę, choć nie sądzę, by to był powód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...