Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD3850/3870

Rekomendowane odpowiedzi

A czy ciezko sie zmienia BIOS karty ? Bo mobaska to mozna spokojnie spod Windy atakowac a jak to jest w przypadku kart ? Hmm, a skad ta pewnosc ze karta ktora sie kupi bedzie miala juz ten poprawiony bios ? W ogole takie niedopatrzenie to nie powinno miec miejsca... Swoja droga, producenci powinni otwarcie przyznac sie do bledu i juz na swoich glownych dac linki do poprawionych biosow...

 

PS. A ten mail do focusa to był ode mnie :)

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ciezko sie zmienia BIOS karty ? Bo mobaska to mozna spokojnie spod Windy atakowac a jak to jest w przypadku kart ?

Bios karty też zmienia sie z pod Windy. Są programiki, których nazwy nie pamiętam, ale napewno ktoś Ci zaraz poda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zgadza się aczkolwiek niektórzy mieli wątpliwości :lol:

 

Teraz toczy się debata na temat 2xHS3850 vs GTX/GTS G92 - chyba ci sie przespało ze dwie strony :wink:

No to powinna być debata 2xHS3850 vs G92x2 512/256 i wtedy mozna porównywać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to powinna być debata 2xHS3850 vs G92x2 512/256 i wtedy mozna porównywać

Raczej nie, bo porównanie powinno dotyczyć kart o tych samych cenach. Od AMD-ATi za 1100zł mamy 2xHD3850 256mb a od NV mamy 1x88GT. Więc porównanie jest jak najbardziej słuszne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, bo porównanie powinno dotyczyć kart o tych samych cenach. Od AMD-ATi za 1100zł mamy 2xHD3850 256mb a od NV mamy 1x88GT. Więc porównanie jest jak najbardziej słuszne.

Teraz to raczej bedziemy miec 88GTS, bo 88GT schodzi z cena do 900 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem jak dzialalo mi CCC podkrecalem sobie 3870 do wartosci gpu 830 i pamiec 1200 czyli lajtowo i wszystko smiga w crysysie i wogule zero artefaktow itp. Zainstalowalem ati tool 27 beta 4 i dam tylko na wykrywanie gpu i juz przy 780/90 wywala mi artefakty i program zwicha robi. Gdzie w riva tuner jak ustawie wszystko smiga marki i gry a ati tool sie wykrusza.

Co jest tez tak macie? moze trzeba jakas opcje zalaczyc w ati tool?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ślicznie mam nadzieje że na moim GECUBE 3850 512 MB po OC będę miał zbliżone wyniki :rolleyes:

Mysle ze spokojnie gierka pomimo ze nie zasowa w 50fps ;) ale tu juz przy 25fps gra sie komfortowo jesli nie spadaja juz ponizej 25.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tu: 2860060[/snapback]

to może być ten trop.

Obecnie produkowane już nie mają tego defektu, to chyba typowy problem z nowościami :?

Nie - to nie jest typowy problem z nowościami - typowe jest to tylko dla BIOSów płyt głównych w kwestii obsługi nowych procesorów czy pamięci RAM, a nie w kartach graficznych - z tego co pamiętam (za mojej kariery) to występowało to kiedyś przy jakimś Radeonie (chyba coś z rodzaju X1300 / X1600, ale nie dam sobie głowy uciąć). I to nie jest normalne, że trzeba nowe BIOSy wgrywać do kart graficznych.

 

Więc pytam jeszcze raz - gdzie mogę dostać takowy "nowy" BIOS?

 

 

Sprawdziłem na defaulcie - karta się nie wiesza więc faktycznie jest to coś z tym związane, ale nie zmienia to faktu, że to w zasadzie dyskwalifikuje kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problemem ze swoim nowym Gecube3850:

 

po instalacji najnowszych CATALYST 7-12 pojawiły sie czerwone czcionki przy wyświetlaniu tekstu np w przeglądarce, nawet sam ekran startowy "witamy" przy starcie systemu ma czerwony cień.

 

Na sterownikach z płytki od grafiki było wszystko w porządku.

 

Może ktoś spotkał z czymś takim, bo nie mam pomysłu jak sie tego pozbyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo ewentualnych niestabilności. Na mojej karcie (Gecube 3850 512Mb- dwu slotowy system chłodzenia) jeden z układów pamięci(wychodzący nieco poza obrys radiatora) nie jest chłodzony-brak gąbki termoprzewodzącej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT: Na jakich ustawieniach ten Crysis? :P

Przy 740/1015 na high, w 1280x1024, bez AA super sie gra.

 

Mam problemem ze swoim nowym Gecube3850:

 

po instalacji najnowszych CATALYST 7-12 pojawiły sie czerwone czcionki przy wyświetlaniu tekstu np w przeglądarce, nawet sam ekran startowy "witamy" przy starcie systemu ma czerwony cień.

 

Na sterownikach z płytki od grafiki było wszystko w porządku.

 

Może ktoś spotkał z czymś takim, bo nie mam pomysłu jak sie tego pozbyc.

Mam to samo i jeszcze na total commanderze robia sie smugi na paskach oznaczen napedow, stery zbugowane jakies :)

 

Prosze posiadaczy 3850 512mb o podanie wyników oc i smarków 05 albo 06 na Viście 32-bit, najlepiej przed i po oc, z góry dziękuje :)

W smarku06 przed podkreceniem ok 7K o ile dobrze pamietam ( a nie mam juz bo dysk mi padl :P)a po podkreceniu na 740/1015 uzyskalem 10110 3dsmarkow, podkrecenie procka tutaj dalo bardzo duzo ale mysle ze jeszcze pojdzie wiecej ;)

Edytowane przez teeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 740/1015 na high, w 1280x1024, bez AA super sie gra.

Mam to samo i jeszcze na total commanderze robia sie smugi na paskach oznaczen napedow, stery zbugowane jakies :)

Włącz cleartype, lub powrót do 7.11 :)

Edytowane przez Shake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włącz cleartype, lub powrót do 7.11 :)

dzieki z cleartype, niby wiem a nie wpadl bym na to :P, przesiadka z CRT

7.11 czy to zart czy literowka? :P mowisz ze 9.11 warto dac? , przesiadka z nvidia :D

Edytowane przez teeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowa recka http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=438

warto dorzucic do1 posta,

co mi blokuje ć ? hotkeys w CCC mam wył i ciągle qpa

 

 

Musisz jakby przeładować CCC przy pomocy "Restart Runtime" bo też tak miałem. Wszystko odznaczane a ć nie chciało działac. Ponowne uruchomienie CCC i wszystko biega :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PowerColor Radeon HD 3850 Extreme 512

 

Znacznie lepiej zapowiadało się podkręcanie PowerColora. Karta już standardowo pracuje na sporo wyższych zegarach od referencyjnych. I tak, rdzeń z 720MHz udało się stabilnie podkręcić do 820MHz, a pamięci z 900MHz (DDR 1800) do 1070MHz (DDR 2140). Jest to najlepiej podkręcający się model 3850 jaki mieliśmy okazję testować. Żadna inna karta nie zbliżała się nawet do taktowania rdzenia jak w modelu 3870 czyli 777MHz, a tu mamy wynik sporo wyższy. Temperatura pracy po podkręceniu to tylko 45oC.

 

Właśnie taką samą kartę zamówiłem tylko że 3870.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz jakby przeładować CCC przy pomocy "Restart Runtime" bo też tak miałem. Wszystko odznaczane a ć nie chciało działac. Ponowne uruchomienie CCC i wszystko biega :)

czyli jak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh - jak bardzo chcę odczytywac Twoje posty normalnie, ale nie dam rady - ale dobra - już patrzyłem na stronę asusa i tam nowego BIOSu nie ma - zatem gdzie mam go szukać? Mówię, że jeśli nie ma na stronie oficjalnego BIOSu czy nawet bety, ale dostępnej przez www to powinienem olać problem (tak się powinno stosować wobec wszystkich sprzętów), ale pytam gdzie go dostanę? Może jakiś "nowy" BIOS innego producenta?

 

Na stronie icompu, o której wspominałeś... - kliknij sobie

Nie - to nie jest typowy problem z nowościami - typowe jest to tylko dla BIOSów płyt głównych w kwestii obsługi nowych procesorów czy pamięci RAM, a nie w kartach graficznych - z tego co pamiętam (za mojej kariery) to występowało to kiedyś przy jakimś Radeonie (chyba coś z rodzaju X1300 / X1600, ale nie dam sobie głowy uciąć). I to nie jest normalne, że trzeba nowe BIOSy wgrywać do kart graficznych.

 

Więc pytam jeszcze raz - gdzie mogę dostać takowy "nowy" BIOS?

Sprawdziłem na defaulcie - karta się nie wiesza więc faktycznie jest to coś z tym związane, ale nie zmienia to faktu, że to w zasadzie dyskwalifikuje kartę.

W takim razie oddaj do serwisu, skoro nie ma nowego biosu i nie radzisz sobie mimo chęci z naprawą karty, pewnie potrzymają ją długo, więc to nie jest najlepsze wyjście ale może być po prostu walnięta.

Można porównywać 8800GT 256 z 3850/70 http://www.hardwarezone.com/articles/view....;cid=3&pg=3

Test mało przydatny, nie ma 3850 512mb, najciekawszej pozycji na RV670 jak na razie (póki nie ma highendowej 3890), i testy są w rozdziałce 1920*1440 zamiast 1920*1200, a przecież nie ma LCD 24" w układzie 4:3 tyko panoramiczne z rozdzielczościami 1920*1200 i 1920*1080 Full HD.

Na co komu takie testy?

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hee tzn smiga mialem na mysli ze zero artefaktow a gram na 1280x1024 w high i srednio jest ok 35/40 fps

Przejdź całą grę i wtedy napisz jaką masz średnią ilość klatek, tyle to może jest na planszach w dżungli. Od połowy gry przy tych ustawieniach co piszesz non stop jest poniżej 25kl. hd3870 w tej grze po prostu nie daje rady przy tej rozdziałce.

Edytowane przez Anti2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, no to teraz ATI dało troche kopa z tymi Radkami z 512MB :) (jestem swiezo po przeczytaniu recki). Naprawde, nie myslalem ze wypadnie ona tak dobrze. W sumie wyszlo na to ze 3850 z 512 to taki 3870 tylko z nieco nizszymi taktami :) A co mnie zaskoczyło to testy w World In Conflict i Company of Heroes gdzie praktycznie roznice byly nie wielkie w stosunku do 8800GT :) Mysle ze nawet w cenie do 650zł warto brac tego Radka.

 

EDIT:

A co myslicie o tym asusie http://kdo.pl/product_info.php/products_id/22254 :?: Pewnie juz duzo tanszy nie bedzie :) A to jest ta wersja z duzym wentylem nad rdzeniem :?:

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowa recka http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=438

warto dorzucic do1 posta,

co mi blokuje ć ? hotkeys w CCC mam wył i ciągle qpa

Dobry test, zależało mi aby w world in confict szło odpalić full HD i widzę, że na powercolor 29FPS :D a to 300 zł droższa 8800GT 31FPS.

Myślę, że w marcu/kwietniu bo tak teraz chcę kupować poleci poniżej 550zł. Dla mnie akurat.

Edit:

Do Crysis w Full HD żadna się nie nadaje, najlepsza 8800GT 19FPS w singlu ale może jak wyjdzie x2 czyli 3890 to wystarczy? Tyko jaka będzie jej cena?

A najbardziej mi się podoba, że w Compay of Heroes w Full HD Radeon 3850 512mb Powercolora minimalnie ale wyprzedza 8800GT. Tyle 0,1FPS to właściwie remis ale... :D tak czy tak karty 3870, 3850 512mb i 8800GT powyżej 30FPS więc da się grać, 3850 256mb na granicy grywalności podobnie 2900Pro a 8800GTS 320mb niegrywalne 19FPS. Za to 8600GTS pokazuje co potrafi ;) 9FPS :P to jest karta za 400 zł! Porażka :P

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jak ?

 

 

Klikasz na "Restart Runtime" powoduje to przeładowanie CCC jak i ponowne jego uruchomienie. Jam ma u siebie tak odznaczone wszystko w zakładce HOTKEYS (screen poniżej)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...