Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD3850/3870

Rekomendowane odpowiedzi

Hey.Mam taką kartę od swiąt Powercolor 3850 512 ddr3 ta wersja z zajefajnym chłodzieniem miedzialnym.Ostatnio chcialem ją podkręcic bo temperaturki nie przekraczały 40 stopni po graniu, a tu klapa zaden program nie che jej podkrecic rivia tuner,att albo czyta core i memrory 13 mhz albo normlanie 667 829 ale jak zmienie nic nie reaguje dam na 2000 i to samo. :blink:

 

Oczywiscie stery instalowalem od 8.6 do 10.1,karta na złaczu AGP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

...zaden program nie che jej podkrecic rivia tuner,att albo czyta core i memrory 13 mhz albo normlanie 667 829 ale jak zmienie nic nie reaguje dam na 2000 i to samo. :blink:

Niestety masz pecha - jedyne HD3850 AGP które normalnie działają są od Sapphire. Powercolor to shit. Jedyne co ma prawo działać, to ATI Overdrive (ze sterów), ATT i RT nie masz co próbować, chociaż w ATT działa prawie wszystko oprócz OC. Temp 40stC to bzdura - jak wymienisz pastę i wyczyścisz chłodzenie to 65 w stresie bez OC będzie ok (chyba że karta wogóle nie wchodzi na tryb 3D - ale nawet, 40stC to coś za mało)

Kartę obsługuje też RBE - można spróbować podrzucić bios od Sapphire (słyszałem że działa) + ew. pozmieniać sposób pracy wentyla, bo nie osiąga 100% prędkości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Ale czytałem dużo ludzi kręci Powercolor 3850 i to ładnie rdzen na 800 i pamieci na 1000 mhz

... a na pewno patrzyłeś na AGP? :rolleyes: Nie, no jaja so robię ;) - każde 3850 robi coś w okolicach 800/950, przeszkadza jedynie referencyjne chłodzenie, które jest zbyt słabe. Natomiast o problemach z tym powercolorem swego czasu trąbił cały świat - od cudów z instalacją sterów po zwiechy spowodowane przez vpu recover. Instalowałeś AGP hotfix?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

No więc tak:

-AGP hotfix nie jest absolutnie konieczny - to zależy od mobo -> spróbuj czy normalne stery działają (może starsza wersja będzie lepsza f.e. 9.6)

- czy działa ATI Overdrive? (częsty objaw to wywalenie błędu w postaci komunikatu i wpisu w logu systemowym)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak w ati overdrive wyłączam funkcje vpu recover Gdy zegary wyglądają tak 669,829 czyli bez zmian nacisne testuj zegary niestandardowe pojawia się okno testowanie po chwili zaliczone,ale gdy zmienie choć o 1 obojętnie czy GPU czy memrory to bedzie testowało w nieskończoność.Najciekawsze jest to gdy dam Automatyczne dostrajanie samo podkręca GPU widać nawet tez temperatura dochodzi do 770 dla GPU i 950 dla pamieci wyskoczy komunikat Automoatyczne dostarjanie wykonano po czym czestotliwość obu spada do 669,829 zwieksze je troche nacisne testtuj i stoi musze nacisnąć Ctrl+Alt+Delate i wyłączyć CCC <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

To tak w ati overdrive wyłączam funkcje vpu recover Gdy zegary wyglądają tak 669,829 czyli bez zmian nacisne testuj zegary niestandardowe pojawia się okno testowanie po chwili zaliczone,ale gdy zmienie choć o 1 obojętnie czy GPU czy memrory to bedzie testowało w nieskończoność.Najciekawsze jest to gdy dam Automatyczne dostrajanie samo podkręca GPU widać nawet tez temperatura dochodzi do 770 dla GPU i 950 dla pamieci wyskoczy komunikat Automoatyczne dostarjanie wykonano po czym czestotliwość obu spada do 669,829 zwieksze je troche nacisne testtuj i stoi musze nacisnąć Ctrl+Alt+Delate i wyłączyć CCC <_<

- czy podczas "dostrajania" temperatura rośnie i do jakiej wartości?

- sprawdź overdrive na sterach dołączonych na płycie oraz starszych wersjach z neta.

- włącz na próbę vpu recover przy dostrajaniu.

- jaki masz system i w jakim stanie?

- kartę masz "od świąt", czyli rozumiem że to używka? Zapytaj się byłego właściciela czy nie mieszał z biosem karty - może skłamać, ale jak powie że zmieniał, to będzie jakiś punkt zaczepienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Rośnie do ok 55 stopni z 39

Co prawda nie jest to dowód, tylko raczej "poszlaka" - która jednak wskazuje na to, że ATI Overdrive wogóle nie zmienia zegarów podczas testu lub nie działa "tryb 3D". Karta powinna osiągnąć temp. 70-80st.C, chyba że masz w pokoju mróz ;). Imo jest problem z instalacją sterów, biosem: np. karta jest żle identyfikowana albo jest fizycznie uszkodzona/wadliwa. Sprawdź wyniki w jakimś benchmarku i porównaj z wynikami z neta - prawdopodobnie będą znacznie niższe - to już daje szansę na wymianę w ramach gwarancji. Edytowane przez tomazzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

To świadczy że tryb 3D działa.

Co można sprawdzić przed podjęciem drastycznych/desperackich działań:

- stabilność kompa (memtest, orthos, itp)

- logi systemowe

- napięcie +12V bezpośrednio na karcie, w stresie.

- napięcie VGPU, VMEM

- inny routing przerwań w biosie (PCI configuration, na początek PnP OS = NO)

- jeśli jest taka opcja w biosie, to wyłączenie AGP calibration cycle, drive strenght=manual, async/fixed AGP clock=ON/66MHz

- wymienić pastę na rdzeniu (być może czujnik zaniża o 50st.C ;) )

-------------------

drastyczne:

- bios do karty od Sapphire, starszy bios od Powerco-śtam, modyfikacja VID, VendorID i takie tam.

- vmod(y)

-------------------

desperackie:

- w przypływie szału cisnąć złom za okno (window-s) i zakupić Gainward GF7900GT (miałem, wymiata, kręci się, krawaty wiąże... :lol: ) - nigdy więcej ATI.

- sprzedać kartę jakiemuś frajerowi ;) i zakupić Sapphire, które poprostu działa (albo nowego kompa... )

-------------------

zaawansowane:

linux + nauka obsługi aticonfig, które ma "trochę" większe możliwości niż wersja pod windę (~100x) - można dość dokładnie sprawdzić co jest grane ze sprzętem ;)

 

...no, i to by było na tyle - innych możliwości nie widzę... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam karte Radeon 3850 Agp z firmy Sapphire

 

I mam dość nietypowy problem ;/ podczas uruchamiania gier czy innych aplikacji komputer sie zawiesza gasnie ekram po chwili znowu sie właczna i niby można cosrobić ale nie mija kilka sec i znowu sie to powtarza i wyskakuje mi cały czas cośtakiego http://img717.imageshack.us/i/beztytuuhy.jpg/

Wczesniej miałem windowsa xp i też to było potem przerzuciłem sie na 7 i przez 4 dni było dobrze ale znowu sie powtórzyło myślałem że cosw rejestrze jest no to urzyłe ccleaner i niby ta pisało że naprawiło ale nic to nie dało

potem usuwałem i wgrywałem sterowniki i nadal to samo;/

 

czego to moze być przyczyną?? mam zasiilacz NoX urano 600W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem kartę PowerColor HD3850 512MB GDDR3. Moja aktualna konfiguracja to Athlon 64 3000+ 939, ASRock 939A785GMH/128M, dysk WD 160G, 1GB RAM i zasilacz NeoTec 380W. W najbliższej przyszłości chcę zmienić platformę na Athlona II x2 + jakaś płytę do tego i 2GB ramu prawdopodobnie. Reszta pozostanie bez zmian. czy obecny zasilacz pociągnie taką konfigurację?

 

Pozdrawiam

 

//nie wiem czy dobry temat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem kartę PowerColor HD3850 512MB GDDR3. Moja aktualna konfiguracja to Athlon 64 3000+ 939, ASRock 939A785GMH/128M, dysk WD 160G, 1GB RAM i zasilacz NeoTec 380W. W najbliższej przyszłości chcę zmienić platformę na Athlona II x2 + jakaś płytę do tego i 2GB ramu prawdopodobnie. Reszta pozostanie bez zmian. czy obecny zasilacz pociągnie taką konfigurację?

 

Pozdrawiam

 

//nie wiem czy dobry temat :)

Tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój wynik w 3dmark 06 jest ok 9500 i jest ok,reszta mego kompa 2gb ram ddr,3800 x2 @2,8 i ta karta 3850

Trochę słabo. Musisz podkręcać mocniej proca bo ona ma duży wpływ na wykorzystywanie 100% mocy grafiki.

 

U mnie lekko kręcony do poziomu hd3870 (czyli 750mhz gpu/1000mhz mem, średnia temp. 30stopni) i mam prawie 11300 pkt. Proc Q9550 nie kręcony. Wiem ze mam duży potencjał i szkoda zmarnować ;) Dopiero podkręcę jak będą zacinały gry byle jakaś.

 

Pytanie: ile dokładnie voltu w biosie można podnosić gpu? 1,31v? 1,32v? bo zapomniałem ile dokładnie. muszę podnosić ponieważ powyżej 800mhz gpu nie daje rady przy 1,1v albo 1,2v...

Edytowane przez Curly18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

zakupiłem sobie karte HISa 3850 IceQ Turbo, ale gdy ja instaluje i chce wlaczyc komputer to wtedy wlacza sie on jakies 40 sekund za kazdym razem. Uruchamia sie, sam sie wylacza, uruchamia sie ponownie bez zadnego dzwieku biosu, jest tak przez chwile a potem 4 krotnie bios daje sygnal, komputer znowu sie wylacza i wlacza i znowu daje taki sam sygnal. Po czym wlacza sie juz normalnie i wszystko dziala chyba jak nalezy. Tylko ze po jakims czasie grania wyskakuje blue screen i komp lezy.

 

Jezeli to potrzebne to te dzwieki to takie jakby 1 dlugi i 3 krotkie

 

Konfiguracja

 

C2D E6300

4GB DDR2 800

Asus P5B

FEEL II 350W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem karte tak jak nalezy ale nadal nie wiem czemu bios pipczy! Czarny ekran i pipczenie biosu. 1 Dlugie i 3 krotkie. Zasilacz mam odpowiedni 350W a plyte Asus P5B. Czy to oznacza ze karta jest popsuta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po1nt: podłącz 6pinowe na karcie z wyglądu czarny styk, poszukaj.

 

wziąłem do roboty o/c z moim radkiem hd3850 i wyszło... :] i to bez v-moda (tylko z penem zrobiłem ale nie wiem czy zadziałało dawanie papu na gpu bo przy powyżej niż 845 mhz nie za bardzo działa, czasem robi czarny ekran nie wiem co to może być ale nie zawiesza komp. karta to: sapphire radeon hd3850 256mb ddr3 samsung + accelero s1 rev2 + fander 120mm

 

3dmark06

 

karta1

 

karta2

Edytowane przez Curly18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj kolega ma problem ze stabilnością karty Palit Radeon HD3870 512MB DDR3

Podczas gry w COD4 i inne ma przycinki tzn resetuje się grafika co 10sek. i nie da się grać, sprawdzał już czy to od temperatury i pod furmarkiem grafa się nie wykrzaczyła chociaż temp była ponad 91st

Co robić czy to może jakiś bios zwalony ma, dzieje się tak od kiedy kupił te grafe, co robić ?

Bios jego karty: http://www.przeklej.pl/plik/rv670dyzio-bin-0010kocm17pt

Edytowane przez Viperus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj kolega ma problem ze stabilnością karty Palit Radeon HD3870 512MB DDR3

Podczas gry w COD4 i inne ma przycinki tzn resetuje się grafika co 10sek. i nie da się grać, sprawdzał już czy to od temperatury i pod furmarkiem grafa się nie wykrzaczyła chociaż temp była ponad 91st

Co robić czy to może jakiś bios zwalony ma, dzieje się tak od kiedy kupił te grafe, co robić ?

Bios jego karty: przeklej.pl - rv670dyzio .bin. Wrzucaj i ściągaj filmy, muzykę, obrazki i inne pliki z przeklej.pl

 

Niech karty nie testuje furmarkiem tylko foldingiem po drugie niech karty nie kręci bo się wykrzacza właśnie w ten sposób już w okolicach 810-820 mhz po trzecie ja taką wersje usmażyłem w w 6 dni :D po zabawach z furmarkiem i OC ta karta ndaje się do grania na def zegarach. BTW ta karta niegdy w życiu nie osiągneła mi 91 stopni nawet z wentylem podpiętym na 7v także jak gra z oryginalnie podpięta suszarką to mu się grafa przegrzewa niech zmieni paste i może będzie smiagać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...