Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD3850/3870

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie kupiles 3850 z 512mb w tej cenie?????? wszedzie gdzie szukalem to z wysylka ok. 670-700zl, wiec wzialem wersje z 256mb za 570zl (z wysylka)

ee

Asus Radeon HD3850 512MB DDR3/256b TV/DV PCI-E za 600zl moge miec ... (normalna cena)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm,wie ktos może gdzie znajde PowerColora HD3850 512 MB ?

 

Wiseguy - Gecube'y są w Baxterze,PC-ABC.

 

 

EDIT: Znalazłem tego PowerColora..732 zł :(

EDIT2:Znalazłem także za 699 zł. Drogo jak narazie.Mam nadzieje że szybko potanieja..

Edytowane przez Spiety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak będzie, na razie CF chyba nie działa w tej gierce. test na Hothardware.com ten test był juz podawany przez kogoś

Na pewno działa płynnie na gf8800gts 512MB bez AA bo widziałem na własne oczy. A cena podobna jak dwóch 3850 512MB i niższa niż dwóch 3870.

Nie działa na DX10.

 

 

Na DX9 śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm,wie ktos może gdzie znajde PowerColora HD3850 512 MB ?

 

Wiseguy - Gecube'y są w Baxterze,PC-ABC.

EDIT: Znalazłem tego PowerColora..732 zł :(

EDIT2:Znalazłem także za 699 zł. Drogo jak narazie.Mam nadzieje że szybko potanieja..

Ja widziałem PowerColora za 710 ale...3870.Więc lepiej faktycznie poczekać albo brać tego właśnie....Czy mają na stanie nie wiem ale jeszcze w innym miejscu go widziałem w takiej cenie.

http://lider24.media.pl/product_info.php?c...oducts_id=18353

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś gdzie można znaleźć modowany bios do HD 3850, tylko że z taktami np. 760/2000?? Bo te w pierwszej stronie mają inne taktowania ramu. Obecnie mam wgrany 760/1900 :) jak podniosłem rdzeń w CCC do 770/2100 to 3d Mark 05 się powiesił na teście ze smokiem.

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm,wie ktos może gdzie znajde PowerColora HD3850 512 MB

Ta karta ma niestety jedną wadę, jest dość głośna bo ma skopiowane chodzenie zelmana zerotherm które daje kilka dB więcej niż standard choć temp 37 celc zachęca.

z tym wygladzaniem jestes pewien ? ;)

Skoro pisze to wie a ty co wiesz skoro nie masz radeona? Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro pisze to wie a ty co wiesz skoro nie masz radeona?

ztcw pod dx9 w ue3 nie da sie wymusic fsaa na ati, wiec sie zapytalem. odpwiedzial, ze odpalal pod dx10, a tam jest taka mozliwosc z poziomu gry. wszystko jasne. swoja droga samo wlaczenie dx10 scina framerate w GoW o polowe, do tego jeszcze fsaa. watpie, aby to bylo grywalne w dalszych etapach gry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze sprawdzę to wygładzanie w gears of war na 3850,

ale kurcza nie jestem ślepy, chyba że się włącza ale nie uaktywnia

sprawdzę czy jest różnica w obrazie z odpalonym

i nieodpalonym wygładzaniem

Czekamy z niecierpliwoscia ;)

a jak w smarkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno jest włączone wygładzanie

w gears of war no i dyma

i takie moje subiektywne odczucie,

przy włączeniu wszystkiego na max

naprzykład w need for speed prostreet

bardzo trudno odczuc róźnicę w rozdzielczościach

między 1280x1024 a 1680x1050,

pewnie niektórzy będą mnie chcieli

za to ukamieniowac ale naprawdę

nie warto aż tak walczyc o te wszystkie

pixele, a lepiej zachowac troszkę mocy

na "trudniejsze chwile"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno jest włączone wygładzanie

w gears of war no i dyma

i takie moje subiektywne odczucie,

przy włączeniu wszystkiego na max

naprzykład w need for speed prostreet

bardzo trudno odczuc róźnicę w rozdzielczościach

między 1280x1024 a 1680x1050,

pewnie niektórzy będą mnie chcieli

za to ukamieniowac ale naprawdę

nie warto aż tak walczyc o te wszystkie

pixele, a lepiej zachowac troszkę mocy

na "trudniejsze chwile"

Czy dobrze widzę, że grasz na LCD'u 1680 x 1050 w rozdzielczości 1280 x 1024?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhh.....jak już wcześniej pisałem wgrałem ten zmodowany bios 760/1900 i niestety nwn2 sie powiesił. Wróciłem do poprzedniego i poprzednich ustawień. Na 750/2100 karta chodzi bez problemu :) a już się cieszyłem, że biosem sobie ją zmoduje :( chyba, że ktoś by taki bios zrobił :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanie czy coś wynika z tego że

chip ma wbudowany układ audio, jak to wkońcu

z tym jest bo wszędzie piszą że coś takiego jest

a nikt nie wie czy właściwie coś to daje

i czy da się to jakoś wykorzystac.

Podłączasz karte kablem HDMI do telewizora (LCD,Plasma) i masz dźwięk oraz obraz na TV bez dodatkowych kabli. Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ztcw pod dx9 w ue3 nie da sie wymusic fsaa na ati, wiec sie zapytalem. odpwiedzial, ze odpalal pod dx10, a tam jest taka mozliwosc z poziomu gry. wszystko jasne. swoja droga samo wlaczenie dx10 scina framerate w GoW o polowe, do tego jeszcze fsaa. watpie, aby to bylo grywalne w dalszych etapach gry

Tak się składa, że sporo gram w eu3 Polska od można północnego po Syberię i Irak to dla mnie nie problem :D ostatnio z powodu spadku grafiki do integry nie gram, ale już mi się znudziła i tak... grafika w tej grze ma zerowe znaczenie i niech ktoś kto zna tę grę powie co innego :D :P

Kolego, szukasz igły w stogu siana, dziury w całym i gruszki na wierzbie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

pewnie niektórzy będą mnie chcieli

za to ukamieniowac ale naprawdę

nie warto aż tak walczyc o te wszystkie

pixele, a lepiej zachowac troszkę mocy

na "trudniejsze chwile"

Myślę dokładnie tak samo.Oczywiście kwestia ta wynika z posiadanych finansy ale 1280x1024 to porządna IMO rozdzielczość, a szczerze to nie widziałem gry .która po ustawieniu wyżej byłaby znacząco lepsza...czy choćby lekko lepsza.Crysis nie stał sie przez to ciekawszy -jedynie bardziej gładki i ....wolniejszy(na 8800 640mb).W przypadku Radeona ,którego zamierzam zakupić(3850/512 lub 3870) "celuję" w 1280x1024.Mi to starczy...

Ach -widziałem w sieci lekko ponad 720 Asusa 8800GT/256mb -nie pamiętam gdzie ale sie zdziwiłem...Czy faktycznie się pojawiają, bo ten był zdaje się "na stanie"?Tak czy siak 256 mega :cry: .Niemniej konkurencja -rzecz zdrowa.

@maxymili -jemu chodziło o silnik graficzny , a nie o grę Unreal 3..w którą grasz od "można północnego".A do tego uważam ,że w czasach DX10 i PS 4.0 takie jaja z AA to żenada.Nie ważne co je wywołuje -czy karta ,czy silnik gry.Ten efekt pamięta czasy "foliaka" i Spectrum, że o Atarynkach i Commodorze nie wspomnę :rolleyes:

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@maxymili -jemu chodziło o silnik graficzny , a nie o grę Unreal 3..w którą grasz od "można północnego".A do tego uważam ,że w czasach DX10 i PS 4.0 takie jaja z AA to żenada.Nie ważne co je wywołuje -czy karta ,czy silnik gry.Ten efekt pamięta czasy "foliaka" i Spectrum, że o Atarynkach i Commodorze nie wspomnę :rolleyes:

watpie, aby maxymili zrozumial przeslanie.

w kazdym badz razie dziwna troche sprawa z tym fsaa - pod dx9 nie, ale juz pod dx10 tak. niby wlasnie takie mialo byc ukierunkowanie nowych GPU ati. zobaczymy co z tego wyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

watpie, aby maxymili zrozumial przeslanie.

w kazdym badz razie dziwna troche sprawa z tym fsaa - pod dx9 nie, ale juz pod dx10 tak. niby wlasnie takie mialo byc ukierunkowanie nowych GPU ati. zobaczymy co z tego wyjdzie

Tak poza tematem na nv fsaa pod dx9 tez nie działa, czy działa?

 

A co do rozdziałki 1280x1024 to dla mnie również jest w zupełności wystarczająca. Większość gier w które grałem (poza Crysisem) chodzi bez problemu na full w tej rozdz. A Crysis w zależnosci od misji. Raz plynnie, a w innej sa sciny (przewaznie jak sie wychodzi z za rogu itp).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak poza tematem na nv fsaa pod dx9 tez nie działa, czy działa?

pod dx9 dziala praktycznie w kazdym tytula na ue3

 

A co do rozdziałki 1280x1024 to dla mnie również jest w zupełności wystarczająca.

i jezeli nie trzeba nic wiecej to karta sie sprawdza idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3870 jak narazie sprawuje się bardzo dobrze - nie podkręcałem go jeszcze, ale sega z przeciwnikami chodzi bez problemu.

podaj dane biosu tej karty jeśli możesz... i jakby Ci się mocno nudziło to mógłbyś w którejś grze przetestować fps z różnymi poziomami anizo... ;) Edytowane przez Star Rider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaj dane biosu tej karty jeśli możesz... i jakby Ci się mocno nudziło to mógłbyś w któreś grze przetestować fps z różnymi poziomami anizo... ;)

Jak stress-test w sega rally się skończy to podam wersję BIOSu

co do różnych anizo - mogę to zrobić, ale po co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam optymalnych ustawień sterowników jakość-wydajność... ;P

Anizo x8 - w większości przypadków nie widać NA PIERWSZY RZUT OKA różnicy względem ustawienia x16, a pewien zysk wydajnościowy jest - generalnie akich testów o których mówisz nie ma sensu robić - wynik jest z góry wiadomy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...