Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD3850/3870

Rekomendowane odpowiedzi

http://pc-abc.pl/cache-p-VGAGICATI0172.html

Wow, faktycznie za 617zl juz mozna Kubka wziac. Jak zejdzie do ceny gdzie z przesylka wyjdzie mnie 600zł za wersje z 512MB to biore. Jedyny warunek to zeby to nie był Szafir bo cos problemy z nimi duzo ludzi ma. A ktos juz w ogole ma tutaj wersje z 512MB ? Jak sie sprawuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że nie o tym on pisał a wręcz odwrotnie - ci co mają X38 są skazani na CF - tylko z drugiej strony w lutym/marcu można jednego gf 9xxx kupić i będzie wydajniejsza od 3-4 kart ATi w CF...

I przed takim dylematem stoje...ale poczekam te pare miesięcy...

 

ich sprawa jeśli jeśli kupują X38.

 

skąd wiesz, ze będzie wydajniejsza od (!) 3-4 kart?

 

dobra eot bo zaraz dostane liścik miłosny pokropiony procentami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj na tomshardware.com, jak pisałem nie jest ich wiele, ale są :rolleyes:

-Dark Mesiash of Might and Magic" 1024*768 no AA max quality

a w 800x600 zapewne bedzie jeszcze wiecej takich tytulow. w 640x480 to juz w ogole konkurencja bedzie zmieciona :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w 800x600 zapewne bedzie jeszcze wiecej takich tytulow. w 640x480 to juz w ogole konkurencja bedzie zmieciona :lol2:

Jeszcze company of Heroes "opposing front" 38xx dawała sobie radę z ultrą w 1600*1200 i chyba w full HD lekko przegrywała. Dokładnie nie pamiętam, a nie mam czasu testów teraz szukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Czekam na wszystkie testy w których 3850 lub 3870 bije 8800GT,GTX lub Ultrę."

 

Nie dam Ci czekać:

post-102111-1198759917_thumb.jpg

post-102111-1198759926_thumb.jpg

post-102111-1198759936_thumb.jpg

post-102111-1198759945_thumb.jpg

post-102111-1198759981_thumb.jpg

post-102111-1198760016_thumb.jpg

post-102111-1198760068_thumb.jpg

post-102111-1198760077_thumb.jpg

 

 

Oczywiście, karta przegra po załączeniu AA i AF, ale pomyśl o różnicy pieniężnej ;)

Chciałeś - masz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Timedemo , a rzeczywiste gameplay to zupełnie inna bajka. Poza tym by w niskich rozdziałkach gtx/ultra pokazały moc , potrzebny jest kosmiczny procesor. Testy bez min fps , można sobie wsadzić głęboko.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki KZI.Wyniki satysfaksujące mnie w pełni.Ja nie potrzebuję do grania wyższych rozdzielczości niż 1280x1024. AA i AF też mi zwisa. 3850/3870 to karta w sam raz dla mnie za taką cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Timedemo , a rzeczywiste gameplay to zupełnie inna bajka. Poza tym by w niskich rozdziałkach gtx/ultra pokazały moc , potrzebny jest kosmiczny procesor. Testy bez min fps , można sobie wsadzić głęboko.....

Dodaj do tego 70% wzrostu wydajności w crosfire, test na poprzedniej stronie i wszystko jasne :)

Wtedy będziesz mógl powiedzieć, że porównujemy zbliżone cenowo produkty, ale Ultra siądzie przy 3870 crossfire w zdecydowanej większości tytułów, patrz na to tak, 2*710 zł i masz crossfire z dwóch radeonów, gdzie za tyle kupisz ultrę? Płyty 790X też tanieją z dnia na dzień i około lutego będą po dolarze :lol2: no może jeszcze nie 2008 roku ;)

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodaj do tego 70% wzrostu wydajności w crosfire, test na poprzedniej stronie i wszystko jasne :)

moze dla ciebie. przy ponad 70fps, nadal nie moge wlaczyc fsaa, to przepraszam do czego mi taki framerate?

za 1400zl mam nowego gtx, z 768MB na pokladzie, bez loterii dot. wydajnosci i upiekszaczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze dla ciebie. przy ponad 70fps, nadal nie moge wlaczyc fsaa, to przepraszam do czego mi taki framerate?

za 1400zl mam nowego gtx, z 768MB na pokladzie, bez loterii dot. wydajnosci i upiekszaczy

Dlaczego miał byś nie włączać AA czy AF :D na crosfirze?

Właczaj nie bój się, pójdzie i tak lepiej niż GTX. A w lutym wyjdą karty 3890 z dwoma rdzeniami i będą wydajniejsze, niż dwa 3870 bo będą współdzielić 1GB ramu. Gdzie wtedy będzie twój nowiutki GTX na skali cena/jakość? No tyle, że nV też gdzieś na początku roku wyda nowe karty :D tak już jest i będzie.

Panie, po co takie głupowy gadasz?

...egielda...

Po pierwsze nie linkuj po polskich portalach.

Po drugie procki po OC faktycznie zgodnie z twoim linkiem mają w nieORT: ORT: ORT: kturych grach nawet do 50% wydajności w grach w FPSach więcej wobec znacznie słabszych procków bez OC, ale nie wszędzie, to zależy od gry.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego miał byś nie włączać AA czy AF :D na crosfirze?

bo nie mozna ich wlaczyc na pojedynczej karcie? np. bioshock. moh:a, ut3, gow

 

Właczaj nie bój się, pójdzie i tak lepiej niż GTX.

wlaczac to sobie mozesz. najpierw musi w ogole dzialac

 

A w lutym wyjdą karty 3890 z dwoma rdzeniami i będą wydajniejsze, niż dwa 3870 bo będą współdzielić 1GB ramu.

:D

 

Gdzie wtedy będzie twój nowiutki GTX na skali cena/jakość?

w tym samym miejscu. od ponad roku i nic sie w tej kwestii nie zmieni, jezeli nadal beda sie tak babrac z fsaa i hq

 

No tyle, że nV też gdzieś na początku roku wyda nowe karty :D tak już jest i będzie.

nowe to moze wydadza, ale niekoniecznie lepsze od obecnych. no moze tansze

 

Po pierwsze nie linkuj po polskich portalach.

nie tworz nowego regulaminu. to nie pcl :D Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie linkuj po polskich portalach.

Po drugie procki po OC faktycznie zgodnie z twoim linkiem mają w nieORT: ORT: ORT: kturych grach nawet do 50% wydajności w grach w FPSach więcej wobec znacznie słabszych procków bez OC, ale nie wszędzie, to zależy od gry.

A prosze cie bardzo - testy bez o/c. http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=3333-18

To juz i na purepc cenzura obowiazuje? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego miał byś nie włączać AA czy AF :D na crosfirze?

Właczaj nie bój się, pójdzie i tak lepiej niż GTX. A w lutym wyjdą karty 3890 z dwoma rdzeniami i będą wydajniejsze, niż dwa 3870 bo będą współdzielić 1GB ramu. Gdzie wtedy będzie twój nowiutki GTX na skali cena/jakość? No tyle, że nV też gdzieś na początku roku wyda nowe karty :D tak już jest i będzie.

 

Po pierwsze nie linkuj po polskich portalach.

Po drugie procki po OC faktycznie zgodnie z twoim linkiem mają w nieORT: ORT: ORT: kturych grach nawet do 50% wydajności w grach w FPSach więcej wobec znacznie słabszych procków bez OC, ale nie wszędzie, to zależy od gry.

Chyba za dużo slajdów AMD/ATI sie naoglądałeś - jak na razie to CF niewiele daje - w każdym razie ja tylko takie testy widziałem a nawet jak daje to w nielicznych tytułach. Wole jedną solidną grafe która zapewni równą, wysoką wydajność we wszystkich grach. Edytowane przez Paweł666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba za dużo slajdów AMD/ATI sie naoglądałeś - jak na razie to CF niewiele daje - w każdym razie ja tylko takie testy widziałem a nawet jak daje to w nielicznych tytułach. Wole jedną solidną grafe która zapewni równą, wysoką wydajność we wszystkich grach.

Na poprzedniej stronie był link z testami....

 

klik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A prosze cie bardzo - testy bez o/c. 2859214[/snapback]

Chyba za dużo slajdów AMD/ATI sie naoglądałeś - jak na razie to CF niewiele daje - w każdym razie ja tylko takie testy widziałem a nawet jak daje to w nielicznych tytułach. Wole jedną solidną grafe która zapewni równą, wysoką wydajność we wszystkich grach.
Chyba nie.

Link do testów na poprzedniej stronie

Crysis DX9 1900x1200, AA=No AA, Vsync=Disabled, 64 bit test, FullScreen

na przykład 3870*2 wypada lepiej niż Ultra.

single 23,13

crosfire 34,47

Crysis i parę innych gierek w CF/Vista x64

Prównaj wyniki 3 kart SLI 8800Ultra z włączonym zaledwie 1FSAA i AF

8800Ultra *1 *2 *3 - nieco inne parametry od powyżej podanego crossfire, więc porównanie nie jest idealne

@Sulaco

Masz 8800GTX, kupiłeś go kiedy karty ATI 2xxx były raczej nieopłacalne na tym poziomie cenoym, głośne i prądożerne, w sumie to dobrze zrobiłeś, ale nie broń tej przestarzałej technologii wobec tanich i dobrych kart, bo naprawde 3870*2 wymiata ją ze slotu razem z gniazdem pcie :P tylko patzr aby Ci pół obudowy nie porwało!

Haha ;)

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba za dużo slajdów AMD/ATI sie naoglądałeś - jak na razie to CF niewiele daje - w każdym razie ja tylko takie testy widziałem a nawet jak daje to w nielicznych tytułach. Wole jedną solidną grafe która zapewni równą, wysoką wydajność we wszystkich grach.

Też wolę jedną, ale...

Dołączona grafika

 

niewiele :lol:

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba za dużo slajdów AMD/ATI sie naoglądałeś - jak na razie to CF niewiele daje - w każdym razie ja tylko takie testy widziałem a nawet jak daje to w nielicznych tytułach. Wole jedną solidną grafe która zapewni równą, wysoką wydajność we wszystkich grach.

 

 

masz coś jeszcze do powiedzenia ??

 

chyba nie ma lepszych testów niż te z expreview. szkoda, że nie ma min fps, średniego i najwyższego. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CF nieźle wygląda porównując średni fps ale w większości testów jakie są minimalny fps mają większy karty nV. Od dawna ATi ma nierównomierny i sa momenty zaciachów. Nie mówie tylko o nowej serii bo to się od 2XXX zaczęło.

 

skąd wiesz, ze będzie wydajniejsza od (!) 3-4 kart?

Bo obecny nowy gts jest sporo szybszy od dwóch w CF więc nastpępca najprawdopodobniej mocniejszy dołoży trzem jak nie czterem kartom... Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewiele :lol:

Ja pisałem 70% licząc od dołu, oczywiście licząc od góry mamy mniej, ale wzrosty mamy od dołu, a nie od góry :blink:

Inaczej mówiąc, jak w:

Medal Of Honor : Airborne - 1920x1200 0xAA/16xAF Adaptive AA Enabled - Vista x64 - Q6600 @ 3.8ghz - 850/1261 GPU - 7.12 cat - max settings in game

osiągasz w single 3870 xt min 90 FPS to już w crossfire minimum 178 FPS, wartości minimalne są najważniejsze, bo co Ci po karcie, która wyciągnie 80FPS aby otem paść do 16 w trudnej scenerii z dużą ilością detali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poprzedniej stronie był link z testami....

 

klik

OKi gdzieś mi uciekł ten link co nie zmienia faktu zę nie ma tam porównania do GTX/ GTS/ GT :?:

 

@cavarr

 

Test raptem w 3 grach i to nie najnowszych/najbardziej wymagajacych i porównanie do GTS a nie GTX a głównie o to sie rozchodzi

 

masz coś jeszcze do powiedzenia ??

A mam:

 

http://www.pctuning.cz/

 

http://www.bit-tech.net/

 

http://www.hardwarecanucks.com/

 

http://www.legitreviews.com/

 

http://www.overclockersclub.com/

 

http://www.tweaktown.com/

 

Jak widac można przytoczyć tyle samo testów gdzie CF sie opłaca ale i równie dużo gdzie mija się z celem - jak dla mnie za bardzo to to niedopracowane. A i żeby było ciekawiej to planuje kupno HD3850 512MB B) ale jak tylko pojawi sie GF 9800 (czy jak to tam nazwią) to prawdopodobnie będzie przesiadka.

 

Crysis DX9 1900x1200, AA=No AA, Vsync=Disabled, 64 bit test, FullScreen

na przykład 3870*2 wypada lepiej niż Ultra.

single 23,13

crosfire 34,47

Crysis i parę innych gierek w CF/Vista x64

Prównaj wyniki 3 kart SLI 8800Ultra z włączonym zaledwie 1FSAA i AF

8800Ultra *1 *2 *3 - nieco inne parametry od powyżej podanego crossfire, więc porównanie nie jest idealne

Faktycznie nieco inne :lol2: Edytowane przez Paweł666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prównaj wyniki 3 kart SLI 8800Ultra z włączonym zaledwie 1FSAA i AF

nieco inne parametry od powyżej podanego crossfire, więc porównanie nie jest idealne

nieco inne? dx9 high vs dx10 very high to wg ciebie nieco inne? zejdz w koncu na ziemie

 

Masz 8800GTX, kupiłeś go kiedy karty ATI 2xxx były raczej nieopłacalne

kupilem gtx kiedy 2xxx istnial na papierze :D - dokladnie listopad 2006 :D i prosze nie pisz mi, ze po ponad roku jakies karty w ilosc DWOCH (z ograniczeniami o jakich wspominalem) wymiataja ponad roczna karte, bo to z lekka zalosne.

 

osiągasz w single 3870 xt min 90 FPS to już w crossfire minimum 178 FPS, wartości minimalne są najważniejsze, bo co Ci po karcie, która wyciągnie 80FPS aby otem paść do 16 w trudnej scenerii z dużą ilością detali?

a do czego mi taki framerate?

 

z mojej strony EOT

Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie takie pytanie, który radek 3850 512MB się dobrze kręci?? Bo ktoś tu pisał, że można takową kartę podkręcić do poziomu 3870?? Bo kumpel chce kupić akurat i się pytam. Podajcie firmy coś w miare taniego (jak jest).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem kłótni, karty NV 88GT, 88GTS, 88GTX są szybsze od każdego radeona i tyle.

Po co tyle gadki i śmieci?

Tak, zgadza się aczkolwiek niektórzy mieli wątpliwości :lol:

 

Teraz toczy się debata na temat 2xHS3850 vs GTX/GTS G92 - chyba ci sie przespało ze dwie strony :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...