Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD3850/3870

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w zyciu nie myslalem o poloczeniu dwoch kart a oni już mi dają opcje na cztery :P poszaleli co poniektorzy <_< ale nic moze wyjdą jakieś dobre plyty z mocnym OC i jednym PCI-E16 za ludzkie pieniazki :D ja czekam na pierwsze testy pojedynczego rv670 a nie jakiegos quad cross-fire :lol2:

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na papierze wszystko cacy , ale zobaczymy jak będzie w praktyce .

 

R600 tez teoretycznie miało być szybsze niż G80 , a jak jest to każdy wie .

 

Oby ten Rv670 był pozbawiony bugu z AA .

 

Co do QCF , NV miała już to przy kartach poprzedniej generacji , to tego ich wersja 2 GPU na 1 PCB działała na każdej płycie z PCI-E 16x .

 

Ciekawe czy możliwe jest puszczenie QSLI 8800GTX/Ultra , może NV jak zobaczy działanie QCF to się zmobilizuje i doda do sterowników obsługę 4 kart .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w zyciu nie myslalem o poloczeniu dwoch kart a oni już mi dają opcje na cztery :P poszaleli co poniektorzy <_< ale nic moze wyjdą jakieś dobre plyty z mocnym OC i jednym PCI-E16 za ludzkie pieniazki :D ja czekam na pierwsze testy pojedynczego rv670 a nie jakiegos quad cross-fire :lol2:

Dla ludzi co mają 24" monitory lub większe takie rozwiązania moga byc interesujące. Przynajmniej dwie karty mogą byc bardzo porządane do gry w 1920x1280.

 

Pozatym prestiż producenta że ma coś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak gra działa z CF to nie zaleznie czy na 2 czy 4 kartach po prostu działa.

Takie układy nie torzy się do zestawów z super marketu żeby było tanio i ekonomiczne - to sa konfiguracje bezkompromisów postawione na wydajnośc.

Ktoś kto wyda na trzy lub cztery karty z najwyższego segmentu nie będzie się specjalnie martwił rachunkami za prąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory ale to bedzie kolejny LOL ATI, 2900XT mial byc taki super i szybki a wyszly karty za 1300zl wolniejsze od nvidii za 800zl, dodatkowo tuz po premierze i testach 8800GT ATI zmniejszylo cene hd3xxx co oznacza ze oni juz teraz wiedza ze nie dogonili 8800GT :/

Edytowane przez RusH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm czy to znaczy ze jak wyjdzie podwojny radeon z dwoma chipami na podkladzie to bedzie mozna zrobic crossfire na 8 rdzeni :D

 

Tyle tylko ,ze widac ze obecny format plyty glownej zaczyna byc ograniczeniem dla takich zabawek

 

 

Ech kurcze juz nie moge sie doczekac premiery tych zabawek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R680? cena niespełna 799$

 

Lipa ktos sobie jaja robi

i tyl w tym prawdy .

 

Zeby karta tyle koszcila na starcie musiala by byc minimum 40% szybsza od 8800GTX

inaczej nikt by teg o wynalazku nie kupil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze?

Niestety nie do końca, o ilości jednostek TAU i TFU dowiemy sie w czasie premiery, ale wg schematu z R600 to jest 8:4 (x4).

Chodzi mi czy ROPy i TMU dobrze wpisałem, bo nie wiem jak to z nimi jest :D a reszta danych ok?

j.w.

Jest jeszcze błąd w opisie SP, wg danych AMD R600/RV670 to 4 matryce procesorów SIMD(skalary) po 80 na każdą. W organizacji ALU to 64 jednostki, zdolne do obliczeń na 5 operandach wektorowych.

Edytowane przez morgi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hector Ruiz must be shot campaign :lol:

Dołączona grafika

Couple of things about the upcoming HD3870

I know for a fact that it's not gonna be faster than 2900xt, so just thought I'd put the speculation to rest and set some realistic expectations. It could still be a very competitive card provided they price it low enough, we'll see

New Riva Tuner reveals hidden RV670 features

 

- nowy radek będzie dynamicznie zmieniał zegary w trybie 3D

 

AMD HD3800 pricing shock follows down-clock call

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...