Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD3850/3870

Rekomendowane odpowiedzi

nieco inne? dx9 high vs dx10 very high to wg ciebie nieco inne? zejdz w koncu na ziemie

Wyjdź z norki @sul to były 3 ultry przeciw dwóm trzy razy tańszym radeonom 3070!

kupilem gtx kiedy 2xxx istnial na papierze :D - dokladnie listopad 2006 :D i prosze nie pisz mi, ze po ponad roku jakies karty w ilosc DWOCH (z ograniczeniami o jakich wspominalem) wymiataja ponad roczna karte, bo to z lekka zalosne.

Świetnie, że Ciebie stać na taka kartę niedługo po premierze, mnie nie stać i może sobie teraz kupię 3850 512 jak jeszcze potanieją, pewnie więcej użytkowników jest bliższa mojej sytuacji, więc pozwól pogadać, ja do Ciebie nie piję Ty do mnie co jeden post :huh:

a do czego mi taki framerate?

z mojej strony EOT

Ani mi sie już nie chce o tym gadać, stare karty wymiękły po obydwu stronach i tyle radeony zresztą dużo bardziej, a że są wciąż najdroższe ze starych porównywalne lub lepsze, ale cena/jakość je dobija.

I z mojej strony to koniec dialogu na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Po co porównywać 3850 512 MB do 8800 GT.Różnica cen jest i to nie mała.3850 miał zabić 8600 GTS i zrobił to nawet z wyprzedzeniem.Przymierzam się do kupna 3850 512 MB Gecube.Ceny kart nadal idą minimalnie w dół.Myśląc przyszłościowo,mam nadzieje że mój E2160 (3,0 ghz) nie będzie za słaby na tego radeona ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ci co kupili 8800GT dowodzą iż karta za 900pln jest lepsza od kart za 600pln... Fascynujące... U mojego syna w przedszkolu też ten co ma droższą zabawkę jest lepszy ale na szczęście przedszkolanki mocno pracują aby wybić 3-latkom to z głów... Polecam niektórym powrót do przedszkola...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Po co porównywać 3850 512 MB do 8800 GT.Różnica cen jest i to nie mała.3850 miał zabić 8600 GTS i zrobił to nawet z wyprzedzeniem.Przymierzam się do kupna 3850 512 MB Gecube.Ceny kart nadal idą minimalnie w dół.Myśląc przyszłościowo,mam nadzieje że mój E2160 (3,0 ghz) nie będzie za słaby na tego radeona ;)

Ty się nie przejmuj, ja mam pentium 4 506 2.66@3.0 GHz (To dopiero jest zamulacz grafy

) i w ciągu dwóch tygodni zamierazm kupić Radka 3850/512MB. Swoją drogą zastanawiam się czy to niebędzie przesadą kupować taką grafe do tego procka? :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - Radeony 37xx miały być konkurentem dla GF8600 GTS i jak widać "zjadły" GF na śniadanie bez popijania mlekiem !!

Porównajcie sobie ceny 8600GTS oraz HD3850 o potem cenę i jaki wyjdzie przelicznik cena\wydajność ??

W okolicach lutego też będę się rozglądał za jakims 3850 512MB.

Narazie będę obserwował spadające ceny heheheh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w końcu jak jest z tym Ati Powerplay na Gecubach 512? bo ktoś pisał że po OC nie schodzą zegary w 2D. Jak jest to nieprawda, to sprzedaje kartę i kupuje tego Gecuba :)

Z OC czy bez OC zegary w tych kartach są takie same w 2D jak w 3D - 725/900MHz. Mam nadzieję że albo oficjalny BIOS albo jakiś mod to zmieni. Przecież nikt nie gra przez 100% czasu, przydałoby się więc oszczędzanie energii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z OC czy bez OC zegary w tych kartach są takie same w 2D jak w 3D - 725/900MHz. Mam nadzieję że albo oficjalny BIOS albo jakiś mod to zmieni. Przecież nikt nie gra przez 100% czasu, przydałoby się więc oszczędzanie energii.

A nie dziala funkcja oszczedzania energii ? :/ No super. A ile dales za swojego GeCuba i gdzie go kupiles? Jakies wieksze problemy z nim sa? :) Pytam bo w niedalekiej przyszlosci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie dziala funkcja oszczedzania energii ? :/ No super. A ile dales za swojego GeCuba i gdzie go kupiles? Jakies wieksze problemy z nim sa? :) Pytam bo w niedalekiej przyszlosci...

Jak Ci się bardzo nie spieszy to poczekaj aż biosy naprawią, przez ten czas nie podrożeje więc nie ma się co ścigać :D a to nie potrwa długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie dziala funkcja oszczedzania energii ? :/ No super. A ile dales za swojego GeCuba i gdzie go kupiles? Jakies wieksze problemy z nim sa? :) Pytam bo w niedalekiej przyszlosci...

Karta tylko redukuje napięcie w 2D, zegary pozostawia bez zmian. Odczyt z RivaTuner:

$0a00030000 PowerPlay state 0		 : 669MHz/829MHz/1.21V/boot$0a00030100   Performance level 1	 : 669MHz/829MHz/1.21V$0a00030200   Performance level 2	 : 669MHz/829MHz/1.21V$0a00030001 PowerPlay state 1		 : 725MHz/900MHz/1.01V/Overdrive$0a00030101   Performance level 1	 : 725MHz/900MHz/1.01V$0a00030201   Performance level 2	 : 725MHz/900MHz/1.21V$0a00030002 PowerPlay state 2		 : 725MHz/900MHz/1.01V$0a00030102   Performance level 1	 : 725MHz/900MHz/1.01V$0a00030202   Performance level 2	 : 725MHz/900MHz/1.21V$0a00030003 PowerPlay state 3		 : 725MHz/900MHz/1.21V/UVD$0a00030103   Performance level 1	 : 725MHz/900MHz/1.21V$0a00030203   Performance level 2	 : 725MHz/900MHz/1.21V
Za kartę dałem ok. 680zł w Action. Wiem, trochę przepłaciłem, ale już miałem dość czekania. Na początku problemy miałem - resetowało mi kompa w niektórych grach, po zmianie BIOS-u karty na nowszy - ani jednego resetu. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z OC czy bez OC zegary w tych kartach są takie same w 2D jak w 3D - 725/900MHz. Mam nadzieję że albo oficjalny BIOS albo jakiś mod to zmieni. Przecież nikt nie gra przez 100% czasu, przydałoby się więc oszczędzanie energii.

 

Miałem to samo w szafirze jak sie zacząłem bawić w podkręcanie. ;/ Na szczęście reinstalka CCC pomogła. Z kolei w Saphierrach (czy jak to sie tam pisze) w niektórych grach nie włącza mi się tryb 3D nie wiem o co tu chodzi... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ci co kupili 8800GT dowodzą iż karta za 900pln jest lepsza od kart za 600pln... Fascynujące... U mojego syna w przedszkolu też ten co ma droższą zabawkę jest lepszy ale na szczęście przedszkolanki mocno pracują aby wybić 3-latkom to z głów... Polecam niektórym powrót do przedszkola...

Nie do końca. Biegunowo odwrotnie . Ten co kupił za 600 twierdzi ,że jest: troszkę gorsza/właściwie wcale nie gorsza/w sumie nawet lepsza (w miarę upływu czasu tak ewaluowały przekonania.

 

Ale jak to ktoś kiedyś powiedział :"Dostatecznie długo powtarzane kłamstwo stanie się w końcu prawdą".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo w szafirze jak sie zacząłem bawić w podkręcanie. ;/ Na szczęście reinstalka CCC pomogła. Z kolei w Saphierrach (czy jak to sie tam pisze) w niektórych grach nie włącza mi się tryb 3D nie wiem o co tu chodzi... :mur:

Ale to nie ta sama sytuacja co u mnie, bo Gecuby i zdaje się Powercolory po prostu mają zapisane w BIOS-ie żeby nie zmieniać zegarów (nie wiem czemu, może był problem z przełączaniem 2D-3D?) i sterowniki, czy zabawa w overclocking nic do tego nie mają. Nawet na czystym systemie z gołymi Catalystami miałem to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca. Biegunowo odwrotnie . Ten co kupił za 600 twierdzi ,że jest: troszkę gorsza/właściwie wcale nie gorsza/w sumie nawet lepsza (w miarę upływu czasu tak ewaluowały przekonania.

 

Ale jak to ktoś kiedyś powiedział :"Dostatecznie długo powtarzane kłamstwo stanie się w końcu prawdą".

Obaj tak twierdzący i porównujący całkowicie różnie pozycjonowane produkty są śmieszni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca. Biegunowo odwrotnie . Ten co kupił za 600 twierdzi ,że jest: troszkę gorsza/właściwie wcale nie gorsza/w sumie nawet lepsza (w miarę upływu czasu tak ewaluowały przekonania.

 

Ale jak to ktoś kiedyś powiedział :"Dostatecznie długo powtarzane kłamstwo stanie się w końcu prawdą".

Lepsza nie jest, zazwyczaj gorsza ok 10-20% czasem mniej czasem więcej. Ale jest tańsza i wystarczy jak dla mnie argumentów, na dokładkę cichsza lepiej oszczędza energię i mniej sie grzeje :)

Ale oczywiście można tez kupić droższą mocniejszą kartę, która budzi rodzinę po nocy jak się rozkręci :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może powtórze pytanko zanim wszyscy pójdą spać... Czy jest sens kupować GeCuba hd3850/512Mb do PC z prockiem pentium 4 506 2.66@3.0 ?? Czy proc aby nie bedzie zamulał aż tak że karta straci swój potencjał (granie w rozdziałce 1280x1024 nie będzie płynne)?? W przeciągu 3 miesiecy zamierzam wyposażyć się w "dwa jajka" :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przyznaję się bez bicia, że ze względu na moją sytuację nie przeczytałem całości wątku. Na początku grudnia zacząłem testować Radeona HD 3850 256 MB od Asusa (z mocnym naciskiem na "zacząłem"), ale właściwe testy rozpocząłem dopiero w święta - już na sterownikach Catalyst 7.12. Tuż przed świętami dostałem maila od czytelnika z pytaniem o termin recenzji tej karty. Wyraził on też wątpliwości, że "słyszał" o problemach z jej stabilnością. Powiem szczerze, że trochę tym byłem zaskoczony, ale trochę powiązałem fakty:

 

Testy zacząłem od Sega Rally, a że były święta to stwierdziłem, że może sobie poprawię trochę statystyki i jakieś zawody ukończę z lepszymi statystykami - niestety gra się wieszała najwyżej po 30 sekundach od rozpoczęcia wyścigu - pomyślałem, może taktowania są za wysokie (stabilność po o/c sprawdzałem akurat innymi grami) - po zjechaniu do domyślnych to samo. Zrezygnowany, że zagrać sobie nie mogę przeprowadziłem testy i tutaj o dziwo problemów nie miałem. Różnica między grą a testem polega na tym, że w czasie testu na trasie jestem sam, bez przeciwników (sprawa jest mam nadzieję oczywsta) - po przeprowadzeniu wszystkich testów postanowiłem sprawdzić stabilność karty w Sega Rally - 3 - 4 godziny jeżdzenia w kółko po jednej trasie (pod prąd rzecz jasna) nie wywołało żadnych "awarii" - niezależnie od rozdzielczości czy trasy problem nie występował - nie resetuijąc gry załączyłem tryb gry z przeciwnikami i zwis.

 

Święta minęły zabrałem się za kolejne testy - Lost Planet wiesza się mi na teście cave po jakiś 10 - 15 sekundach (co ciekawe snow przechodzi). Bioshock w zasadzie muszę testować na 10 rat - jednego trybu za "jednym strzałem" się nie uda zrobić - jak zacznę grać to po jakiś 5 minutach zwis (również niezależnie od taktowań).

 

Przypadek Sega Rally jest dowodem na to, że karta jest sprawna - zresztą Riddick (test) też się nie wiesza.

 

Jadę z kolejnymi testami - ale pytanie: czy ktoś się już spotkał z takim problemem? Platforma jest oczywiście super stabilna - nie mam najmniejszych problemów z kartami pokroju HD 2900 XT, GF 8800 GT czy 8800 Ultra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do poprzedniej wypowiedzi to nie moge ci pomoc. Sam mialem problemy ze stabilnoscia ale powodem byl zasilacz a teraz jest juz ok. A co do mojej karty to: dostalem szafira 3850 256MB i ustawilem na 740/1015(2030MhzDDR2), na tych zegarach chodzi stabilnie. W polaczeniu z E2140@3Ghz daje mi w 3Dmark06 na sterach 9.12, windowsie xp 32bit wynik - 10105. Myslalem ze Crysis mnie rozczaruje ale cos nie bardzo , gram w 1280x1024 na High detalach bez AA i jest plynnie moze przez 98% gry. Co do reszty gier moge sie wypowiedziec jednym slowem - BOMBA. Karta za 500 zl i jestem z niej bardzo zadowolony. Ostatnim razem "wskoczylem" na 6800GT Leadteka z radka 9550 i roznica w wydajnosci byla o wiele mniej korzystna w stosunku do ceny.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do poprzedniej wypowiedzi to nie moge ci pomoc. Sam mialem problemy ze stabilnoscia ale powodem byl zasilacz a teraz jest juz ok. A co do mojej karty to: dostalem szafira 3850 256MB i ustawilem na 740/1015(2030MhzDDR2), na tych zegarach chodzi stabilnie. W polaczeniu z E2140@3Ghz daje mi w 3Dmark06 na sterach 9.12, windowsie xp 32bit wynik - 10105. Myslalem ze Crysis mnie rozczaruje ale cos nie bardzo , gram w 1280x1024 na High detalach bez AA i jest plynnie moze przez 98% gry. Co do reszty gier moge sie wypowiedziec jednym slowem - BOMBA. Karta za 500 zl i jestem z niej bardzo zadowolony. Ostatnim razem "wskoczylem" na 6800GT Leadteka z radka 9550 i roznica w wydajnosci byla o wiele mniej korzystna w stosunku do ceny.

Pozdro

Nie no o wyników przedstawiać mi akurat nie musisz ;) (szczególnie w 3dsmarku)

Stabilność po o/c mocno zależy od gry - dla karty która mam 700/1000 to w zasadzie max, choć 3dsmarki chodziły mi na dużo wyższych zegarach - pamięci pod 1070 podchodziły.

 

Zasilacz w moim wypadku odpada gdyż jak mówię zależnie od tego jaki tryb gry mam włączony (z przeciwnikami czy bez) gra się wiesza lub nie, zaś ten sam komputer i ten sam zasilacz wytrzymuje zdecydowanie większe potwory.

 

 

 

 

[dodane]

Bioshock DX9 w 1600 x 1200 wiesza się najwyżej po minucie niezależnie od taktowania rdzenia / pamięci

Jakieś pomysły?

Edytowane przez focus_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kilku gier które zdążyłem przetestować jak narazie mam problem tylko w Colin Dirt, gra w czasie jazdy zawiesza sie na kilkadziesiąt sekund potem na kilkanaście można jechać dalej a potem znowu wisi i tak cały czas... W kilkunastu innych które odpalałem bez problemów, Lost Planet DX9 przeszedłem gdzieś od połowy do końca (wcześniej grałem na 8600gts) bez żadnego crashu... Natomiast dziś spotkało mnie duże rozczarowanie, niedawno wymieniłem procek z 6300 na 6750, nie przemęczałem go dotychczas i "latał" na 3,2GHz z szyną 400... no i dziś bujnąłem go delikatnie na 3,4... orthos 20 minut bez problemu, natomiast w grach wiesza system czasami po kilku minutach, czasami szybciej... jak się powiesi na niebieskim to widać że błąd ati2... zmniejszałem taktowania, ale wygląda na tym że wszystko co powyżej szyny 400MHz wywala kartę wcześniej czy później :/ na szynie 400 komp chodzi bardzo stabilnie... dla ciekawości wrzuciłem do testów 7600GT i nie ma problemów... komp stabilny na 425 czyli @3,4GHz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no o wyników przedstawiać mi akurat nie musisz ;) (szczególnie w 3dsmarku)

Stabilność po o/c mocno zależy od gry - dla karty która mam 700/1000 to w zasadzie max, choć 3dsmarki chodziły mi na dużo wyższych zegarach - pamięci pod 1070 podchodziły.

 

Zasilacz w moim wypadku odpada gdyż jak mówię zależnie od tego jaki tryb gry mam włączony (z przeciwnikami czy bez) gra się wiesza lub nie, zaś ten sam komputer i ten sam zasilacz wytrzymuje zdecydowanie większe potwory.

[dodane]

Bioshock DX9 w 1600 x 1200 wiesza się najwyżej po minucie niezależnie od taktowania rdzenia / pamięci

Jakieś pomysły?

Mówisz, że dawno ją nabyłeś, wgraj może nowy bios?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kilku gier które zdążyłem przetestować jak narazie mam problem tylko w Colin Dirt, gra w czasie jazdy zawiesza sie na kilkadziesiąt sekund potem na kilkanaście można jechać dalej a potem znowu wisi i tak cały czas... W kilkunastu innych które odpalałem bez problemów, Lost Planet DX9 przeszedłem gdzieś od połowy do końca (wcześniej grałem na 8600gts) bez żadnego crashu... Natomiast dziś spotkało mnie duże rozczarowanie, niedawno wymieniłem procek z 6300 na 6750, nie przemęczałem go dotychczas i "latał" na 3,2GHz z szyną 400... no i dziś bujnąłem go delikatnie na 3,4... orthos 20 minut bez problemu, natomiast w grach wiesza system czasami po kilku minutach, czasami szybciej... jak się powiesi na niebieskim to widać że błąd ati2... zmniejszałem taktowania, ale wygląda na tym że wszystko co powyżej szyny 400MHz wywala kartę wcześniej czy później :/ na szynie 400 komp chodzi bardzo stabilnie... dla ciekawości wrzuciłem do testów 7600GT i nie ma problemów... komp stabilny na 425 czyli @3,4GHz...

Ja mam szynę 389, ale jak mówiłem to akurat nie miało wpływu na stabilność całości, ale spróbuję jeszcze posprawdzać na domyślnym FSB (zjechałem do poziomu 300 MHz wcześniej)

 

 

Sprawdzam kwestię BIOSu do karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może powtórze pytanko zanim wszyscy pójdą spać... Czy jest sens kupować GeCuba hd3850/512Mb do PC z prockiem pentium 4 506 2.66@3.0 ?? Czy proc aby nie bedzie zamulał aż tak że karta straci swój potencjał (granie w rozdziałce 1280x1024 nie będzie płynne)?? W przeciągu 3 miesiecy zamierzam wyposażyć się w "dwa jajka" :rolleyes:

Core 2 Duo E6850 65nm da Ci 3 * więcej FPSów

Athlon 64 X2 5600+ AM2 90nm da Ci 2*więcej FPSów

Twój procek w grach osiąga zawrotną wydajność trochę mniejszą niż sempron 3000+

więc chyba lepiej wymienić już procka wraz z kartą, ale ostrzegam, że za to cudo dostaniesz max 40zł na allegro, może za płytę trochę więcej.

Daj osobno na licytację od 1zł na dwa tygodnie, daj dużo zdjęć i dokładny opis.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIOS

 

Co do BIOSu - oprócz tych co są zmodowane na pierwszej stronie topicu - to gdzie je mogę dostać? Bo na stronie Asusa nie ma, czyli POWINIENEM uznać, że nie ma nowszysch wersji.

Edytowane przez focus_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ja mam szynę 389, ale jak mówiłem to..." daj w ogóle cały bios na default i sprawdź czy się stabilność nie poprawi... co do mojego problemu dla mnie to jest dziwne bo chyba przetaktowanie nie ma wpływu na pci-e, ona ma na sztywno 100MHz więc nie powinno się nic dziać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ja mam szynę 389, ale jak mówiłem to..." daj w ogóle cały bios na default i sprawdź czy się stabilność nie poprawi... co do mojego problemu dla mnie to jest dziwne bo chyba przetaktowanie nie ma wpływu na pci-e, ona ma na sztywno 100MHz więc nie powinno się nic dziać...

Zaraz sprawdzę, DiRT na cieniach medium narazie chodzi.

 

EDIT

Inna sprawa, że to ma działać na takich ustawieniach, a nie że kupuję sobie 3850 i muszę obniżać taktowanie procka.

Edytowane przez focus_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do BIOSu - oprócz tych co są zmodowane na pierwszej stronie topicu - to gdzie je mogę dostać? Bo na stronie Asusa nie ma, czyli POWINIENEM uznać, że nie ma nowszysch wersji.

Może tu: ASUStek support

Po wpisaniu w google: "HD 3850 256 Asus bios"

wyskakuje icomp i komentarze użytkowników:

...od razu zupgraduj bios bo standardowy ma kłopoty...

to może być ten trop.

Obecnie produkowane już nie mają tego defektu, to chyba typowy problem z nowościami :?

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo było u mnie z Gecubem - na fabrycznym BIOS-ie resety kompa w co drugiej grze, po zmianie na nowszy resetu jeszcze nie doświadczyłem. Tak to jest z nowościami, zwykle wolę poczekać na bardziej dopracowane wersje, ale tym razem nie wytrzymałem :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim GeCube 3850 512mb X-Turbo III wszystko, jak narazie, ładnie śmiga- sprawdziłem na NFS:PS, CoD4, C&C:Tiberium Wars.

Ale chyba jakieś dupne ograniczenie biosu mam bo rdzeń dobił do 850MHz (1.46V) a powyżej już cały komp zwiecha :(

ale jak narazie 850/1053 :)

 

edit:

w sumie chyba aż takie napięcie do 850mhz nie jest potrzebne ;)

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...